Keresés

Részletes keresés

Lud Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15058
erre panaszkodtak a PMSZ-nél is, hogy a minősítés miatt mindenki inkább az OKT-t nyomja a többi mozgalom helyett, pl. PMP.
Előzmény: Optika (15055)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15057
Bummm! :-)

Nekem azt mondták, hogy ha megvan a pont, és még nincs meg az OKT, akkor megkapom utólag is a plecsnit, ha meglesz.
Egyébként nem volt fontos a dolog, mert közben lazán összebicikliztem. Ha az ember más szakágban is túrázik, akkor nem kell OKT.
Előzmény: Optika (15055)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15056

Ha felemeled és aláállsz, akkor "hozzádvágom".

 

Ennyi erő nincs bennem:o)

Előzmény: Optika (15055)
Optika Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15055

bronz 1 éven belül 500,

ezüst +1 éven belüli +800

arany + 2 éven belüli +2300 (ebből 500 mozgalom)

érdemes + 3 éven belüli +4000 (OKT feltétel)

kiváló időhatár nélküli +15000 pötty

 

Ha már a témánál vagyunk:

 

Nálam régi morgás tárgya, hogy az önmagában kb. 2205 pontos (1078 km/26380m)OKT miatt az érdemeshez minden 2. túrának kéktúrázásnak kellene lennie. Ha a bronz idejétől számítom, akkor is minden harmadiknak (bronz+ezüst+arany+ érdemes=7600 pont). Ezt melyikünk csinálja így?

 

Ezt még olyan időben találták ki, amikor nem volt ennyi egyéb mozgalom (talán a mostaninak a tizede sem) és t-túrázás, csak szakosztályi kirándulások. Hogy ne legyen céltalan tengés-lengés túl koránra nyomták be a kéktúrát. Az elején a feltételek nevetségesek, utána viszont a teljesíthetőség a távoli semmibe vész. Jobb lett volna egy 1000+2000+4000+6000+9600-es skálázás, OKT a 6000-nél. Azért így, mert a "végösszeg" a kiválóhoz ugyanott van. Értem én, hogy visszamenőleg másokkal szemben ez nem igazságos.

 

Csak közben egyre jobban hanyagolom a túrajelentést, nincs bennem az a lendület, mint a CsuCsu vagy az Ezrednyitó esetén, ahol kézzelfogható a következő cél. Nem biztos, hogy jövőre meghosszabbítom az MTSZ tagságimat, kihunyt bennem a tűz.

 

Ezt egyszer be akartam ide írni, vágjátok hozzám a malomkövet.

Előzmény: Güsziológus (15050)
nagypapi Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15054

"A fokozott erdőgazdálkodás miatt..."

 

Izé... Ez nagyon szép megfogalmazás, én másként mondtam volna:

"Mivel a helyi kisebbség (ott: többség) kivágta és hazavitte az erdőt..."

Előzmény: Múzsla (15051)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15053

Döbb, döbb, döbb.

 

Néhány hete jártam arra, részletesen írtam az útvonalról.

Nem volt könnyű Somsályig, de onnan nincs probléma.

 

Jó lenne tudni, hol tévedtek el!

Előzmény: Múzsla (15051)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15052

Ahogy már a tisztelt előttem szóló is írta (ez aztán képzavar!!) ez egy nagyon jó játék - feltétele az MTSZ tagság, ami azt hiszem automatikusan jár, ha beléptek valamilyen turista/természetjáró egyesületbe/szakosztályba.

 

Ez a pontgyüjtögetés szinte olyan, mint egy jelvényszerző túra teljesítés - és valóban adnak jelvényeket is.

 

Én pl. két és felévi tagság  és pontgyüjtögetés után hétfőn adtam be az egyesülethez a túranaplót, mert elértem az arany jelvényhez szükséges 2300 pontot!

 

Hogy utólagosan elfogadnak-e igazolást, ezt az illető szakosztály/egyesület felelősével kell majd megbeszélni, de nem látok rá sok sanszot, mert a mi egyesületünkben az a szokás, h. minden túrázó a Túrajelentéseire is stemplizik/igazol. Ezt meg utólag nagyon nehéz elintézni.

 

Az egész rendszerről információkat találhattok itt:

http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szakmai/minszab.htm

 

Előzmény: k-k (15049)
Múzsla Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15051

Kohász-kék útvonalmódosulás!!!

