Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31206
Négyszögesőztető tényleg nem szereti a túl nagy nyomást. Abból lehet észrevenni, hogy már sok neki, hogy kiakad az egyik végállásban, nem tud irányt váltani.
Ilyenkor egy kicsit zárni kell a csapon, amiről táplálva van. :)
Előzmény: gregi.david (31143)
kisidi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31205
Attila!
Említetted, hogy szoktál néha fűvetéskor valami spéci finom földet a magok tetejére szórni.Tennél egy linket, hogy milyen az? És csak éppen megsózod, vagy mennyit kell rátenni?
A vihar kiborított egy hatalmas rózsabokrot, annak a helyét bevetettem a sun and shaddel, és itthoni komposzttal szórtam be, már szépen kell. Ezek szerint ez nem rossz megoldás, de ennyi nincs, ezért lennék kíváncsi mit használsz és milyen vastagon, Liter/ nm nem lenne rossz kiindulópont.
köszi
porker Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31204
Ajjaj: igazad lehet! Tavaly őrült mennyiségű cserebogár volt Budapesten és a környékünkön is. Sajnos a szomszédok fáin tanyázott rengeteg...

Szóval akkor nincs más: probáljam az egész kertet FORCE -val kezelni :(
Előzmény: ZsuR (31203)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31203
Rozsabogar vagy cserebogar pajor.
Előzmény: porker (31202)
porker Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31202
Sziasztok!

Múltkoriban már panaszkodtam, hogy valami rágja a füvemet. Azóta sem sikerült "esemény utáni" fotót készítenem és ásó módszerrel sem bukkantam a "dögre".

Az elmúlt napokban ismét egyre több támadást kapok. Most épp az van, hogy valahol elkezd néhány fűszál barnulni, közelebbről megnézve veszem észre, hogy tenyérnyi felületen megrágták a fű gyökerét. Az eredmény: a tenyérnyi felületen a fű feljön és marad néhány nap múlva egy kiszáradt folt. Állatot eddig nem találtam :(
Mi a franc lehet ez? Illyetve attól, hogy nem találok ott semmilyen dögöt még mérgezzek?

hegeduszo Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31201
Nem mentünk rá lábbal (sem), sehogy.
Nagyon vigyáztunk rá.

Egyébként nem nagy a kert. A kerítés betonalapjáról, (oldalról) be lehetett dobálni az egész területet, így vetettem. Meg volt egy kis segítség is. (szellő) :)

Öntözőrendszer van, amit napi 4-re állítottak a kertészek. (8-12-18-23). Tehát öntözve volt bőven. Kivéve az esős napokon, akkor esőérzékelő miatt nem ment a rendszer.
Én főleg az egy hetes áztató esőt okolom, hogy esetleg kimosta a fűmagokat.
De elvileg a kertészek bedolgozták a földbe is a magokat és még a tetejére is szórtak.

Szóval ez van. :(
Előzmény: VKOrsi (31200)
VKOrsi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31200
ok, csak ha rámentetek - felülvetni máshogy nem lehet, akkor már eleve rontottatok az esélyein.
tényleg nem kelt ki jól.
locsolva volt eleget?

én tökkezdő vagyok, majd jönnek a hozzáértők, de én ezt most locsolnám, első nyírások nyírnám ahogy kell, aztán várnék, úgy, hogy a locsolásra nagyon figyelek. Nyírnám, locsolnám, és ősszel felülvetném.
Előzmény: hegeduszo (31198)
VKOrsi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31199
nálunk a párom nem szereti a macskákat a macskaszőrt meg extrán nem, így én beszedem a párnát :D
Előzmény: ZsuR (31194)
hegeduszo Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31198
Hopsz, a képeket persze elfelejtettem csatolni... :)

Türelmetlenek? :)

Egyszerűen csak abból indulok ki, hogy a szomszédban 3 hét alatt gyönyörű szép fű nőtt... Nekünk meg nudli... Ha két hónapig tart, akkor addig tart, csak nem értem a különbséget. ?

