Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3017

Itt is van ukran bolt es allitolag ott is vannak ilyenek, de a legtobbel nem elek 8azt sem tudom mi az a halva :DD) igy nem lattam meg eloben.

 

Mas: meselj mar egy kicsit a fold alatti jaratokrol, milyen volt? nagyon szukek? Es idegenvezetes van? Es mit mutattak? es?es?es? :)))

Előzmény: Törölt nick (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3016
Sajna ide nem nagyon lehet felrakni nagyobb kepeket. Ez az index mar csak ilyen.

Csajok (ill. minden itt elo magyar)!!!
Talaltam igazi magyar "Pusztasaláta" vágott csemege savanyúságot egy keleti boltban Lisszabonban, 3 megalló a Roma-Areeiro (megálló neve: PISCINAS)-tól a 767-es busszal Damaia felé, a bolt neve MIX MARKT.
Itt lehet kapni juhtúrót, mindenféle vágottat, kovaszosubit, csipos ubit, csemegeubit, tejfolt, kefirt, vegetát, halvát.. Ezek mind lengyel, ukrán, orosz termékek, egyetlen egy magyar termék van, és az a Pusztasaláta, üveges.
Előzmény: blaze73 (3015)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.07 0 0 3015
papa_maci: szuper volt, tomoren. tudtam volna meg maradni 2-3 hetet siman, csak a kaja ne lenne olyan fuszertelen es egysiku mindenhol de ez nem olyan nagy para :) :)

kepeket hamarosan felrakok meg, de egyelore igencsak az ido hianyaval kuzdok.

probalok majd kicsit nagyobb kepeket felrakni, mert multkor elegge le lettek kicsinyitve :)

papa_maci Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3014

Halihó!

Nem tüntem el végleg, csak nem voltam net közelben.

Az a Capella dos Ossos az nekem kemény volt.Más igy képen látni meg megint más köztük mászkálni.

A képen "szereplők" történetét ismered?

Előzmény: Törölt nick (3003)
papa_maci Creative Commons License 2007.11.06 0 0 3013

És még egy honfitársunk aki belekóstolt a portugál életérzésbe!! :))

Szia blaze73.

Mesélj milyen volt?

hol a többi fotó?

Mikor mész újra?

 

Előzmény: blaze73 (3012)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 3012
Sajna a szoveget a kepek melle nem tette be, ezert felulrol lefele haladva :

LISBOA
SINTRA
OBIDOS
NAZARE

Majd meg toltok fel tobbet, mast ha van ra igeny :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3011
Le vannak kicsinyitve, jol :)

Probalom megint, remelem menni fog :)
Lisboa
Sintra
Obidos
Nazare
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3010
Le kell kicsinyiteni a kepeket, vannak szabalyai a feltoltesnek. Aztan utana szerintem semmi extra, eloszor kijelolod a kepet, majd "Feltolt" gombra katt, es amikor megjelenik a kep akkor egy kis link is megjelenik hogy "beszuras".
Onnan latod hogy mukodik, hogy az irasodba beszur egy "[image1]" szoveget.
Előzmény: blaze73 (3009)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.04 0 0 3009
Ha valaki elmondja hogyan is működik ez a kép beszúrás itt ezen a frankó INDEX fórumon :(
Mert a normál SAJÁT GÉPRŐL való beszúrást nem igen támogatja, vagy én rontok el valamit ?

Segítsetek :)
Lisboa
2007pt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3008
Hajrá, hajrá, várjuk a képeket :)))!
Előzmény: blaze73 (3007)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3007
nem igen értem miért nem voltak benne a képek, de akkor újabb próba :)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3006
és akkor engedve a nyomásnak néhány kép... :)

blaze73 Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3005
flower21 : igen, BP-LISBON direktben TAP-pal. WWW.FLYTAP.COM

fornalha : igen, a csirke 2 fore 9,20 EUR volt , a krumpli asszem 2-3 EUR es a majonez passz :) levest is ettem + ittunk uditot + sort + portois ananaszos desszertet es a vege igy volt borravaloval 27 EUR - de ebben 2 sor es 2 udito is volt... szoval korrekt a hely, hangulatos volt.

pt2007 : igen, minden szupi volt. kepeket pedig majd kicsinyitek es teszek fel hamarosan,, meg szokom az itthoni levegot :)
2007pt Creative Commons License 2007.11.03 0 0 3004

 

 

Szia blaze73!

