Keresés

Részletes keresés

sun007 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 640
Mikor tavaly nyáron ismételték az addig leadottakat, még korábbi időpontban adták, talán fél háromkor, szóval, szerintem ne számíts rá nagyon, hogy, ha lesz is jövő nyáron megint ismétlés, nem ugyanígy munkaidőben lesz töltelék műsor.
Eseteleg majd 15 év múlva leadják a Szomszédok mostani ismétlésének műsorsávjában :o))))
Szóval, marad a jó öreg videó v. a jó fiatal pc tv... (mert, hogy szerintem mi is csak ritkán nézzünk "élő, egyenesben" tévét ötkor)
Előzmény: sgh530 (639)
sgh530 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 639
Bocs, csak kérdeztem, nem olvastam vissza, én akkor még nem TV-zek, korán van.
Előzmény: sun007 (638)
sun007 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 638
Mit?
Azt az ismétlést, amit most adnak minden hétköznap 17órakor az M1-en?
Nem :o)))))
Előzmény: sgh530 (637)
sgh530 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 637

Sziasztok!

Ismétlik valamikor?

 

sun007 Creative Commons License 2006.07.27 0 0 636
Biztos időközben anynira összemelegedtek, hogy rögtön kitálalt neki *.
Nem úgy, mint Juditnak, akivel viszont hosszú éveket élt együtt, és mellőle is kéthetente látogatta a feleségét, és még sem mondta el...

De, viccen kívül, az az érzésem, hogy az elején nem feltétlenül voltak meg a szereplők, vagy, ha mégis, akkor a köztük lévő majdani viszony nem volt tiszta.
Tehát, mondjuk, Dezső be volt ugyan tervezve, mint Judit egykori "lovagja" (registered trade mark fromSzomszédok), de az már menet közben fejlődött, hogy összeállt a szörnytrió, akik minden titkukat megosztják egymással.

A másik példa, amit itt már szóvá tettem korábban, hogy Éva is tök hülyén mutatta be (és be kellett mutatnia!) a lányainak Laci nagybácsit, aki mostanra a legfőbb támogatója és bizalmasa. Ráaádsul LAcit Kossáry doktor is jól ismeri ("sose kedvelt", mondta Juditnak a minap!), tehát, a lányoknak is ismerniük kellett volna anélkül, hogy az anyjuk elmondja, hogy az egyetlen Mo-n élő rokony, és, hogy jogász prof...

A másik kedvenc heti bakim, hogy Viola BRIDZSLENI ment a barátnőivel, míg, korábban (legalábbis szerintem) römizni járt, és ott veszítette el a pénzét.
Ráadásul, azt mondta, hogy kártyázás közben pleytkálnak, ami römi közben okés, de bridzs közben nem nagyon illik pofázni (de én nem is tudok, mert koncentrálnom kell, és még így is elnézek egy-két dolgot, de, lehet, csak nem vagyok elég tehetséges)

* egyébként Garasnak az a hanghordozása-kántálós nyafogása, ahogy előadta Lacinak a felesége halálát, péklapát díjat érdemelne. Lehet, hogy direkte vette ilyenre, azaz, jól játszott, de én irl is képen törölnék bárkit, aki ezt ÍGY adja elő....
Előzmény: zagild (635)
zagild Creative Commons License 2006.07.27 0 0 635
A tegnapi részben Katinka azt mondta, meghívom Violát is. Ez biztos egy baki volt.
Ha jól emlékszem, Laci nem olyan régen ismerkedett meg Dezsővel. Pár résszel ezelőtt, amikor a Dezső feleségéről először esett szó, akkor meg azt mondta, csak Te és Karcsi tudjátok. Ebből az derült ki, ő is ezer éve ismeri.
brasil82 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 634
Nagyon SZERETLEK Anyucika!!!
aaniko83 Creative Commons License 2006.07.26 0 0 633
Na ebben arészben is volt pár érdekesség.
Pl.:Miért kellett a törölközőket a tisztítóba vinni?Nincs egy ekkora házba mosógép?
A Violácska megszólítás igen bizarr egy öregedő nagymamának.Nem?
Na meg Ildikó újabb pasija. Mindig beleesik valami "érdekes" hajú fazonba.
ARic Creative Commons License 2006.07.26 0 0 632
hogyne, a gyerekkori, árvaházi karácsonyuk! :)))
Előzmény: Der Beste (631)
Der Beste Creative Commons License 2006.07.25 0 0 631

OFF

 

Meg kell, hogy védjem a BK-t! :)

 

Ha jól emlékszem tavaly karácsonykor volt valami speciális karácsonyi epizód!

