Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 8
Szia "randomly"! Elektromos berendezések tekintetében termékdíjat a gyártó, vagy az országba behozó (import, vagy közösségen belüli behozatal) fizet. Amennyiben a fent említettek csatlakoztak egy Hasznosítást Koordináló szervezethez (ami célszerű), akkor termékdíj-fizetés alól mentesek, de hasznosítási díjat fizetnek, ami a termékdíjtól alacsonyabb összeget takar. Mindkét esetben a számlán az ide vonatkozó jogszabályok alapján meghatározott szövegezést kell szerepeltetni. Ez a szövegezés nem a kiszámlázott plussz forintokat jelenti. A termékdíj illetve a hasznosítási díj tovább hárításáról nem rendelkezik a jogszabály, azt minden esetben a kötelezett dönti el, hogy tovább számlázza-e vagy sem. A nagyobb cégek lenyelik ezt az összeget, mintegy plussz adónemként kezelve. Amit tenned kell: 1.) Tisztázni kell a "Nagykerrel", hogy milyen jogcímen számlázza ki neked azt a "valamilyen" díjat. Amennyiben a "Nagyker" csatlakozott a Koordináló szervezethez, úgy számon kell tőle kérni, hogy amennyiben nem szerepeltette az ide vonatkozó szövegezést a számláján, azt utólag pótolja és a jövőben is szerepeltesse. Ebben az esetben a "Nagykernek" tájékoztatási kötelezettsége is van, hogy Neked mit kell tenned a vevőid által visszahozott elektromos berendezések hulladékaival. Ugyanis amennyiben Neked 35 m2-nél nagyobb üzlethelyiséged van, akkor kötelességed visszavenni a vevőid által visszahozott hulladékká vált berendezéseket és azokat elkülönítetten kell tárolnod. 2.) Neked a számlán semmiféle szövegezést nem kell feltüntetned. 3.) Kiszámláhatod tovább a díjat, de célszerű úgy, hogy beépíted azt a termék árába. 4.) Az állam bácsi nem kérheti tőled a termékdíjat, mert Neked ahhoz semmi közöd, csak a pénzednél akarsz maradni. Tehát az összeg tovább számlázásáról nem rendelkezik a termékdíjas jogszabályozás, arról mindenki maga dönt, hogy mit tesz, természetesen a számviteli szabályozásoknak megfelelően. Üdv TT
Előzmény: randomly (4)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 7
A közvetítő cég nem kérhet semmiféle nyilatkozatot, mert a termékdíjat neki kell befizetnie, bevallania és az ezzel járó adatszolgáltatásokat teljesítenie. Viszont amennyiben a számláján feltüntette a termékdíj-fizetésre utaló szövegezést, beépítheti a termék árába a termékdíjat, és így kiterhelte azt a megrendelője felé. Tehát a nyilatkozatnak semmi értelme, mert ha van is ilyen a közvetítő cég birtokában azt a hatóságok nem ismerik el. Üdv TT
Előzmény: HUCsa (5)
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 6
Üdvözletem! A reklámhordozó papírok termékdíja nem átvállalható semmilyen formában, azt a kötelezettnek kell megfizetnie. 2004. június 12-től a nyomdának (vagy a reklámhordozó papír előállítójának) az első vevője számít kötelezettnek. Ettől az időponttól termékdíjat kell fizetni és azt be kell vallani az APEH felé. Ugyanakkor bejelentési és beszámolási kötelezettség áll fenn a KvVM. Termékdíj Osztálya felé az egyéb adók bevallásával megegyező időközönként. A beszámolók elkészítésének az alapja egy úgynevezett GLN szám, amelyet a GS1 Magyarország Kht-tól kell igényelni. A kibocsátott számlákon a jogszabályokban meghatározott szövegezést kell szerepeltetni. Szankciók nem, vagy részben történő teljesítés esetén társas vállalkozás esetén: 200.000.- Ft + rendezni kell az eltelt időszakot az aktuális jogszabályoknak megfelelően. Sokan azt az utat választják, hogy termékdíjat fizetnek és bevallanak az APEH felé, és azt hiszik, hogy ezzel eleget tettek a kötelezettségeiknek. Ezen kötelezettekre ugyanazok a szankciók vonatkoznak, mintha nem tettek volna semmit termékdíjjal kapcsolatban. Tehát célszerű minél hamarabb rendbe tenni az eltelt időszakot, még mialőtt az APEH vizsgálná a kérdéses időszakot. Üdv TT
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
HUCsa Creative Commons License 2006.05.25 0 0 5

Az nem lehet megoldás, hogy a megrendelőtől kérsz egy nyilatkozatot, hogy a kiadványhoz tartozó termékdíjat bevallja és megfizeti?

Nyilatkozat hiányában meg külön tételként érvényesíted a számlájában.

Egyáltalán ilyen nyilatkozat birtokában védhető a közvetítő cég?

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
randomly Creative Commons License 2006.02.08 0 0 4
Sziasztok.

Kérdésem az volna hogyan járjak el a Termékdíj/Hasznosításidíjal.
(Már azt sem tudom a kettő név ugyanaz lenne?)

Szóval a Nagykertől veszek egy terméket.
Ő kiszámlázza nekem a terméket plusz Hasznosításdíj Mikrosűtő közvetített szolg. tételt - 7487 kóddal.

Mit kell nekem tenni?
Tovább számlázni a megrendelőnek 7487 kóddal?
Vagy össze adjam a kettőt a gép árát illetve a termékdíjat,és úgy számlázzam?

Ha kóddal számlázom nem fogják rajtam is keresni, hogy fizessem be az állam bácsinak?


Köszi: rand
b marci Creative Commons License 2006.01.26 0 0 3
Hát még nem hallottam ilyen ellenőrzésről, el kell kezdeni bevallani, szerződést kell kötni velük mielőbb.
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (2)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.01.24 0 0 2
Koszi.

Szerintuk nem nagyon ellenoriznek, ha mostantol elkezdem jelenteni es fizetni akkor tok jo vagyok.

Csak ha masokat is erdekel.
Előzmény: b marci (1)
b marci Creative Commons License 2006.01.24 0 0 1

www.okopack.hu

 

www.okopannon.hu

 

 

mindenben tanácsot, és felvilágosítást adnak

Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2006.01.24 0 0 0
0 tipp, s0rry..:-(
Előzmény: Dr. Benjamin Justice (-)
Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2006.01.24 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Cégem egy marketing-ügynökség. Nyomdáktól vásárolunk reklámszórólapot ügyfeleink részére. Az ügyfelek egy része más EU tagállamban van, más része belföldi.

Eddig semmiféle termékdíjat nem fizettem, nem is vallottam be, mivel eszembe se jutott, de rájöttem hogy az első vevő (ha ez így elég pontos megfogalmazás) az, aki fizetni és jelenteni köteles.

Kérdéseim:
1. kell-e jelentenem ill. fizetnem? (a nyomdák egy része igazi nyomda, a többi mástól veszi)
2. mivel eddig nem csináltam semmit, hogy kezeljem a korábbi időszakot? Fizessem be és jelentsem be (2004. szeptemberben volt az első ilyen)? Vagy ne vacakoljak? Kb. 300 kg szórólapról lehet szó összesen, azaz max 10 ezer forint a termékdíj, de még talán annyi sem.

Ha tudtok ebben tippeket adni, kérlek segítsetek.

drBJ

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!