 

 

Örülök, hogy minden tetszett!

 

Ebből az esős őszből meg külön felüdülés napsütésbe menni.

 

 

Várjuk az élménybeszámolót!

Előzmény: blaze73 (3001)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3003
es ugye hogy annyiba kerult amit mondtam? Nem kerult 20 euroba! Ettetek hazi majonezt is? :)))
Meseljetek el nekunk mindent es kepeket is kerunk!!!!!

Addig is a mi nov. 1-i kirandulasunkrol - Évora - Alentejo:

Évora-i kis helyes utcácska:


Csont templom tobb mint 5000 halott ember csontjaibol es koponyaibol:


ez itt mar / meg Caldas da Rainha, portugal gyerekek galambokat etetnek a parkban:
Előzmény: blaze73 (3001)
blaze73 Creative Commons License 2007.11.02 0 0 3001
Jelentem megerkeztem a draga kis hazankba ;()
Most mar TAP-pal, nem sztrajkoltak tovabb.

Minden szep es jo volt, az ido egyszeruen csodas volt mindenfele ahol jartunk.
(egyszer volt csak egy 1-2 oras esozes, utana ujra napsutes)

Szuper jo hely Portugalia, csak ahogy mar korabban tobben kifejtettek tenyleg szemetes es a legtobb etel fuszertelen :()
De fantasztikus helyeken jartunk, es minden szuper volt.

Fornalha : remelem elfogyott rendben a turo rudi.... utolso este mi elmentunk az etterembe "csirkezni" - szuper jo hely.
Pötyi71 Creative Commons License 2007.10.31 0 0 3000

Sziasztok.

Ki tudna nekem segíteni, hogy Portó környékén az óceántól nem messze- gyalog is le lehessen menni-olcsó szállásokat a nyáron hol keressek? Kemping, bungalló, faház, studió vagy bármi, ahol aludni lehet nem tud drágán. Köszönöm a segítséget.

ocsi Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2999
A Dali elmaradt, nem értünk oda, de ez már csak ilyen :-)
Kis Portugália?
Ma este jönnek vendégeink egész hétre, így legközelebb újra jövő héten, sziasztok.
Előzmény: quilla (2988)
ocsi Creative Commons License 2007.10.30 0 0 2998
Sziasztok, megvolt a kirándulás, viszonylag jó volt, de nagyon fárasztó, esetleg egy kis beszámolót készítek majd.
Nem jött még mail!
Előzmény: Törölt nick (2994)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 2997
Tessek egy par kep az ejszakai Lisszabonrol:

Holdtolte, Lisszabon 2007-10-26
ejszaka Lisszabonban
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 2996
Hello!!! :-))
Oh, sajnalom hogy ilyen szerencsetlenul lett vege a dolognak. Nem tudom hogy a vegen miben egyeztek meg, de a sztrajknak mar vege lett 25-re, es normalizalodott a helyzet.

Az irekrol en is hallottam, de nem ertem hogy miert jottek beloluk annyian, a Celtic Glasgow vegulis egy skot csapat. Ok meg annyira nem kedvelik egymast, ha jol tudom :D

Mostanaban elegge huvos van, de csak 2 napig esett az eso utana megallt es most szep napos a hetvegenk. 23-24-e esos volt.


Es akkor egy kis reklam :D: Portugaliai Magyar Csapat Fóruma
Előzmény: tomcsek (2995)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.26 0 0 2995

Sziasztok mostmár itthonról!Hát sajna az utolsó napunkat jól elszúrták a TAP-osok!25.-én csütörtökön jöttünk volna,de a járatot törölték és csak várólistára tudtak tenni asszem a Lufthansa-hoz Münchenen keresztül.Mindenesetre szerda reggel kimentünk a reptérre és szerencsére el tudtunk jönni a TAP géppel Genf-ig és ott átszálltunk egy Malév gépre Bp-ig.De ez sem volt egyszerű,mert ez a gép is késett és a viszonylag kényelmes 1.5 órás átszállási idő lerövidült kb 50 percre és a becsekkolásnál az 5 ablakból csak kettő volt nyitva és ott is olyan lassan haladtak,hogy a svájci csoki szinte megaludt a szájukban!!!!Persze kígyózott a sor és előre kellett furakodnunk.Aztán rohanás a géphez,ami már majdnem indult és a lépcsőn is utolsóként rohantunk fel.Hát szép ország ez a Svájc.Nekik a teheneik lilák,nekem meg a fejem.Ez van.

