Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15130

Kaphato.

A Zala megyeiben legalabbis biztosan.

Előzmény: hörpölin (15088)
efemm Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15129
Szerintem sem kellene változtatni a minősítések régi elnevezésén. Én viszont eltörölném az egyes minősítési szintek időkorlátait. Nem is igazán látom, hogy miért lettek annak idején időkorláthoz kötve. Pedig akkoriban még nem volt ilyen "teljesítménykényszer", és ennyi szabadidő sem (szabad szombat).
Előzmény: Joeyline (15128)
Joeyline Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15128

Szerintem jo igy a nev, ahogy van.

 

A "Kivalo termeszetjaro" minosites viselese nagy erdem, regebben csak adomanyozas utan volt elnyerheto, egeszen addig, amig ez is teljesitmenyfuggo nem lett.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15062)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15126

Hát, ha van kedved szombattól kedd délelőttig ott ücsörögni a pirinyó Boldogkőváralja vm. peronján, akkor rajtunk nem múlik :-)))

 

De akkor hogy érsz el csütörtökig Hollóházára?

 

Mindenesetre jó utat! Szerintünk a zempléni a kéktúra egyik legszebb szakasza!

Előzmény: Törölt nick (15124)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15125

Hidd el, komolyan írtam, még az utolsó megjegyzést is!

 

Valamit valamiért! Mi ezt már évek óta csináljuk és számunkra egyértelmű, hogy olyan ponton kezdjük vagy fejezzük be a túrát, ahol igazolhatunk (pecsét, buszjegy, bolti számla, még ha csak egy kocsmai blokk is, stb). És szinte minden gyalogtúrán útba esik még valami igazolásszerző hely.

 

Vagy ahogy Múzsla is írta, kódokat is lehet gyűjteni. Ebben nem vagyok járatos, de nevezetes pontokat, más túramozgalmak érintőpontjait jelölik különféle betűk, számok, jelek kombinációjával. Mi is néha összeakadunk ilyennel a túráink során, de még nemigen tudjuk hová tenni.

 

Végül is jól elvoltam évekig pontgyűjtés nélkül is... De ha már rászántam magam, akkor igyekszem úgy végezni, hogy ne érhesse szó a ház elejét (magyarul ne fikázhassa senki, hogy ott jártam-e vagy sem).

 

 

Előzmény: Lud (15110)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15124

Talán tartunk Boldogkőváralján egy topiktalálkozót :o)

Jó lenne :o)

Előzmény: hörpölin (15122)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15123

szomat = szombat

Előzmény: hörpölin (15122)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15122

Jé!!!

Mi meg szomaton Bódvaszilasról indulunk Boldogkőváralja vá. felé! A Cserehát ugyanis még hiányzik az OKT-ból!

 

Előzmény: Törölt nick (15121)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15121

Majd az indián nyomkövető módszert fogjuk alkalmazni. :o) Ez tt-én már nemegyszer bevált.

Nektek is kellemes túrázást!

Előzmény: k-k (15120)
k-k Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15120

Igen, akkor a nyomunkban fogtok járni.

Valami rövid esőket mondtak csak, utolsó infó szerint.

Jó túrázást nektek és kellemes időt.

Én nem utolsó sorban kellemes nyomkövetést. :)

Előzmény: Törölt nick (15116)
Lud Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15119
pont azt néztem hogy a magashegyi túrák erősen premizálva vannak. pl. egyik októberi gleccsertúrámért ha jól számolom a csúcsmászó túranapra 116+35+21+2=174 pontot zsebelhettem volna be. itthon fél nap alatt nehezen lehet ennyit összehozni...
Előzmény: Güsziológus (15115)
Lud Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15118
vagy ott van a GPS is. ilyenkor még térképet is nyomtathatsz róla amerre mentél. 20-30 rugóért használt cuccot lehet venni.
Előzmény: Múzsla (15113)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15117

Jó is.

És nem drága, van igényesebb "szekció" is, de a hátsó traktusban van hatalmas asztal, és nem tilos saját kaját fogyasztani. Hűtőszekrény is van.

Van étterem is.

Jó helyen van, a buszmegállótól nem messze, bár lehet, hogy már a vasútállomásnál van a buszmegálló.

Ha megtudod, írd meg, érdekelne!

 

Előzmény: KÉKES (15112)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15116

Szia

Nem egyedül megyek, hanem a kaposvári METEOR-osokhoz csatlakozom. Ők már 8-án elindultak Putnoktól, de nekem nincs annyi szabim. Kb 14-en leszünk. Ők már péntek délután odaérnek, szombat pihenőnap, s vasárnap indulunk Regécig. Mi (egy másik társammal) szombaton dél körül érkezünk.

Így a nyomotokat fogjuk taposni, egy nappal később :o)

Én egyébként inkább teljesítménytúráztam eddig, elég jól tudok haladni, de itt a többiekhez alkalmazkodom.

Remélem, kellemes időnk lesz (valami esőről is olvastam ).

