Keresés

Részletes keresés

macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80167

sajna nem vagyok angolból elég jó... ez a join.me jó lehet munkaállomáson is? mer' az asszony most olyan helyen dolgoz, ahol vékony kliense van és azóta skype-on csetelni nem tudunk. ez lehetne helyette vajon? vagy a join.me.exe futtatás miatt ez se játszik?

Előzmény: Jahno (80165)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80165

join.me-nél a legnehezebb elmagyarázni, hogy hova kattintson mikor engedélyt kérek, no meg reboot, ésatöbbi kicsit nyűgösebb, nincs az, hogy lekapcsolom az egeret/billentyűt, aztán majd megoldom. UAC-ot már nem is tudom, hogy éppen miképpen áll a kérdéshez, legutóbbi alkalomnál mégis csak egyszerűbb volt egy Csepel-Újpest és 10 perc kattintgatás, mint azt megfejteni.

Előzmény: Meister (80162)
Jahno Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80164

"akkor rá tudok nézni az otthoni gépre és megoldani a problémát."

 

De, szerintem ezt értjük távfelügyelet alatt, mikor Golyóst felhívják és nem szeretne kimenni, mert minek. így viszont lazán lehet 24 órásban dolgozni, júzer jobb ha nem szokik rá a lehetőségre.

Előzmény: macarpi (80161)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80163

de ez nem úgy van a logmeinnél, hogy _amire_ rá akarsz menni, azon nem is kell futnia, csak _amiről_ rá akarsz? vagy rosszul rémlik valami?

Előzmény: Meister (80162)
Meister Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80162

De, én is erre használom. Golyős alkalmi segítségnyújtásra akarja használni, ahol anyuci csak akkor indítjamel, mikor konkrétan engedni akarja, hogy apuci rámenjen a gépre.

Erre mondom, hogy sokkal egyszerűbb a join.me-t használni erre a célra, mint a log,ein-t hekkelgetni...

Előzmény: macarpi (80161)
macarpi Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80161

hát, én konkrétan három dologra használom:

1. otthonról dolgozok a benti gépemen, mert azon van pár spec. cégi progi/adatbáziselérés, amit az otthoni gépre nem tehetek fel (vagy legalábbis nem nagyon érné meg belekezdenem az ezzel kapcsolatos kuncsorgásba).

2. ha a család otthon van én meg bent dolgozom és valami gondjuk van (nem indul valami, lassú, lefagyott, mittomén), akkor rá tudok nézni az otthoni gépre és megoldani a problémát. ezt az egyik munkatársam otthoni gépén is csináltam régebben.

3. a benti és az otthoni gép közötti adatcserére; ha épp elfelejtettem a pendrive-ot elhozni vagy a sugarsync magic briefcase-be berakni a cuccot. ez persze free logmeinből csak áttételesen megy (e-mail, sugarsync, skype fájlküldés, mediafire, ftp, ilyesmik).

 

valószínűleg golyós (és te) nem ezt értitek távfelügyelet alatt... ;o)

Előzmény: Meister (80160)
Meister Creative Commons License 2012.04.04 0 0 80160

A guardian nem logmein-össszetevő, a szó nemszoros értelmeben. Az csak azt figyeli, hogy a logmein többi alkalmazása elkressel-e, s haigen, akkor készít memóriadumpot róla.

 

De tényleg azt javaslom, hogy ha nem arra használja valaki, amire való, akkor ne azt használja, hanem nézze meg a join.me-t, azzal jobban jár! :-)

Előzmény: macarpi (80158)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80159

"és a lmiguardiansvc.exe ezek után is benn maradt a futó folyamatok között"

mármint a "jobbklikk/kilépés"-es megoldás után.

Előzmény: macarpi (80158)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80158

de azt minden rendszerindítás után újra meg kell csinálnod. és a lmiguardiansvc.exe ezek után is benn maradt a futó folyamatok között, ahogy elnézem.

Előzmény: Jahno (80157)
Jahno Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80157

Node akkor a jobb gomb/kikapcsolás nem egyszerűbb?

Előzmény: macarpi (80156)
macarpi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80156

Services-ben átteszed auto indításból kézibe a logmein részeit, azaz a Logmein.exe, Lmiguardiansvc.exe, Ramaint.exe szolgáltatásokat. Meg az autoruns-ból a Logmeinsystray.exe-t.