 

Tegnap Zetét és jmte-t hoztam volna át Istenmezejéről Bátonyterenyére, de Somsályon eltévedtek és végül egy nagy körrel tudtak csak Járdánházára érni, onnan pedig buszoztak haza.

Találtak ugyanis egy helyet, ahol háromfelé lehetett menni a kéken.

 

Ezzel kapcsolatban most felhívtam Wenzel Pétert. (Szegényt a kertből riasztottam be.)

 

Nagyon korrekt volt és elmondta, hogy nagyon sajnálja, de a régi jeleket elfelejtették lefesteni.

 

A fokozott erdőgazdálkodás miatt új útvonalat kellett kitalálniuk.

Ez így néz ki: (nincs nálam térkép, úgy írom, ahogy hallottam)

Arló - Somsálybánya templom - Somsály bányatelep - innen a régi vasút nyomvonalán - volt táró - itt jobbra - Farkaslyuk széle - Karu-telep - Kenderszer - Kórházi víztározó - Ózd központ.

 

Igyekeznek majd rendbe tenni a jelzéseket, de ez nem megy könnyen.

 

Güsziológus Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15050

Az MTSZ pontozási rendszere megtalálható a honlapon, a lényeg az, hogy 1 km 1,5 pont, 100 méter szint 2 pont.

Vannak bónusz pontok, téli túra (november - február), legújabban síkvidéki túra.

 

A minősítés feltétele az MTSZ tagság. Azt hiszem, ez érthető.

 

Ez úgy lehet, hogy az ember belép az MTSZ valamelyik tagszervezetébe.

Ezek általában egyesületek.

Érdemes előre tisztázni, hogy van-e minősítési felelőse az egyesületnek, mert nem mindenhol foglalkoznak az adminisztrációval.

 

Az első 3 fokozatot (bronz - ezüst - arany) nem az MTSZ intézi, az érdemest, melynek feltétele az OKT, már az MTSZ-el kell elfogadtatni.

Budapesten azt arany kerületi szintű!

 

Be van határolva a pontok megszerzése, a bronz 1 év, az ezüst 2 (?), a többit nem tudom. Az érdemes elég húzós, 4.300 pont, azt hiszem  2 év alatt.

 

A kiválóhoz 15.000 pontocska szükségeltetik (időkorlát nincs), az érdemesig kb. ugyanennyi.

 

Végső soron tehát ez is jelvényszerző mozgalom, de tagsághoz kötött.

 

Előzmény: k-k (15049)
k-k Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15049

Érdekelne kicsit az MTSZ pontozás. Illetve inkább kérdéseim lennének.

Mi állandóan csak ketten túrázunk, ezért semmiféle túrajelentést, meg naplót nem vezetünk.

Még vmikor tavaly év végén beszereztünk túranaplókat, hogy elkezdjük írni és gyüjteni az MTSZ pontokat. Aztán kiderült, hogy ahhoz túrajelentés kell. Aztán meg igazoltatni a túrajelentést. Bonyolult folyamatnak tűnt.

A lényeg, mi járjuk az OKT-t (lassan be is fejezzük). Én magamnak írok mindent excel táblába otthon, még a pecsételés időpontjait is.

 

A kérdések:

Lehet-e utólag intézni a túranaplót, illetve pontok szerzését?

Ha igen, elég-e hozzá a pecsétekkel teli OKT ig.füzet és az alapján kitölteni a túranaplókat?

 

Végülis annyira nem izgat a dolog, magunkért túrázunk, de ha végigjárjuk a kéket, azért egy másik elismerés is jól esik a jelvényen kívül. :)

 

Köszi a felhomályosítást előre is.

Előzmény: Güsziológus (15047)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15048

Köszi, ez szuper.

 

Előzmény: Morcsi (15042)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15047

Nem "könyvelem" a hasonló többleteket.

Nagyvonalú vagyok:o)

 

Még jó, hogy ott a szmájli!

Az első kiválóra gyűjtöm a pontocskákat.  Azt hiszem, az utolsó is lesz.

 

Még 100 nap, kb. 30 túra (rövidkék) és 600 kilométer.

Nem foglalkozok túrajelentéssel, a mozgalom táv és szintadata alapján kiszámolom az MTSZ pontértéket, oszt annyi.

A teljesítménytúrán ez az érték adott, bevezetem az egyéni naplóba, és a rendező aláírja. Eddig működött.

