Keresés

Részletes keresés

sweex Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2022

Nem segített, de rosszabb se lett!

Előzmény: sweex (2021)
sweex Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2021

Mármint áram off és várjak?! Megteszem. Kipróbálom nagy baj nem lehet! Kösz

Előzmény: Qkorica (2019)
Kobracska Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2020

Én a Samsung Remote használtam, de igazából a távirányítónál maradtam.

 

Viszont a kicsit off: VG-KBD1500 billenytűzetet sikerült valakinek telefonnal használnia?

Előzmény: poloki (2017)
Qkorica Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2019

Nekem azért volna egy bontó jellegű hozzászólásom.....

Szóval szakítani kéne (nem a feleséggel), hanem a hálózattal legalább 15 percre.

Előzmény: sweex (2018)
sweex Creative Commons License 2013.05.16 0 0 2018

Sziasztok! Kellene egy kis segítség. Van egy Samsung LE26C350 típusú tv.-m! Nos valamelyik nap csak és kizárólag kíváncsiságból bele néztem a szervíz menübe. Ami nem is lett volna gond, mivel beléptem nézelődtem és kiléptem. Csakhogy valamit csak sikerült elállítanom, mivel amióta bent jártam a menübe nem tudom a távirányító csatorna váltó gombjait (fel-le és a számok) használni. A tv köszöni jól van saját gombjaival működik, atávirányító is köszöni jól van, mivel a másik tv-t továbbra is működteti! Várom segítségeteket köszönöm. Szerintem egyébként vagy valami távirányitó val kapcsolatos dolgot állíthattam el, vagy a type-t. Nem tudom. Amennyiben kérhetem, csak építő jellegű hozzászólásokat kérnék, a többit már úgy is megkaptam a feleségemtől!

poloki Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2017

Én olyan valakit keresek, aki kiprobálta és használja a:

http://gemote.org/

programot, nekem sajnos a UE40ES6100W -el wifin nem megy. Valami tipp valakinek, vagy más erre való program?

köszi

AttiM Creative Commons License 2013.05.15 0 0 2016

Hahó, van itt valaki? :-)

Jól elvagyok magammal, tudom...

 

Na akkor egy mentesítő kérdés: az 32EH5300-nek a hálózatról való médialejátszó képességei azonosak a 40ES6100-zal?

 

Előzmény: AttiM (2015)
AttiM Creative Commons License 2013.05.14 0 0 2015

Továbbra is várom az építő javaslatokat egy teljes körű DLNA kiépítésére! Vagy ha van ötletetek, hogy hová, kihez forduljak, az is jó lenne!

Előzmény: AttiM (2011)
AttiM Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2014

Ó! NAS szerverre! :)

Előzmény: AttiM (2013)
AttiM Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2013

Uh, bár tudnám, mire válaszoltál... :-)

De most tényleg, kicsit konkrétabban: mire gondolsz?

Előzmény: gong33 (2012)
gong33 Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2012

Szerintem a legjobb: http://synology.hu/

 

Itt válogathatsz ,mind jó!!

Előzmény: AttiM (2011)
AttiM Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2011

Más: Ha már lúd, legyen kövér: szeretnék segítséget kérni a szakértőktől, egy komplex DLNA megoldásra. 

 

Cél: NAS-on tárolt filmek elérése bármelyik tévén.

 

Ami már megvan: wifi hálózat szgépekkel, tévék: UE40ES6100W és egy kb. 5 éves LG38" nem-hálózatos LCD

Ami hamarosan lesz: UE32EH5000 vagy UE32EH5300 a tinilány számára.

Ami még nincs: NAS, külső lejátszó (ezekből ha van javaslat, hogy milyet, szívesen fogadom!

 

Hogy lehet ezt a legköltséghatékonyabban megvalósítani (ha egyáltalán)?

  • Gondoltam arra, hogy a NAS-t hozzákapcsolom egy külső lejátszóhoz, amiből HDMI-vel megy a film a tévére - de ez csak egy tévén fog működni, nem az összesen.
  • Vagy a DLNA-képes NAS hálózaton keresztül szolgáltatná a médiatartalmat, amit a 6100-as wifin-n keresztül el tud érni, le tud játszani (vajon a HD filmekkel is átmennének akadozás nélkül?), az EH5300-hoz tplink access pointtal vinném a hálózatot (az EH5000-es gondolom kiesik, mivel nem is DLNA-kompatible), és az is elvileg le tudja játszani (vajon a HD filmeket is akadozás nélkül ezen a gyengébb tévén?), de így a nem-hálózatos LG kimarad a játékból.
  • Esetleg a kettő kombinációja: az LG-hez egy külső lejátszó kapcsolódik HDMI-vel, a többi pedig hálózaton keresztül a tévék saját lejátszójával - ezt sajnálnám a legjobban, mert érzésem szerint akkor pont az LG kapná a legjobb képet, márpedig azt használnánk legritkábban (jól gondolom, hogy a tévék saját lejátszója jóval gyengébb, mint pl. az Egreat?)