Szal a kérdés még aktuális.




Előzmény: hegeduszo (31186)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31197
Negy es fel makkam van, es nem tesznek kart tobbet mint a ferjem, aki kigyomlalja a kedvenc novenyemet :)).

A viz jo.
Ha valaki a kert tavolabbi sarkaba tesz homokot, inkabb oda megy a makka, mint mashova. Aztan ha elfogy a homok, (talan) marad a szokas is.

Kinzas helyett van sok modszer - humor a legjobb!
Előzmény: danielvonjeee (31195)
tothjozsef11 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31196
Sziasztok! Jól gondolom hogy egy fűnyító, aminek éles a kése azért tépheti a füvet, mert túl gyenge a motorja a sűrű fűhöz? 1-1 hosszú szálat is meghagy. Merox MX40E a típusa. Mit ajánlotok helyette (300nm-re, egyenes egybefüggő területre) ? Érdemes mulcsozni tudót venni?
danielvonjeee Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31195

:-))))))))))nagy arc!

 Nálunk is van macsek,van kis táljuk jonnek az utca osszes macsekja,eszenek mennek!Csak 1 van odaszoktatva,van kis helye egy dobozon rajta puha torolkozo,vagy a lábtorlon szeret!Néha dob 1-2 kakit a fure de igyekszem mindig osszeszedni,mert csúnyán kiégeti a fuvet,ha látom hogy oda akar kakilni én is a locsolós módszert alkalmazom,attól menekul és az utcai "fu"-be nyomja!Imádom az állatokat,de nálam is betelik néha a pohár, és sopruvel megpaskolom egyikmásikat,viszont a vakond akár mennyire is védett,már teljesen kezd kiborítani!Tegnap fustpatronokkal próbáltam elocsalogatni,de semmi!Szerintem technopartyt nyomnak a járatokban a fust láttan!Ma reggelre beleturtak a szép fuvecskémbe is,a virágoskert és a friss málna tovek teljes pusztítása után,eddig gondoltam kiviszem a kiserdobe mellénk,de ha egyszer elkapom,tuti felnyomok a seggébe egy rószaszálat,vázástól!;-)))

Előzmény: ZsuR (31194)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31194
No igen... mert ha nem :)), megtalajak! :))
Előzmény: VKOrsi (31192)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31193
Igazad van, hogy valtozott a macskak szerepe, jelentosege... de mas is, nem? Ez az elet rendje.

Az, hogy nem akarod oket a kertedben, es elzavarod, riasztod, egy dolog, de az, hogy kinozod, megolod az mas.
A videki elet ezzel jar. Ott a szomszed, aki nem aggodik miatta - de a macskak-kutyak nem tudjak, merre lehet, merre nem.

Sajnallak a papucsodert :)). Tudod, a macskak szeretik "felulirni" a masik kandur szagat :)).

