Keresés

Részletes keresés

G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70296

A leggyorsabban hülő szobába kell tenni.

Előzmény: gabrielke (70293)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70295

Egy szabalyozokor szep sorban all egy csomo mindenbol. Pl a beavatkozo meg az erzekelo kozott ott van maga a szabalyozott rendszer. Ha a szabalyozott rendszernek baromi nagy az idoallandoja, akkor nagyon nehez lenges nelkuli szabalyozast csinalni. Ha az idoallandoja meg ismeretlen is, akkor meg lehetetlen. A szoba lassan hul. A kulso falnal jobban, de mivel lassan, turhetoen egyenletes a homerseklet. Erre az egyik sarkaba odateszel egy 70 fokos radiatort. Hat az a sarka eleg hamar jo meleg lesz, mikozben a masik sarkaban meg nem tortent semmi. Mar latni is, hogy a futest akkor kellene kikapcsolni, ha bevittuk a szobaba a szukseges homennyiseget. De nem tudjuk mennyia  szukseges, es azt sem tudjuk mennyit vittunk be. Akkor kapcsoljuk ki, ha a szoba masik sarkaban feljebb ment 0.2fokot a homerseklet. Mert a termosztatunkat ilyenre gyartottak. Es azt tapasztaljuk, hogy keson tortent, mar tul sok ho van bevive, amint az egyenletesen elkeveredik, szepen egyenletesen mindenutt tulfutottunk. Tehat kevesebb kellett volna, azaz hamarabb kellett volna kikapcsolni a futest. Hasznalhatnank PI szabalyzot, amiben az I tag egyutthatojaval belohetnenk hogy habar meg van elteres, de megis nulla lesz a beavatkozas. Vannak is ilyen termosztatok. De a computerm nem ilyen. Viszont ha kozelebb tesszuk a hoforrashoz, csokken az idoallando, es csokken is a kikapcsolasig bevitt homennyiseg. Persze igy hamarabb fog lehulni a szoba, hamarabb kapcsol vissza, de pont ezt akartuk, surubb kapcsolgatas, kisebb lenges.

 

Vajk

Előzmény: gabrielke (70293)
nixon70 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70294

" Az egy körön található fűtőtestek beszabályozásának biztosításának érdekében a termosztatikus szelepeket előre be kell állítani, illeszteni kell a hidraulikai részrendszerhez. Ha ez nem történik meg, akkor a kevesebb teljesítményt igénylő, illetve a kedvezőbb elhelyezkedésű fűtőtestek túl sok vizet kapnak és fordítva. Emiatt az első esetben a termosztatikus szelepeknek állandóan zárniuk kell (fordított esetben nyitniuk), ami csökkenti a szabályozási tartományt. Az előbeállítással megadhatjuk a maximális térfogatáramot, így megakadályozhatjuk, hogy túl sok, vagy túl kevés víz áramoljon a fűtőtestekbe. A szelepek így a teljes szabályozási tartományban működnek."

 

http://epitoipar.mart.hu/hirek-aktualitasok/herz-meg-egyszer-a-termosztatikus-szelepekrol

 

 

Beütöd a gugliba,hogy kettős beállítású termosztatikus szelep és találsz bővebben irományt róla,de a lényeg ez.:-)

Előzmény: joevagyok68 (70283)
gabrielke Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70293

Ha személyeskedünk: T'od én elvégeztem...

Ha nem: ha közelebb teszed, mit érsz el?

Menjünk el a szélsőségekig: miért nem teszed mindjárt a radiátorra?

 

 

Amit itt olvastam szabály (és szerintem helyes): abban a szobában ahol termosztát van, ne legyen termofejes radiátor, és ehhez állítsuk a többit. Célszerűen a leghidegebb szobában legyen a termosztát.

 

 

Előzmény: halaloszto (70291)
nixon70 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70292

Folyékony mosószert használtok?

Mert ha nem,akkor előfordulhat ilyen feka lerakódás.

Előzmény: laci19791202 (70281)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70291

Neked nem szabad. Nalad mas szabalyok vannak, pl a pid szabalyzonak is  van hiszterezise.

 

Vajk

Előzmény: gabrielke (70289)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70290

és/vagy rossz helységben van a termosz. nekem ez volt a problémám, de ez megoldódott azzal hogy északi szobába vettem egy q7 rf-et, azóta ez a része tökéletes.fűtési periódus után esetleg pattintsd ki a q3at és vidd más helyre, hogy ott milyen hőfokot mutat

Előzmény: gépisti2 (70286)
gabrielke Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70289

Nem szabad közelebb rakni, sőt!

