Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

békéscsabai Creative Commons License 2006.03.16 0 0 8835
Legalább 50 szer próbáltam letölteni az anyagot, 20-30 % után kidob, legközelebb a gépet dobom ki az ablakon :-(
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8834

En azt varom, hogy 1.4 JAZZ-el az eves atlagom 6 liter lesz.

 

Most novembertol eddig ~7000 km alatt a teli atlag 6,2 liter

Hasznalat nagyjabol

1/3 orszagut 100+10 km/h

1/3 M5 autoplaya 130+-10km/h es hozza pesti delutani forgalom 2-5 ora kozott...

1/3 videki varos

 

A nyarinak ehez 5,8 -nak kell lennie...vagy kevesebbnek.

 

Meglesz az szerintem:-)

 

Bar hetfon du. pesten sikerult  egy szakaszon

árpadhid-hungaria-ecseri

a csudalatos 18,4 -es fogyasztast osszehozni!!!

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8833

Ma a gyakorlatilag forgalommentes Kkhalas-Kecskemet foutvonalon

(ami ~ 60 km es csak harom rovid kis telepules van utkozben)

allandonak veheto  110 km/h mellett az 1.4 JAZZ az 5,8-5,9 kozot ugralt.....

BacsiTibi Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8832
Az általam korábban említett B.örsi bontóban van egy garnitúra új, még nem használt-es Jazz lemezfelni . 8e/db az ára. Azt nem tudom, hogy jó-e a 2004 előtti és utánniakra is, de hátha valakit érdekel.
matpist Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8831

Sziasztok!

 

Múlt péntek óta 707 km -t tettünk a kis Jazzbe, pesti forgalomban, országúton vegyesen 6l/100km átlaggal. Ebből számításom szerint a mai 270 km országúton  5,1 l/100km a fogyasztás. Többnyire 90 km/h, néhol 100-110 is volt, na meg persze fűtés. Remélem egy kicsit még lejjebb megy a fogyi, de már így is álom.

Viszont néha a jobb első kerék felől olyan zaj jön, mintha egy küllős kerékbe belelógna valami és a küllők pergetnék. Szerintetek mi lehet ez?

 

Thes Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8830

ma sopron-győr-visegrád útvonal oda-vissza csak főúton 5,5 l-es átlag. így letudtam a bejáratás nagy részét.:-)

Bobi1 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8829
Mondjuk kérdés, hogy a karosszéria javítás mi miatt volt szükséges. Ha összetörte, arról az autó nemigen tehet. :)
Előzmény: hondazzaJ (8828)
hondazzaJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8828
Már azt hittem mindenki boldog,elégedett és nem bánta meg a vásárlást.A többi márkánál mindig hallok elégedetlenekről,furcsa lenne ha a mi autónk lenne alig hibás!
Előzmény: Ptom71 (8826)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8827
mekkora a letöltött file? azt láthatod, hogy lejött teljesen, de valójában mégsem.
Előzmény: bakati (8825)
Ptom71 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8826
Én most januárban vettem a Jazz-emet: 2004 novemberi. Én örültem, hogy eladták. Szerintem az előző tulaj nem volt megelégedve vele, mert igen balszerencsés volt vele. Töbször volt a szerelőnél karosszéria javítás miatt.
Előzmény: hondazzaJ (8817)
bakati Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8825
Lejön teljesen, de a megnyitásnál már nem jó.
Előzmény: konyak_ad (8824)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8824
mekkora a file? 99.9%, hogy Neked is megszakadt a letöltéskor, és emiatt hibás a tömörített fájl.
Előzmény: bakati (8822)
hondazzaJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8823
Ha van dc -d ,kitömöritve le tudod szedni rólam!
Előzmény: bakati (8822)
bakati Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8822

Szia!

Egy kis segítség kéne, mert nekem a megnyitáskor azt írja, hogy érvénytelen vagy hibás tömörített mappa.  Már többször megpróbáltam letölteni, de mindig ez a vége.

Előzmény: dentaku (8747)
Wave Hammer Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8821
Hello!

Van egy leírás, ami mintha erre vonatkozna, bár ha kenyérpirító lesz az autódból …
Íme:

Elektromos ablakemelő vezérlőegység visszaállítása - automata felhúzási funkcióval
Az elektromos ablakemelő vezérlő egység visszaállítására van szükség a következő műveletek elvégzése után:
* Az akkumulátor feszültség lekapcsolása
* A tápáram ellátás lekapcsolása, amit a műszerfal alatti biztosíték/relé dobozban a 12. sz. (10 A) és a 29. sz. (20 A) biztosítékok okoztak.
* Szakadt áramkör, amit az elektromos ablakemelő főkapcsolóról lekötött 20-pólusú csatlakozó okozott
* Az ablakemelő, az üveg vagy üvegvezető csatorna kiszerelése

1.
Győződjön meg róla, hogy az üveg megfelelően van beszerelve.

2.
Zárja be a vezetőoldali ajtót.

3.
Kapcsolja KI a gyújtáskapcsolót.

4.
Szerelje ki a műszerfal alatti biztosíték/relé dobozból a 29. sz. (20 A) biztosítékot.

5.
A gyújtáskapcsolót fordítsa a (II) állásba.

6.
1 másodperc után fordítsa a gyújtáskapcsolót OFF állásba.