Szép nap lesz, mikor a szakosztályvezető majd aláírja a sok-sok útvonalas mozgalom teljesítését az egyéni naplómban!

 

Beszámoló.

Terveztem belinkelni a hozzászólást, hisz nem az volt a célom, hogy "kioktassalak", de nem jött össze.

Sajnos, a beszámolók összerendezése és az elérhetőség bizotsítása még nem megoldott, pedig ott az OKT fórum.

Már nem is ígérem:o)

Előzmény: hörpölin (15040)
magyarpityu Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15046
Az Eötvös-túrán én is megcsodáltam a kilátót, de akkor felmenni nem lehetett, mert el van kerítve, ezért külön köszi a fényképet a kilátásról. Amúgy az iskola honlapjára benéztem és a rengeteg helyesírási hibával súlyosbított szövegből próbáltam valami információt találni a kilátóról, de nem jártam sikerrel. (Szerintem elég gáz egy általános iskola honlapján ennyi hibát véteni, főleg ha a szöveget egy okl. építészmérnök jegyzi, de ezt csak úgy zárójelben.) Szóval harmadikosok építették a kilátót, le a kalappal!
Előzmény: hörpölin (15044)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15045
Most látom, hogy a képek feliratai sajnos nem oda kerültek, ahová szántam őket, na mindegy, csekély logikával megtalálhatóak az összetartozó fotók és szövegek! ;-)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.12 0 0 15044

Még a hétvégén, a Kiskovácsi-puszta - Visegrád túránkon érintettük Pilisszentlászlót is. Fenn a gerincen, a Kis Rigó melletti telken egy új kilátóra lettünk figyelmesek. Készítettünk pár felvételt, ide is felteszek néhányat róla.

 

Tehát egy új kilátópont van az OKT vonalán!

 

    A kilátó

  Akik építették

És végül a kilátás

 

Joeyline Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15043

Vasarnap hajnalban erkeztunk Gyergyoszentmiklosra, 12 oras vonatozas utan. Aznap csak egy rovid oda-vissza setat tettunk az egyik kornyezo "dombra", amin egyebkent egy kapolna all. Erre a kiruccanasra is csak delutan 3-kor indultunk, mivel a reggeli utan nagyszabasu alvaszat kovetkezett :)

 

Hetfon a Hagymas-hegysegben voltunk. A busz a Pongrac-teto nyergebe vitt fel, es onnan gerinctura a P sav jelzesen. Pongrac-teto - Csofronka - Nagy-Hagymas (1792 m) - Egyes-ko, majd lecsorogtunk a K savon Balanbanyara.

 

Ma jo messze voltunk, a Torjai-hegyseg nyugati nyulvanyan, a Csokmaban. Hosszan buszoztunk az Olt volgyeben. Tusnadfurdo utan kanyarodtunk fel a hegyek koze Balvanyosfurdo fele. Onnan tobb utvonalbol lehetett valasztani.

Mi (harman) eloszor a K+ -en elmentunk a Mofettakhoz (gazbuzgarok), majd vissza. Onnan fel a K savon Balvanyos varaba, onnan vegig a gerincen (K sav, majd K+ jelzesek) a Mohos-tozeglaphoz es a Szent Anna-tohoz. Ott furodtunk is.

Előzmény: Joeyline (14997)
Morcsi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15042
Edelényben a Borsod Kapu Vendégfogadóban laktunk. Kép, elérhetőségek itt (az árak már nem aktuálisak): http://www.edeleny.hu/idegenforgalom_szallashelyek.php

Egy icipici szobát kaptunk, benne Zuhany-Mosdó-WC, ennek megfelelően meleg víz is volt. Van egy társalgó és kis konyha mikróval, néhány edény, itt forraltunk vizet a teánkhoz.
Előzmény: Güsziológus (15038)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15041

Szerintem ez a megfigyelés alapjában véve helyes, de ez méretarányváltozás nem csak a megtett távolsággal arányos egyenesen, de még a hátizsák súlyával, és a külső hőmérséklettel is.

 

Előzmény: nagypapi (15036)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15040

"Minden méter teljesült, a többlet (Mátraszőlős - Garábi-nyereg / Garábi-nyereg - Garáb) a kutyáké."

 

Hát, ha az OKT-be nem, de azért a természetjáró minősítés megszerzésébe csak beleszámít?!