 

Előzmény: halaloszto (70288)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70288

Nem az a par liter viz futi tovabb a szobat, hanem a radiator kornyeken a szoba mar tokre meleg mire a termosztathoz eler a meleg levego. Tedd kozelebb a termosztatot a radiatorhoz.

 

Vajk

Előzmény: gépisti2 (70286)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70287

csökkentsd az előremenő víz hőfokát .

Ilyen időben minek a 75 fok? 50 is elég.

ha nem szigetelt a lakás akkor  külső 10foknál kb 36 fok a víz hőfok, 0fok 50,-20 nál 75-80.

a többit interpoláld 

Előzmény: gépisti2 (70286)
gépisti2 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70286

Sziasztok! 

A következő témában kérem a segítségeteket!

Egy hónapja lett beüzemelve egy Vaillant kombikazán, Q 3 -as termosztáttal. Beállítom pl 20 fokra a termosztátot. 19,9 foknál kezd fűteni , 20,1 foknál kapcsol ki. A meleg radiátor tovább melegíti a szobát egészen 20,6 fokig. Eltelík 40-50 perc is mire újra fűteni kezd a kazán ,de addigra a rendszerben a víz már teljesen lehűlt , mig újra eléri a 20,1 fokot eltelik 20 perc. utána az egész kezdődik előlről. Egyszer meleget egyszer hűvöset érzünk . (az előremenő víz hőmérséklete 75 fok, az utókeringetés ideje 5 perc)

Mit tegyek hogy ne legyen ilyen nagy a hőingás?

(A szerelő termosztátcserét javasol.)

gabrielke Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70285

Melegvíz elosztón ha le van ragadva a szeleptányér, mit lehet azzal kezdeni?

Meg tudom valahogy nyomatni "visszafelé"?

 

halaloszto Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70284

ugyanazt mint amit a visszatero oldalon vagy ha van az oszto-gyujton a torloval.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (70283)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70283

Ha már ketten mondjátok, hogy az az...

akkor elhiszem, hogy az

és arra !  :-))

 

AMúgy mit lehet azzal "elő"beállítani ?

Előzmény: t.zsolti (70282)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70282

az előbeállítóra gondolsz?

Előzmény: joevagyok68 (70278)
laci19791202 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70281

Sziasztok.

Nem igazán találtam a bajomra megfelelő fórumot igy hát ide irom le,mert szerintem akadt már olyan viz gáz szerelő aki ilyennel találkozott.

Akövetkező a történet,kb 3 éve felujitpttam kicsit a fürdőt,lapolás burkolás minden hol,festés stb,na ha már itt tartok akkor felvertem az összefolyó és a kád közötti csövet is mert az előtt mindig is baj volt,mindig dugulás volt,kiszedtem a csövet (kb bő méter) 50-es pvc cső amibe egy enyhe kanyar volt,itt jön a lényeg,a cső teljes keresztmetszetében tele volt koromfekete anyaggal(teljes hosszba szinte),mint a szén,betonhoz verve a csődarabot is nehezen potyogott ki ez az összesűrűsödött szénszerű anyag,na gondoltam a csőcsere megoldja a dolgot,meg is oldotta 3 évig,a csőszakaszba sajna egy 50/40-es szűkitőt is bele kellett tennnem de ez gondolom nem baj,mostanába megint elkezdett dugulás lenni és ugyan olyan fekete szénszerű anyag jön ki belőle,sósavazás nem igazán ér semmit,arra lennék kiváncsi hogy mi ez az anyag,honnan jön?

Sajnos a kádba van a mosógép leengedő csöve mert erre nem épitettem ki külön csövet de gondolom ez sem baj ha szűrővel van odaengedve a viz,mások is használják igy.

 

Erre a dologra kérnék szépen megoldást mert valami nagyon nem jó és nem értem mi az a szénszerű fekete szemcsés anyag,rádásul kemény is és a sósavtól kezdve a szemcsés duguláselháritó se kezdi meg.

Köszönöm a segitséget és hozzászóllásokat.

G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70280

Ha leveszed a termofejet, az a "réz izé"-vel, 1-6ig tudsz állítani, tekergetni valamerre valamit ? Igen minden irányba lehet tekerni. tekerésre az egyik szelep áramlási zajt adott. 