7.
5 másodperc múlva szerelje be a műszerfal alatti biztosíték/relé dobozba a 29. sz. (20 A) biztosítékot.

8.
Győződjön meg róla, hogy a vezetőoldali ablak nem működik AUTO üzemmódban, miközben a gyújtáskapcsoló ON (II) állásban van.

9.
Fordítsa a gyújtáskapcsolót a START (III) állásba, és indítsa be a motort.

10.
Mozgassa a vezetőoldali ablakot teljesen le a vezetőoldali elektromos ablakemelő kapcsoló kézi DOWN (le) üzemmódjában.

11.
Nyissa ki a vezetőoldali ajtót.

12.
Mozgassa a vezetőoldali ablakot teljesen fel a vezetőoldali elektromos ablakemelő kapcsoló kézi UP (fel) üzemmódjában, és 1 másodpercig tartsa lenyomva a kapcsolót.

13.
Ha az ablak nem működik AUTO üzemmódban, állítsa vissza újra az elektromos ablakemelő főkapcsolóját a fenti eljárás szerint.


Előzmény: HONDADOC (8812)
Bobi1 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8820
Az eredmény mindenképp csalóka lenne, mert a használtautón kapható Jazzek nagyrésze külföldi importból van. Néhánynak a felszereltségéből rögtön kiderül. (Olyan verziót Magyarországon nem forgalmaztak...)
Előzmény: jezjazz (8819)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8819

Szia HondazzaJ!

Állításomat alátámasztandó a hasznaltauto.hu-n megnéztem néhány márka használt kisautó kinálatát. A keresési kritériumok: 2004-es évjárattól "mindegy" (tehát a mai napig), márka és típus megjelölése.

Az ereedmények:

Suzuki Ignis 172

Skoda Fabia 161

Opel Corsa 152

Fiat Punto 124

Peugeot 206 120

Daewoo Kalos 92

VW Polo 89

Suzuki Wagon R+ 85

Renault Clio 77

Suzuki Swift 64

Ford Fiesta 60

Toyota Yaris 52

Nissan Micra 44

Mazda 2 41

HONDA JAZZ 21

Mitsubishi Colt 9

 

Bár a tömeggyártányokból vélhetően azért van sok a használtpiacon, mert újonnan is sokat adnak el közülük, a Jazz helye a listán akkor is megnyugtató: a tulajdonosok nem menekülnek tőle.

Preciz adatokat persze a "bizonyos évjáratú használtautók száma a piacon / azonos időszakban eladott új autók száma" hányadossal lehetne nyerni, de ehhez most nincs türelmem.

Jazz értékesítésekor a kereskedők nem lökik be a szokásos csalogató trükköket (üzemképtelen kocsiját akár 800 ezerért beszámitjuk, stb.), így az egyszeri ember által vásárolt és banki lefoglalt Jazz-ből biztosan nincs túl sok.

Előzmény: hondazzaJ (8817)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8818
ja, vagy külföldi import, vagy tesztautó, vagy "enyhén sérült volt" :)
Előzmény: hondazzaJ (8817)
hondazzaJ Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8817
"Egyébként egy Jazz-t nem akar két évesen eladni az ember" -----
ezt a vásárlás pillanatában még nem tudhatod manapság!A használtautó.hu-n van pár 2 éven aluli Jazz!Tib
Bobi1 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8816

Attól tartok, nem ez a helyzet. Ugyanis a riasztóm nem húzza fel az ablakot, ráadásul nem is mindig csinálja. A szervizes azt mondta, az üveg megvezetéssel lesz gond, kb. 20 perces meló... (A nyomatékkapcsoló kapcsol be. Ha kézzel segítek neki, akkor nem...) Nem automata módban simán működik.

Amikor pedig automatában is jó, akkor tudja, hol a végállás. Ez sajna valóban szervizes buli.

Előzmény: konor60 (8807)
Ptom71 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8815
Nekem a jobb első ajtónál volt hasonló problémám. Én a zárszerkezet kampóját reszeltem meg egy kicsit, hogy beljebbkerüljön az ajtó. Így meg is szünt az ajtónál a rés. Egyébként nem értem, hogy miért nem úgy tervezték, hogy egyszerűen lehessen állítani az ajtókon.
Előzmény: Bobi1 (8806)
Ptom71 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8814
A mororháztető zárját középen 3 csavar fogja. Ha jól emlékszem M10-es. Ezeket meglazítva tudod lejebb ill. feljebb állítani a motorháztető ill. a zárszerkezet magasságát. Ha beállítotad a megfelelő méretre, a csavarok rögzítése után kell a "kotyogást" megszüntetni a két oldalt található gumibakok csavargatásával. Lezárt állapotban nem szabad mozognia. Én is állítottam már rajta. Nekem a kisújjam fér be a tető és a kaszni közé, persze nem teljesen.
Tom
Előzmény: Cancun (8800)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8813

Mi azért rendeltünk ezüstmetált, mert figyelembe vettük, hogy eladáskor az autó szine rengeteget számit. Kicsit szürkeegér autó ezzel a szinnel.