 

Most hanyadik kíváló természetjáró fokozatra gyűjtesz? :-D

 

Bocsi, hogy nem emlékeztem a korábbi hozzászólásodra, pedig az OKT-s részeket általában el szoktam olvasni!

Előzmény: Güsziológus (15037)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15039
:-)
Előzmény: nagypapi (15036)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15038

Már régebben is akartam kérni az edelényi szállás elérhetőségét.

Ide is jó!

 

Pár szót a szálásról?

Önálló fürdőszoba (zuhany) WC-vel, vagy közös mosdó?

Hideg-meleg víz?

 

Előre is köszönöm.

Előzmény: Morcsi (15033)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15037

Szó nincs kihagyásról!

 

Március 30-án volt egy túra, írtam is erről.

Mátraszőlősről indultam.

Garábi-nyereg - Tepke - Bableves csárda(!), - Felsőtold.

Ott szálltam fel a buszra.

 

Akkor még olvadt a hó, és elég volt a tocsogásból, ezért nem mentem Hollókőig.

Minden méter teljesült, a többlet (Mátraszőlős - Garábi-nyereg / Garábi-nyereg - Garáb) a kutyáké.

 

A Keleti-Cserhát régi ismerős.

Szent László és Cserhát teljesítménytúrák.

Egyedül a Mátraszőlős - Garábi-nyereg közöti útvonal maradt ki, de a márciusi túrával - részben - ez is felfedeztetett.

 

Komplett tehát a Mátraverebély - Hollókő szakasz.

Előzmény: hörpölin (15035)
nagypapi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15036

Én már azt a furcsaságot is tapasztaltam az OKT atlaszban, hogy a túra  első kilométereit mintha tényleg 1:40000 méretarányban ábrázolná, aztán mikor legyalogoltam 15-20 killát, akkor már 1:50000 lenne, 30 kilométer után meg 1:60000, vagy még kisebb...

Nem értem....

:-)

 

Előzmény: Törölt nick (15032)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15035

Szép-szép, de így kihagytad ennek a kéktúra szakasznak a sava-borsát, vagyis a Tepke kilátóját és az aszfalttaposást, ami még Nagymezőpuszta előtt kezdődik és Felsőtoldig tart! Vagy csak úgy "csemegézgettél"?  ;-))

Előzmény: Güsziológus (15029)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15034

Lehet, hogy a nagy melegben kitágul a távolság?

:o)

 

A garábi sofőr déli irányba ment, az nem lehetett.

Kicsit sajnálom mert mondhattam volna, hogy adjon egy 90%-os jegyet, hogy legalább ő jól járjon.

Az igazság az, hogy nagyon nem tetszik nekem ez a kialakult gyakorlat.

Nem tudom a megoldást, hisz a kör ördögi.

Nincs elég bevétel, nem lehet bért emelni, a sofőr "ügyeskedik", minek következtében még kevesebb bevétel lesz.

Azt hiszem, hogy a jelenlegi munkaerőhelyzetben a munkáltató már sikeresen léphetne fel, de mivel állami, nem érdekelt a bevételben. A veszteséget az állam ui. megtéríti, végső soron mindenki jól jár. Majdnem.

Mivel az állam rossz gazda, kár bele a pénz.

De hogy mi lesz ennek a vége, azt nem tudom.

Én azt szeretném, ha a fuvarozás sem lenne állami feladat.

 

A gúny szerintem annak szólt, hogy a sofőr is tudta, hogy ha menne, akkor én ott átszállhatnék.

Arra nyilván nem gondolt, hogy én csak az országútig (Pásztó - Szerencs) megyek és ott stoppolok.

Az elágazástól 2,7 kilométer a távolság Felsőtoldig.

Hollókő a Szécsényi "járás" része, Felsőtold a Pásztói.

Erősebb ez a "szint" mint gondolnánk!

 

Háztűznéző.

Az ötlet nem rossz, de sajnos, az időbe nem fért bele:o)

 

Előzmény: Törölt nick (15032)
Morcsi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15033
Mi nemrégiben jártunk arra. Bódvaszilason foglalt volt a ház, így Edelényben laktunk egy panzióban (2e/fő a szállás+450/fő, ha kér valaki reggelit). Reggel Edelényből vonattal jutottunk el Bódvaszilasig.
Út közben Irotán szálltunk meg. Kedves, nyugodt hely, van egy jó konyha és korrekt közös fürdő. (2500 Ft/fő, önellátós) Innen Felsővadász (normális esetben) másfél-két óra járás.
Előzmény: KÉKES (15031)
KÉKES Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15031

Sziasztok Topikosok!

