Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 8875
JUC-739 volt a frsz. De szerintem első dolga volt lecserélni. A rendőrök szerint ilyenkor vagy szétszedik, vagy pihentetik. Remélem, utóbbi. Ma éjjel vissajöttek, a szembeszomszédom autóját törték fel, kertben áll. Nem tudták elvinni, van pedálzár rajta, de betörték a szélvédőt és a magnót kivették, ha már jöttek... Hozzáteszem, csendes, rendes, jó környéken lakom. Gondolom egy ideig egy környékre járnak, aztán a meleg a talaj, mennek máshova.
Előzmény: S135RR (8874)
S135RR Creative Commons License 2006.03.18 0 0 8874

Azt a büdös, k.... a....-t! Már elnézést, és persze előbb részvétem, de ez még így is felkavar, hogy nem velem történt. Nem tudom milyen esély van arra, hogy még mozognak a kocsival (tartok tőle, nem sok), de ha megadod a rendszámot, akkor én jártamban-keltemben nyitva tartom a szemem. Ezzel viszont vállalod azt a csekély valószínűségű esetet, hogy rábukkanok, épp nem három kétajtós szekrény ül benne, és akkor az a p@csfej nem rakja ki az ablakba, amit kapni fog, tehát vállalod, hogy hozol pilótakekszet a sittre, ahol önbíráskodásért fogok pihizni.

 

Ui.: Most jól elásom magamat itt a fórumon. Hajnalban indulunk a Rábaringre, és remélem Peti barátom a fekete rém Skodával megismétli ott is a keddi HRinges, Hondaverős kategóriagyőzelmét! :)

Előzmény: mgabi 1.2 (8873)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8873
Elteszem magunkat holnapra. Köszi Mindenkinek, a társaság legalább olyan kiváló, mint a kocsink. :-))) Már jár az agyam, hogy lesz Jazz-em. Jó éjt.
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8872
Jól mondod, és ez az a kütyü, amiről itt már szó volt. Pár ezer Ft-os móka, és a lényege, hogy egyedi, nem lehet rá felkészülni. Minden zárra, minden riasztóra fel lehet készülni egy nyugis, zárt garázsban, így azok a profiknak sem okoznak sok gondot sajnos :( Persze ez nem azt jelenti, hogy nem kellenek, mert legyen csak minél több kütyü, nehezítse meg a mocskok dolgát.
Előzmény: chabesz (8871)
chabesz Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8871

Sziasztok!

 

Még új vagyok, illetve nem is olyan régen kértem itt tanácsot használt jazz vásárlásával kapcsolatban. Óriási segítséget jelentett a fórum, ill. a népítélet a döntésben. Sokat keresgéltem, aztán teljesen elment a kedvem a használt autóktól.

Így hát döntöttem. Egy hét múlva fogom átvenni a graffit 1,2 cool jazz-emet a honda élesnél. Már nagyon várom.

 

Hát szörnyű lehet egy ilyen lopást megélni. Sajnos ezzel kell együtt élnünk mindannyiunknak. Én személy szerint rakatok bele riasztót és veszek egy kormányzárat, mert utcán fog állni. Ahogy láttam itt, van még valami olcsó kütyü is amit érdemes lenne berakni.

 

De inkább ezek csak nehezítik a dolgukat és talán elveszik tőle a rablók kedvét. Én úgy hallottam, hogy az esetek többségében kinézik a kocsikat és inkább ritkább a spontán akció.

Nekem egy ismerős mondta, hogy csak egy módszer ad 100% biztonságot a tolvajok ellen. Megszakítják az elektromos rendszert vhol és beépítenek vmit, amit csak a tulaj tud. Ott lehet beindítani a rendszert. Remélem érthető voltam, nem vagyok egy műszaki beállítottságú fazon.

 

 

Jazzpapó Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8870
Öszintén sajnállak, és remélem megtalálják azt a mocskot minnél hamarabb.
A Jazzike pedig visszatér szeretett tulajához.
Ígérem, hogy itt az ország másik részén is jobban megnézem a Jazzeket, mint eddig.
Szorítok Neked, addig is sok türelmet.
Üdv: Jazzpapó

Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8869
:((( Reméljük megoldódik a dolog, és legalább a biztosító fizet, így csak a rossz érzés marad meg, és nem az adósság.
Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
DuJoe Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8868

mgabi! Ezt nézd meg, hátha segít valamennyit:

 

http://sebessegmeres.info/civilian.php?show=79

 

Szia, és részvétem:

DuJoe

 

Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
dawerob Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8867
Fogadd együttérzésem.Kívánom, hogy a lehetőségekhez képest szerencsésen gyere ki a dologból.A tolvajnak pedig azt kívánom az ebböl származó pénzt költse szív gyógyszerre!!Grrrrrrr!!!
Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8866
Köszönöm Nektek. Világosmetálkék, körbe a gyári gumi (City felszereltség néven fut). 1.2 Cool, októberben vettem át, 9000 km van benne. Téli gumi van rajta, nem a Yokohama. Mikor elvitték, egy karcolás sem volt rajta. Az eset Buda déli részén történt.
jezjazz Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8865

Fogadd részvétemet!

