Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dentaku Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8971
Előzmény: dentaku (8970)
dentaku Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8970
(/shy) Én azt szeretném, ha a következő Jazz az FCX motorjával jönne...
Előzmény: konyak_ad (8950)
zozomax Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8969
Hááát 110-120 km/h -ról (négyesből) , később sem lesz egy ugribugri ... 70-90 -ről ugrik viszonylag jól háromban, 120 már -már utazónak számít neki. Ott már sokkal nagyobb motor kéne az ugráláshoz, az már nem a kisautók tartománya... 
Előzmény: Citrom traktor (8962)
zozomax Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8968
1.2 Cool, extraként a metál feltüntetve ...
Előzmény: Metcal (8965)
zozomax Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8967

Biztos, hogy javítható . Én saját kezűleg políroztam ki  a lakkból egy jó 15 cm hosszú , igen mély karcolást amit pár hónapos korában sikerült rávarázsolnom.

A festék réteg nem sérült meg, gyakorlatiag  nyomtalanul eltűnt a karc. Ha nagyon játszol a fényekkel és tudod hol kell keresni akkor azért észre lehet venni,de nem mertem tovább dörgölni, nehogy kilyukadjon a lakk.

Viszont kézileg munkás a dolog, szerintem vidd el egy fényezőhöz pár ezresért biztosan megcsinálják géppel...

Előzmény: lakika (8961)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8966
Első olajcserével kapcsolatban mi a véleményetek? Sokan hamarabb lecseréltetik az első olajat, mint az előírt. A szalonvezető nekem annó azt mondta, technológiailag semmi sem indokolja a korábbi olajcserét, van, aki pedig esküszik rá, mert a gyártáskor esetleg fennmaradó apró (fém)mocskot is felveszi. Van aki szerint az első olaj olyan adalékokat tartalmaz, ami miatt nem ajánlott gyorsan cserélni. Én most közeledem az 5000 km-hez, ez már nem is túl kevés, és lehet, hogy lecseréltetném, szakértők, mi a véleményetek?
Metcal Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8965
Melyik Jazz? A casco díj érékfüggő , így lényeges a pontos változat.
Előzmény: zozomax (8964)
zozomax Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8964

Jazz, kiemelt település, 10% vagy 20 ezer önrész, 35 év felettire kötve, 25 ezer / negyedév = ~ 8300/hó.

Dinda brókerházon (Cselovszky Viktor)  keresztül kötve ...

Én úgy tudom nem kimondottan kibújós társaság, eddigi ügyintézéseim (zöldkártya, ilyesmi...)  online módon korrektül, gyorsan folytak.

mgabi sztorija majd megmutatja mennyire korrekt a cég kárrendezés ügyében. Én bízom benne , hogy nem lesz gond, drukkolok neki ezért.  

Előzmény: Metcal (8960)
Thes Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8963

Én most léptem át az 1000 km-t és az első megrettenés után - az istennek sem akart menni az autó-- most kezd magára találni. Igazából az eddigi vezetési szokásaimat is át kellett, alakítanom, mert valahogy másképpen működik ez az autó mint amikben eddig ültem.

A kanyarokat eggyel nagyobb fokozatban is kényelmesen be tudom venni mint eddig, és még így is dinamikusan tudok belőle kigyorsítani. Ez nagyon meglepett.

Egy biztos nagyon jó pörgősen vezetni vele. Szerintem ez egy kétarcú autó.

3000 fordulat alatt olyan mint egy takarékos dízel, alulról is jól húz, és alig fogyaszt. 4000-től pedig -a maga módján- dinamikusan, szinte sportosan vezethető, és irtó jó a hangja.

 

Ez utóbbit jobban szeretem.

 

Nekem kényelmesen elfér a bal lábam, úgyhogy ez sem tudom hibának felróni. Hibát most nem is tudok mondani, talán a hátulja koszosodik jobban, de ez csak víz kérdése.

 

Egy nagy hibája azért van: utálok kiszálni belőle

Citrom traktor Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8962
Nem nagyon szoktam szaguldozni, de mikor 110-nel kellett elozni egy meg nallam is lassabb teherautot, es hirtelen jottek a seggembe 160-nal, akkor nem nagyon tudott ertekelheto gyorsulast felmutatni. Mondjuk meg bejaratos, most kozelitunk a 800. kilometerhez. Aztan meg me'g az is lehet, hogy bena vagyok. ;)
lakika Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8961
Sziasztok!

