Keresés

Részletes keresés

anibroker Creative Commons License 2008.06.08 0 0 172
Nagy a csend!
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 171
Na, mi újság???
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.08 0 0 170
Jaj, a próféta beszéljen belőled...!
anibroker Creative Commons License 2008.05.08 0 0 169
Sziasztok!

Mai információ:3 emberke maradt a tulajdoni lapon.
A vevő állítólag megkeresi őket személyesen .Úgy tűnik komolyan gondolja a vételt.

Üdvözlettel
kisnoah Creative Commons License 2008.05.05 0 0 168

Sziasztok!

 

Anibroker: én is kikértem a tulajdoni lapot a felszámolóval, és egy vevőtársnőnk segítségével mindenkit megpróbáltunk elérni (nálam sok e-mail és telefonos elérhetőség megvolt). Tudtommal két lakással kapcsolatban nem reagáltak ápr. 30-ig. (A többiek leadták a törléshez szükséges nyilatkozatokat.) Nem tudom, hogy ez milyen mértékben fogja befolyásolni az értékesítést.

Üdv.

Előzmény: anibroker (164)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.29 0 0 167
Gombhoz a kabátot :))))
Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.29 0 0 165
Ja, hát ez GÁZ. Oké, hogy ők feladták, de azért mások pénzhez jutását ne akadályozzák már...
Előzmény: anibroker (164)
anibroker Creative Commons License 2008.04.24 0 0 164
Sziasztok!

Én ki kértem a felszámolócégtől a tulajdoni lapot a széljegyekről.
Ha tudok segítek,címmel gondoltam felkeresem azokat az embereket akik még rajta vannak a lapon,hogy megkérjem őket vetessék le a széljegyet.
Sajnos telefonos elérhetőség nem volt senkinek így leveleket küldtem de sajnos sikertelenül.
Megkerestem a Palace értékesítőt hátha van vmi elérhetőségük a károsultakról.Szintén eredménytelen volt nem volt kedve a hölgynek elő keresni.
Nem tudom már mit csináljak segítsetek fiuk találjunk ki vmit ,mert elfog menni a vevő.Aztán utánna mi lesz ,mindenkinek a fantáziájára bízom!
A felszámoló cég is kiküldött egy levelet a károsultaknak,az elmult 2hétig 2 ember válaszolt vissza pozitivan.
A többieket vszínű már nem érdekli a dolog.De remélem nem így van.

Üdvözlettel
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 163
Egen, a magyar rendőrség. Maffiasztánban élünk...

Lehet tudni, kik vannak a széljegyen? (Remélem, mi nem, mert utána is jártunk, a Földhivatal is visszaírt, hogy levettek minket, szóval...) Egyvalamit nem értek. A tavalyi értekezleten a jelenlévők nagy százaléka (de mindenképpen több mint 5-10 ember!) odajárult a bizottsághoz, aláírta a levételhez szükséges papírokat, ott a helyszínen okmányosították is a dolgot, szóval NEM ÉRTEM, hogy hogy-hogy ennyi széljegy fent maradt?

...Nem tetszik ez nekem. Én is látom a fényt, csak van egy sanda gyanúm, hogy ha nem kapcsolunk, dudálni fog... :S
anibroker Creative Commons License 2008.04.06 0 0 162
Kedves kisnoah!

Köszönöm a megerősítést és a széljegy storyt!!!Ez így van feketén -fehéren.
Nem értem,hogy azon károsultak ügyvédjei hol szerezték a diplomájukat akik azt,tanácsolták ügyfeleiknek,hogy ebbe kapaszkodjanak ennyi maradt a lakásból.
Még egyszer kérek mindenkit logikusan gondolkodjon.

Köszönet...
kisnoah Creative Commons License 2008.04.02 0 0 161

Sziasztok!

 

Teljesen egyetértek anibroker hozzászólásával. A széljegyek egy fel sem épült ingatlan nem létező lakására vonatkoznak. Ráadásal tulajdonjog fenntartással történő eladás tényét rögzítik, ami azt jelenti, hogy akkor lett volna a vevőké, ha elkészülés, átadás és vételár kifizetés után az eladó lemond a jogairól a vevő javára. Ez nem teljesült, azaz a széljegy teljesen hasztalan.

 

Én is kérek mindenkit aki még eddig nem tette volna meg, hogy mielőbb töröltesse a széljegyét, mivel ez csak akadályozza az értékesítést és tovább húzza az eddig is elég rég óta tartó eljárást.