Szin, különös ismertetőjel?

Ha még nem szedték szét alkatrésznek a gonosz emberek és szembejön bármelyikünkkel, azonnal megírjuk Neked!

 

Előzmény: mgabi 1.2 (8863)
hondazzaJ Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8864
Fogadd "együttérzésemet"!
Egy ismerősöm off golfját on is hasonlóan nyúlták le.X idő múlva megkeresték őket találkára invitálva-ha jól emlékszem Bp. III.kerbe,de nem jött el senki.Másnap körbeautózták a ker utcáit és lám ott porosodott a verda ,csak a hifi hiányzott belőle.A besurranás nem a profik módszere,Szerintem:Tib
Előzmény: mgabi 1.2 (8863)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8863
Igen, kellett volna kütyü. A kertben szoktunk állni, de most még  férjem menni akart valahova, így nem álltunk be. Riasztó volt benne, dehát a kulcsot is lenyúlták. Most megnéztem a használt Jazz-eket a neten... Fel tudnék robbanni. Mennyit nézegettem, olvastam, egy hónapig jártam az Élesbe csak vágyakozni, mindent tudni akartam. Annyira az enyém volt... Ne haragudjatok, ki kellett írnom magamból.
jonie66 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8862
Nem lennék a helyedben. Őszinte résztvétem. Együttérzek veled. Szegény Jazzike. Biztos rossz kezekbe került.
Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
Kurbli Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8861
Rettenetes lehet, én másfél hete vettem át a Jazzt, de rögtön tetettem bele mindenféle rablásgátló cuccot, olyat is, amivel nem tud mit kezdeni a gonosz, akár az összes kulccsal együtt sem. Ez pedig a kis rejtett kapcsoló. És filléres dolog. Tudom, hogy ez most nem sokat segít az elvitt jószág visszaszerzésében, de talán a jövőre nézve segíthet a dolog. Ha nagyon akarják, úgyis elviszik, de ha sok a macera egy autóval inkább továbbállnak, és keresnek egy másikat. Drukkolok neked, hogy meglegyen az autód, de legalább pénzednél maradj. Sok szerencsét, üdv: Kurbi.
Előzmény: mgabi 1.2 (8859)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8860
Az Indexen újra kellett regelnem, mert olyan rég nem írtam, ezért újoncnak tüntet fel a fórum.
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8859
Sziasztok, kedves Jazzelők! Nem voltam errefelé pár hónapja - boldog és elégedett Jazz tulajként panaszra nem volt okom -, a kocsim gond nélkül gurult. Tegnap estig, amikor a kertkapunkat felnyomva bejöttek a házunkba és elvitték az előszobából, a kulcstartóról a slusszkulcsot, majd azzal az autót. A Jazzikénket. Még este rendőrök, ma is ott voltunk, meg a Biztosítónál. Még nem tudom, mi lesz, mert ez besurranó tolvajlásnak minősül, tehát elméletileg az egy kulcs is elegendő a biztosítás érvényesítéséhez. Fele kocsi hitel volt…Nagyon aggódom. Sok minden kavarog bennem, ezer kérdés, gondolom, átérzitek… Ha lesz még kocsim, Honda lesz. Ha az igazam győz, Jazz-em lesz. Nektek azért írtam le mindezt, hogy figyeljetek a kocsitokra, még a zárt kapu, a ház sem biztos… Nincs rosszabb, mint a kocsid fenekét látni a kanyarban, mikor egy idegen elporzik vele. Ha van jó ötletetek, írjatok az emilemre. Köszi és minden jót! Gabi + családja

jonie66 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8858
Sziasztok !
Szeretnék venni a csomagtartóba peremes gumitálcát!Ha lehet méretpontosat.

http://www.cegkom.hu/autoszonyeg.htm ez a Főnix honlapja nagyon szép tálcák vannak még olyan is van aminek a közepére filc van ragasztva így nem olyan csúnya gumi!
Csak annyi a baj hogy Jazz-hez nincs méretpontos!!!

Ha valaki vett ilyet légyszi írja le hol és mennyiért!
Tudom van gyári is!nekem az drága!
Köszi előre is !
Sziasztok
Joni
DuJoe Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8857

Én voltam de még nincs feltéve, mert a jövő héten vasárnap lesz a nejem születésnapja, így addig "dugiban van". Ha sikerült rendesen feltenni, "teszek fel" fényképet.

Konyak, neked is köszönöm a segítséget, bevallom nekem is DOC jutott eszembe mert róla tudom, hogy 0W-t használ, ezért tanakodom a dolgon egy kicsit.

Sziasztok:

DuJoe

Előzmény: Winner73 (8856)
Winner73 Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8856
Sziasztok,

Pár hete az egyik fórumtag írta (már nem tudom ki), hogy rendelt a Bagositól üléshuzatot a Jazz-hez - ha jól emlékszem a feleségének lett ajándékba. Érdeklődnék, hogy mi a tapasztalat róla. (Méretpontosság, minőség, esetleg fotó, stb.) Remélem, olvassa.