Kicsit elvinném a témát más irányba... Sajnos sikerült "beavatnom" a Jazz-ünket, meghúzta a mellettem haladó másik Hondás - sávot szeretett volna váltani, de sajna épp mellette haladtam. Szóval rendesen végigkarcolta a kocsi bal oldalát, még szerencse, hogy az ő kocsijának mind a lökhárítója, mind a kerékdob fölötti eleme műanyagból volt... Tulajdonképpen mind a négy oldalsó karosszériaelem sérült. Amúgy csak a lakkozás karcolódott meg, a festékréteget nem érte kár, és a lemezek is csak alig-alig láthatóan deformálódtak, de rendesen látszik a sok vízszintes csík.
Nekem ugyan semmibe nem kerül a javíttatás, de valahogy ne fűlik ahhoz a fogam, hogy kompletten újrafényeztessem a négy oldalsó elemet (incl. 2 ajtó) - ha majd egyszer eladom, senkit nem fog érdekelni, hogy csak karcos volt, amikor elmondom, hogy a kocsi egyik oldalát kompletten újrafényezték. Meg el is üthet színben, az bénán fest.

Szóval azt szeretném tőletek kérdezni, hogy nem tudtok-e olyan módszert, amivel lakk-karcolásokat tartósan ki lehet javítani, el lehet tüntetni. A wax-os polírozás is sokat elfedne, de az gyorsan kikopik a recékből. Esetleg lehetséges kizárólag a lakkrétegből felvinni még egy réteget?

Köszi,
Laki
Metcal Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8960

Tudnál írni az Uniqua-s Cascoról? Melyik kocsi , önrész , havidíj?

Hamarosan el kell döntenem melyik legyen.

Előzmény: zozomax (8921)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8959

...megy az.

 

Majd ha bejarodik es lehet neki tolni a fordulatot, rajossz,

hogy jol megy es 3500-5500 kozott 3-asban pl. kimondottan dinamikus.

Azaz orszaguti elozesnel ha FURGE akarsz lenni

80-90-nel meg visszateszed 3-ba es hagy szoljon 120-ig...

 

(kello gaz kell a visszavaltashoz!!!, azt nem elfeledni,

sajna sokan nem tudjak, hogyan kell 

gyorsan rantas nelkul visszavaltani es

szenvednek 4-esben az elozessel,

a kisautokkal ertsd: <120 LE.....)

 

Van egyebkent egy kosza gyanum, hogy az ECU susmusol valamit

a megtett km fuggvenyeben, mert mint azt parhete irtam mostansag

maskent megy a JAZZY

Akkor a jo idore tippeltem, de nem...az azota visszatert hidegben is jobban megy.

 

A kosza gyanu abbol adodik, hogy akkoriban lepte at

az 5000 km-t es azota JOBBAN megy.

Tisztara mintha mas uzemmodban lenne az ECU

miutan atlepte az 5000 km-t....

 

Nem kizart, hogy a progjamja megved a tuldurva bejartas ellen

a lehetoseg vegul is adott hozza....

Előzmény: zozomax (8957)
Sistike Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8958

Milyen kipufogónyomor?

Sikerült valami pofásat kis véget feltenni hátra kétezer HUF-ért? Tudsz valami bővebbet írni? Esetleg egy kép ..... 

Előzmény: S135RR (8847)
zozomax Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8957

Csak nyugalom, eleinte én is nagyon gyengének éreztem , de kb. 2000 km után egyszer csak magára talált,  meg én is rájöttem hogy érdemes (kell) pörgetni...

Előzmény: Citrom traktor (8955)
békéscsabai Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8956
Mit értessz azalatt, hogy eléggé nem megy?
Előzmény: Citrom traktor (8955)
Citrom traktor Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8955
Hetvegen sikerult vegre megjaratni varoson kivul is az autot (1.2 Cool). Hat szegeny elegge nem megy, de legalabb keveset fogyaszt. Mondjuk nem is a szaguldozas miatt szeretjuk. :)
Aki auto vasarlas elott all, annak javaslom, hogy nezzen utanna a maradvany ertekes hitelnek is.
vdkvdkvdk Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8954
4 mFt-ért Honda Jazz? Ez azért elég húzos. Ennyiért én nem vennék Jazzt.


