Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7196
Hát ettől félek én is, hogy az én bódém már nem ér meg ilyen szép kort. lehet hogy már fogyasztói társadalom szemlélettel épül.
Előzmény: GPS (7193)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7195
köszi a segitséget már is elküldöm neki paypal-n. komolyan mondom azért vicces egy 20 ojros cuccra 30 ojro postát kifizetni és ami még viccesebb még igy is jóval olcsóbb mint itthon a bontóban.
Előzmény: fekvőrendőr (7194)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7194
Azt akarja, hogy küldjél neki még 15 eurot, mert a 15 euro postaköltség Franciaországra szól, Magyarországra ez az összeg 30 euro. Amint megkapja a pénzt, küldi a tetőcsomagtartót
Előzmény: Crvoyager (7187)
GPS Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7193

 

Most tesztelem a bódém eső-tömítettségét.

 

Olyan zuhé van itt Almádiban, hogy a Caravellairig se tudok ellátni - pedig az 10 méterre van tőlem.

 

Azért nem marhaság ez az enyhén gömbölyített (picit domború) tető. Csak úgy hömpölyög lefelé a víz a két szélén.

 

Hát ugyanez a nagyfelületű, tök-sík tetőkről nemigen mondható el úgyanígy. Ott a legkisebbe hupliban is megáll a víz, annak a súlya tovább nyom lefelé - még nagyobb lesz a gödör...és máris ott áll 80-100 liter víz a bódé tetején, a tetőablak máris 5 centi vízrétegben áll.

 

De megmondta Váradi mester (a karavános). Mert szerinte: "....rohadjon meg az, aki olyan bódékat gyártott, amelyek még 35 év után is kifogástalanok."

 

Ugyanis "...azok teszik tönkre a lakókocsi-ipart és -kereskedelmet. Mert ha sokáig él a bódé - kinek gyártsanak újat?"

 

És ezt pont nekem mondta - az 1974-ben gyártott bódémmal :-)))

fintorgó Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7192

Sziasztok, szép napot!

Ha már férfiagyról van szó, ott is a tervezgetős, rendszerezős typusról...


Vasárnapi Ebéd
(NFGM módra)



Egyik nap elhatároztam, hogy meglepem feleségemet azzal, hogy én készítem el a vasárnapi ebédet. Az ügynek megnyertem édesanyámat és a gyerekeimet is, akik támogatásukról biztosítottak és felajánlották segítségüket.


Felmérve a feladat nagyságát és összetettségét, valamint a rendelkezésre álló időt, úgy döntöttem, hogy az eredményesség, valamint a hatékony munkavégzés érdekében a minisztériumban elsajátított projekt-szemlélettel vágok neki a munkának. Mindjárt kiemelt projektté is nyilvánítottam a tervet, mert láttam, hogy a férfiemberek által szokásosan elvégzett házimunkákkal (kisebb szerelések, porszívózás, kutya-sétáltatás stb) összehasonlítva, jóval komplexebb feladatról van szó, ami holisztikus megközelítést fog igényelni.


Haladéktalanul nekiálltam, hogy elkészítsem a projekt-alapító dokumentumot (amelyet később a találóbb „projekt-indító dokumentum”-nak kereszteltem el). Ennek elemei a következők voltak az erre vonatkozó követelmények szerint:


A projekt megnevezése: vasárnapi ebéd elkészítése


Átfogó célja: munkaerőnk fenntartása megfelelő táplálkozás által


Közvetlen célja: ételek előállítása


Projekt-indító dokumentum (PID) verziószáma: „ebéd v.0”


Projekt kódja: 01/2008.07.20./én/VASEB


Projekt prioritása: 1


Kezdeményező: saját ötlet belső indíttatásból


Projekt várható költségkerete: 3 500 – 4 000 Ft



Fejezeti sor: családi költségvetés/működési költségek/dologi kiadások/élelmezés



Központi Projekt Iroda: a lakás dolgozószobája, külső telephely: a konyha

Projekt elvárt végtermékei (projekt komponensek): leves, főétel, desszert 5 főre



Projekt elvárt hatása: minden családtag jóllakik



Indikátorok:

Mennyiségi faktorok: adagok száma, egy főre jutó repeta-kérés száma

Minőségi (elégedettségi) faktorok: mosolygás szélessége cm-ben, csettintések, cuppogások mennyisége darabszámban, hangossága decibelben (böfögés esetén extra bónus)



Kockázatelemzés:

Belső kockázatok: sérülések (égések, vágások), lelohadó munkakedv

Külső kockázatok: áramszünet a lakásban, valamelyik hozzávaló kifogy, váratlan vendég érkezik



Projekt-indító értekezlet (Kick-off meeting): reggel 7 óra 30 perc



Projekt kezdete (Projekt start): 8 óra 30 perc



Projekt befejezése (Projekt finish): 13 óra 30 perc



Közbeszerzés: nem szükséges, magán-beszerzésekre fog sor kerülni a piacon és egyéb üzletekben a családi költségvetés szintjének figyelembevételével a megengedett értékhatár alatt



