Keresés

Részletes keresés

zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1891

bkata27,

 

Az biztos, hogy a folyamatos parázgatás nem tesz jót, mert akkor is fájdalmat érzünk mikor valószínű nincs már. Már csak azért is, mert állítólag fájdalom az agyban dől el, igaz én lent érzem.

 

Vajon mi lehet Gonbocarturnévaal?? Te tudsz róla valamit?

Előzmény: bkata27 (1890)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1890

Zszsuga

 

Hát jótól kérdezed....a paraffinról nem fogok leszállni lehet hogy helyettesítem tökmagolajjal vagy olivával.

Használom a Darmpflege tablettál széklet lágyító. Sajnos ha sokat eszem többször van lágy  székletem egyszerre akár 2-3 alkalom/ reggel. Ettől is előjöhet bár a férjemnek semmi ilyen baja nincs de ha háromszor megy el vécére az neki sem jó.

Sztem ennek több idő kell hogy begyógyuljon mint két hét....és nem akarok hülyeséget mondani de lehet hogy Nekem (ünk) erre jobban kell figyelni esetleg sokkal több ideig még.

Neked mi a véleményed ez az állandó aggodalmaskodás idegeskedés állandó figyelés nem erősíti a problémát.....?

Előzmény: zszsuga (1889)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1889

bkata27

 

Te melyiket hagynád el előbb? A kúpot vagy a parafin olajat??

zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1888

bkata27

 

Tudod mitől rettegek még? Mi van ha nyaralás alatt jön majd elő a fájdalom és nem lesz nálam kúp?

Na ez most nagyon foglalkoztat. Ugyanis mi nem hagyományosan nyarulnk, napi kétszer eszünk csak és akkor sem mindig van benn főtkaja. Azon is gondolkodtam, mi van, ha 10 db kúpot meghagyok és viszem magammal, biztos ami biztos.

 

Neked is vannak ilyen gondolataid??

zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1887

Szia bkata27

 

Használok a kúp mellé kenőcsöt is, mert azzal könnyebb feltenni.

 

De én is rettegek tőle, hogy ha elhagyom a kúpot vagy nem olyan lágy akkor újból előjön.

 

Azt nem vetted észre, hogy ha nagyon lágy és többször mész a wc-re akkor újból előjön? Én így jártam a múlt héten, amit nem is értek miért. Most akkor az sem jó, ha lágy? Hogy állítsam be normálra?

 

Nyugi nem a hozállásoddal van a baj, csak az emberek nehezni viselik a fájdalmat, ha már egyszer találkoztak vele.

 

Mióta tavaly októberben leszánkáztam egy hajóról és eltört a sarkam, azóta rettegek minden lépcsőtől, mert eszembe jut milyen nagy fájdalommal járt és milyen lassan jött helyre.

Előzmény: bkata27 (1885)
Jégcsillag Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1886
Szia! A helyzet változatlan! De még nem mentem vissza a dokihoz!
Előzmény: papajó (1878)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1885

Zszsuga

 

Nekem nem mondták hogy menjek vissza kontrollra csak ha panaszaim nem múlnak nemtom miért....

Te nem félsz attól ha elhagyod a kúpot meg az olajat előjön a fájdalom újra.

Most nekem semmi fájdalmam még csak kicsi érzékenységem sincs de én bebeszélős vagyok és állandóan attól reteggek hogy holnap előjön vagy a jövő héten. Vagy ha egyszer keményebbet wécézem vagy egy nap háromszor akkor megin jön a fájdalom.

Mi a véleményed...rossz a hozzáállásom ugye????

bkata27 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1884

Szia Zszsuga

 

Én is jobban vagyok bár ma reggel háromszor mentem wc-re nem ment a hasam de rengeteget ettem....rengeteget de nem fáj.

Én is iszom az olajat rostot vízet...csak attól félek ha elhagyom a kúpot kenőcsöt rossz lesz újra.

Te nem is használsz kenőcsöt csak kúpot?