Egyébként egy Jazz-t nem akar két évesen eladni az ember.

Volt már mályvaszinű Suzukim. Az egy gyönyörű szin volt, az Asszony választotta, de eladáskor megbosszulta magát: hetekig a szine miatt nem ment el a kocsi.

Előzmény: Keleg (8811)
HONDADOC Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8812
No ez a dolog engem is érdekel!!!! Ha tudod, írd már le pontosan a teendő sorrendet! Nekem Meta riasztóm van ablakfelhúzó modullal és mindig ez a gond. Automatán felhúzza végig, majd visszaengedi kb. 5 centit. Kézivel felmegy normál. Mondjuk ugyanilyen riasztó-ablakfelhúzó modul volt a DC2 Integrában is és ugyanezt csinálta.
Köszi előre is!
Előzmény: konor60 (8807)
Keleg Creative Commons License 2006.03.15 0 0 8811
Üdv!

Mi azért rendeltük a sárgát, mert abból kevés van, így nincs az a "tömegautó" érzésünk! És még tetszik is!:-)
Előzmény: Törölt nick (8810)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.14 0 0 8810

Ma eppen 5-el talalkoztam...

 

Ebbol 4-el pesten, egy pedig parmeterrel elottem 

indult Kecskemetrol az M5-on eszaknak.

Aztan elkerultem mert siettem erosen....

 

Ha pesten vagyok 3-4 ora alatt ~4 Jazzy-t latok a kozelemben.

Az osszel meg csak 1-2 akadt az utamba.

 

Ugytunik valoban kezd "tomeg auto" lenni belole.

Előzmény: jezjazz (8809)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.14 0 0 8809

Kanyargás Debrecenben + Debrecen - Hajdúszoboszló - Nyíregyháza oda-vissza utak (40 % város, 60 % országút, 400 km) 5,6 l.

Ehhez:

- hideg motorral azonnal elindulok, ilyen minusz pár fokban már nem melegitem a kocsit

- 2500 fölé nem pörgetem a fordulatszámot

- nem gyorsulok padlógázzal kis fordulaton, inkább visszakapcsolok, a gázpedált fokozatosan nyomom

- használom a motorféket, ha pirosra vált a lámpa, leveszem a lábam a gázról és elcsorgok odáig

- elkerülöm a dugókat

- többnyire 2 személlyel, csomagok nélkül utazunk

- a tükörfűtéssel és az utastéri fűtéssel természetesen nem takarékoskodok, a klímát csak néha fúvatom át a szélvédő párátlanitása céljából

- néhány totyogó szerencsétlen lendületes kikerülése és egy-egy kamionelőzés belefér

 

És ilyen stílusban legalább akkora élvezet vezetni, mint 3000-5500 között harmadikban előzni a sort. És részvéttel gondolok a pesti dugókban rekedt márkatársaimra!

A szembejövő Jazz-esek továbbra sem integetnek, nemhiába, kezdünk felhígulni...

 

 

konor60 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 8808
Lehet állítani az elállást, két gumi henger van a motorháztető szélén mintegy távtartóként működnek, ki-be csavarással lehet a távolságot állítani.
Előzmény: zozomax (8805)
konor60 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 8807
Semmi baja a mozgató motornak, csak a központi zár vezérlő és a riasztó összeveszik a vezérlésen,van rá megoldás el kell távolítani egy biztit( talán a 29-es egy régebbi hozzászólásban olvastam kipróbáltam nekem bevált, holnap megnézem pontosan melyik az), majd visszarakni le és felhúzni végálásig az ablakot, hogy megtanulja hol a két végállása , többet nem szabad lehúzott ablaknál rátenni a riasztót, hogy annak keljen felhúznia, mert akkor jön elő a hiba.
Előzmény: Bobi1 (8806)
Bobi1 Creative Commons License 2006.03.14 0 0 8806

Úgy látom, ezekkel a nyilászárókkal sok gond van. Én csütörtökön viszem az enyémet, a bal első ajtón ugyanis nagy sebességnél fütyül a szél, és jön a hideg. Ilen már volt valaki másnak is itt...

Pluszban meg automatában az ablak felfelé megáll félúton, és visszaereszt vagy két centit. Kézivel felmegy rendesen.

Azt hiszem ez az ablakemelő típushiba lesz...

Előzmény: zozomax (8805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!