Projekt mérföldkövei (milestones):

0-dik fázis: hozzávalók beszerzése (bevásárlás)

1. fázis: a szükséges eszközök és nyersanyagok kikészítése, beleértve az üveg sört is

2. fázis: előkészítés, főzés

3. fázis: terítés, tálalás

4. kockázati (kényszerszüneti) fázis: égési, vágási sérülések kezelése



Projekt szponzor: azonos a projektvezetővel, vagyis velem



Projekt Irányító Bizottság: nagymama, valamint a szomszéd néni szakértői minőségben tanácskozási joggal



Projekt munkacsoport: én magam, valamint fiam és leányom.

A közöttünk való munkamegosztáshoz a személyes kompetenciák elemzése ad segítséget. Lányom kivételes kompetencia-szintet mutat a kezdeményezőkészség, kreativitás terén, így tőle az egyes ételekhez szükséges hozzávalók összeválogatását, valamint a fűszerezést vártam el. Fiam erőssége az analitikus gondolkodás és a megbízhatóság, valamint a műszaki érzék, így neki a konyhai gépek kezelését a főzési és sütési idők folyamatos ellenőrzését szántam feladatul. Magam a vezetői rutinom és élettapasztalatom miatt is, a felmerülő problémák elemzését, az okok keresését és a megoldási változatok felvázolását vállaltam fel.



Kommunikáció: előtte és közben a feleségem irányába hírzárlat, utána széles baráti körben dicsekvés





A nagyobb körültekintés és a sikeres végrehajtás érdekében elvégeztem a projektre vonatkozó SWOT analízist is, amely a következő eredményt hozta:





Erősségek:



- eltökéltség a feladat végrehajtására

- kitartás a cél elérése érdekében

- lelkesedés a gyerekek részéről





Gyengeségek:



- az ételkészítés terén fennálló elméleti és gyakorlati ismeretek súlyos hiánya

- a konyhakredencben lévő tárgyak és fűszerek szerepének felismerésében fennálló bizonytalanság (melyik a prézli és melyik a gríz, pontosabban: a „búzadara” feliratú zacskóban melyik van)





Lehetőségek:



- a családi kohézió erősödése a közös munka által

- a szerzett tapasztalatok a tavaszi nagytakarításnál is hasznosíthatók lehetnek (multiplikatív hatás)

- pozitív változás a gyerekeknél a házimunkához való hozzáállásban

Mikor idáig jutottam, lassan már dél volt. Éppen nekiálltam, hogy a projekt-alapító dokumentum alapján kidolgozzam az egyes fázisokhoz tartozó akcióterveket, meghatározzam magam és a közreműködő gyermekeim számára a prioritásokat és a részletes teljesítmény-követelményeket, amikor bejött a feleségem és megkérdezte, hogy mit csinálok. El kellett áruljam, hogy meglepetés készül számára és tájékoztattam Őt a projekt állásáról. Ő erre nem szólt semmit, de kivette kezemből az irányítást. Egy óra alatt operatív módon összeütött egy háromfogásos ebédet a családnak, ami ugyan nem volt a fentiek szerint körültekintően megalapozva, és nem volt híján spontán döntéseknek sem, de végül mindannyian jót ettünk.





dr. Tompai Géza főosztályvezető

2009. 01. 29.



Előzmény: Törölt nick (7176)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7191
Úgy általában a hétvégéről.
Előzmény: Törölt nick (7188)
caerleon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7190
Külső ? És kiló ? Ha meg akarom venni ?
Előzmény: Törölt nick (7185)
caerleon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7189
épp beugrottam egy picike szerepre......, de nagyon jó a rendező :)
Előzmény: Törölt nick (7183)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7188

Itt meg lóg az eső lába...

A gépen vannak a képek!De melyiket is ígértem,mert a házak tetejéről már láttad jobb meg nincs,mert sorompó védte a lakóparkot.Majd biztosan teszek még fel csak mennem kell dóógozni.Vagy talán a főnökasszony tesz fel párat főzés közben.

Előzmény: Crvoyager (7186)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7187

gyerekek forditsa le valaki mit akar ez a fazon. Mondta egy haver ne üzleteljek csigaevő franciával, de nem hittem neki. Jól értem még 15 euro postát követel.

 

Hallo, vielen Dank für Ihren Kauf. Die Versandkosten von EUR 15 sind nur für Frankreich. Ich war gerade bei der Post : für Ungarn sind die Versanbdkosten EUR 30. Somit bitte ich Sie freundlichst, mir noch EUR 15 zu überweisen, dann schicke ich die Dachträger sofort ab, sie sind bereit. Vielen Dank und freundliche Grüsse. Hello, thanks for your purchase. The shipping costs of EUR 15 are for France only. The post office tells me the shipping to Hungary ist EUR 30. Would you please send me another EUR 15, then I will send the roof bars immediately, they are ready to go. Best regards

 

Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7186

Felénk esik nálatok mi ujság van. Szegény kamperosok megint eláznak.