Előzmény: k-k (15114)
Güsziológus Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15115

Jó duma, de mivel én nem bajlódok túrajelentésekkel, a statisztikából kimaradok minden évben.

Szóvá is tették tavaly, hogy keveset túrázok:o)

 

Idén volt egy közös túránk (Városlőd-Kislőd - Nagyvázsony), mely csak részben volt közös.

A csapat "rövidített" (vonattal Ajkáig, onnan busszal Úrkútig), ott találkoztunk.

Én gyalgoltam, of course, hisz a kéktúra az kéktúra.

A hivatalos túra tehát Úrkút - Nagyvázsony volt, melyen részvevőként én is "bekönyveltetettem".

 

Más.

Nehéz helyzetben lennék, ha fel kéne sorolnom a  túra ismérveit.

Az MTSZ az előzmények ismeretében a hátizsákos, sátrazásos több napos túrákat favorizálja. Én nem.

Van egy korlát, mely minimum 20 MTSZ pont/nap, sík terepen tehát 12 kilométer minimum.

A túra azért nem csak gyaloglás!

Előzmény: Lud (15111)
k-k Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15114
Szia, mikor kezdesz szombaton B.kovaraljan? Mi is ott kezdünk, de csak 2 napra megyünk (10:51-re érünk oda vonattal). És kérdés milyen tempóban haladsz? Mi első nap Regécig megyünk, másnap Makkoshotykáig.
Előzmény: Törölt nick (15105)
Múzsla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15113

Szerintem ez a pecsételős igazolás is a régebbi időkre próbál emlékeztetni. Hasznos dolog, de - ahogy te is írtad - időnként feleslegesnek tűnik.

 

Én is írtam már erről korábban véleményt.

Például megnézek valami tereppontot, amelytől x km-re van egy település, ami nem is érdekelne, de el kell oda mennem, mert ott a bélyegző. Ráadásul  - most rólam van szó - sokszor nincs is kedvem a friss levegő után egy jó kis cigifüstös kocsmához, ahol esetleg camcogva kapok pecsétet. A fénykép ebben az esetben (is) sokkal hasznosabb lenne.

 

Nekem a kódok a kedvenceim mert azok OTT vannak, ahol kell lenniük. Valahogy ezt tartom az igazi kihívásnak.

Persze minden túra más és más, nem lehet sablonként semmit sem ráhúzniuk. Aztán nem is mindenki irtózik úgy a kocsmáktól, mint én.

 

Bükk 900 forever. Teljesítménytúraként a 10. már megvolt, de jelvényszerzőként idén szeretném megcsinálni. Megboldogult Gyetvay Iván anno megelőlegezte nekem ezt, amikor elvették tőle a mozgalmat. Eddig az elismeréseimtől messze lapult a kitűző, de idén remélem bekerül a gyűjteménybe és így talán még fényesebben fog csillogni.

 

A regisztrációkhoz ötletként mondanám a Polars720i computert. Eredetileg kerékpározáshoz lett kitalálva, de futók/túrázók is használhatják karóraként viselve.

A program iszonyatosan profi. Automatikusan a megfelelő naptári naphoz tölti le az adatokat (táv, szint, idő, pulzus...). Aztán lehet jegyzeteket is írni (időjárás, fáradtság/örömszint...). Természetesen összesít is automatikusan és hasonlítgatja is az adatokat egymáshoz.

 

Nekem szerencsém volt vele, mert nyertem, bizony az ára szinte elérhetetlen (85 000 Ft).

 

Íme egy szintgarfikon, ami az egyik (jelvényszerző) BIG túrámon készült.

 

Polars720i
Előzmény: Lud (15110)
KÉKES Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15112

sziasztok!

 

Zircen tudtok ajanlani egy olcso es elfgoadhato szallast?

A hetvegen mennenk arra kekezni! A Jesko panziot mar neztem, eleg jonak tunik...

Lud Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15111
... továbbgondolva: az egyesületek pedig küzdenek Güszi és hasonló hardcore túrázók leigazolásáért. profi szerődések, főállású túrázók, céges kocsi, étkezések elszámolása, reklámfeliratos póló :)
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (15091)
Lud Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15110
de most komolyan. pl. elhatároztam hogy bicajjal felderítem Csepel összes turistaútját, vagy az "ország közepe" tájegység útjait. nekiálljak pecsételni olyan falvakban amit messze elkerül az összes túramozgalom? néha a PMP kapcsán is hülyének néztek hogy mit kérek én pecsétet.
külföldön meg ugyanezt előadni ha egyáltalán van pecsételési lehetőség...
fénykép nem jó itt is?
Előzmény: hörpölin (15104)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15109
Ha továbbragozzuk, akkor még kiderül, hogy a lakókocsi a legjobb...
Előzmény: Törölt nick (15108)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15106

Ebben egyelőre az a legizgalmasabb, hogy nem találom az OKT igazolófüzetemet, csak egy üreset találtam :o(((

Remélem, szombatig előkerül.