 

Üdv: W

konyak_ad Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8855
ha jól emlékszem, 5w40 kell bele, de HondaDOC pl. 0w40-et használ és tökéletes.
Előzmény: DuJoe (8854)
DuJoe Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8854

Köszönöm!!

Laikus vagyok ezért csak halkan kérdezem, hogy elég az 5W-40, nem kellene esetleg (az sem sokkal drágább) a 0W-40? Még ez utóbbi is fele a szervíz AGIP olajának. Pláne ha még az is esetleg 5W-40-es.

Szia:

DuJoe

Előzmény: takanashi (8851)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8853
csak kérdem... hátha számít nekik a későbbiekben.
Előzmény: takanashi (8852)
takanashi Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8852
Már miért kellene ha nem javítatni akarod a CASCO terhére?
Előzmény: konyak_ad (8850)
takanashi Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8851
Bogarászás helyett:
Pl:Castrol Magnatec 5W-40 4liter 6.950,-
Autéka 2000
Előzmény: DuJoe (8848)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8850
kérdés: ha megkarcolódott az autó, le kell azt jelenteni a CASCO biztosító felé?
Metcal Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8849

Érdeklődtem a RIDER-nél , a válaszuk esetleg érdekel valakit:

 

Honda Jazz-hoz tudok ajánlani:

 

-méretpontos csúszásgátlóbetéttel ellátott csomagtértálcát bruttó: 7 500.- Ft / db
-ajtóvédő díszléc bruttó: 9 000.- Ft / garnitúra.
-lökhárító sarokvédő bruttó: 2600.- Ft / garnitúra.

-kartámasz bruttó: 10 000 Ft/db

Termékeinkhez hozzájuthat:

- postai utánvéttel

- személyesen Veszprém-Kádárta, Győri u. 34. 08-17 h-ig

- üzletkötoink járják az országot és velük egyeztetett helyen és időpontban tőlük átvehető.

Ha a postai utat választja, kérjük pontosan adja meg a szállítási címet és ha szükséges Áfa-s számla, a számlázási címet is. Termékeinkről további tájékoztatót kaphat a www.riderauto.hu honlapunkon, vagy telefonon 06 88/458-222., 06 20/251-2454. számokon.

DuJoe Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8848

Ó anyám! Felhívtam az Élest, hogy "mit kóstál" az első szervíz. Azt mondták, hogy kb. 36e Ft, ami költségből az AGIP olaj 18.640 Ft. Úgyhogy bogarászok utána korábban általatok ajánlott olajforrások után, mert azt mondták, hogy lehet vinni olajat.

Sziasztok:

DuJoe

S135RR Creative Commons License 2006.03.17 0 0 8847
Hát igen. Talán ha az emberek tizeniksz év után egy rendes karburátorossal kitisztítatták és beállíttatták volna a karbit, akkor a "régi" autók sem fulladtak (volna). Egészen biztos vagyok benne, hogy tíz éven belül ezeken is kell injektrort, alapjárati motort, légtömegmérőt tiszítani, ne adj' Isten cserélni. Na igen. Ez utóbbi ciki. Még a karbit leszedem pikk-pakk és párszáz HUF-ból, komlyabb esetben párezerből felújítom a sárga retteneten (talán jönnek a fekvő iker Del'Orto-k :)  ) addig csak kapkodjuk majd a levegőt, ha egy légtömegmérőt, vagy lambda szondát cserélni kell a Jazz-en. Most jól jártunk. Beajánlottam Jazzikét ahhoz a kipufogóshoz, aki az OFF autóra hekkelt nekem keresztdobot és ők 2 (azaz kettő) ezer HUF-ért megoldották a kipufógó nyomorunkat. Nagy volt az öröm, hogy nem kell 100e-t kiköhögni. ;)
Előzmény: Keleg (8846)
Keleg Creative Commons License 2006.03.16 0 0 8846
Üdv!

Csekélyke 600 km-es Jazz-vezetés után azt tudom mondani a fogyasztással kapcsolatban, hogy a fogyasztásmérő szerintem teljesen korrekt, csak nem szabad elfelejteni, hogy átlagfogyasztást mér! Persze azt sem, hogy az automata szívató nyomja ám befelé a benzint rendesen az elején! (Viszont nem is fullad le az autó hidegen sem, nem úgy mint az OFF Skodám annak idején...)
Országúton, egy két faluval tarkítva az utat és 80-95 km/h között tartva a sebességet 4,6-4,8 at mutatott a fogyasztásmérő. 520 km vegyes távon - amiben vidéki városi autózgatás, kedélyes országutazgatás (lásd feljebb!) és úgy 100km autópálya 110-120-szal ill. egy kis hétvégi Budapest szerepelt vegyesen - 6,5 volt a fogyasztás műszer szerint és a betöltött benzin mennyisége alapján egyaránt. És ez bejáratós autó, télen, téligumival. Nekem ez megfelel! :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!