AZ nem fix ?...és inkább arra van, azt jelzi, hogy ha nem termofejed van , hanem "fix" tekerentyű van a szelephez akkor tudd, hova, merre, meddig állítottad/tekergetted ?

 

Előzmény: joevagyok68 (70278)
tro80 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70279

Köszönöm a segítséget!

 

Attól tartottam, hogy amikor megjövünk, fél órát ömlik a gáz a kazánba, és esetleg ez lehet hogy több, mintha óránként 1-2 percre bekapcsolna.

 

Új építésű épület, és szerintem elég jól szigetelt, ahhoz képest hogy a legrosszabb helyen van a tömbben. Földszint, 5m fal az egyetlen szomszéd felé, és még 3 a lépcsőházhoz, de ugye rögtön a bejárat mellett. Nem tudom mi vagyunk-e fagyállóak, vagy a termosztát skálája rossz, de 18 fok fölé még nem tekertük fel. Takaró alatt ez is sok, de egy zipzáros pulcsiban nadrág, zokni nélkül is elég 1-2 órára, ha kimegyünk. Este 7-10 -ig 16-17 fokra van állítva, és reggel 6 körül még nem mindig kapcsol be a 14 fokos beállításnál. Persze általában reggel is feljebb tekerem, de a kávé hamarabb szokott eszembe jutni. Gondolom ha 20-40 percig nem tűnik fel, hogy belobban a gáz, akkor nem is erőlködött még.

Előzmény: mjevsrsh (70273)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70278

Most akkor..

Ha leveszed a termofejet, az a "réz izé"-vel, 1-6ig tudsz állítani, tekergetni valamerre valamit ?

AZ nem fix ?...és inkább arra van, azt jelzi, hogy ha nem termofejed van , hanem "fix" tekerentyű van a szelephez akkor tudd, hova, merre, meddig állítottad/tekergetted ?

Előzmény: G.b.Reload (70274)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70277

A kivitelező szerelői felrakták, aztán arrivedercsi...

Előzmény: G.b.Reload (70276)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70276

:)

 

Természetesen nincs beállítva pár kivételével mind 6-oson állt

 

Mit szabályoz, az előremenő víz mennyiségét?

hogy fogjak neki a beállításhoz?

az alsó imbuszkulcsos szelepeket egyszer tekergettem, az lett az eredménye, hogy amelyiket eléggé betekertem, az nem melegedett... így hagytam a pitsába.... :)

Előzmény: halaloszto (70275)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70275

az egy elobeallito. ha mazlid van es be van szabalyozva a rendszered, akkor ne piszkald. az hatarozza meg, hogy fullra nyitott termofejnel/kezitekeronel mennyi viz bir atmenni a radiatoron. ezekkel van beallitva, hogy ha minden radiator maxon megy, akkor mindnek jusson viz, ne az egyiken szaladjon at az osszes viz, a tobbin meg semmi.

 

Vajk

Előzmény: G.b.Reload (70274)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70274

"joevagyok68 2013.12.17 11:32:14 ©    57844

Mi is itt a kérdés?

A "fejhez" adott papíron megadják, hogy melyik állásba "hány fok"-o tud/tart..

Ahány fokot szeretnél tartani abban a  szobába, annyira állítsd ! 

 A fejet értem hogy hogy kell beállítani, én a "fej" alatt lévő réz szelepre vagyok kíváncsi. Az mit állít? Mit jelentenek a számok? hogy lenne ildomos beállítani őket a termosztátos referencia helységben és hogy a többiben, amiben csak "fejek" vannak

Ez ott számít inkább, ahol a fűtésen kívül, más "hőforrás" miatt alkalmanként nagyobb lehet a hőmérséklet ,Pl. benapozott helyiség, konyha sütés főzés. mint szeretnéd.

 

Mert ugye alap esetben- mint azt elek mondta - minden radiátoros lakásban be van "szabályozva" a fűtésrendszer a torlókkal ! Tehát ott ezek nem is játszanak... :-))mert egyenletes a hőmérséklet..

Előzmény: G.b.Reload (57836)

 

 

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/5/4/8/THM_0011794548.jpg

http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/5/4/6/THM_0011794546.jpg

mjevsrsh Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70273

A melegvíz részéhez sajnos nem tudok hozzászólni.

 

A fűtést gazdaságos kapcsolgatni, ha nincs itthon senki 10 órán át? Vagy hagyjam 15-17 fokon állandóan?

