Keresés

Részletes keresés

zagrab78 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5923

tudom, hogy ez már ezerszer volt téma, s nem vagyok kezdő ebay használó, de egy angol pöcs miután leirta, hogy elfogad money order-t ugy döntött, hogy csak paypal-t fogad el. nekem nagyon kellene a cucc, igy kellene egy paypal al rendelkező ember, aki kisegít. köszönöm: bgb76@axelero.hu

balazs

Youme Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5922

Eladóm végül hozzájárulna, hogy ne Western Unionnal küldjem neki a pénzt, hanem OTP-n keresztül. De nem igazán értem az első mondatot, valami feltételt szab:

"If your bank OTP is a money transfer to me that I can pay into my account like a cheque, then I will accept it. But as you said, I will not send you the unit until the money is in my account. So I can wait for the transfer if you also can wait while the money is into my account."

Tehát elfogadja ezt, hogyha úgy kapja meg mint 1 csekk? Nekem foglmam sincs hogy kapja meg. Valaki tudna segíteni ebben? Mert addig nem merem az OTP Directet használni. Nehogy végül mégse "úgy" kapja meg a pénzt. Csak a postacímét tudom:

Név, Cím
Harlow
Essex
CM19 4BB
United Kingdom

Ja, és szerintetek mennyi idő míg megkapja a pénzt?

 

Köszi a segítséget..

tangerine Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5921
Igaza van. Ha sok a szemét, ki kell takarítani.
Előzmény: Dhokthol Genya (5920)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5920

Ok! Nyomom neki! ;)

 

könyörtelen vagy! :)

Előzmény: edk440 (5919)
edk440 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5919
Mínuszt és feljelentést neki.
Előzmény: Dhokthol Genya (5916)
edk440 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5918
Az amerikain új cuccoknál elég sűrűn van ilyen, hogy a kikiáltási árnál pár dollárral többért azonnal viheted.
Előzmény: narancsmacek (5915)
edk440 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5917
Én azt hiszem, hogy ha a gép hibásnak mondja a számot, az nem jó.
Előzmény: TGabesz (5914)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5916

Ez olyan magyaros, vaterás dolog. Többen nézik az ebayen meg, mintha feladna rá egy apróhirdetést, viszont bizonyos ár alatt meg nem akarja odaadni.

 

Ehhez kapcsolódik, hogy vettem egy dzsekit, pontosabban csak akartam venni. Az eladó írt egy szép levelet, hogy ő megbízásból tette fel, és mégsem adják annyiért oda. Elnézést kért meg minden, hogy aki megbízta az a hülye. Nekem nem életbevágó ezért kérdem, hogy mit csináljak. Ti mit tennétek?

Legyek jó fej, vagy bepanaszoljam, bemínuszoljam?

Előzmény: narancsmacek (5915)
narancsmacek Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5915

Fene sem erti neha az eladokat.

Most talaltam ket tetelt, az egyiknel 200eu a start de 210eu a sofort kaufen a masiknal meg ugyanannyi mindketto. Akkor mi a tokomnek licitaljak ha egybol elvihetem? Raadasul nem is valami tomegtermek hanem egy-egy db van beloluk.

TGabesz Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5914
És a számlaszám dologra tudsz valamit mondani?
Előzmény: edk440 (5913)
edk440 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 5913
Nekem is volt egy hüle német csaj, akiből hetek alatt alig sikerült kipréselni az adatokat, hogy fizethessek. De aztán jól csomagolva küldte a cuccot.
Előzmény: TGabesz (5911)
digicat Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5912
Az EU-ban a TARIC alapján határozzák meg a vám mértékét.
Keress rá a topikban és nézd meg itt is:
http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php
Előzmény: sztyopka_remixx (5909)
TGabesz Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5911

Szerintetek ha egy eladó által megadott IBAN számlaszámot az ellenőrző (IBAN validator) hibásnak lát attól az még lehet érvényes v. mondjam az ürgének, hogy ha lehet adja meg normálisan?

Kifogtam egy ritka normálatlan olasz eladót, 1 hete nyertem a licitet, átutalással fizetnék neki. A mai napon jutottunk el oda, hogy küldött egy vélhetően rossz számlaszámot meg egy címet, végösszeg, BIC code, bank név semmi.

Ha lehetne hagynám már az egészet a fenébe, ha az árut is ilyen odafigyeléssel postázza akkor úgy is megette a fene.

gombacsik Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5910
Helló, több mint 2000+ van neki, biztosan nem ez a probléma....de azért köszi.
Előzmény: bugmaker (5908)
sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5909

sziasztok. a következő kérdésem van:

 

hogyan számítják ki a vámot usából digitális cuccokra. van erre egy kalkuláció? vagy fix százalék...? a vám és pénzügyőrség honlapján nem találtam infót, a magyar postánál sem jutottam eredményre, bár egy fórumban a neten utaltak rá.

 

 

 

 

bugmaker Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5908
gombacsik: nekem már többször csinált ilyet a bidpay. Vszleg azért történt ez, mivel kevés pozitív feedbackje volt az eladónak.
Előzmény: gombacsik (5899)
Youme Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5907
Sziasztok!

Az eladóm visszautasította a bank átutalási fizetési módot, amit javasoltam. Gondolom nem akarja kiadni a bankszámla számát idegennek. Megértem, semmi gond...