Bár gondolom, hogy te nem ilyen fapados megoldásra gondoltál.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
Lalo Creative Commons License 2012.04.03 0 0 80155

A Teamviewer telepítés nélkül is működik - a távoli gép gazdája elindítja, megadja neked a gépe azonosítóját és jelszavát, azzal átveszed a gép vezérlését, segítesz neki, majd a végén megszakítva a kapcsolatot a program kilép és tovább nem lehet vezérelni távolról.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80154

Meg még krákognak egy ilyet is az Invitelnél, szóval lépj be a http://mail.invitel.hu/ oldalon (remélem https-es lesz az auth), és változtass jelszót, hátha.

 

Biztonságos jelszóval a biztonságos szolgáltatásért!
Célunk, hogy megakadályozzuk az előfizetőinkkel szembeni tömeges visszaéléseket, ezért amennyiben Önnek a felsorolt feltételeket nem teljesítő jelszava van, a biztonságos jelszó beállításáig az Ön postafiókja védelmében a levélküldés és a webmail elérés korlátozásra került úgy, hogy a beérkező leveleit továbbra is akadálytalanul fogadhatja. A korlátozás csak addig tart, amíg az Invitel jelszócserélő oldalán a felsorolt szempontokat figyelembe véve egy biztonságos jelszót állít be a postafiókjához. Kérjük, hogy jelenlegi jelszavát szükség szerintmódosítsa!
Segítséget a 1443-as telefonszámon kérhet.

Előzmény: pgyafi (80152)
Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80153

Nincs benne az IP-tartományod az Invitel tartományában. Fix IP-d van? Lehet akkor kérni kell őket, tegyenek bele.

Ha meg nem ez a baj, akkor kérj felhasználónevet/jelszót hozzát.

Miért kell smarthost? Miért nem küldöd ki direktben? Ha fixIP-s tartományból kaptál IP-t, akkor sokkal tisztább, szárazabb érzés, hiszen akkor tudod a naplófájlokból, hogy a címzett szervere megkapta-e a levelet, meg gyorsabb is, mint ha még csámcsog rajta az Invitel, valamint nem kell betartanod az Invitel policy-ját (levélméret, napi limit stb...), plusz tudsz maga vacakolni SPF-fel, hasonlóval.

Előzmény: pgyafi (80152)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80152

Mail.invitel.hu -t szeretném smarthostnak exh2003-nál.  Remote SMTP service rejected AUTH negotiation -nal nem veszi át a leveleket. Valaki tudja a trükkjét?   Tonline-nal, egyéb szolgáltatóval megy rendesen.

Meister Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80151

A LogMeIn elsősorban nem távsegítséget nyújtó program, arra a Rescue alkalmas.

De az drága.

Esetleg próbáld ki a join.me alkalmazást, hátha a te ügyedben az előrelépés. Ott első körben csak a képernyőjét látod, de tudod kérni a billentyűzet/egér átvételét. 

Ja, s ezt nem kell telepítenie magánál.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
iNTi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80150

Két indokra hivatkoztak:

 

- A HELO után a levelező rendszer nem RFC szabványos beköszönést használt.

- A hostnév amit HELO-val küldött nagyon hasonlított a spam küldő robotok által is használt névre. (master)

 

És ezek kombinációja volt nekik gyanús.

Előzmény: pgyafi (80149)
pgyafi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80149

Mi volt az oka?

Előzmény: iNTi (80148)
iNTi Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80148

Hát nézőpont kérdése, a szervert felügyelő személy az történetesen szerénységem, így annyira lehetek szakember amennyi tapasztalatom van ezekben a rendszerekben. Csak annyit tudok mondani, hogy pár szerveren azért már túlvagyok, és láttam meg csináltam már ezt-azt, az hogy ettől mennyire vagyok szakember az más kérdés. :) Mindenesetre ez nem egy megokosított számítógép az asztal alatt egy DSL vonalon, mivel arra azért nem referálnék úgy, mint szerver, ugye. :) Ez egy gépteremben futó gép.

 

Viszont időközben sikerült felvenni a CBL üzemeltetőivel a kapcsolatot, és megtudakoltuk mi volt az oka, hogy visszakerült a szerver a listára. Úgyhogy a probléma úgy néz ki elhárítva. Az egyetlen tanulság az, hogy csak a CBL pakolta fel a listára a gépet, semelyik másik listaüzemeltető nem rakta fel a gépet. Aminél nem tudom eldönteni, hogy most a CBL tulajdonképpen ezzel feleslegesen túlságosan agresszív, vagy a többi feketelista szolgáltató túl puhány. :)

Előzmény: Golyós Toll (80145)
Jahno Creative Commons License 2012.04.02 0 0 80147

Jobb gomb, kikapcsolás.