Nalam bevalt riaszto a locsolo. Sokszor eleg elovenni, mar rohan (mar amelyik, a Mico imad alatta rohangalni, hogy vizes legyen). Probald ki!
Előzmény: supercharley (31191)
VKOrsi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31192
a párnákat be lehet vinni ;)
én minden nap megteszem, és így nem lesz macskás :)
Előzmény: supercharley (31191)
supercharley Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31191
...vagy te elvezed a lovoldozest...:(( Gonodltal ra, hogy megsebesited, fajdalmat okozol, ami nem oli meg a macskat, hanem szenved tole egy nagyon hosszu ideig - es jobb esetben tuleli? Mi ez ha nem allatkinzas?!
Igazad van az. De ha nem jön a kertembe, akkor nem lesz ebben része. Nézd, én egész életemben falusi voltam, mindig is volt kutyánk, meg macskánk. Én ezekre az állatokra úgy tekintek mint haszonállatokra, és nem mint kis kedvencekre. A macskának annak idején az volt a dolga, hogy pl. egeret, patkányt, kisebb rágcsálókat, legyet, bogarakat fogjon, a kutyának szintén hasonló feladata volt, illetve riasztania kellet. Mivel faluhelyen sem nagyon tartanák már háznál terményt, így nem jönnek már a rágcsálók, a macskáknak már nincs hasznuk. A kutyák haszna is nagyot csökkent, de most nem őróluk van szó. A macskák számomra már csak bosszúságot okoznak, annyira mint a szúnyog, amelyik megcsíp. Az csak egy dolog, hogy összetapossa a párnákat, de az sem jó ha a kandúr belehugyozik a papucsomba, ugye? A szúnyogot is agyoncsapom, a macskát is elkergetem, ahogy tudom. Lehet hogy elég egyszerű gondolkodás, de ebben a tárgykörben ez a véleményem.
Előzmény: ZsuR (31189)
VKOrsi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31190
2 hete vetetted és 1 hétre rá rávetettél???
a férjem próbából 3 hete hétvégén vetett füvet, 1 hét után szinte semmi nem történt vele - scott sun and shade amúgy- 2 hét után már lettek szálak, most lesz 3 hetes és most kezd 10 cm lenni.

szerintem nagyon türelmetlenek voltatok.
Előzmény: hegeduszo (31186)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31189
...vagy te elvezed a lovoldozest...:(( Gonodltal ra, hogy megsebesited, fajdalmat okozol, ami nem oli meg a macskat, hanem szenved tole egy nagyon hosszu ideig - es jobb esetben tuleli? Mi ez ha nem allatkinzas?!
Nalam is vannak kinnt parnak - es ha nem hasznalom, osszerakom oket egy halomba, nem mennek ra a macskak. Ha meg letakarod egy akarmilyen takaroval az egymasra rakott parnakat, meg biztosabb, hogy nem lesz piszkos.

Mas.

Csinaltam kepeket a furol, van benne minden... azt hiszem meg rozsabogar pajor is, vagy cserebogar, igaz egyre kevesebb. Mar nincs rozsakertem ami vonzotta oket. No meg a lohere, ibolya.

Előzmény: supercharley (31188)
supercharley Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31188
Nekem is van a conrad-tól macsekriasztóm. Konkrétan egy macskán próbáltam, közelítettem felé a risztóval, akkor elszaladt. Lehet hogy tőlem ijedt meg. Van egy U alakú(tehát csak egy irányból nyitott) fedett kiülőm a kert szélén, rohadtul szeretik a macsekok. Fa ülőkék vannak benne szép párnákkal. Amikor azt sáros lábbal megtaposták, azonnal ki tudtam volna tekerni az összesnek a nyakát(már ha el tudnám kapni őket). Ide telepítettem a riasztót. Amikor be van kapcsolva, akkor nem történik esemény, láthatóan nem mászkálnak be a macskák. Ha nincs bekapcsolva, akkor viszont megint látom a nyomukat. Nyilván bekapcsolva kell hagyni, de azért ez nem ilyen egyszerű. Nem csak a dögöket idegesíti a hangja, hanem az embert is. Így mikor ott tartózkodunk, akkor lekapcsoljuk, vagy a fal felé fordítjuk. Néha viszont elfelejtjük "visszélesíteni". Mindezek mellet azért megpróbálom őket légpuskával is zaklatni, de mint azt már valaki előttem írta hihetetlen hogy milyen ostoba, vagy szemtelen állatok ezek, akkor sem akarnak tőlem elszokni, akárhányszor lövöm meg őket. Lehet hogy élvezik?
Előzmény: kisidi (31183)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31187
Az allatok legtobbje nem is meri a kocepciot: "átják szívesen" :)) mint ahogy a "magantulajdon"-t sem :)).