Előzmény: anibroker (160)
anibroker Creative Commons License 2008.03.26 0 0 160
Sziasztok!

Gondolom ti is kaptatok levelet,hogy lezárult a nyomozás.
Ugyanis nem történt bűncselekmény.... ha..ha..ha. ez vicces!!
A magyar rendőrség.....
A jó hír,hogy van 2 érdeklődő az ingatlanra.
A gond az,hogy ha a széljegyen még mindig ott van közel 30 ember, így nem lesz sikeres az értékesítés.Azaz senki nem fogja így ebben a formában megvásárolni.

Kérlek benneteket aki még nem vetette le magát a tulajdoni lapról,vegye fel a kapcsolatot a felszámoló céggel.Hisz egy olyan dologhoz ragaszkodnak aminek reális esélye nem lesz már,hogy megvalósul.
És lépjen az ügy érdekébe......legyen már vége !!Kapjuk végre vissza ami jár.

Nagyon úgy néz ki,hogy ezek a lépések már az utolsók között vannak és már látszik a fény....

Mindenkinek köszönöm!
piramis13 Creative Commons License 2008.03.12 0 0 159
A mi eladott lakásunk tul.lapját a vevő ügyvédje kérte ki (neki, azaz a vevőnek volt érdeke - mi, mint eladók tudtuk, hogy tiszta és a mi tulajdonunk).
Persze, hogy végül ki fizeti a számlát az megegyezés kérdése.
Üdvözlettel
Előzmény: Törölt nick (158)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.12 0 0 158

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne , hogy ház eladásánál az ingatlan tulajdonlapja és a térképmásolat kikérése kinek a terhére megy, az eladóéra vagy a vevőére?

Előre is köszi a segítséget.

Sziasztok

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.02 0 0 157
Kisnoah! Nekem megvan a teljes adás digitális formában.
Bizony, én azóta akinek csak tudom, elmondom, hogy miért érdemes bojkottálni a CIB Bankot. Ez nem hitelrontás - hiszen mit ronthatunk azon, ami nincs??
Előzmény: kisnoah (156)
kisnoah Creative Commons License 2008.01.25 0 0 156

Sziasztok!

 

Újabb riport készült az RTL Házom kívül című műsorában. Aki nem látta volna itt elérheti: http://www.rtlklub.hu/hirek/hatter/?id=0801292707

 

Sajnos nem láttam az adást, csak a neten olvastam, de végre valaki ki meri mondani, hogy bizony hibáztak az ügyben:

Binder István, szóvivő, PSZÁF: „Tudatában kell lenni egyrészt az ingatlanfejlesztőnek is, hogy erről nem lehet lehívni összegeket, másrészt adott esetben, ha ilyen megkeresés érkezik, a banknak is ezt meg kell tagadni, ilyen kifizetések tehát nem teljesíthető...

 

Nyugodtan megnevezhetjük a bankot

1. aki nem volt tudtában a pénz kezelésének felelősségével, 

2. aki hagyta a vevők pénzét a elúszni, és nem kizárólag az építkezés céljára fordítani,

3. aki miután kihátrált a finanszírozásból és nem kellett volna saját fedezeteként (biztosítására) kezelni a vevők pénzét, és a meghiúsulás miatt teljesíteni kellett volna a vevők jogos követelését, a beruházó részére tette szabaddá a számlához való hozzáférést!!!

 

ez a bank nem más, mint a CIB Bank.

 

Emiatt a PSZAF részéről is született elmarasztaló határozat. Legyen ez a példa mindenki részére tanulság aki ezzel a Bankkal kapcsolatba kerül(t).

morpet Creative Commons License 2007.12.09 0 0 155
Nekem a linked nem működött, viszont a hivatkozott cikk olvasható itt:
http://epa.oszk.hu/01200/01221/00021/pdf/mentropia020.pdf
Előzmény: kisnoah (152)
Shiro Creative Commons License 2007.10.28 0 0 154
Most már csak annyi kell, hogy legyen is valami amögött a zárlat mögött ... remélem, hogy lesz!!!
S.
Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.27 0 0 153
Köszi!

Állítólag megszűnt az óvadéki számlán lévő utolsó, bírósági zárlat. Most kaptam levélben... :)

Haladunk, haladunk, ha lassan is, de haladunk... :)
Előzmény: Shiro (151)
kisnoah Creative Commons License 2007.10.09 0 0 152

Sziasztok!