 

Kb. fél éve, hogy eltuntem a topikról!

Ennek oka elsodlegesen az volt, hogy foleg nyaron szoktam kékturázni + most végeztem el a túravezetoi tanfolyamot, ami szintén lekotott.

 

A jovo heten (pentek-vasarnap) szeretnenk menni a Cserehatba "kekezni" es ehhez kernek segitseget!

 

Bodvaszilason es Felsovadaszon szallnank meg es ezekrol szeretnek nemi infot kapni (milyen, mennyi, hany fos, hol lehet erdeklodni.....) Vagy ha tudtok mas jot, az is jo! A 65 km-t 2 napra tervezzuk!

 

Koszonom elore is!

 

(Ja es bocsi, hogy ekezetek nelkul irtam, de a billentyuzet az oka!!)

 

Kékes

Güsziológus Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15030

"Bocs, de még egy kulcs a feladványban: ha Kincsédpuszta ÁG lett volna, akkor Güszi 16:01-et írt volna"

 

Erre kötelező reagálni!

Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (14975)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15029

Ha harc, akkor legyen harc!

 

2. felvonás

 

Nagyon rövid szünetet engedélyeztem magamnak, szombaton már a terepen voltam.

A CORVIN 20-as távját választottam. Ideális arányok, 20 kilométer, 500 szint és 7 óra szintidő.

Nagyon örülök annak, hogy 5 órán belül beértem. Jó "meccs" volt.

 

Vasárnap rekreációs szabadság, majd hétfőn irány a hegy!

 

Ez már komoly megpróbáltatás volt. Jó sok szint, jó meleg, sok csalán és egy kis elkolbászolás.

 

Íme a részletek:

Pásztón hagytam az autót, és a 7:40-es vonattal mentem Mátraverebélyig.

Az állomáson a kedvenc fémbélyegzőm a helyén, ennek nagyon örültem.

Irány a kocsma, ott is van bélyegző, az gumis. Gyenge kávé, majd neki a dombnak.

Ha jól érzékeltem, akkor a telepen csatornáznak. Sok autó csövekkel, sok-sok gödör. Hamar kijutottam.

 

A atlasz cserháti térképrészletei ügyes át*sok, a méretarány ui. 1:60.000-es.

A dombon egy szekérút van, melyből kiágazik egy nagyon gyenge ösvény, jel csak később. Jó sűrű a növényzet, és vizes is volt. Kellett kapaszkodni rendesen!

Az egyetlen problémám a villanyvezetéknél volt, ellenkező irányból sem könnyű megtalálni a felhagyott szekérutat, melyen ezalkalommal érkeztem, de Sámsonháza felé sem egyszerűbb. A kritikus ponton nincs jel, a vezeték alatti pászta ösvénye méteres gazok között "vezet". Tapostam egyet én is, de reménytelen. A kivezető út eleje sáros.

Egykedvűen érkeztem Sámsonházára, ittam 3 dl hideg tonicot.

 

Innen egy jó darabon országút, majd nyílt terep. 9:45 körül jártam arra, akkor már tombolt a hőség.

Nagybárkányban a cukrászda, ahol a pecsét van, csak délután nyit, a boltban kaptam cégest.

Csak 2 literes, meleg üditő volt, akkor még nem tudtam, hogy ez a jó döntés.

 

Újabb nyílt terep, majd végre erdő.

Gyorsan fogyott a lé, az izzadság pedig kezdte feltölteni a vastag törülközőt. Emelkedik rendesen!

 

Hatalmas tempót diktáltam, hisz 12:40-kor volt buszom Garáb és Felsőtold között. Ezt el akartam érni.

10:15-kor indultam, 12:00-kor voltam a nyeregben. Ez már több, mint bíztató.

Kényelmesen leereszkedtem a faluba, de a kocsma zárva volt. Sebaj, a 2 literből még volt, majd Felsőtoldon tankolok, gondoltam.

Jött a busz, nem "feleztünk", mert kellett a jegy az igazoláshoz.