Portugália azért még így is jólesett.Jó idő volt végig,csak az utolsó napon volt egy kis eső,meg felhő.Ráadásul Lisszabont ellepték az írek,a Benfica-Celtic meccs miatt.Mindenesetre jó lett volna azon az egy napon még kicsit mászkálni és csak bámészkodni.Majd legközelebb! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2994
igen, Lisszabon :-)
Oke, irok :D
Előzmény: ocsi (2993)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2993
OK, az emailcímem megtalálod az adatlapomon, kérem írj oda!
Az a döntás született, hogy megyünk Dalira, annak már nemsoká vége.
Aztán jön a kis kiruccanás, többek között Lisszabonba is :-)) (Vagy te nem ott laksz?, most nem tudok utánakeresni...)
Addig ki tudja, de jövő héten újra jelentkezem. Sziasztok.
Előzmény: Törölt nick (2992)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2992
Igen, nekem egy csomo otletem volt meg a paromnak is (aki portugal) :D na, ezek az otletek meg mindig megvannak.
Előzmény: ocsi (2990)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2991
A Dali még nem, csak a szomszéd nyomdamúzeum meg karikatúrakiállítás. De valamikor terben van már.
A Serralves aktuális kiáll0tásait láttuk, bár most valamikor lesznek újak, talán oda is elmegyünk.
Hajókázás még nem volt, kérdéses. Azt mondják a vonat is nagyon szép. Mi még csak autóval jártunk arra néhányszor :-))
Coimbra sem túlzás, kedvesem meg szeretné nézni (én nem tudom, mer nem láttam :-)) meg megmutatni a lányunknak is. Esetleg betervezhetjük. Jönnétek ti is?
Előzmény: quilla (2988)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2990
Aha, nembiznisztrip. A párom szerzett egy kellemes kis ösztöndíjat, otthon meg sikerült mindent "pénzzé" tenni (bérbe adni 3 hónapra), így ez egész jól kijön.
De ha van néhány tipped kereskedelemre, meg kell beszélni!
Semmi jónak nem vagyok az elrontója :-)). De ez már megközelítőleg sem érinti a topikot, esetleg emaiben?
Előzmény: Törölt nick (2984)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2989
Miert erzem ugy, hogy nem szereted a spanyolokat annyira?? :oDD Erre eszakra kell jonnod, itt sem az afrikaiak sem a kiaiak nincsenek olyan borzalmasan sokan, vagy csak jol elbujtak, mert nem feltuno a jelenletuk, bar engem igazan nem zavarnak :) De az este 8 utani szitut meg nem ismerem, nem szoktam akkor kinn maszkalni mar, szal nem vagyok autentikus velemenyforras :)
Előzmény: Törölt nick (2986)
quilla Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2988

Felnotteknek? Haaat... a Dali kiallitas megvolt mar? :) A Serralvesben meg mindig vannak kortars kiallitasok, van egy jo kis kavezojuk is no meg a park sem rossz. Hajokazas a douro volgyben? En ilyet pl meg nem csinaltam meg de allitolag klassz(en mondjuk a palacio de cristalban sem jartam meg, de a gyerek az ovibal mar igen :)))

Coimbra az mar tulzas? :) Mert a kis portugaliat is megneznem, nem lattam csak teveben de jo lehet, felnotteknek is :)

Előzmény: ocsi (2987)
ocsi Creative Commons License 2007.10.25 0 0 2987
Mi a portoi parton is találtunk egy jó játszóteret, az Av. de Montevideo elején van egy kis park a part felé, és az mellett, az útról is látni. Aztán a Palácio de Cristal parkban is találtunk egy megfelelőt.
Egyszer Matosinhos központjában is ráleltünk egy játszótérre, de az inkább nagyobbaknak való, a hinták használhatóak számunkra, mászóka már csak erős rásegítéssel.
De ha esetleg elvonatkoztatnánk a játszóterektől, van-e valami tipped? Szórakozzanak most a felnőttek is! :-))
(Tegnap hazafele meg kellett állni az A4 fizetős rásze előtti benzinkútnál, na ott is van egy játszótér egyetlen csúszdával, na azt is nagyon szerette.)
Előzmény: quilla (2983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!