Előzmény: Törölt nick (15105)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15105

Szombaton én is Boldogkőváralján kezdek, s csütörtökön feljezem be Hollóházán. :o)

 

Ahhoz lusta vagyok, hogy túranaplót vagy nyilvántartást vezessek. Nem pályázok semmiféle minősítésre, csupán a magam kedvtelésére csinálom.

Előzmény: Törölt nick (15102)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15104
Nem a túranaplóba, hanem a túrajelentésre, de a lényeg a számodra ugyanaz...
Előzmény: Lud (15100)
hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15103
"Sátorban töltött éjszakáért
  • állótáborban plusz 2 pont
  • mozgótáborban plusz 8 pont jár."
  • Idézet a Természetjáró Minősítési Szabályzatból, ami itt található:

    http://www.fsz.bme.hu/mtsz/szakmai/minszab.htm

     

    Tehát, ha szó szerint értelmezzük, akkor a hálózsák az kutyafüle, a sátor a lényeg! Viszont az nincs benne, hogy nekünk kell cipelni az illető túrisztikai felszerelést, elég, ha olyanban alszunk.

     

    Elvileg tehát az is mozgótábor, ha a sátrakat kocsival szállítják egyik helyről a másikra és akár külön személyek is telepítik, a turista pedig úrként este bevonul és reggel pihenten továbbmegy, otthagyva az egészet, mint eb a Szaharát...

     

    Remélem, kielégítettem a kíváncsiságod? :-D

     

    Ui.

    Azért várjuk a túrabeszámolót is...

    Előzmény: Törölt nick (15099)
    Güsziológus Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15101

    No igen.

    Ipolytarnóc nagyon régi restancia.

    Most, hogy fenyeget a vonal megszűnése, augusztusban beiktatom, természetesen vonattal megyünk.

     

    Romhány - Diósjenő között már utaztam, de akkor még nem volt mozgalom. Megpróbálok beiktatni egy rövid kitérőt.

     

    Ha összeáll a hiányzók listája, akkor a kettő együtt kiadja az újságban megjelent listát.

    Türelem, az is készül:o(

    Lud Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15100
    még nem fogtam bele a minősítési gyűjtögetésbe, de előreláthatólag kocogásaim (>13km), bicajozásaim és külföldi magashegyi túráim során remélem összetornázni a pontokat, nagyon ritkán teljesítménytúrázom és sajnos kevésszer tudok teljes napot szánni túrára mozgalomra.
    nem tudtam, hogy a túranaplóba is kell pecsételgetni. ha igen akkor valszeg felejtős a dolog.
    Előzmény: hörpölin (15097)
    Múzsla Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15098

    No és a Balassagyarmat - Ipolytarnóc és a Diósjanő - Romhány vonal?

     

    Amúgy ezek azok a vonalak, ahol a bicajjal lenyomom a vonit. :-)

    Előzmény: Güsziológus (15095)
    hörpölin Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15097

    Először is a Pilisben sok OKT pecsételőhely van. A teljesség igénye nélkül: Kevély-nyereg, P.sz.kereszt, Dobogókő, Sikárosi-rét, P.sz.lászló, Pap-rét, Nagy-Villám, Visegrád, Klastrompuszta, stb. Ha ezeket a helyeket útbaejtjük, vagy ott kezdünk/végzünk, természetes, hogy ott stemplizünk.

     

    A másik, hogy mi szinte mindíg tömegközlekedéssel (busszal) jutunk el a Pilisbe (ez a kedvenc terepünk nekünk is), Jó igazolásnak a buszjegy, hiszen dátum, helynév szerepel rajta odaúton is, meg visszaúton is.

     

    De szívesen adnak pecsétet boltokban, kocsmákban is. Ha tudod, hol vannak TKM pecsétek, azokat is használhatod. Vasútállomásokon kérésre mindíg kaptam a túrajelentésre körstemplit - ha volt pénztár.

     

    Egy példa: 

    Most hétvégén voltunk a Kiskovácsi-puszta - Holdvilág-árok - Lajosforrás - Dömör-kapu - Pilisszentlászló - Apát-kúti-völgy - Visegrád túrán. Megvolt a buszjegy az Árpád-hídtól Kiskovácsi-pusztáig, lehet pecsételni a volt Lajos-forrás th.-ban (most zárva volt sajna a büfé), de kaptunk pecsétet P.sz.lászlón a Gesztenyésben és a túra végén stempliztünk a visegrádi kompnál + megvolt a Visegrád - Bp. buszjegy is. Ez így több, mint elég igazolásnak!

     

    Szóval a lehetőségek szinte végtelenek, és nekünk külön élmény az igazolások összevadászása is!

    Előzmény: Lud (15094)
    KÉKES Creative Commons License 2006.07.13 0 0 15096

    kedves Mosomedve !

     

    nagyon koszi az infokat! Megprobalom felvenni veluk a kapcsolatot!

     

    Kékes 

    Előzmény: mosomedve (15075)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!