Mi 2,45 mFt-ért egy 11 hónapos 12.000 km-t futott sötét metálezüst 1.2 Cool-t vettünk + téligumi szettel, üléshuzattal, vonóhoroggal stb. egy idősebb vidéki házaspártól fél éve, akik nem tudták fizetni a részleteket. A kocsi tökéletes, nagyon jó vétel volt, második autóként használjuk a családban, én is szívesen vezetem (igaz ritkán), bár a motorja nekem (én amúgy egy 2 literes commom raillel járok) nagyon gyenge, előzni szinte lehetetlen vele országúton. Csendes, praktikus, takarékos, mint egy műszer úgy működik, felszereltsége teljesen ésszerű és minden reális igényt kielégít (csak egy menetstabit, meg egy külső hömérőt hiányolok). Egy dolog zavar, hogy a benzinszintkijelző pontatlan, tehát amikor 0 áll, akkor csak kb. 32 liter megy bele, tehát több mint 10 liter van még a tankban. Egy tannkkal így 530-540 km-t megy a feleségem, ha az óra pontosabb lenne, akár 700 km-t is elmenne (feleségem nem szeret úgy menni vele, hogy nullán áll a mutató). Mivel nálunk nincs kút, ez azért zavaró, bár tudom ez sok más tipusnál is így van. A legközelebbi olajcserénél rákérdezek, lehet-e kalibrálni a kijelzőt.
Előzmény: kismurci (8945)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8953
Na. felhívtam ezt a Honda Kudo-t. Szóval ez a részlet úgy néz ki, hogy 84 hónap összesen, 10% önrész, a 20. hónapig 26000 pénzt kell fizetni, utána a dupláját végig. Azért így már más.
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8952
Ez érdekes. Ha kiszámolod, nem jön ki a vége, csak 2,5 mió-ra. Azt írja: kezdő havi részlet. Valszeg emelkedik a részlet majd.
Előzmény: fabris123 (8946)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8951
Én meg nem. Két ilyen fordot vezettem eddig, és fura volt, hogy nem "tiszta" a szélvédő, benne van egy fémrács :)
Előzmény: szucsi1 (8935)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8950
Igen, az ülésfűtés az nem ártana, és nem is hiszem, hogy sokáig tartana belefejleszteni...

Viszont a hátravezetett hűtés/fűtés bajos: az első ülések alatt van a benzintank, ez a trükk adja a Jazz az átlagnál nagyobb hátsó variálhatóságát.

Kettős reteszeléstől sok gyár fázik, baleseteknél bajos lehet, ha reteszelve marad az ajtó, ezt olvastam régebben egy autóbiztonságról szóló cikkben.

Tempomat, igen, nagy szívfájdalmam, régen haszontalannak tartottam, míg vacak 130 km-re ki nem próbáltam egy ilyennel szerelt autót. Sajnos utólag beszerelve olyandrága, hogy inkább tartom azt az átkozott gázt az évi 1-2 db hosszabb külföldi utamon...

Menetstabilizátor és kipörgésgátló valóban jó lenne, ha lenne opcionálisan legalább... Térdlégzsák? Először jó lenne, ha lenne mondjuk függönylégzsák :)
Előzmény: Törölt nick (8933)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8949
az AUX kivezetés legalábbis elég nagy előrelépés, ha már mp3-at nem tud a beépített fej... (az új Civicé egyébként már mp3-as)
Előzmény: hondazzaJ (8930)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8948
akkor viszont rendes a bankod, ha engedik tovább törleszteni. én egy pillanatig eljátszottam a no-casco hitelfelvétettel, éskerek perec megmondták, ha eltűnik az autó, azonnal esedékes lesz a hitel visszafizetése. úgyhogy fizetem a casco-t mint a katonatiszt... na mindegy, erre kár is spekulálnom, természetesen fizessen a biztosítód és legyen minden rendben!
Előzmény: mgabi 1.2 (8926)
Sistike Creative Commons License 2006.03.20 0 0 8947

Üdv az összes jelenlegi és leendő Jazzesnek!

 

Miután végigolvastam az összes hozzászólást (nem kis idő) családom nem kis örömére (már megint a gép előtt ülsz?) , gondoltam most már ideje lenne írni is valamit.