Előzmény: zszsuga (1883)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1883

Szia bkata27

 

 

Na itt vagyok és azt tudom mondani, hogy múlt héthez képest sokkal jobban vagyok. Már alig érzek valamit. A rostokat és müzliket folyamatosan eszem, ja meg iszok parafin olajat napi 2*1 kanállal. A héten még biztos kúpozok, meg az itt írt dolgokat eszem.

 

Igaza volt valakinek itt a fórumon, hogy jobban lenni és megtartani ezt az állapotot csak úgy lehet ha ez ember életmódot változtat. A parafin olajat kb egy hét múlva elhagyom, de a rostokkal nem fogok felhagyni, mert nem akarok úgy járni, mint az elmúlt időben.

 

Te hogy vagy? Kontrollra vissza kell majd menned?

 

üdv

zszsuga

papajó Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1882

TamásD

 

 

Hát gondolhatja kutakodom a nete és szégyellem hogy már szinte annyit zaklatom de találtamezt a familiáris polipózust.Hát nem tul biztató de szeretném megkérdezni hogy ez mindenképp roszindulatu-e és ott irja a gyulladásgátlót hogy vissza szoritja a nővekedését amig szedik.Ha rossz indulatu akkor ez már nem befolyásolja.Annyira kivagyok mert igy hogy szedem a nurofent jobban érzem magam,az idegit leszámitva.Ha netalán ilyenem van ez már rosszindulatu?Nem hiszem el hogy már annyi helyen jártam de sehol nem diagnosztizálták egyedül az uh-on.

papajó Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1881

Tamásd

 

Bocs még annyi hogy olvastam valahol hogy gyulladás gátló hatására átmenetileg vissza huzódhat.Ez hülyeség?Én ugyan is most szedem a nurofent az aranyeremre.A kolonos eltávolitás fájdalmas nagyon?

papajó Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1880

TamásD

 

 

Nem tudom hány cm csak azt nem tudom hogy az uh kimutatta viszont utánna volt a colo ott nem vették észre?Ugyan is a papiron nem szerepel hogy ott lenne.Annyira félek!Ezt elvileg bárhol leveszik?Valoszinu a colonoskopián nem nézték meg rendesen és ezért nem vették észre?

TamásD Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1879
Olvasom, csak most vagy 10 napig ritkán voltam/vagyok gépközelben. A polip nem fáj, ritkán vérezhet, de panaszt igazából csak akkor okoz, ha már 1-2 cm-nél nagyobb. Ekkor viszont a gond már nem az, hogy panaszt okoz, hanem, hogy nagy az elrákosodás esélye. Ha egy polip 1 cm-nél nagyobb, mindenképpen érdemes colonoscoppal leszedetni.

TamásD
Előzmény: papajó (1872)
papajó Creative Commons License 2008.05.24 0 0 1878

Tia jégcsillag

 

 

Mi van veletek hogy vagytok????????????????

papajó Creative Commons License 2008.05.24 0 0 1877

bKata27

 

 

a knieziológus mire jó?Ők ajánlották? Kihez jársz?

bkata27 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1876
A prof. neve Dr Ritter László
A polip tudomásom szerint nem fáj....az aranyérnek a detralextől múlnia kellene a repedésre meg olyan jó krémet és kúpot kaptam hogy 3 nap alatt múlt a fájdalmam.
Olyan kenőcsöt kaptam amiben valami szív érrendszerre ható anyag vagy mi van ami arra is alkalmas hogy csökkentse a végbél záróizom szorítását ezáltal ellazul a felső záróizom melynek hatására gyógyulni tud a seb. A körzeti sztk sebész csak nézett rám mikor ezt kértem.
A polip van akinek 20 évig is ott van nem tudom hogy hány éves vagy de ne aggódj.
bkata27 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1875
Papajó

