Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5288

Gratulálok... szépen megelőztél, bevallom neked férfiasan, hogy éppen én is Beckót kutattam, de szerencsére annyi link van róla, hogy elvesztem a képek nézegetésében... mert szlovákul csekély a tudásom...  :-(

Hasonlóakat találtam róla, de vannak eltéréseink is... pl. neked néha az angol oldala jön ki, annak aminek nálam a szlovák...

Ideszúrom amit még plusszban találtam:

 

http://www.travelguide.sk/default.asp?lang=hun&prg=article&id=13

http://www.bludni.sk/

http://citizen.szm.sk/foto/beckov/001.html

http://ender.mtak.hu/index01h.html

http://www.slovakradio.sk/rsi/ang/tourism/txt/2004_beckov.html

http://www.obec-beckov.sk/html/povest_prva.htm

http://www.hrady.sk/beckov.php

http://mars.elte.hu/varak/becko/becko.htm?rom=2585

http://www.bathory.sk/excursion/beckov/beckov.htm

 

Most már az lenne a kérdésem, hogy továbbra is így párhuzamosan haladjunk és majd Civertan kibogarássza a dupla linkeket, vagy inkább ugorjak a felvidéki várak ABC-sorrend szerinti végére és ott vadásszak?

 

Előzmény: sirocco (5286)
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5287
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5286
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5285

Hát megpróbálom összerakni a csepegtetett infókat:

 

-- Baté község Kaposvár és Dombóvár között félúton található

-- A keresett helység neve Folyó+X... a folyó csak a Kapos lehet, míg az X-betű talán

   a "kereszt" szó lehet...

-- Ezt összerakva, nálam a Kaposkeresztúr jött ki...

 

Kaposkeresztúr... eltaláltam?
Előzmény: civertan (5282)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5284

Barangolásom közben egy szlovák fotóst fedeztem fel:

http://www.slovakheritage.org/index.htm 

akit természetesen érdekelnek a középkori várak is...

civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5283
enni valóban kell van pesten egy kulináris bolt aki most nyit egy nagyobbat  no oda erdemes ott vettem körtelével mosott  sajtot és provanszi /cei füszeres kenyeret ez volt a reggelim.A héten barteleztem el egy fél mangalicát, még most is van a hütöben az elözöböl amit a civertannak  vágtam és nem ették a kollégák .....meg.Levittem öket  egy tanyára az Alföldre nem ott ahol a nagyim élt hanem attól messze , és ledöftem egy Dezsöt  170 kilóssat és feldolgoztuk.

civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5282
tehát hol  élt a nagyim?

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5281
Jóóóó!  :-)  Akkor inkább egy híresebb személyről írnék... Petőfi Sándor apja ott volt mészáros, mert enni kell... meg persze inni is!  :-)))
Előzmény: civertan (5280)
civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5280

ahol az én nagyanyám lakott ott nem volt börtön nem vot múzeum és nem volt volt azaz áram sokáig  neve Folyó+X  és ez siet belé és nem a Donaun innen

levelere sokáig azt irtuk utolsó posta Baté

ez a Kiskunfélegyháza negyedorányira van KiskunháromnegyedegyHaustól?

Előzmény: Nagyon Várbarát (5278)
civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5279

talált süllyedt a BBF szerint bár furcsa helyeken  lakott a nagyanyád

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5278

Börtönmúzeum ill. középkori kivégzéseket és tortúrákat bemutató kiállítások, ahol jártam is: Eger vára {Nagypince} és Visegrád -- Fellegvár

Amit még nem láttam, de a 5253-as fsz. szerint van: Siklós vára.

Nagymamám lakóhelyén, Kiskunfélegyházán is megtekinhető egy börtönmúzeum, de az már a XIX. századi alföldi betyároknak állít emléket {Rúzsa Sándor és társai}

Előzmény: civertan (5273)
karako-hid Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5274
eger?
Előzmény: civertan (5273)
civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5273
no a mai kérdés melyik mai határainkon belüli vár az amelyiben börtön muzeum van?

tomatas Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5272

Persze nem ismersz, de én + a balhé.... Hát..... igen távol állunk egymástól.

Viszont nagyon örülök a hozzászólásoknak. Köszönöm. Meg is nyugodtam. Én nagyon béke szerető vagyok és az értelmetlen konfliktusokat kerülöm. :)

Panzió címeket tudtok? Nem kell luxus, de tiszta és csendes legyen.

Előzmény: Törölt nick (5268)
civertan Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5271

Én a szlovák elektromos váll. üdülöjébe járok a haverokkal telente és onnan turázunk .....tavaly voltam egy olyan hatalmas fatemplomban hogy a szemem ugrott ki majdnem a  gyönyörüségtöl....evangélikus...templom ügye tiltva volt hogy az utcára nézzen a bejárat nem lehetett vas benne és egy év alatt kellett

felhúzni és csak a falu szélén lehetett a sárban   no remélem eszembe jut fényképeztem vagy 5000 templomban az életemben de ez felejthetlen nézzétek meg Besztercebánya szomszédságában

Előzmény: sirocco (5270)
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5270
Az Ilona vízesés tényleg gyönyörű szép!
Előzmény: Vlaszij (5262)
sirocco Creative Commons License 2006.01.29 0 0 5269

Nekem távolabbi rokonaim élnek Szlovákiában, elég sokszor voltam is kint, csak azt mondhatom, hogy a szlovákiai magyarok fantasztikusan kedvesek és vendégszeretők. Szlovákokkal kapcsolatban sincs túl sok negatív tapasztalatom, leszámítva a 80-as évek határőreit és eladóit - előbbiek sok mindent visszatartottak a határon, amit kint vettünk, utóbbiak nem voltak hajlandóak érteni a magyar szót.