 

Másfél hete a párommal együtt mi is egy új 1.2 Cool büszke tulajdonosai vagyunk. Tapasztalatok? Még nem sok. Egyelőre csak annyi, hogy remek kis járgány a JAZZ! Aki még hezitál (pl. Fabris) őszintén tudom ajánlani. Nem egy erőgép, de azt hiszem nem is ezért szeretjük.

 

HondaDoc, Royking, japo fan, NorBika, Kotit, és persze a többieknek is kösz az észrevételeket, szerintem mindenkinek nagy segítség.

Mgabi12 Neked meg kívánom, hogy minél hamarabb rendeződjön ez a csúnya história. Asszem az én fejem még mindig vörös lenne az idegtől.

 

Peace

 

fabris123 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 8946
Na ez érdekes hitelakció, valamit vagy nagyon elírtak, vagy szivatás: http://www.hondakudo.hu/akcio1.php?fn=432a5bbb3bbea
kismurci Creative Commons License 2006.03.19 0 0 8945
Sziasztok!!

Az elmúlt napokban végigolvastam (majdnem) minden bejegyzést. Autóvásárlás előtt állunk és mivel még nincs semmilyen tapasztalatunk ezen a téren innen próbálunk meg informálódni a lehetőségeinkről. Nekünk is a Fáy utcai szalon esett utunkba elsőnek.

 ajánlatuk:   Bruttó vételár:    3 988 250

                         Saját erő:      398 825    (10%)

             Kölcsön összege:   3 589 425

                        Futamidő:        120 hó

              Törlesztőrészlet:        41 388

                             THM:        6,929%            CHF

Mivel már többször olvastam 2% körüli THM-ről gondoltam rákérdezek hogy van-e lehetőség kisebb törlesztőrészletre. A válasz nagyon meglepett mert az eladó nem végzett újabb kalkulációt hanem pár másodperc gondolkodás után azt mondta hogy ezzel le tud menni havi 40 000-re. Azt hittem hogy ők csak közvetítik a kölcsönt és nincs mérlegelési lehetőségük a törlesztőrészlet összegéről. Következő körben e-mailban ajánlatokat próbálunk kérni az összes elérhető szalonból aztán a bentmaradókkal telefonon folytatjuk. A kölcsön kialkudásánál viszont van egy sokkal nagyobb problémánk, a leendő autónk színe. Világoskéket szeretnénk (mint az Ice Blue) de olyat már nem lehet kapni. Néztük a Sirius Blue Metallic-ot is de a színminta alapján alig van benne kék, szinte teljesen szürke. A második nekünk szóba jöhető szín a világos zöld metál csak igazán ezt sem tudjuk hogyan néz ki (kép alapján mintha nem is metál lenne). Royking oldalát nézegetve találtunk egy nekünk tetsző színt. Olyat szeretnénk mint Krajczi76-nak van (nem tudjuk mikori). Sokat segítene ha egy Sirius Blue és egy Matcha Cream Metallic színű autóról fényképet láthatnánk. Ha valakinek lehetősége van legyen szíves töltsön fel pár képet az ilyen színű autójáról. Köszi.

jonie66 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 8944
"Minden esetre az ülésfűtés bekerülhetne (derékfájós és fázós vagyok), valamint a hűtés/fűtés hátravezetése beömlőkkel a lábtérnél vagy az első ülések alól."

Az első ülések alatt van beömlő ahol a meleg illetve hideg levegő jön, hajolj le és nézz az első ülések alá hátulról!
1,4ls az enyém abban van! Meg a használati utasítás is mutatja az első ülés alatti légbeömlőket.
Előzmény: Törölt nick (8933)
balczo Creative Commons License 2006.03.19 0 0 8943

Szia mgabi!

 

Én is hadd fejezzem ki részvétemet! Teljes mértékben át tudom érezni a lelki állapotodat. Az én autómat GTK-ra törte egy merci vito. Az eset után a bank egy összegben követelte a pénzt, de a szerződés módosítási díjat méltányosságból elengedték.

Valaki régebben írt a DAS biztosítási jogsegély szolgálatról http://www.das.hu/ , ha a biztosító vonakodna.

 

Üdv: balczo

Előzmény: mgabi 1.2 (8942)
mgabi 1.2 Creative Commons License 2006.03.19 0 0 8942
Köszi Szücsi, beírtam. Majd tudósítok. Üdv, G.
Előzmény: szucsi1 (8934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!