Mélyen együtt érzek veled de ez mit sem ér Neked. Nem ismerem az anyagi körülményeidet DE (tudom ez nem a reklám helye nincs a Dr Rose nál semmi érdekeltségem de) Magyarország legjobb végbélspeciálistája van ott. Ami fontos hogy sztem nem csak a pénzért kedvesek veled a professzor vele született kedvességgel van megáldva. Ha gondolod kérd ki a véleményét nézzen meg az esetleges további lépéseket nem kell ott megtenned én sem tehetem meg. Több orvos ismerősömmel beszéltem nagy szaktekintély. A vizsgálat 20.000 Ft de ott egyszerre mindent megcsinálnak és az erdményben biztos lehetsz 1000%ra. Én hipohonder vagyok és viszonylag bízom az eredményeiben ez nálam óriási lépés. Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy ennyi gondja legyen valakinek egyszerre én ezt az orvosok hozzá nem értésének tudom be. (bocs de egyikben sem bízom az egyik műtene a másik gyógyszerrel meggyógyít) Ha teheted kérj időpontot tőlük. Sok pénz az a húszas de még mindig jobban járok mintsem kikészüljek. Engem is megvisel ez a dolog pedig semmi komoly fájdalmam nincs most és járok kineziológushoz is.
Bocsi utálom amikor így okoskodok.....menj műtétre...menj ehhez....csináld ezt vagy azt....
Előzmény: papajó (1874)
papajó Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1874

bKata27

 

 

Nekem minden amit eltudsz képzelni.Aranyér repedés polip.Ezért nem tudom eldonteni valóban mi is ami fáj és már nem tudom  merre forduljak.Szerintem már annyi vizsgálaton meg mindenen tulmentem mire ez is kiderült hogy már rettegek mindentől és lassan a diliházban kötök ki,mert minden vizsgálaton találnak valami mást.Most legjobban a poliptól félek de már nemtudom hová forduljak azért kérdeztem TamásD reméllem válaszol és tud segiteni.

Előzmény: bkata27 (1873)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1873

Szia Papajó!

 

Bocsi hogy megkérdezem de neked milyen fájdalmaid problémáid vannak odalenn? Néhány éve nekem is mondták hogy nem kéne lisztet egyek.

Előzmény: papajó (1872)
papajó Creative Commons License 2008.05.23 0 0 1872

TamásD

 

 

Reméllem még olvassa a fórumot és válaszol.Meg van az eredmény lisztérzékenység.De  nem is ez a lényeg hanem előtte amikor volta uh-os végbél vizsgálaton találtak egy kis polipot.Ott az orvos azt mondta ez szinte minden szült nőnél előfordul de javasolta a kolont.Na az is megvplt ott csak annyit irtak rá negativ.Vuszint elég gyakran olyan minha wc-nem kellene de semmi.Ön szerint ez már pszichésen van vagy forduljak szakorvoshoz.Mennyi az esélye hogy esetleg rossz indulatu a polip?Azt már látni is lehet vagy csak szövetmintából?Előre is köszönöm válaszát.

bkata27 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1871
Szia Briliáns

Sajnos pontosan nemtom...elment vmi természetgyógyászhoz és egy csomó magánéleti kérdést tett fel....hogy alszik mennyit idegeskedik stb és adott vmi cseppet neki de nem a fissurára és attól jobb lett neki.
De pont ma beszéltem vele és ment szegénynek a hasa ki is van rendesen......de Ő egyáltalán sosem foglalkozott azzal hogy jók e az orvosok hitte hogy rendben lesz. Ez az alapvető különbség kettőnk között. Én nyomogatom is mert egy barom vagyok ilyenkor azt hiszem megölne az unokatesóm.
Vssza a kérdésre megkérdezhetem pontosan mit kapott illetve mit hogyan csinált,engem is érdekel.
Előzmény: brilians (1870)
brilians Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1870

Szia Bkata27,

 

Bocsi, ha félreérthetően fogalmaztam, én nem akarok senkit sem rábeszélni a mütétre, én csak azért irtam le az esetem, mert nekem kronikussá vált már a fissurám és tályogom is volt töle. Nekem is olyan fájdalmaim voltak, hogy egy héten keresztül csak feküdtem , mint egy darab fa, ha megmozdultam, akkor a fájdalom az agyamig szúrt., ahhoz képest most már sokkal jobb :). Igen azt az orvosok nem garantáljál, hogy soha többet nem lehet repedésed, csak azt hogy ugyan ott nem. Meg kell tanulni más életvitelt folytatni, kevesebbet idegeskedni, több foyladékot inni, és rostosabb kaját enni..., ez a titka az egésznek.