Azt írja, hogy vagy fizessek PayPal formával (én fizetnék, ha lenne), vagy fizessek Western Unionnal és megadta a pontos postai címét. Nos azt szeretném kérdezni, hogy ha és OTP-n keresztül küldöm a pénzt neki erre a címére, és nem WU-n keresztül, az miben más az ő szempontjából? Mert inkább OTP-n keresztül küldeném (nem kell WU pénztárt keresnem) mint WU-n keresztül. Erről kell(ene) őt értesíteni, vagy ez szintén Bank transzfernek számít amit ő nem akar és ne is próbálkozzak?
svik3581 Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5906
koszi Tibi!
Előzmény: tiB (5902)
vdetty Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5905

Szia,

 

Angolon regisztráltam, axelero-s e-mail címmel.

Előzmény: t.lantos (5903)
Hantaboj Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5904
Angolon regisztráltam, sima volt, semmit nem kért. Ingyenes levelező megy.
Előzmény: t.lantos (5903)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5903

Rossz oldalon regisztraltal :)

A .com-on mar csak bankkartyaszammla tudsz nem amerikai emailrol regisztralni. (es hiaba a domain, itthoni .net-es freemail cimel sem lehetett)

A nemet elvileg levelben kuldi ki, de pl. a francian siman tudtam regisztralni magyar emailcimmel. Lefogadom, hogy a hollandon es az olaszon is tudnek.

Az angolon meg nem probaltam.

 

Előzmény: vdetty (5901)
tiB Creative Commons License 2005.03.06 0 0 5902

Kedves Svik!

Azt kell tudnod, hogy németo-ban minden(!) küldeményt a dhl szállít mivel az a DeutsePost tulajdona.

Szóval a lényeg, hogy a csomagod a királyi posta fogja neked kézbesíteni, mert a 12 számjegyű kód erre utal. (Valszeg a csomagot a dhl express-sel adták fel németben, a dhl elviszi az országon belül, Mo-n pedig ledja a postának.) Viszont lekövetni nem tudod, mert az eu-ból érkező küldeményeket nem regisztrálják, még a budaörsi elosztó központban sem, csak a kiinduló és a célállomáson.

Meg kell keresned a területileg illetékes csomagkézbesítő központot, ott meg tudják mondani megérkezett-e már a küldemény.

(a mo-i dhl-nek fingja sincs ezekről a csomagokról.)

Tibi

 

/off

a zindex meg kapja be, mert 2x kellett beirnom miatta ezt a hsz-t.

/on

Előzmény: svik3581 (5896)
vdetty Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5901

Sziasztok!

 

Vmennyit visszaolvastam  a topicból, de az egészet lehetetlenség, ezért bocs, ha olyat kérdezek, ami már volt téma:(

 

Én még csak most ismerkedem és regisztráltam magam az eBay-re, de tőlem nem kértek számlaszámot! hogy lehet ez??? és pár másodperc múlva megérkezett a kód e-mailben.

 

Még egyenlőre csak nézelődöm, de drágának találom a postát és az utalást:(((

Kérdésem lenne, hogy van-e vki, aki cuccokat hoz be Németországból vagy Angliából (persze nem ingyér:))? Hallottam, hogy van aki kimondottan ezzel foglalkozik. Hol találhatnék ilyen emberkét? drágán hozzák be a cuccost? mondjuk nem nagy dolgokról van szó, inkább csak olyan játékokról, amiket itthon nem nagyon lehet kapni (Fisher Price) vagy olyasmiről, ami itthon sokkal drágább. Most például egy új etetőszékkel szemezgetek a kispasim számára, aki 5,5 hónapos:))

 

Előre is köszi a segítséget!

 

BAndy Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5900
Amire vonatkozik,az újszerű, ami azt jelenti... (Pl. nem használt, vagy alig, tévesen vásárolt, stb.)
Előzmény: lookie (5898)
gombacsik Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5899

Helló mindenkinek!

 

Találkozott már valaki hasonlóval? a bidpay már másodszorra utasítja el a "money order"-emet, a következő üzenettel:

 

 

We apologize, but we are unable to process the order you requested. It failed to meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPayŽ reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order. This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled.

When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires.

 

 

Visa rendben, pénz is van rajta bőven. Ilyenkor mi van?

 

 

Előre is köszönöm.

lookie Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5898
Ki tudná megfejteni a következő szöveget, melyet a német eBay-en találtam:"neuwertig d.h. " Előre is köszönöm a segítséget.
garfieldka Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5897
Ezt a pesti DHL számot hívd fel! Tőlem egy 15 jegyű számsort kértek.
Előzmény: svik3581 (5896)
svik3581 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5896
csomagot varok Nemeto.bol, az elado a kovetkezo szamot adta meg mint tracking number: 46.145.254.837 9
a DHL oldalan nem ismeri fel.
egyaltalan jo ez a formatum?
chapelle Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5895
Igen ez csalás, érdemes messze elkerülni
Előzmény: ixess (5893)
kisluca Creative Commons License 2005.03.05 0 0 5894

sziasztok, segítséget szeretnék kérni, több sikeres vásárlás után eladni szeretnék két dolgot, de mivel nincs bankkártyám, olyan embert keresek, aki már adott el németországba v. ausztriába és vállalná az eladást, természetesen nem ingyen kérem. :))) részleteket inkább mélben, kisluca_zz@citromail.hu

köszi előre is :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!