Keresés

Részletes keresés

Jégcsillag Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1916
Nemigazán!:-( Annyira fáj a fejem,szinte görcsöl,ha bekenem magam!Elég ilyesztő!Most ott tartok,hogy semmivel nem kenem,csak sziszegek a wc-n!
Előzmény: papajó (1914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1915
Üdv
Nem tudom hogy jó helyen járok-e. Azt hiszem aranyerem kezd kialakulni, de nem vagyok benne biztos, ezért úgy vagyok vele hogy nem megyek a ma háziorvoshoz. Jövő héten pedig nem leszek itthon. Ha tényleg az a bajom, meddig lehet fájdalommentesen bírni? Most még kissé sajog és ha úgy ülök, olyan mintha ki akarna fordulni alul az "egész".
Előre is elnézést a zavarásért.
papajó Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1914

Jégcsillag

 

 

Nem tudok mit mondani mert a helyzetem detto ua.Ezekszerint a regtogesic  nem vált be?:

Előzmény: Jégcsillag (1912)
Stola Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1913
Kérem, aki tud válaszoljon az 1908-as hozzászólásban foglaltakra! Új vagyok, nagyon örülnék a válasznak! Köszi
Jégcsillag Creative Commons License 2008.06.02 0 0 1912
Sziasztok! Látom sokan vannak akik Fissurával bajlódnak!Esetleg akit műtöttek vele beszámolna nekem,hogy mégis mire számíthatok,mit és hogy csinálják!Én is műtét előtt vagyok,de nem merek vissza menni a dokihoz már április óta! Én már egész nap égő és csípő érzést érzek! Mindig fáj, és vérzik!De félek az a baj!
Előzmény: papajó (1902)
brilians Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1911

Sziasztok,

 

Na, kedden vagyis 27.-én mégiscsak megmütöttek, nem mertem bevállalni a zsibbsztást igy elaltattak ismét. Átmetszették a tályogot, és kitisztitották a gennyet. ami  végbelem mellett volt.Végbelemet most nem bántották, ja és  a wczés sem fáj. Jelenleg még a varrat log belőlem és nyilt sebem is van, amelyen keresztül tisztulok még. Az orvos azt mondta, hogy bizzunk benne, hogy ez volt az utolsó mütét. Még nagyon félek, vasárnap megyek hozzá kontrolára, és hetente 1x meg fogom látogatni, mindaddig mig teljesen meg nem gyógyulok, nem akarok ismét abba  a csapdába esni, hogy éreztem, h vmi nem jó, de azt hittem, h ez a mütét után normális. Mindenkinek üzenem, hogy minden apró problémát vegyen komolyan!!!...és bízzuk a problémánkat az orvosra, ne akarjuk saját magunknak diagnozis felállítani,...nehogy ugy járjatok mint én....legyetek okosabbak!!!

Előzmény: zszsuga (1895)
Margitnéni Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1910

Szia!

Köszi a gyors választ, nagyon megnyugtattál. Néha az ember már úgy érzi, hogy ez mindig így marad! Ezek szerint nyár közepén, éppen a szülinapomon ünnepelhetem meg, hogy fájdalommentesen távozik a cucc.

Azért nem gondoltam, hogy ilyen hosszú lejáratú lesz, itt a neten olvasgattam,hogy egyes magánklinikák azzal kecsegtetnek, hogy szinte azonnal munkába lehet állni a műtét után. Én esetleg csak munkába vánszorogni tudtam volna!

Előzmény: szepi111 (1909)
szepi111 Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1909

Hello!

 

Ha az megnyugtat, nekem is pont 3 hónappal a műtét után lett többé kevésbé tünetmentes...

 

Eddig azért a WCzések eleinte rosszak voltak, később kellemetlenek...

 

Mostanában lett viszonylag normális.