 

Előre is köszönöm az ötleteket!

 

AttiM

 

AttiM Creative Commons License 2013.05.13 0 0 2010

Kösz a válaszokat!

Leszedtem 2 távirányító progit: Smart Remote, és éppen az ajánlott SamyGo Remot-ot. Még nem tudtam eldönteni, melyik jobb, használhatóbb. Az viszont igaz, hogy ha a TV ki van kapcsolva, akkor nem tudom bekapcsolni egyikkel sem (nyilván, hiszen nem működik a TV wifi-je sem). Kikapcsolni viszont lehet, hiszen azt még tudja venni.

 

Azt hogyan lehet megoldani, hogy a szgépről tetszőleges tartalmat meg tudjak jeleníteni a tévén? Mert arra rájöttem, hogy pl. a médialejátszónak van olyan opciója, hogy Lejátszás a következő eszközzel: és itt ki tudom választani a tévét. De én olyasmit szeretnék, mintha HDMI kábellel össze lenne kötve a tévé a géppel, és akkor ki tudom terjeszteni az asztalt, és át tudok húzni alkalmazásokat (pl. egy prezentációt) a tévé képernyőre is. Van erre valami megoldás HDMI kábelezés nélkül?

(pl. Barátok közt-öt nézünk (vessetek a mókusok elé :-) ), és ha kihagytunk egy részt, akkor az RTL/Most-on meg tudjuk nézni. Azonban az a vacak lejátszó a szgépen is igényli a Microsoft Silverlight-ot, és ez gondolom TV-re nem telepíthető, hogy a Smart alatt le lehessen játszani...)

 

További szép napot!

Előzmény: gong33 (2006)
brumi_68 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 2009

Igen az van de mivel wifin mükszik az nem a tv kapcsolására van.

Előzmény: andrisopel (2008)
andrisopel Creative Commons License 2013.05.11 0 0 2008

Ki kapcsolás van...legalább is amit én szedtem le azon van.....

Előzmény: Inhouse (2007)
Inhouse Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2007

Androidos telefonokra van ingyenes Samsung TV távirányító app. Jól működik, gyorsan elindul és már válthatod is amit akarsz. Ki és bekapcsolás persze nincs.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: AttiM (2005)
gong33 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 2006

Hali!

Nem feltétlenül szükséges más allshare szerü szoftok telepitése(plex,serviio)...

 

Táviránytónak esetleg:http://gemote.org/

 

Más okosság: http://wiki.samygo.tv/index.php5/Main_Page

 

 

Előzmény: AttiM (2005)
AttiM Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2005

Sziasztok,

 

bár már pár hónapja megvan a UE40ES6100W, de eddig nem volt időm alaposabban belemélyedni a lehetőségeibe. Mostantól viszont remélem, lesz időm vele kicsit foglalkozni. Így szeretnélek Benneteket néhány kérdéssel bombázni, persze, próbálok utána olvasni is.

 

1. TV-szgép: A wifis otthoni hálózatunkon van vagy 5 gép, amiket jó lenne a TV-vel együttműködésre bírni, két irányúan: a TV-ről lejátsazni szgépen lévő tartalmat, illetve a laptopról a TV-re küldeni képet-hangot, mindezt vezeték nélkül persze.

UPDATE: most, hogy próbálgattam, sikerült beállítanom a Win7 alatt, hogy ez sikerüljön (Otthoni csoport beállításai > Médiafájlok megosztása > Képek, zene, videó továbbítása...), és tényleg mindkét irányból müxik!

És mindehhez nem kellett telepítenem semmilyen AllShare-t a gépekre!

Viszont már többször volt szó különféle egyéb szoftverekről, amik még jobbak/többet tudnak, mint a gyári lehetőségek. Végül is melyiket ajánlanátok?

 

2. TV-mobil: az előző igényeim lennének okostelefonnal is, kiegészítve esetleg távirányító funkcióval is (tényleg, olyan van szgépen is? pl. laptop a kezemben, közben megy a TV, csatornát váltanék, vagy csak lehalkítanám, de ki tudja, hol a távirányító - megoldható ez szgépről?)

 

Előre is köszi minden hasznosságot, okosságot!

 

AttiM

 

 

nicko Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2004

pedig határozottan állította a samsung, hogy az 1+1 év (regisztrált termék)csak a 2013 04. 15-től vásárolt készülékekre igaz!

Előzmény: zlota (2003)
zlota Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2003

Vinyó felejtés:

Jó hír...