 

ON

Előzmény: sun007 (630)
sun007 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 630
Mert az előző és a mostani rész közt volt a nyári szünet. (ami most is van éppen!)
És, mivel a sorozat elvileg a "valós" időben játszódik, az első adáskor meg az jött volna ki hülyén, ha a szeptemberi rész folytatásakor még csak nyaralnak vadul, és nem suliba járnának a lányok pl.
Aztán meg megcsúsznak mindennel.
Tudod, ez amolyan Szomszédok betegség, amit megkavar a napi ismétlés ;o), meg, nem olyan, mint a BK, ahol se karácsony, se húsvét, se tél, se nyár, se iskola, se vakáció.
Előzmény: aaniko83 (629)
aaniko83 Creative Commons License 2006.07.25 0 0 629
Ez a mai rész olyan volt mintha kihagytak volna előtte egyet. A tegnap még a Balcsira indultak,ma meg már iskolából jöttek haza. Ezt egy kicsit szarul oldották meg, na mindegy.
ARic Creative Commons License 2006.07.25 0 0 628

a tegnapiban megint voltak jó poénok :)

pl. Magdi "szavajárása": "már csak ezeket az okmányokat találtam a szobában".... (vagy valami ilyesmi, az apja szobáját pakolták ki) - nem ám papírokat! :)

meg Gábornak: "milyen kedves figyelem!" - ez meg abszolút magyartalan is :)

 

aztán amikor a parkban találkozik a család, hogy Oszinak visszaadják a cuccait, Oszi kinyitja a csomagtartót, és mondja a lányoknak, hogy pakoljanak! Jó vicc, ha azok a szemeteszsákok télleg tele lettek volna pakolva, megemelni se bírták volna, de még ha könnyűek is, nem kellett volna neki segítenie?!

 

"Főorvosasszony" meg egyszerűen röhejes ebben a csíkos pamut bébisapkájában :DDD

 

És ami most az ismétléseknél szúrt szemet, és állandóan észreveszem: Judit tiszta befordulós, szinte mindig búskomor, tök lehangoló egy fiatal nő...

 

Karcsinak a nyaklánca pedig a Szomszédokbeli nyakláncának édes testvére lehet - teljesen hasonló jellegűek :)

 

Der Beste Creative Commons License 2006.07.24 0 0 627

Én is gondolkodom rajta, hogy ha fórumozok, leültetek magam mellé valakit, aki ért a helyesíráshoz. Rossz érzés, ha a topictársak javítgatják a hibámimat :)

 

Pletyka-pálinka szak? Nem is tudtam, hogy ilyen is van. ELTE? vagy Pécs? S mik a felvételi tantárgyak?

Előzmény: Wolfhauser Ottokár (624)
sun007 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 626
Jó, jó, értem én, és eddig nem is gondolkodtam el az egészen, hanem megettem úgy a mesét, ahogy elém rakták ;o)
(bár, káprázatos pályafutásomnak egy rövid részét egy lapnál töltöttem, igaz a kiadói, nem a szerkesztői részben)
De, ma besokalltam.
De, úgy az egész most sokkal jobban idegesít, mint korábban, és olyan dolgokat látok meg, amik felett korábban simán elsiklottam
(talán, mert lábfetisiszta beütésem van, és eddig nem tudtam róla, de, mostmár, így harmadjára, nem köt le Hegyi Barbara lába, sem Kulka majdan megjelenő szőrös mellkasa, hanem felnyílt a szemem Magdi tudálékos, péklapátot érdemlő hanghordozására, meg az ilyen kis csemegékre is???
De, ígérem, megpróbálok vissazhelyezkednia mesébe, vagy,ha nem megy, akkor legalább Titeket megkíméllek az eszméléseimtől :o))))
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (624)
sun007 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 625
Nem, pletyka - pálinka szakon végzett. Sőt, PhD-zik is szerintem hamarost ;o)
Előzmény: Der Beste (623)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2006.07.24 0 0 624
Noshátakkor szakértői szemmel megvilágítva a problémát azt kell mondanom, hogy tökéletesen jól látod a problémát. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy ebben a szakmában is vannak hiú emberek (desőt), akik inkább megbíznak egy külsőst lektorálásilag, mintsem a szerkesztőségi lektor fedezze fel, hogy pl. súlyos germanizmus ütötte fel a fejét bizonyos mondatokban, s hiresztelje el a szerkesztőségben, hogy iksz jenő mennyire nem tud fogalmazni. (Megtörtént esetet dolgoztam most fel.)