 

 

üdv

Előzmény: Margitnéni (1904)
Stola Creative Commons License 2008.05.30 0 0 1908
Kérem szépen, valaki írja meg, hogyan kell használni a Nitromintes kenőcsöt!

TamásD, tegnap voltam tükrözésen, de nagyon feszes a záróizom, az alapbetegségem miatt (ICP) nem is tudom igazán kontrollálni. Intim tornát javasoltak, de ugyanez miatt nem hiszek benne. A doki viszont így nem látott jól mindent, így nem lehet ligatúra sem. Van más módszer? Kíméletes anus UH például, ahol a fokozott izomtónusnak nincs akkora jelentősége? Bár most írok először, kérem válaszoljanak nekem. Köszönöm!
Zara32 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1907
Nagyon szépen köszönöm a telefonszámokat :-)
Előzmény: zszsuga (1898)
TamásD Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1906
Semmi magázódás kérem, ez nem rendelési idő:)

A fissura járhat égő érzéssel, nyugodtan lehet, hogy van még egy kis nyílt seb, amit a széklet irritál, illetve egy idő után a nyálkahártya is sokkal érzékenyebb. Semmiképpen sem jó Wc papírral direkt piszkálni, de hogy pontosan mi az oka, látatlanban nem tudom. Az ilyen viszketős panaszokra jó szokott lenni a kamillateás ülőfürdő, ami fertőtlenít és nyugtat (mármint a nyálkahártyát).

TamásD
Előzmény: bkata27 (1905)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1905

 Tisztelt TamásD (kérem válaszoljon...kérem)

 

Két hete fissura anit diagnosztizáltak. Eléggé fájt az ülés nagyon rossz volt. Kaptam kenőcsöt kúpot. Lassan másfél hete sokkal jobban vagyok van amikor egész nap semmi bajom. Elfogyott a kúp csak vmi izomra ható kenőcsöm van (csökkenti a szorítást). A lényeg: érzek egy bizonyos csípő égő érzést főleg wc-és után de van amikor nappal is. (néha piszkálom wc- papírral) Ez nagyon idegesít. Mi lehet velem? Még mindig repedésem lenne? Kérem mondjon valami okosat! Normális ez a jelenség? Árthat neki a piszkálás?

 

Ha van két perce kérem nyugtasson meg.

 

Maradok tisztelettel.

Margitnéni Creative Commons License 2008.05.29 0 0 1904

Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket egy ideje. Engem április 21.-én műtöttek hagyományos módszerrel, III. és IV. fokú aranyerem volt a zárójelentés szerint. A műtét után nem volt semmi gondom egy két napig, de az első székelési inger... az valami borzalmas volt, pedig két hétig nem mertem enni egy falatot sem, csak teát ittam. Valami mégiscsak volt bennem, de ez nagyon-nagyon megkínzott, éppen olyan fájdalmas volt, mint egy szülés, csak naponta többször is át kellett élnem.

A második héten aztán mertem bevenni székletfogót, Lopediumot és végre nyugiba kerülhettem. A harmadik héttől kezdtem enni, persze csak nagyon óvatosan, de ekkorra már elviselhetőbb lett a fájdalom.

Sajnos én hasmenéssel küzdök, szerintem már az aranyerem is nagy részben ennek köszönhető, és igen kellemetlen volt naponta 7-szer is a wc-re rohanni, és sajnos nem mindig én voltam a gyorsabb. Aztán átcsapott az egész szorulásba, és megint jött a fájdalmas érzés, amivel még a mai napon, 5 héttel a műtét után is küzdök. A doktornő szerint 12 héttel a műtét után várhatom, hogy ne érezzek semmit.

Igazából lelkiismeret furdalásom van, mert csak most kezdtem dolgozni, de még most is félek, hogy mi lesz, ha nem én leszek a gyorsabb. Mások is küzdenek ilyen gondokkal? A műtét után mennyi idővel tudtatok dolgozni? Üdv. Margitnéni

 

TamásD Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1903
Igen, a polipk döntő többsége azért jóindulatú, bár a rizikó a mérettel arányosan növekszik.