Nem felejtette el a TV a felvett anyagot, pedig végig be volt dugva a háttértár.(SSD)

Találtam rajta 2013.03.24.-én felvett anyagot is.Ez ha jól számolom a 6. hét

 

 

Rossz hír...

Egyik este magától megint bekapcsolta a képernyő halvány szürke háttérvilágítását.

Mágrosszab hír,hogy regisztráltam a Samsungnál és baromira nem 36 hónapra kaptam a garit hanem összesen 14 re.

Holott a hölgy azt mondta ez a TV 24 hónap garis alapból és erre jön a regisztrált + 12 hónap.

Előzmény: zlota (1997)
Androidfan Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2002

Szia,

sehogy.

Kis mókolással DLNA képes lesz(Wi-Fin), ez a max. amit ki lehet hozni belőle.

Előzmény: motoros86 (2001)
motoros86 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2001

Sziasztok!

 

Samsung le32c530 tv-n lehet valamilyen módon netezni?

 

Üdv!

zlota Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2000

Itt találtam leírást az UE32ES6540-ről igaz egy a kisebb méret

 

http://www.leconcepts.com/products/led-tvs/1443-samsung-ue32es6540-smart-fullhd-led-3dtv.html

 

Ezt találtam:

"Power: 52W/ 30W Eco/ 0.1W in Standby: Eco Mode"

 

Mi az az 52W/30W?

 

 

A garancia..

"Series featuring Smart TV, WiFi connectivity. 5 Year Warranty"

Előzmény: zlota (1999)
zlota Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1999

Köszi, kipróbálom sztem!

 

Valós StandBy módot próbálta már valaki megmérni?Jól rémlik, hogy ezek már "0" fogyisak?(közelítve)

Előzmény: Inhouse (1998)
Inhouse Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1998

USB HUB-ot elfogad vajon?

 

El, legalábbis az enyém biztosan. 3 pendrive és egy Hama Uzzano billentyűzet megy róla. Külső tápos HDD-vel nem lesz gond, 2,5"-osnál necces. Lehet kapni viszont külső komoly tápos HUUB-ot is.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: zlota (1997)
zlota Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1997

Hétvégén 1 hét után érek haza.Akkor megnézem mindegyik vinyót+SSD-t kiváncsi leszek.Azt viszont most nem tudom, de lehet, hogy sajnos lehúztam pont a csatit is :( Magyarul lehet most  nincs rádugva- kizárt, hogy magától törlödne.Ha esetleg nincsen rajta akkor bedugva hagyom 3 hétre garantáltan, már csak a teszt kedvéért is.Bár mondom heteket használtam már ez tuti.

Az a gond, csak 3 USB csati van.Vagy egy vezeték nélküli egerem az elvesz 1-et.Ez esetben a másik 2 csati meg a vinyóé.Csakhogy penről szoktam anyagot feldobni, ezért ki kell húznom.Ez csak mostanában van, mert egy darabig egér nélkül szenvedtem

 

USB HUB-ot elfogad vajon?Mert az egér+ Pen egyszerre mehetne a (HDD+SSD) meg maradna gyári két helyen.Nem szeretnék beruházni egy egycsatis külső tokra még... főleg ha törlődik is miatta!

Előzmény: 8auJANI (1996)
8auJANI Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1996

Szia!

Jó neked hogy nem felejti el a vinyót. Nekem úgy két három hetente megtörténik , ugy jelentkezik hogy a tv egyszerüen nem látja és ha fel akarsz venni akkor ujra kell formattálni aztán lehet felvenni. Igy a felvett filmek természetesen eltünnek.Mineden hibát feltétlen jelezni kell a samsunknak Tel:06807267867 . Ök majd megmondják mi a tendö. Általában ök intézkednek a szerviz fele

Előzmény: zlota (1991)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1995

Nekem is egy UE40EH5300W-m van és optikai kábellel van összekötve a Kenwood erősítővel, mindennek szól a hangja.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: ATInoxAttila (1989)
zlota Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1994

Szia!

 

Kb februárban... akkor + egy év!? Mer' akkor juuupi :)

Előzmény: nicko (1993)
nicko Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1993

Ez egy hivatalos samsung válasz:

 

"2013 április 15-től lép érvénybe az új garanciális feltétel, mely szerint a 2013. április 15 után vásárolt készülékekre 12 hónap teljes körű jótállást és további +12 hónap jótállást biztosítunk, hogyha a My Samsung profilon belül regisztrálja a terméket a helyes adatokkal. "

 

Tehát a lényeg, hogy mikor vetted a tévét? Ha 15. elött akkor 2+1 év ha utána csak 1+1 év elvileg, de majd kiderül regosztrációnál.

 

 

Előzmény: zlota (1992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!