Előzmény: kisidi (31184)
hegeduszo Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31186
Sziasztok,

Több mint két hete vetettünk füvet.
Viszont a füvünk nagyon rossz állapotban van. Feldobok pár képet.
A foghíjas részekre már rávetettünk egy hete (aminek az eredményét még várjuk), de az egész úgy látszatra nagyon-nagyon egyenetlenül nő.
Sőt nyugodtan mondhatom, hogy szerintem irtó sz@rul néz ki.
Gondolom, hogy a múlt heti eső sem tett túl jót az egésznek, de az egész kinézete borzasztó.

"A szomszéd fűje mindig zöldebb" mondhatnám. A szomszéd srác előttünk füvesített pár héttel TescoValue fűmaggal.
Már két hetesen gyönyörű állapotban volt nála a gyep. Kis lyukakkal persze.

Nálunk szakemberek csinálták, rendes válogatott magot vetettek, öntözőrendszerünk van és mégis szörnyen néz ki.

A kertészeinkre úgy néz ki, (erőteljes időhiányban szenvednek) sajnos sokban nem számíthatunk. A korrigálás valószínűleg ránk marad.

Mi meg nem értünk hozzá, csak az eredményét látjuk...
Szerintetek? Normális ez az állapot?

Köszi, Z.
marci81 Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31185
Csoda történt! :-))))

Feléledtek a kiégett részek! (Egy-két kivétellel) Jó nagy vízadagokat adtam neki, ami feloldott minden műtrágya szemcsét és úgy látszik használt! :-))

Kérdéseim:
Adjak még a fűnek idén műtrágyát? Vagy elég volt neki kiheverni ezt?... :-) Vagy mégis, csak kisebb szeműt?
Bocsánat, ha hülyeségeket kérdezek, csak még kezdő vagyok.
Szeretnék utánvetni, mert a drága macskáink a vetés után és a kelés alatt kaparásztak a földben, így elég egyenetlen lett a sűrűsége. Meg a gyom is kezd nagyon nagyon nőni közte pont emiatt...
Szóval pontosan hogyan és mikor kell ezt csinálnom?
Már arra is gondoltam, hogy teljesen újra kéne az egészet csinálni a gyomok miatt, (előtte gyomírtó) vagy az nagy hülyeség lenne?
Köszi a segítséget!
kisidi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31184
Kipurcantani én sem engedném senkinek! Viszont nem ismerek másfajta állatot, ami annak ellenére, hogy folyamatosan zavarják nem törődik vele, és dafke odamegy, ahol nem látják szívesen.
Előzmény: kod1111 (31178)
kisidi Creative Commons License 2010.06.11 0 0 31183
Nem akarlak elkeseríteni, de egyszer kaptunk egyet a conradtól kipróbálásra. Szart sem ért, arról nem is beszélve, hogy, ha csinál egy vargabetűt a riasztó hatásterületén kívül, már megint ott van, csak más irányból:(
Előzmény: k.laszlo68 (31182)
k.laszlo68 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31182
Köszönöm,utána nézek a riasztónak!Csak jó lenne tudni hogy tényleg hatásos-e.
Előzmény: kod1111 (31181)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31181
Előzmény: k.laszlo68 (31174)
k.laszlo68 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31180
Ok.Többet nem bántom őket!Láttam valamelyik barkács áruházba elektromos macska riasztót,nem tudsz róla valamit?
Előzmény: kod1111 (31178)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31179
Szegyeld magad. :((
Előzmény: k.laszlo68 (31174)
kod1111 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31178
Azért ez durva, ijeszd el, de eltenni láb alól, mert nem szimpatikus, ez már nekem se tetszik.
Előzmény: k.laszlo68 (31174)
k.laszlo68 Creative Commons License 2010.06.10 0 0 31177
Az igaz hogy nem kutya,de nem lenne szabad hagyni ennyire elszaporodni őket.Mert amiket látsz annak egynek sincs gazdálya.
Előzmény: VKOrsi (31175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!