 

Újabb cikk rólunk: http://mentropia.2722.hu/index.php?cikk=helyz334.txt

Előzmény: Shiro (151)
Shiro Creative Commons License 2007.10.02 0 0 151
Te jó ég!
Ahogy nézem, ez már két éves!!!

Nos, mindenképpen követni fogom itt ezt az ügyet (már ha írtok néha), mert most már nagyon érdekel. Ez rettenetes. Nem is tudom, hogy mit csináltam volna! Hiszen, gondolom egyikőtöknek sem volt két lakásra való pénze...

Együttérzek és szorítok, hogy mihamarabb lezáruljon ez az ügy és nagyobb szerencsével találjatok egy szép lakást!!!

S.
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.01 0 0 150
Szia, még nem, idén már nem sok esély van rá, de elvileg biztosítottak afelől minket, hogy lesz pénz - nem a hogyan a kérdés, mint inkább a MIKOR. Még várunk a zárolt óvadéki számla feloldására, illetve hogy értékesítsék a telket felszámolóék. Eleddig még semmi, de mi bizakodunk...
Előzmény: Shiro (149)
Shiro Creative Commons License 2007.10.01 0 0 149
Sziasztok!

Elolvastam a topikotokat és mélységesen felháborított ami történt veletek.

Kíváncsi vagyok, hogy van-e pozitív változás? Hozzájutottatok már a befizetett pénzhez?

Üdv.: S.
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.26 0 0 148
A HVG cikkje után a HírTV is érdeklődött a sorstörténetünk iránt, de azt már nem tudom, mi lett belőle... Tudja valaki?
rachel92 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 147

Milyen fejlemények vannak?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 146
Vannak pozitív fejlemények!!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 145
Na, még egyszer...

Fecske-ház a HVG-ben!

[url]http://hvg.hu/hetilap/200728HVGFriss171.aspx[/url]
Előzmény: Törölt nick (144)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.13 0 0 144
Fecske-ház a HVG-ben!

http://hvg.hu/hetilap/200728HVGFriss171.aspx
kisnoah Creative Commons License 2007.06.05 0 0 143

A PSZÁF-hez eljuttatott vevői beadványok kapcsán célvizsgálat indult a CIB Banknál. Többek között vizsgálták a projektfinanszírozás folyamatát, ellenőrzését. A felügyelet több hiányosságot tárt fel, és pénzbírsággal súlytotta a Bankot a hiányosságok miatt!

 

A megállapítások:

1. Felhívom a Bankot, hogy kockázatvállalási szabályzatát - a jogszabállyal, illetve a belső szabályzatával összhangban - egészítse ki a projektfinanszírozási ügyletekre vonatkozó külön eljárásrenddel.

2. Felhívom a Bankot, hogy maradéktalanul tartsa be a pénzforgalmi szolgáltatásokra vonatkozó jogszabályi előírásokat.

3. Felhívom a Bankot, hogy a projektfinanszírozás során gondoskodjon a vezetői és a folyamatba épített ellenőrzés mindenkori megvalósulásáról.

4. Rendkívüli adatszolgáltatás keretében előírom a Bank számára, hogy a célvizsgálat által feltárt hiányosságok megszüntetése érdekében megtett intézkedéseiről készült belső ellenőri jelentést a határozat kézhezvételét követő hatvan napon belül küldje meg a Felügyelet részére.

5. A Bankot a célvizsgálat során feltárt hiányosságok miatt 2.000.000,- forint (azaz kétmillió forint) összegű felügyeleti bírság megfizetésére kötelezem.

 
 
A teljes (elmarasztaló) határozat elérhető a Felügylet honlapján: "J-I-B.81/2007. sz. határozat felügyeleti intézkedés és bírság alkalmazása a CIB Bank Zrt-vel szemben"
http://www.pszaf.hu/hatarozatok/2007/200704/20070405/j-i-b-81-2007-.htm


 

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.31 0 0 142
Ma volt a felszámoló beszámoló ülése, ahol aláírtuk a széljegyről való lekerülést. Gondolom, ott voltál, vagy nem tudom, mert egész sokan voltunk. :) Ennek én nagyon örülök! Remélem, most már látunk valamit az alagút végéből!
Előzmény: rachel92 (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!