 

Felsőtoldon is zárva volt a kocsma:o(

 

Úgy terveztem, 1 óra 10 perc elég Hollókőig, irány a völgy. Volt kb. 1 dl lé a 2 literből és az aranytartalék 1/2 literes meleg jegestea.

 

Az ismerős útvonalon azt gondolná az ember fia, hogy nem lehet eltévedni. A patak völgyében kell menni, oszt jó.

Igen ám, de dózeroltak egy új utat. Gondoltam, kipróbálom.

Mikor már magasan jártam a dombon, balra szántó, úgy gondoltam, ideje átvágni jobbra, hisz az "igazi" völgy arrafelé van.

Ezt tettem.

Nem lett volna baj, de kereszteztem egy mély árkot, melyben eső után sok víz lehet. Szép szurdokvölgy, vidáman elindultam lefelé.

Sok-sok kidőlt fa, sziklák, szúros ágak, miegymás. Még vízesés is lehet, ha van víz! Jó 200 métert mentem visszafelé, mikor végre megtaláltam a "mi völgyünket".

Mindez a térképről hiányzik.

 

A történethez hozzátartozik, hogy megpróbáltam átvágni egy réten a két patak között. Pár méter küzdelem után egy gödörben kötöttem ki, újabb véráldozatot bemutatva. Nagynehezen kikászálódtam, és maradtam a patakvölgyban. A kaland következtében este sok jód fogyott.

 

Szó-mi-szó, két patakvölgy van tehát, a térképen egy.

Megtaláltam az utat, irány a rét.

A kútnál egy fázós gazda gazt égetett.

Úgy döntöttem, a 14:00-ás busz elérése irreális, tanyáztam egyet.

A gazda elmondta, hogy a kút vize iható, ha kitisztítja a környékét, akkor majd lehet itt sátrazni is. Feltölti a kis tavat, és gaztalanítja a környéket. Nemes terv.

Még politizáltunk egy keveset, majd beindultam.

 

A pihenés nem tett jót, bár az is lehet, hogy az árnyék után a tűző nap volt sok.

Az erdei ösvényt megtaláltam, ott voltak jelek is.

Utána tartottam az irányt, de azt hiszem, túlmentem, a tanösvényen értem el a Krom jeleket. Akkor már mindegy volt!

Zombiként ültem le a kocsma teraszán egy székre.

Karomon alvadt vér, a nyakmban lévő törülközőből csavarni lehetett a nedvességet. És szaga is volt!

Mindössze 20 percet "késtem". Bőven beértem volna, ha nem kolbászolok el az elején!

Nem baj, most legalább tudom, hogy két patak van, na és a beszélgetés sem volt haszontalan.

 

A kocsma zárva volt.

Kissé rendbeszedtem magam (inget váltottam), majd a boltban vettem egy dobozos sört és egy jegesteát.

A 15:05-ös busszal elhagytam Hollókőt. A sofőr gúnyosan megemlítette, hogy nem megy Felsőtoldra!

A történetnek az a lényege, hogy ha ment volna, akkor Felsőtoldon elértem volna a buszt, mely Garábon keresztül Pásztóra megy. Nyilván, a sofőr ezt tudja, de neki Szécsényben van a "gazdája". Az a VOLÁN azonban nem az a VOLÁN. Ez szécsényi, az pásztói. Az utas meg várjon! És ez még nem MÁV - VOLÁN, ez VOLÁN - VOLÁN.

Igen ám, de az én Uram ismét velem volt.

 

Az elágazásnál meszeltem egy autót, mely az én autómig vitt. Bizony!

Kérdem a sofőrt, merre jártak. Háztűznézőben voltunk Szécsényben:o)

Hogy mi a poén?

Este mutatta a Haradó, egy ház leégett Szécsényben:o)

 

Az autóban lévő víz ihatatlan meleg volt, a jeges tea akkor már rég hígítóként funkcionált.

Egy életem, egy halálom, egy órával a dorbézolás után be az autóba, irány Budapest.

Megúsztam.

Kutya meleg volt a sztrádán!

 

Azt hiszem, többet nem lazítok, mert ha azt teszem, akkor előjönnek a nyavalyáim.

Menni kell, oszt majd ha vége, akkor lehet nyűglődni.

Ez a tanulság.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.07.11 0 0 15027
Na ja, tengerész nemzet. :-)
Előzmény: Güsziológus (15026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!