Előzmény: Golyós Toll (80146)
Golyós Toll Creative Commons License 2012.04.01 0 0 80146

Namostakkor én kérdezek:

Néhány éve megpróbálkoztam a Logmein segítségével távfelügyelni gépeket, de egyes furcsa (gyanús?) jellemzői miatt leálltam a kísérlettel. Most újból megpróbálkoztam vele és vagy nem változott évek óta a szoftver legidegesítőbb jellemzője, vagy vak vagyok már megint és nem találom a megfelelő kapcsolót a beállításokban :-)

Tehát:

Azt szeretném, hogy a távfelügyelt gépen lévő adatok a lehető legnagyobb biztonságban legyenek, ennek egyik feltétele az, hogy a gépen soha ne fusson - szükségtelenül - egyetlen olyan program sem, aminek a tűzfalon át amúgy hozzáférési joga van az internethez.

A Logmein kliens feltelepítése után sehol nem találtam olyan kapcsolót, amely után a gép bekapcsolásakor a kliens nem töltődik be, tehát a távfelügyelt gépen a Logmein kizárólag akkor fusson, amikor a gép gazdája éppen a távsegítséget kéri.

 

Tehát a kérdésem: hogyan lehet beállítani a klienst úgy, hogy a gép indításakor a Logmein egyetlen része se induljon el automatikusan?

Golyós Toll Creative Commons License 2012.04.01 0 0 80145

Guru híján megpróbálom én:

 

"van egy gépen webshop"

 

Ez egy profi levelező szerver, szakember által figyelt és felügyelt SMTP-vel, vagy egy "megokosított" otthoni számítógép az asztalod alatt, amely maga szórja a leveleket egy ADSL derót végiről?

 

"hogy trójai infekted spambot a gép,"

 

Az is lehetséges, hogy a levélküldő számítógépen valóban fut egy spammer trójai IS (a te levelezésed mellett).  

 

Egy CBL-szerű listába nagyjából a következő három módon lehet bekerülni:

- feljelent a saját SMTP szervered, hogy itt erősen spam-gyanús tevékenységet végez valaki,

- a levelet kapók maguk jelölik meg azt spam-ként és innen értesül a CBL,

- a hírlevelednek olyanok a jellemzői, hogy láttára világ összes spamfiltere felsikít és értesíti a CBL-t.

 

Ha a fenti feltételek nem teljesülnek, akkor hirtelen nincs ötletem, hogy miért kerülsz bele újra és újra a tiltó adatbázisba.

Előzmény: iNTi (80144)
iNTi Creative Commons License 2012.03.27 0 0 80144

Üdvözlöm Guru Urak! :) Egy kis szakmai tanácsot kérnék, van egy gépen webshop, amin van hírlevélküldés persze csak azoknak akik kérik. Ez a küldés ha elindul és kimegy, akkor pikpak felkerül a szerver a CBL-nél azzal, hogy trójai infekted spambot a gép, ennek örömére meg csomószor visszarepülnek a megrendelést visszaigazoló levelek és számlák, ami ugye nem jó. A kérdésem az, hogy ezzel mit lehetne csinálni ? Lehet valahogy szólni a CBL üzemeltetőinek, vagy valamit csinálni, hogy ne szórjanak fel folyamatosan ? Köszi!

vanchu Creative Commons License 2012.03.26 0 0 80143

Maga nagyon tud. Utánaolvastam. Amiről én írtam, az a hivatalos RND() függvény. Pozitív számmal meghívva az előző random számból dolgozik, a bekapcsolás utáni első szám meg a ROM-ból jön. Tehát ha külön nem inicializálod, akkor mindig ugynaazt a számsort adja. (ahogy a Jahno-féle +4 is)

 

Nullával meghívval a bekapcsolás óta eltelt idő végét hazsnálja. (kvázi lehet inicializálni)

 

Negatív számmal meghívva meg az adott számból generál valamit (mintha ez lett volna az utolsó)

 

Ebből gyakorlatilag csak az óragenerátor "valóban" random, de ez se teljesen fasza, mert bizonyos számokat sose ad ki. Ráadásul ha a program nem áll meg várni a júzerre (folyamatoasn generáltatom vele a random számokat) akkor főleg nem lesz random.