TamásD
Előzmény: papajó (1899)
papajó Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1902

Kozsu  Tia  Jégcsillag

 

 

 

Hogy vagytok?

zszsuga Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1901

bkata27

 

Tegnap már elhagytam a kúpot, de a parafinolajat nem merem. Úgy érzem, de lehet csak érzéki csalódás, hogy mintha enyhén a wc-zés után fájna. De a wc-zés már nem. Egyenlőre várakozó állásponton vagyok.

 

Szerintem én is, ha nem paráznék annyira akkor már nem éreznék semmit. Az étrendemen nem változtatok semmit, azt hiszem már sose, mert félek, hogy úgy járok majd mint akik itt írták mi tőrténik velük.

 

 

 

 

Előzmény: bkata27 (1900)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1900

Zszsuga

 

Szia! Hogy vagy? én egész jól kicsit még van olyan kiszáradt enyhén csípő érzésem de lehet ha nem figyelnék rá nem is érezném.

papajó Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1899

TamásD

 

 

 

Tehát mivel többet nem találta csak ezt az eggyet ezt is csak uh-on reménykedhetem még csak jóindalutóról van szó?

zszsuga Creative Commons License 2008.05.28 0 0 1898

Szia Zara32

 

vezetékes: 316-3461, mobil: 30/9717-340

 

Azt vedd figyelembe, hogy nagyon hosszú a várakozási idő, akár 2-3 hét is lehet.

 

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: Zara32 (1897)
Zara32 Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1897
Hello!
Valaki megtudná adni Dr.Csatári Éva proctológus elérhetőségét ?Sztem fissurám van ..de nem szeretnék férfi orvoshoz menni kivizsgálásra .Előre is köszi az infót!!
TamásD Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1896
Egy már kialakult polipot a gyulladáscsökkentő tuti nem fog viszafordítani, ezeknek inkább az új polipok/daganatok kialakulásának megakadályozásában lehet/van szerepe (ez azért nem bizonyított, illetve a sok nem szteroid gyulladáscsökkentő meg a gyomrot bántja).

TamásD
Előzmény: papajó (1882)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1895

Szia brilians

 

Most olvastam csak az újabb fejleményt és nagyon szorítok neked. Borzasztó lehet.

 

Ha van majd időd írni érdekel, hogyan javulgatsz?

 

Még egy fissura műtét?? Hmmmm... én sem értem

 

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: brilians (1892)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.27 0 0 1894

Szia bkat27

 

Hát igen. Azt én is furcsállottam, hogy fájt a hátsóm a vizsgálat alatt és talán jobban, mint amikor legelőször mentem, és azt mondta, hogy egy vékony hámréteg van rajta és csak az idegvégződéseket miatt érzem a fájdalmat. 

 

Nem akarom elkiabálni de kb 2napja nem fáj a wc-zés és utána is éppen, hogy csak érzem. Ehhez hozzá kell tennem, hogy napi 2 db kúpot használok múlt hét csütörtöktől, amit a héten biztos nem hagyok még el. Viszont úgy döntöttem, hogy a parafin olajat egyenlőre nem hagyom el, addig míg el nem megyek nyaralni.

 

Olvasva brillians, (nagyon sajnálom és borzasztó lehet neki ) nem akarok úgy járni.

