Keresés

Részletes keresés

bopat Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3228
Nem fogok könnyeket hullatni ha kimarad a csomagból. Pluszba nem akarok fizetni ezért a szemét csatornáért, de azt sem szeretném ha más csatornát kellene kidobni.
Bár van amit ki lehetne dobni, pl echo, hirtv, atv, paprika stb. Ezeket soha nem néztem és nem is fogom, de tudom hogy van más akinek hiányozna.
Előzmény: SquareWire (3224)
V.Gy. Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3227
Először a UPC-nél az új Filmbox csatornák

Először a UPC kínálatában lesz elérhető a az SPI International két új filmcsatornája, a Filmbox és a Filmbox Plus.

A két csatornát a cseh és a lengyel piacon már bevezette az SPI.

A Filmbox adót az alapcsomagokba szánja a tulajdonos és főleg televíziós filmek ill. néhány mozifilm lesz rajta látható.

A Filmbox Plus csatorna a jó mozifilmek és a jó minőségű minisorozatok otthona lesz.

A (csatornák számára) legjobb, legfrissebb mozifilmek a drágább csomagokban elérhető Filmbox Extra csatornán láthatók továbbra is. A Filmbox Family a családi filmek, míg a Filmbox HD a nagyfelbontású filmek otthona továbbra is.

A Filmbox csatorna tesztjei szeptember 23.-tól, a Filmbox Plus tesztjei szeptember 24.-től foghatók a Thor 6 11,747(H) GHz-én, a UPC tulajdonú ESS multiplexében. Mindkét csatorna 16:9-es képaránnyal sugároz.
Előzmény: janómanó73 (3223)
V.Gy. Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3226
Jéé, tényleg. :-) Evvalami nagyon kísérleti adás lehet, mert kártya se kell hozzá, nem kódolt.
Előzmény: janómanó73 (3223)
SquareWire Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3225
A linket meg elvitte a cica: http://index.hu/kultur/media/2010/09/26/jovore_mar_nem_tevezunk_ingyen/
Előzmény: SquareWire (3224)
SquareWire Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3224
Lesznek még érdekes dolgok a jövőben... most az RTL-klub kezdett el problémázni a szolgáltatás árán, nagy háborúk várhatóak tehát a sugárzási jogokért/költségekért.
janómanó73 Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3223
sziasztok!
Van két új csatorna,a filmbox és Filmbox plus magyar hanggal! a csatorna lista leg végén 350 körül,ami nincs az teletext és műsorújság így nem tudni milyen film is lesz!
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3222
Én azt gondoltam,hogy az átállítás mértéke mindenhol egyforma,csak az volt fura,hogy a szerelö nem ugyan azt mondta,mint amit a UPC.
Előzmény: HollandExxonValdez (3221)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3221

Kedves Iceland

én értem a problémádat,de kérlek te is értsd meg hogy honnan a rákból tudjuk hogy Izlandon milyen mm beállitás szükséges ahhoz hogy a 2méteres tányérodat be tudd állitani a Thorra,ami sajnos nem feltétlen Izlandra sugároz.
nem letollak félre ne érts.ezen a fórumon "megoldottuk" a holland,belga,angol antennabeállitásokat,de Izland olyan messze van ide,hogy könnyen előferdülhet hogy nem sikerül.

51000Ft azaz kb 160euro.

sajnos nekünk albérletet kellett cserélnünk azért 1663 euro költséggel hogy szabadon rálássunk a Thorra.
húztam a fogam de mivel nem akartam holland kábelt nézni kénytelen voltam költözni ekkora költséggel hogy leshessem a Barátok köztet.


üdv Attila,Hollandia
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3220
Azt hiszem megvan,15.7 fok.Hát ez egyáltalán nem egyezik a szerelö és a UPC által megadott adatokkal.
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3219
Ez nagyon tuti,most már csak rá kéne jönni a sok fok közül melyik a függöleges! :D De ez kihozott minden adatot.Nagyon köszönöm,örök hála! :D
Előzmény: scarabaeus (3214)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3218
Ja,köszi!
Előzmény: scarabaeus (3217)
scarabaeus Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3217
Kattints rá, egy link.
Előzmény: T.Iceland (3216)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3216
Ez?Mi az az ez?
Előzmény: scarabaeus (3214)
scarabaeus Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3215

Ilyesmiket generál

Előzmény: scarabaeus (3214)
scarabaeus Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3214

"hány fok függölegesen"

 

Arra nem jó ez?

