Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5253

Nekem már kezd elegem lenni abból, hogy egy-egy viszonylag épségben lévő várunkban a fő attrakció csak a várbörtön legyen, melyben természetesen a kínzások élethű bemutatása vonzza {taszítja?} a nagyérdemű vendégeket...

most éppen a siklósi vár esetében: http://www.nol.hu/cikk/391585/

 

Persze tudom, hogy a "sötét középkorban" sűrűn megestek ilyen borzalmak, de miért nem lehet Siklósnál panoptikumszerűen bemutatni inkább például Zsigmond király fogságát... persze őt valószínűleg nem a dohos várbörtönben öriztették a fellázadt főurak...

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5252

Cserében beteszek ide egy téli váras fotót... nem én készítettem, mivel a hideg évszakban legszivesebben ki sem mozdulnék a szoba melegéből, hanem kalandozás közben találtam az egyik szlovák váras web. lapon:

 

Ha nem is télen, de nyári szép időben már többször jártam omladozó falai között... melyik várrom ez?
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5251

Nagyon jó, hogy megtaláltad ezt a linket... hogyan tudtál a nyomára jutni?

Örülök neki, mert rajta a régebben még a bozóttól fényképezni szinte lehetetlen Appony várromja látható, amit tavaly ősszel lelkes és dolgos várbarátok végre kitakarítottak...  :-)

 

Balról még a régebbi állapot, amit éppen művészi módon akarok megörökíteni... míg jobbról már egy tiszta várudvar látszik! :-)
Előzmény: sirocco (5246)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5250

Hát mit is tehetnék hozzá... azt hittem sok helyen jártam már legalább a Felvidék viszonylatában, de hozzád képest csak töredékében... persze már akkor is a várak voltak a fókuszomban... így például Bártfáról soványmalacvágtában ki Makovica várromjába... ott fotózás+alvás majd vissza a bártfai vasúthoz...

így nem jártam sohasem Bártfafürdőn!  :-(

 

De azért az élménybeszámolódat megpróbálom szinesíteni az alábbi fotókkal:

 

A bártfai Szent Egyed plébániatemplom gótikus főoltára a szász egyházi művészet szó szerint kimagasló alkotása

 

Bártfafürdő egy 1825-ös metszetenBártfafürdő egyik szállodaépülete, előtte Erzsébet királyné szobrával, melynek magyar nyelvű feliratát eltávolítottákA csetneki evangélikus templomEz pedig az 1450-es években a Szepességben készülhetett bronz keresztelőmedence részlete, amelyért annyira csorog az "angliusok" nyála...
Előzmény: civertan (5245)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5249
Rendben csak olyan lusta vagyok, gondoltam megspórolom :-)
Előzmény: civertan (5248)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5248
hát ha lehetek telhetetlen nekem is küldjétek el
civertankukicivertan.hu és a tárgy legyen a vár neve....
Előzmény: sirocco (5247)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5247
Civertan, elég neked, ha ide biggyesztjük a linkeket, vagy elküldeni is szükséges?
Előzmény: civertan (5245)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5246

Néhány kép Apponyról:

 

pecho.blog.sme.sk/c/ 17892/Oponicka-zrucanina.html

Előzmény: Nagyon Várbarát (5244)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5245
jártam ott és a fürdö is bájos a kis Sissy Astoria hotelel no és az érdekes volt amikor a brüsszeli világkiálitáson a hér bártfai szárnyasoltár szerepelt mint ösi szlovacsek emlék
sokat probáltam ott fennt templomokaban fotozni,no ajánlanám a garamszentbenedekit figyelmetekbe Árpádházy királyok az ablakban.....no és a Csetneki templom maga a csoda, három évszázad freskói, parasztbarokk butorzat és a keresztelö medence teteje fém és 12 század!!!!!!A világ legnagyobb fém gyüjteménye Londonban van annan a szép nagy múzumban de az angilusok nyála csorog hogy ezt a csetnekit megszerezzék tudni kell itt kovácsolták a legjobb kardokat és a damaszkuszival vetekedett a minösége erröl freskó a városháza falán....szép táblákat fotoztam arra felé is volt vagy 6 évig a hócsuka nevü újságban rovatom a Táblák cimmel az irka-firka név alatt látható az oldalamon
http://www.civertan.hu/legifoto/legifoto.php?page_level=1154
Előzmény: Nagyon Várbarát (5244)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5244
Itt következik a felvidéki Appony várának linktára:

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Appony

http://www.zamky.sk/oponice/

http://www.hrady.sk/oponicky-hrad.php?castle=131&image=list&from=0

 

Hát nincs róla több, magában a községben több Apponyi kastély is található, az egyikben vadászati múzeummal, de a közeli hegyoldalban emelkedő várrom napjainkban is romos, csak mostanában kezdték kitakarítani a bozóttól…

 

Sajnos az apponyi vár nem ilyen napjainkban... erősen romos, de legalább a hírek szerint a bozótot kiirtották a területéről!

 

Látom megelőztél Barkó váránál... ennek szívből örülök!  :-)  majd légy szíves küld el a linkeket Civertan címére, mivel ő lenne a váras linkátvevő.

 

Akkor most folytatom Bártfa kutatásával, mert ne feledjük el, hogy a középkorban egy-egy város a maga fejlett kézműiparával, gazdag kereskedőrétegével, nagyobb lélekszámával és erős városfalaival fontosabb tényezőt jelentett, mint a környékbeli kisebb magánvárak együttesen!