 

Manapság szerintem a szlovák turisztikai forgalom egy jelentős részét alkotják a magyarok, úgyhogy a saját érdekük tisztességesen viselkedni a turistákkal.

Előzmény: Törölt nick (5267)
karako-hid Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5266
Óvár?
Reventlow Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5265
Azért kicsit helyesbítenék. Nem a pincér(vagy nemcsak a pincér) vezette ki, hanem egy másik vendég (is)valószínűleg a haverja , aki elnézést is kért tőlünk.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5257)
tomatas Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5264

Néztem a képeket gyönyörűek!!! :)

Mi is lemondtunk Markazról, a lányomnak (2 éves lassan) hosszú lenne még a túra ebben a hidegben. Így Salgótarján mellett döntöttünk, remélem szép időnk lesz.

Előzmény: Vlaszij (5262)
NO HAB Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5263
Mátra,Ilona völgy
Előzmény: tomatas (5261)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5262

A Mátrában a Markazi kapu és Parádfürdő között.

 

 

Ilona völgyi vízesés + Kékesi képek
Előzmény: tomatas (5261)
tomatas Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5261
Hol van ez a vízesés?
Előzmény: Vlaszij (5259)
tomatas Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5260

Valamit félreértettél a soraimban :( Nem én nem szeretem őket! Tizenéves voltam amikor osztálykiránduláson jártunk Szlovákiában. Bementünk egy ruházati boltba zoknit venni és nem értettük, hogy miért nem szolgálnak ki. Mire az egyik mgyarul is beszélő hölgy diszkréten szólt, hogy jobb, ha elmegyünk, mert kiszolgálásra hiába várunk. Persze ez 20 éve volt, de nekem ez az egyedüli szlovákiai élményem, ezért vannak fentartásaim. Igen nehéz azt megérteni, ha valakinek nem ártasz, mégis ellenséges veled.

Kicsit hosszúra sikerült... :)

Ennyit erről a témáról.

 

Előzmény: Pistike (5258)
Vlaszij Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5259

Tegnap a Markazi várromot ere a látványra cseréltem el.

 

Gondoltam ha vár nincs ezt azért megosztom veletek:)

 

Ilona vízesés!

 

 

 

 

 

Pistike Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5258
Én például soha nem éreztem ellenszenvet irányukba. Azt viszont nagyon sokszor éreztem, láttam, hogy jobban megbecsülik a várainkat, mint mi magyarok.
Előzmény: tomatas (5256)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5257

Hát kezdetben el nem tudtam volna mást képzelni, mint várromokban aludni egy szellős sátorban... így is volt több esztendőn keresztül, erről a baráti társaságom is tudna mesélni, akiket bevittem a málnásba...  :-)

Persze, ha volt lehetőség, akkor igyekeztünk kibérelni pl. a szlovákiai kempingekben egy-egy faházat, így nagyon szerettem a trencséni szigeten lévő kempinget, ahová rendszeresen jártunk a vártúránk végén végre egy jót fürödni és persze barna sörrel és vodkával feltankolni... :-)))

De jó volt a manini sziklák alatti kemping faházában is aludni, bár ilyenkor egy horkolós várbarát elűzheti az álmunkat, épp ezért érdemes füldugót is vinni a több napos kirándulásra!

Rossz élményeim? Napjainkban már Szlovákiában is a pénz beszél, így amikor Nyitra városában egy presszóban üldögélt a várbaráti társaságom és odajött egy idősebb, erősen illuminált egyén, feldühödve a magyar beszédünkön, a pincér őt vezette ki, nem minket... a jól fizető népes társaságot.

Ami mégis negatív élmény: sok vár közelében olyan népes kolónia él {remélem, gondolod, kikre gondolok} hogy inkább letettünk a felkereséséről, minthogy ott kelljen átmenni...  :-(

 

Régi kép: a siroki vár alatti kempingben még az első sátrammalA vadkemping hátránya... mindent magammal kell vinnem, de vittem is! :-)A hollókői kempingben, már a második sátrammal

 

A Felvidék tájai és várai gyönyörűségesek, ezt egy alföldi legény írja le neked!

Előzmény: tomatas (5256)
tomatas Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5256

Amikor elmész túrázni panziókban v. sátorban alszol? A szlovákoknál nem volt semmi gond, hogy magyar vagy? Gyerekkoromból vannak rossz kirándulási élményeim, azóta még nem voltam.

Már nagyon felkeltette az érdeklődésem a Felvidék. :)

Előzmény: Nagyon Várbarát (5255)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5255
civertan Creative Commons License 2006.01.28 0 0 5254
7 aza hetes szárnyas oltár van ebben a templomban emlékeim szerint Bártfa
igen valoban a keresztelö medence teteje Csetnek
egyszer talán lesz idöm kiválogatni és bescanneltetni azt a 300000 diát amit a lexikonnak készitettem no talán 20000 képet érdemes
ez tetszik én dumálok te meg szinkronizálsz azaz felképelsz
akkor probáljuk ez nem a te próbád inkább az interneté
Szepsiben vassal foglalkoztak ezért a sirok a temetöben fémböl mint Erdélyben Szentegyházasfalván Vlahica az elöbb emlitett helyen fotoztam sok családot hivtak Munka Károly Géza tehát Munka volt a családnév és a temetöben kivolt irva a sirkövekre itt nyugszik a Munka
Előzmény: Nagyon Várbarát (5250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!