Előzmény: T.Iceland (3213)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3213
Na mindegy... Ha valaki tudja hány fok függölegesen,legyen szives írja meg!Legutóbb 51000Ft-ba került a beállíttatás,és most állítólag csak azok az adók fognak jönni,amik a Thor 5-ön vannak,úgyhogy nem szeretnék egy vagyont kifizetni olyan dologért,amit nem is biztos,hogy meg fogok tartani.Már ezerszer beállítottam vihar után (hatalmas óceáni viharokról beszélek) a tányért,mert itt minden vihar után elállítódik ez a nagy lapát.Ha tudnám a fokokat simán meg tudnám találni,és erröl nem is szeretnék tovább vitatkozni.
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3212
Na mindegy.... Ha valaki tudja,hogy függölegesen hány fok,legyen szives,és írja meg!Legutóbbi beállítás szakemberrel 51000Ft-unkba került,és állítólag most nem fog jönni minden adó,csak ami a Thor5-ön van,úgyhogy nem szeretnék egy vagyont kifizetni olyan dologért,amit nem is biztos,hogy megtartok... Legalábbis ha nem muszály.
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3211
szia

Hollandiában 20euro az órabére a szerelőnek,ha visszaolvasol lejjebb ezt irtam.és nem ekecselt a szerelő 2napot az antennabeállitással.
Izlandon nem hinném hogy pl 100euro lenne az óradij....

jobban jársz ha szakemberre bizod a dolgot,kiperkálod amit ki kell perkálni és utána nyugodt vagy.

üdv Attila
Előzmény: T.Iceland (3209)
blankica75 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3210

 

Kedves *upc*** !

 

A közel keleten belül Izralben fogok lakni.

Sajnos.

Oda  köt minket egy ideig a párom munkája. Úgy 3-4 évig....

Én meg fogok őrülni magyar tv csatornák nélkül :o((

 

Szóval egyes nyalábok, mintha ott is sugároznának, egyesek meg nem...és eddig sehol sem kaptam választ..

A UPCnél semmit sem tudtak válaszolni :o((

 

 

 

help me please!!

 

 

 

Előzmény: *upc*** (3204)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.24 0 0 3209
Csak ha nagyon muszály,de elöbb megpróbálnám magamtól,ugyanis itt elképesztö órabérben dolgoznak!
SquareWire Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3208
Nem tudsz kihívni inkább egy helyi antennás manuszt? Pikkpakk belőné (ha lehetséges), aztán el is lehetne felejteni a problémát egy jó ideig. Persze nem ingyenes, cserébe viszont működne.
Előzmény: T.Iceland (3206)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3207
Hmmm... A szerelö pedig azt mondta,hogy a fejet is fordítsam el jobbra fél centit fél 6 állásba,és erröl leírást is adott.
Előzmény: *upc*** (3205)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3206
Írtam,hogy Izlandon élek.Izlandon belül pedig Keflavikban,ami az ország nyugati felén van.Eddig 180cm-es tányérral tudtam fogni a UPC-t az astráról.Most nem tudom hogy állítsam be.Én nem vagyok tisztában ezzel a K1/K2-vel,de ha a K2-n van a UPC adóinak egy része,akkor szerintem az itt zlandon nem jön be,mert a térképen csak a K1-es nyaláb ér el idáig.Szóval most az Astrán állok,az vízszintes irányban 19.2 fok,és függölegesen kb. 8 fok.Nem tudom mennyire állítsam függölegesen a magyar szerelö magyarázása alapján.Elöször azt írták 3 fokkal lejjebb.Az én 180cm-es tányéromon ez nem kevés lejjebbtekerés volt,de nem találtam meg a Thor-t.Aztán mondta,hogy csak 3mm-rel lejjebb.Hát a 3mm az nem 3 fok.Mindenesetre kipróbáltam 1.5 fokkal lejjebb,úgy sem találtam.
Előzmény: *upc*** (3204)
*upc*** Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3205
k1 nem sugároz europába teljes mezéére csak északi szomszédainkhoz
fin norvég swéd dán sugároz
itthon akarjuk nézni azt nyalábot akkor egy 150cm lavórra lesz szükség mert csökkentett jelen megy :( --> H (polar)
UPC k2 nyalábon van --> V (polar) magyarán