Hétfőn ismét elmegyek kontrollra, mert nekem is állandóaen ezen kattog az agyam, h vajon jól megcsinálták?...akkor miért étrzek még mindig fájdalmat...igaz nem égő, csípő..., ez vmi más érzés :(

Unakatestvéred, hogy tudta elkerülni a mütétet?

Előzmény: bkata27 (1865)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1869

Szia bkata27

 

Na elmegyek okosodni hétvégére (workshop), majd hétfőn beszálomok, hogy hol is tartok és kíváncsi leszek majd rád is, hogy nálad minden rendbe jött-e.

 

Igazad van, elmegyek majd másik orvoshoz is.

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: bkata27 (1868)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1868

Szia Zszsuga

 

De szokott lenni de elmúlik 2-3 alkalom után....szedj normaflort sztem az jó.

Az alsol sem rossz de hidd el a neugranormonn sokkal jobb hámosító...

Nekem tutira pszichés problémám is van én be tudok magamnak bármit beszélni de én akkora ökör vagyok hogy még nyomkodom is a repedést és utána csodálkozom.

 

Igazad van menj el egy másik orvoshoz is....az a plusz vizsgálat nem oszt nem szoroz én mindig ezt csinálom. Egyszer majdnem kivették a petefészkemet a Sotén a maszek orvosom meg adott antibiotikumot és két hét után semmi bajom nem lett. Ezzel csak azt akaraom mondani hogy menj tényleg el máshoz is.

Előzmény: zszsuga (1867)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1867

bkata27, Brilians

 

Nektek soha nem volt fájdalmas a wc-zés?? A fájdalom alatt azt értem, hogy görcsöl a hasad mikor jön ki, pedig nem nyomod.

zszsuga Creative Commons License 2008.05.22 0 0 1866

Szia bkata27

 

Nekem mint nektek (Te és Brilians) nem kívül fáj, hanem belül. Az is lehet, hogy ami nektek kívül égő, csípő érzés az nekem is az csak belül úgy jelentkezik, mint egy tompa fájdalom.

 

A kúpot a gyógyszertárban keverik ki, sajnos nem tudom a nevét (egyszer itt talán valaki már leírta).  Azt mondta a doki, hogy saját recept szerint készül. A receptet most olvastam el először különböző hatóanyagok van benne, mint glicerin, lidocain, stb, a többit men jegyeztem meg, mert nem voltak a nevek ismerősek. Csoki színű és kb 3-4 cm hosszú. A krém amit a végére kell tenni Alsol a neve és recept nélkül is kapható.

 

Ha nem javulok meg, az elkövetkező 2-3 hétben az újjab kúp adagtól, elmegyek másik orvoshoz is, hogy ő mit mond. Nem azért, mert ebben az orvosban nem bízok, inkább saját magam megnyugtatása képpen.  Na ha ő is azt mondja, hogy minden renben van, akkor viszont dilidokihoz megyek, mert az agyammal van baj és nem tudom ezek szerint ezt kezelni.

 

Én mindig mindet túl reagálok, ezt tudom magamról. Mikor legelőször még tavaly decemberben elmentem a körzetihez, hogy mondjon valamit mi lehet a probléma, na ő ránézés nélkül kijelentette, hogy polipom van. Na puff neki, haza, internet, és elkzedtem utána olvasni. Egyre jobban belemerültem és egy éjszaka alatt eltemettem magam.

Előzmény: bkata27 (1863)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1865
Szia Brillians.....