 

Nem igazán értem, hogy most 15-17 fokon hagyod állandóan az mit jelent. Viszont radiátoros fűtésnél érdemes levenned akár 10 órára is a hőfokot. Szóval pl 20 fokot tartasz amikor otthon vagy, de ha tudod hogy elmész 10 órára leviheted nyugodtan pár fokkal. Mivel kevesebbet fogyaszt a kazánod akkor ha nem megy:) Viszont amikor haza érsz vissza 20fokra, szép nagy lángal(jó hatásfokkal működik a kazánod) felfűti neked a lakást fél óra óra alatt és ez nem kerül többe mintha a 10 óra alatt fűtöttél volna.

 

Padlófűtésnél és olyan fűtéseknél ahol sokáig tart pár fokot emelni a hőmérsékleten, ott nem érdemes ezt csinálni csak ha hosszú időre üres a lakás.

Előzmény: tro80 (70267)
GeriSoft07 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70272

megoldás: ctrl+A space :)

Előzmény: tro80 (70267)
Prista Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70271

Jól forog  a topik, már megint lepörögtem.

 Üdv az Uraknak!

 

Segítsetek!

V4 vízmelegítő

- kisavaztam, könnyen átfújható

- membránt cseréltem

- kicseréltem a membrán alatti szelep gumi alkatrészét és rugóját

- a jobb oldali kis golyós szelep ellenőrizve, nincs felakadva

 Amikor töltődik fel a rendszer, akkor belobban a gáz, egyre kisebb intenzitással folyik a víz, majd teljesen eláll.

Olvasok valami Venturi furatról ami eldugulhatott. Ebben a furatban viszont egy 1,5, 2 mm átmérőjű drótot találtam. Kivettem a gányt, de semmi sem változott.

gabrielke Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70270

A Bianchi osztógyűjtő (melegvizes, nem fűtés) az egy fos?

Ha leragadt a szeleptányér, azt "fel lehet piszkálni" valahogy?

 

Most szerintem azért kattog eszetlenül, mert le van ragadva az egyik.

Nyilván leszedném alulról az 5rétegűt, és onnan benyúlnék ha lehet.

Lehet?

 

G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70269

JOEVAGYOK68-nak.

mi az a rézszinű szelep rajta számokkal?

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70268

Már az, nagyon nem gazdaságos,hogy 15-17fokra leviszed!/szerintem/

Én 19alá nem viszem soha,esetleg ha 1hétre megyünk el min. 15-re.

Előzmény: tro80 (70267)
tro80 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 70267

Feladtam!

 

Sziasztok!

 

Negyedjére állok neki írni valamiot. Nem tudom mibe akadok bele állandóan a laptopon, de szerintem ezentúl egy ujjal fogok gépelni. Programozást tanultam 15 éve, de két leütés alatt kijelöltem véletlenül a lényeget, és töröltem is. (Touchpad?)

 

Cca 40m2 albérletben lakok. Junkers hagyományos kéményes fali kombi gázkazánom van. A szobatermosztát elég jó helyen van, de a legkevesebb kapcsolást nézve. A szobában az ajtó mellett távol az ablaktól és az alatta levő radiátoroktól. Ezzel nem is tudok mit kezdeni, elfogadom a hőingadozást. De az átfolyó vízmelegítőt egyszerűen utálom. Megmosom a kezem, mire belobban a gáz. A tusoló 3 perc melegvíz után fél percig hideget ad, mert a kazán felforralta a vizet, és kezdte elölről. Megvárta, hogy kifogyjon a melegvíz, ráadta a gázt, és próbálta melegíteni folyás közben. Lehet állítani rajta, hogy állandó gyenge gázzal 40-60 fok között tartsa a vízhőfokot? Be lehet iktatni egy nem feltétlenül biztonságos kapcsolót, hogy ráadjam a melegvíz fűtését, mielőtt megnyitnám a csapot? A csap megnyitásakor visszakapcsolnám, és meleg vízzel indulna a rendszer. Jelenleg kézmosáshoz hidegvizet használok, mert általában akkor zárom el a csapot, mikor belobban a gáz. Ez minden vizelésnél egy tök felesleges gázfröccs! Jó lenne, ha nem kerülne annyi vízdíjba, hogy meleg legyen a víz.

A fűtést gazdaságos kapcsolgatni, ha nincs itthon senki 10 órán át? Vagy hagyjam 15-17 fokon állandóan?

 

Köszönöm a segítségetek!

 

Inkább elküldöm, mielött megint elvész. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!