H-V fűgoleges és vízszintes
mivel fej univerzális szóval fejet nem kell jobbra balra dönteni vételhez úgy mint földfelszíni sugárzásban antennát
ez is egy másik téma

http://www.lyngsat.com/packages/upcthor.html

új csatorna most
Filmbox ,Filmbox Plus
meglévö
,Filmbox family,FilmBox Extra 1

szerintem csomagot fognak alkotni mint lengyel barátainknál is ugyan ez van habár ott egyben
Thor 6 11,747(H) GHz-én, a UPC tulajdonú ESS (csatornák)
ESS (román Focus Sat UPC tulajdonú)



Előzmény: T.Iceland (3203)
*upc*** Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3204
attól függ ,hol laksz ?
Előzmény: blankica75 (3196)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3203
Ezen a képen jól látszik,hogy Mo még a sötétkék foltba sem esik bele,ahol 95-120-as tányér kéne,tehát otthon még ennél is nagyobb kellene:
http://www.lyngsat-maps.com/maps/thor5_t1.html
Itt pedig a Thor 6 K2,ez már jobb:
http://www.lyngsat-maps.com/maps/thor6_k2.html
Sajnos ez nem úgy tünik,hogy zlandon fogható.Nem tudom,hogy a UPC csak a K2-n lesz fent,vagy a K1-en is,mert az hozzánk is elér.
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3202
Én Izlandon lakom,és szeretném beállítani az antennámat.Azt tudom,hogy az Astrától 20 fok jobbra a tányér hátamögött állva,de hány fokra kell állítani függölegesen?A UPC oldalán 3 fokot írnak,hogy lejjebb vigyem,a szerelö 1-2 fokot mondott,majd a leírásban 3mm-t írt.Erre én válaszoltam,hogy szerintem egy 60cm-s antennánál nem ugyanakkora,mint egy 180centisnél,és visszaírt,hogy de igen,ami szerintem nem logikus.Most a tányér teteje mozduljon el 3mm-t,vagy maga a fej?Ezért lenne jó pontosan tudni hány fokra álljak,mert ahhoz van müszerem.
nempiskota2 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3201
Új infóim vannak, állítólag az Astra addig marad amíg az összes előfizetőnél át nem állítják az antennát.Vagyis a szeptember vége is tolódik.
Pénteken hívtam az ügyfeleseket, mert még mindig nem hívtak, és nem járt nálunk senki aki kitenné az antennát a tetőre.
Nagyon érdekes volt, mert ugyanaz a csaj vette fel akivel augusztus közepén beszéltem meg, hogy küldenek új szerelőt.Emlékezett ránk vagyis inkább a nyűgünkre.Nem is értette mert a rendszerükben a mi előfizetésünknél már le volt zárva az antennaátállítás.Úgy hogy egy darab munkalapot nem láttunk, ergo nem is írtunk alá semmit.Mégis a szerelők által beküldött dokumentumok alapján nálunk már minden oké volt.
Mondta, hogy akkor ő most újra nyitja az egészet és megsürgeti a szerelést.

Megfenyegettem, hogy ha két hét alatt sem történik semmi, újra telefonálok! :)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3200
az a baj, ha azt szeretnéd, hogy biztos legyen a dolog, akkor nem őket hívod ki, hanem keresel egy tényleg szakembert. Persze ő nem ingyen, de kimegy. Vagy máris körülnézhetsz egy nagyobb tányért, amiben több tartalék marad. Nem drágák a tányérak, és minden más maradhat a régi. Érdemes a csatlakozások minőségét is leelenőrizni, illetve előszeretettel szerelnek fehér beltéri kábellel akkor is, ha kint is húzzák a vezetéket. Na az is tönkre tud menni 3-5 év alatt, amiatt is lehet alacsony a jelszint. Szerintem a lényeg, hogy valaki rendes műszerrel kimérje mekkora a jelszinted és végignyálazza a lehetőségeket, hogy mi okozza azt, ha alacsony. Persze aztán jöhet rá a megoldás. Mindenre van, csak a UPC embere nem biztos, hogy elég szakértelemmel bír, állítólag meglehetősen vékonyan fizet a UPC ezér a melóér.
Előzmény: Amilo88 (3198)
aas Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3199

Mert ha muszály én rányomok egy olyan tányért,hogy a google earthról simán kiszúrjátok hogy hol cellázom!

 

Ez biztosan jó szokott lenni :-)))

 

Előzmény: garam.zso (3197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!