Iszugy hol vannak a képek amiket igértél?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7185
Előzmény: caerleon (7179)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7184
Akartam de  kamperral nem tudtam, átkelni az óceánon ugyhogy várok még vele. orvoshoz sem mertem elmenni mert még a végén karanténban tesznek.
Előzmény: brumilány (7182)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7183
Ezt nem gondoltam volna,hogy ilyen híres vagy.Vagy személyesen a ,,rendező" úrhoz van szerencsénk.Majd kérhetek Tőled autugrammot?..))
Előzmény: caerleon (7179)
brumilány Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7182
Jártál mostanában Mexikóba?
Jobbulást!
Előzmény: Crvoyager (7180)
brumilány Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7181
Holnap friss képek készülnek, mert kihúzzuk az udvarból, kitesszük, oda ahol a másik is lakott.
Előzmény: caerleon (7179)
Crvoyager Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7180

Jó  reggelt!

 

Bocs hogy eltüntem,de az elmúlt 20 évben nem voltam lázas,most meg 2 napja kinlódok. Mindenem sajog, fáj az asszony már azon mosolygott, hogy mit össze kinlódok. Azt mondta, hogy rosszabb vagyok mint a gyerekek, aki szintén benyeltek valamit. Egyik virusos a másik bakteriális. Ugy látszik nekem megy jött a mutáció és ezért ágynak döntött. 

 

 

caerleon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7179
Színdarabot próbáltunk....., ekkor értem haza , de már dolgozom, hatkor keltem :) Kép ??? :) Légysziiii
Előzmény: brumilány (7178)
brumilány Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7178
Neked ilyenkor van reggel?
Előzmény: caerleon (7177)
caerleon Creative Commons License 2009.06.05 0 0 7177
Szóval Iszugy Neked az asszony se volt úgy jó, ahogy kijött a gyárból ? :) :) Jó reggelt hétalvók !

Iszugy ... romlott? Van olyan sajt is ami penészes.... mégis finom :)
:)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7176

Háát erre most mit mondjak?...)))

Nekem azt mondja,hogy érti,hogy én a legjobbat akarom,de minek?De amikor szó nélkül megcsinálom és bemutatom akkor már semmi ellenvetés ,hogy ez nem kellett volna...))

Tovább is van,mondjam méég?...Nem mondom,mert abból nem lesz jóó...

Na téélleg mentem.Jóccakáát...

Előzmény: brumilány (7175)
brumilány Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7175
Oké!
Nálunk ez úgy műxik, hogy az ember a férfiagyával mindig túlbonyolítja a dolgokat. És akkor előállok az egyszerű és világos megoldással. Nem lehet könnyű az élet velem!
Előzmény: Törölt nick (7173)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7174

Nna látom bealudtatok!GPS meg éjjel keresi a dobozokat...

Arra kíváncsi leszek,hogy a kéménynek hogyan talál 1,80x0,10x0,10-est amibe a kémény befér?

Asszem a Caerleonnak utazni köll....Bár még kb. 1 hónap aztán úgy is mennek a Balatonra.

Cccakáát...

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7173

Az rajtunk nem segít semmit!Néha adj neki hangot!Meghallgatjuk ám a NŐI véleményet is!Én itthon csak azt hallgatom...

Vagy el is felejtem,ha nem jó!De ötletelésnek mindíg megfelelő..

Aztán összegyúrom a fóromon szerkesztettel és kitalálok belőle valamit.Eddíg csak 1 dolog nem vált be,de azt majd később elmondom.Nem adtam fel azt sem!Amikor már műkszik akkor elmondom...))             -----(fejlesztés alatt)----

Előzmény: brumilány (7170)
brumilány Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7172
Hi-hi!
Előzmény: Törölt nick (7171)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7171

Ezek szerint te is megnézted?..))

Kíváncsi-fáncsi...

Na ezt,ha hajnalban elolvassa....

Előzmény: brumilány (7169)
brumilány Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7170
Mindig itt vagyok! Csendben figyelek!
Előzmény: Törölt nick (7165)
brumilány Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7169
Meg ugyan megkérték, csak már kicsit régebben!
Előzmény: Gruau (7167)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7168

Háát csak neem?

Neki már nagyon sok év után esetleg megvan már az új régi elsőő aki az igazi!!!...)))

Ugye Sándorom?

Előzmény: Gruau (7167)
Gruau Creative Commons License 2009.06.04 0 0 7167
Valaki közülönk titokban megkérte a kezét,arra válaszolhatott.-))))
Csak nem caerleonak mondot igent.-)))
Előzmény: Törölt nick (7165)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!