Előzmény: sirocco (5242)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5243
lehet hogy igazad van de mi van ha a szlovák kersöbe irod be szlovacsekül azt hogy vár és a hely nevét is azonos nyelven?
Előzmény: sirocco (5232)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5242
Előzmény: Nagyon Várbarát (5238)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5241
Köszi...  :-)  itt valóban szép nagyméretű fotókat találni a várakról! 
Előzmény: sirocco (5240)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5240
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5239

Szia! Üdvözöllek, mint új belépőt a váras Topikba!  :-)

 

Gondolom, hogy eddig a csendes olvasótáborunkhoz tartoztál, de örülök, hogy talán a továbbiakban már hangoskodnál is... természetesen ha Szepesvárról akarsz kutatni, az remek lenne {amúgy nagy kedvencem}... tehát ahol és amit csak megtudsz róla, zúdítsd kérlek a Topikunkba!

 

Én éppen most Appony után nyomozok...

Előzmény: vlevi (5237)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5238

Hát ez jó kérdés... a legteljesebb várlistája tudtammal Dénes Józsefnek van, jelenleg 7342 objektumról... részleteit itt: http://mars.elte.hu/varak/varlistad2.htm olvasni.

 

Mivel én főleg a történelmi Felvidéken {a jelenlegi Szlovákia} vagyok járatos, arrafelé vártúráztam évekig, ott ismerem jobban az erődítményeket... bár minél többet tudok, rá kell, hogy jöjjek az egészhez képest annál kevesebb helyen jártam... tudod, ez hasonlatos, mint a Föld nevű bolygónk aránya az Universumhoz...

Ezért gondoltam ki, hogy a www.varak.hu --n szereplő Felvidék régió ismertebb várait keresném ki eleinte a NET-en.

Ha többen keresgélnénk, szabadidőnkban az ismeretterjesztő szórakozásnak is felfogható váras linkeket, annál jobban haladnánk... a fellelt anyagot persze a Topiklakókkal is megosztanánk + Civertannak elküldve, ő felrakná a web. oldalára, mint a váras könyvborítókat. Így alakulna ki szépen egy váras adattár.

 

"Egységben az erő" helyett nálunk "egységben a várak megismeréséért" jelszó lehetne az esedékes...  :-)

 

Még annyit, hogy a www.varak.hu - ra most rakták fel Szulyó várának anyagát, melynél fantasztikusabb sziklaalakzatokat én még nem láttam...  :-)

Előzmény: sirocco (5236)
vlevi Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5237
Szepesi vár jó lesz?

http://www.spis.sk/regiony/shrad/hu.html
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5236
Pontosan milyen lista szerint haladsz? (Csak hogy tudjak mihez igazodni). Dénes József? Vagy?
Előzmény: Nagyon Várbarát (5235)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5235
Előzmény: sirocco (5233)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5234

Azért így jobban belemélyedve a Bajmóc történetéről szóló angol nyelvű cikkbe, nem tudtam el nem mosolyodni, például ezeken a "történelmi neveken":

 

Matus Cak

King Matej Korvin

Alexej Thurzo

Jan Frantisek Palffy

 

sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5233
Ha időm engedi, szívesen keresgélek linkeket. A szlovák oldalak nekem nem túl informatívak (leszámítva a képeket), mert egy mukkot sem értek szlovákul.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5226)
sirocco Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5232
Szerintem akkor jársz a legjobban, ha a google.com-ot használod. Legalábbis nekem az vált be.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5229)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5231
ezt perlik mert nem a nagy google hanem a partizán...jó melót én is indulok befele....

Előzmény: Nagyon Várbarát (5229)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5230
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5229

Kösz szépen a tippet!

 

http://www.google.sk/   -- ez úgy nézem beválik szlovák keresőnek...

Előzmény: civertan (5228)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5228
http://webni.innen.hu/Google

gondolom van olyan mint a magyar google.co.hu   ez van valahogy mint pl google.sk   vagy másként megnézem...

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5227

Nálam a következő keresők vannak beállítva:

 

magyar: Startlap, Vizsla, Google, Heuréka, Góliát

külföldi: Yahoo

 

Mit tanácsolsz, melyiket vegyem még fel? Egyáltalán melyik a szlovák kereső?

Előzmény: civertan (5225)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5226

Nagyon szépen köszönöm a linkeket!  :-)))

 

Sajnos az én keresőim ezeket nem látták... de még a www.hrady.sk --n lévő bajmóci várnak sem tudták megnyitni a szlovák vagy angol oldalát! :-(

 

Kedves sirocco, de ez ugyanígy szólna a többi Topiklakóhoz is, mert ugyebár "több szem többet lát" alapon "több számítógép többet tudhat meg"... ha lenne neked {nektek} annyi szabadidőtök, akkor felkérnélek arra, hogy közösen gyüjtsük össze a Kárpát medence középkori várainak linkjeit, melyből alkotott linktárat Civertan kolléga volna oly szivélyes és elhelyezné a web. lapján...

A váras könyvborítók esetében ez már bevált, nekem tetszik... lám folytathatnánk ezt a várakról szóló infókkal is...

 

Az alapot a www.varak.hu -- várlistája szolgáltathatná...

Előzmény: sirocco (5222)
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5225
BBB! azaz liebe BIGBURGBarát!  a szlovák keresövel nézed?

civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5224
igen oda kérem ma is bemegyek

Előzmény: Törölt nick (5221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!