Két orvosnál voltam az egyik egy sztk-s orvos volt viszont másnap elmentem a Dr Rose magánklinikára ahol egy nagyon neves nagytudású nemzetközileg blablabla orvos is megvizsgált. Úúú el sem tudom mondani mennyivel másabb volt minden. Az eredmény itt is ugyanaz fissura ani. Mindkét orvos ugyanazt mondta de a prof. egészen más készített kenőcsöket írt fel ami már két nap után használt. A különbség 20.000 Ft volt ennyi volt egy vizsgálat. Aki megteheti nyugodt szívvel ajánlom Őt. Én nem szeretem az orvosokat a magánorvosokat sem de Ő egy igazi ORVOS. A javulás sztem nehéz ráadásul én nem nagyon segítem magam...pszichésen. Én nem értek egyet a műtéttel...csak ha nagyon muszály utána is ugyanúgy berepedhet, példa rá az unokatestvérem aki 20 évesen esett át ezen a műtéten de már nem tudott mozdulni csak sírt három évre rá megint majdnem műteni kellett.
Ennyi
brilians Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1864

bkata,

 

Én azt tanácsolom, hogy nézesd meg más dokival is, mert én is igy voltam vele, hogy anno fájt, de kezeltem, krém, kuppal, s elmult, de egy idő után ismét fájni kezdett, de sokkal jobban, és muszály volt már elmennnem az orvoshoz mert akkorafájdalmaim voltak, Doki megállapította, hogy fissurám van, amire nem is volt jó  a krém és a kup és hogy a repedésem kronikussá vált, amit elkerülhettem volna ha időben elmegyek kivázsgáltatni magam. Ja és Bkata, nekem is kivül fájt, közvetlen a seglyukamnál, ami azért is rossz, mert ott van a legtöbb idegvégzödés, na és épp ezért fáj annyira :(

Nekem is állandóan ezen jártak a gondolataim, de hogy öszinte legyek most 6 héttel a mütét után is ezen kattog az agyam. Nagyon hosszadalmas a gyógyulás igy operácio után is. Azt mondták pár honapnak el kell telnie, hogy tünetmentes legyek. Én nagyon sokat rágodtam azon, h lézer vagy hagyományos operácio legyen, végül lemondtam a lézerről, mert hallottam olyanról, hogy van akinek kiujult ugyan ott a repedés, ...ezért a operácio mellett döntöttem, ami kb 20 percig tartott, persze altalásban. Közvetlen mütét utáni napon kisebb volt a fájdalmam, mint operácio elött, ugyhogy bátorság mindenkinek, utána jobb lesz :))) WCzés után nincs az az égető csípő érzés....csak várni kell, hogy kiessenek a varások :)

 

Előzmény: bkata27 (1860)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1863

Nem bízol az orvosodban ezek szerint?.. Használj neogranormont vagy mit az jó hámosító...én túl sokat foglalkozom vele piszkálom meg minden.....de ez egy másik kategória.

Kérdések: Neked belül vagy kívül fáj?

Milyen kúpot használtál használsz?

Nem lehet hogy Te is egy kicsit túlreagálod? (bocsi a feltételezésért ha nem akkor nem)

Előzmény: zszsuga (1862)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1862

Szia bkata27,

 

Na visszajöttem. Igaz egy kicsit úgy éreztem magam, mint egy gyorsított filmen, mert annyian voltak és nagy volt a pörgés. Rossz volt hallanni mikor bentről kiáltás hallasztott ki.......

 

Diagnozis: állítólag szépen behámosodott, csak nagyon vékony ott a hámréteg és ezért jobban lehet érezni az idegvégződést és ezáltal a fájdalmat is.

 

Azt nem értem, hogy mikor egyértelműen megállapították a repedést, akkor a vizsgálat nem fájt annyira mint most. Kaptam újból kúpot, de ha most sem fog elmúlani akkor elmegyek egy másik orvoshoz is.

Előzmény: bkata27 (1860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!