 

Ennek a problémának a kikerülésére szokták használni a SID csip-et, hogy csináltatok vele fehérzajt, és azt használom random számnak. Már persze ha zenélni nem akarok közben, mert akkor ennek coki van.

 

 

Előzmény: Golyós Toll (80140)
vanchu Creative Commons License 2012.03.26 0 0 80142

Én úgy emlékszem, hogy vagy az előző számból generáltattad a következőt, vagy pedig az órajelgenerátor ezredmásodpercéből. Vagy valami ilyesmi.

 

Egyszer írtam egy ilyen titkosítóprogramot, ami az alapján működött, hogy az első bájt értékét megadtad (kulcs) és utána ebből generált véletlenszámot a következő karakterhez, aztán egy újat a kövekezőhöz, stb; innen emlékszem rá.

 

De el tudom képzelni, hogy inicializálni lehetett másképpen is.

Előzmény: Golyós Toll (80140)
Jahno Creative Commons License 2012.03.25 0 0 80141

Ejjj, maga még itt? Azannya. +4en egy külön sort be kellett írni, hogy tényleg véletlen legyen az a szám, különben ugyanazokat mérte véletlenül. Gondolom az elmúlt 25 évben ezen már kicsit fejlesztettek.

Előzmény: Golyós Toll (80140)
Golyós Toll Creative Commons License 2012.03.25 0 0 80140

Érdekesség: ha jól emlékszem, a Commodore 64-ben a véletlenszám generálás alapját egy kimondottan erre a célra beépített ősrégi típusú germánium tranzisztor elektromos zaja szolgáltatta (fehérzaj generátor).

Előzmény: vanchu (80139)
vanchu Creative Commons License 2012.03.24 0 0 80139

A tudomány jelen állása szerint a véletlenszám-generálás egyedüli módja, hogy fogsz egy rádioaktív atomot, aztán méred, hogy mikor bomlik el benne valami. Mivel ez a módszer alkalmatlan véletlenszámok nagy mennyiségben történő előállítására, vannak mindenféle algoritmusok (végtelen mennyiségben) amik úgy nagyjából véletlennek látszó számot generálnak, jobban vagy rosszabbul.

 

Ahhoz azonban, hogy ezekben rendszert találj, milliós mennyiségben kell a generált számokat elemezni, és ha beiktatsz valami extra változót az algoritmusba (mondjuk a játékgépen két gombnyomás között eltelt időt, ami ugye a játékostól függ; vagy jelen esetben kattintásra is alapozhatsz) onnatól ezek az elemzések még Moszad-méretben is esélytelenné válnak, nemhogy egy csoffadt mobiltelefon processzorával.

Előzmény: Pitrinkó (80137)
Jahno Creative Commons License 2012.03.18 0 0 80138

Jól sejted. Van egy csomó ilyen szar, pld. mobil telefonra is azt ígéri, hogy rulettnél a golyó mozgásából hamar meg bírja saccolni milyen mezőre fog esni. Én sem sokat kaszinóztam életemben, de azt mindneki tudja, hogy mikor már megy a golyó, akkor már nem lehet tétet rakni. Beígér valami jópofaságot, így lehet gépeket gyűjteni bármihez.

 

Emailból én is meglepődtem, itt-ott publikáltam is, pár ismerős tudta a címet, csak én feledkeztem meg róla, most 6 év után nem volt benne spam és csak 2 haver magyar levelét találtam. Szerver logot nézegetve iszonyat mennyiségű *@domainnev címzettel próbálkoznak szépen ABC sorrendben a névsorból.

Előzmény: Pitrinkó (80137)
Pitrinkó Creative Commons License 2012.03.18 0 0 80137

Csak egy olyan emilcimemre jött, ami amugy nincs is sehol se publikus és senkise tudja. Tom, valami robot kitalálta.

 

Amugy azt ajanlja, hogy kihasználva a netes kaszinók véletlenszám generátorainak hibáját, csoda kis sw segít nyerni. Erre mondtam, hogy akár lehet is, de ha pl én ilyet tudnék, el nem árulnám senkinek:)

 

Jol sejtem, hogy abban a kis progiban lehet pár jo nagy disznoság elrejtve?

Előzmény: Jahno (80135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!