Napersze simán lehet, hogy Oldboy olvtárs hozzászólásában van az igazság.
Előzmény: sun007 (620)
Der Beste Creative Commons License 2006.07.24 0 0 623

Ember, Te aztán tényleg fanatikus vagy :))))

 

S mi a végzettsége Violának? Magyar nyelv és irodalom szakos tanár?

Előzmény: sun007 (620)
sun007 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 622
Háát, lelke rajta....
Akkor már csak a HOL kérdés marad ;o)
Előzmény: OldDirty (621)
OldDirty Creative Commons License 2006.07.24 0 0 621
Szerintem János előző, Mágen-énje köszön vissza, és alapvetően szociális, emberbaráti indíttatásból alkalmazza Violát, mint annó a Lantos utcai ~50 négyzetméteres panelban a házvezetőnőt.
Előzmény: sun007 (620)
sun007 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 620
Tisztelettel megkérdezném az egybegyűlteket, van valakinek valami ötlete arra, hogy mi szükség János és Viola ún. munkakapcsolatára?
Csak most, mikor harmadjára látom a sorozatot, kezdtem el gondolkodni, hogy, ha János számítógépbe ír (márpedig látszott, hogy egy laptop-ba pötyög otthon), akkor minek Violának újramásolnia, "formáznia" a szöveget ahhoz, hogy leadhassa????
Ha egyszer már gépben van, sőt, ki is menti, mert odaadja Violának, akkor ezzel az erővel odaadhatná az olvasószerkesztőnek (ha esetleg nem lenne jó a helyesírása), ún. "formázásra meg nem hinném, hogy sok szükség van, mert azt majd a tördelők teszik be a lapba, nem?
De, tegyük fel a játék kedvéért, hogy Violának tényleg van mit írnia. (mondjuk, diktafonra mondja a cikkeit, ami meg azért furcsak, mert Viola foylton "ÍRÁST" emleget)
Vajon, hol ír, hol dolgozik az öreglány?
Gondolom, számítógépe, az nincs otthon (egyrészt szegény, másrészt, nagy valószínűséggel akkor tudna CD-t is hallgatni, amiről azt mondta a gitárosnak, hogy nem tud)
Ha viszont a szerkesztőségben sertepertél(t) folyton, akkor Katinkának hogy hogy nem tünt fel az anyja??? (pedig, a kezdetekben, ugye egy elég kellemetlen felfedezés volt, hogy az anyja "feketén" dolgozik, és akkor adták neki az apanázst (vagy, anyanázst, ahogy János megjegyezte a minap)

Más: Katinka is jópofa volt ezzela nyaralással. Hogy naponta költözni kellett, meg, hogy Zoltán folyton próbára meg koncertre ment, ő meg egyedül volt.
Miért, nem így hívta? elmondta, hoyg TURNÉRA mennek, ami -legalábbis az én fejemben- pontosan ezt jelenti.....
Hülye liba!
Der Beste Creative Commons License 2006.07.20 0 0 619

Lehet benne valami.....                :DDDDDD

 

Előzmény: ARic (618)
ARic Creative Commons License 2006.07.20 0 0 618
az Ildi barátját nem figyeltétek meg alaposabban? én szinte biztos vagyok benne, hogy a Balázs Pali fia :))) remélem, mutatják még a srácot, nézzétek meg! :)
sun007 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 617
Éva és János most ültek le először vacsizni, mintegy békülés képpen.
Megvolt Dezső darabjának a bemutatója is.
Két hetet én is kihagytam, de ma ez volt.

Magdi meg olyan hihetetlen tudálékos, koravén, és olyan hihetetlen hanghordozással beszél, hogy, ha így tenne a való életben, aligha lenne egyetlen barátja, hacsak nem a süket nyugdíjasok közt....
Előzmény: Estherr (616)
Estherr Creative Commons License 2006.07.17 0 0 616

Hol tart az ismétlés?

Der Beste Creative Commons License 2006.07.13 0 0 615

Miért fájdítjátok a szívemet?

 

Sajnos még egy részt sem láttam az ismétlésekből :(

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2006.07.13 0 0 614
Éva ma is kedveskedett egyet a lábfetisisztáknak.
sun007 Creative Commons License 2006.07.05 0 0 613
Álhumorhegyek
Constanzia Corleone Creative Commons License 2006.07.05 0 0 612
Lovaghegyek.
Előzmény: Wolfhauser Ottokár (611)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2006.07.04 0 0 611
Konfliktushegyek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!