 

Üdv

 

zszsuga

Előzmény: bkata27 (1893)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1893
Szia Zszsuga

Nemtok Gnéről semmit. De azt Én is észrevettem hogyha többször wécézem egy nap alatt pl 3 szor hiába lágy megfájdul. Nálad is ez volt a múlt héten? És neked mennyi idő alatt múlt el? Ráadásul pont akkor voltál orvosnál is ugye? Ennek ellenére azt mondta hogy gyógyul? Remélem érthetők voltak a kérdéseim.
brilians Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1892

Sziasztok, helló bkata27, TamásD

 

jaj, nagyon el vagyok keseredve, ma voltam dokinál ellenörzésen, mert nem tetszett, h gennyedzik a 6 héttel a mütét után a hátsóm. na, mit ad Isten, holnp be kell ismét feküdnöm mert felmetszik a tályogot, ami a végbelem tájékán van, amiröl azt hittem, h mütétkor eltávolították...., az orvos azt mondta, hogy ez egy másik tályog, ...mi ez soha nem lesz vége?  Most nem fognak elaltatni, csak érzéstelenitővel csinálják majd, képzelhetitek mennyire félek :(,...holnap ilyenkor már túl leszek rajta....remélem. Szorítsatok, h minden ok legyen !!! JA és azt is mondta a doki, h egy honap mulva ismét meg kell müteni fissurára...én ezt nem értem, de biztos, hogy elmegyek elötte egy másik dokihoz is.

Ha hazajövök jelentezek.....

Előzmény: bkata27 (1871)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1891

bkata27,

 

Az biztos, hogy a folyamatos parázgatás nem tesz jót, mert akkor is fájdalmat érzünk mikor valószínű nincs már. Már csak azért is, mert állítólag fájdalom az agyban dől el, igaz én lent érzem.

 

Vajon mi lehet Gonbocarturnévaal?? Te tudsz róla valamit?

Előzmény: bkata27 (1890)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1890

Zszsuga

 

Hát jótól kérdezed....a paraffinról nem fogok leszállni lehet hogy helyettesítem tökmagolajjal vagy olivával.

Használom a Darmpflege tablettál széklet lágyító. Sajnos ha sokat eszem többször van lágy  székletem egyszerre akár 2-3 alkalom/ reggel. Ettől is előjöhet bár a férjemnek semmi ilyen baja nincs de ha háromszor megy el vécére az neki sem jó.

Sztem ennek több idő kell hogy begyógyuljon mint két hét....és nem akarok hülyeséget mondani de lehet hogy Nekem (ünk) erre jobban kell figyelni esetleg sokkal több ideig még.

Neked mi a véleményed ez az állandó aggodalmaskodás idegeskedés állandó figyelés nem erősíti a problémát.....?

Előzmény: zszsuga (1889)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1889

bkata27

 

Te melyiket hagynád el előbb? A kúpot vagy a parafin olajat??

zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1888

bkata27

 

Tudod mitől rettegek még? Mi van ha nyaralás alatt jön majd elő a fájdalom és nem lesz nálam kúp?

Na ez most nagyon foglalkoztat. Ugyanis mi nem hagyományosan nyarulnk, napi kétszer eszünk csak és akkor sem mindig van benn főtkaja. Azon is gondolkodtam, mi van, ha 10 db kúpot meghagyok és viszem magammal, biztos ami biztos.

 

Neked is vannak ilyen gondolataid??

zszsuga Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1887

Szia bkata27

 

Használok a kúp mellé kenőcsöt is, mert azzal könnyebb feltenni.

 

De én is rettegek tőle, hogy ha elhagyom a kúpot vagy nem olyan lágy akkor újból előjön.

 

Azt nem vetted észre, hogy ha nagyon lágy és többször mész a wc-re akkor újból előjön? Én így jártam a múlt héten, amit nem is értek miért. Most akkor az sem jó, ha lágy? Hogy állítsam be normálra?

 

Nyugi nem a hozállásoddal van a baj, csak az emberek nehezni viselik a fájdalmat, ha már egyszer találkoztak vele.

 

Mióta tavaly októberben leszánkáztam egy hajóról és eltört a sarkam, azóta rettegek minden lépcsőtől, mert eszembe jut milyen nagy fájdalommal járt és milyen lassan jött helyre.

Előzmény: bkata27 (1885)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!