Keresés

Részletes keresés

Nyco Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1944

Kitty666!

Sajnos, én már évek óta szenvedek tőle, először külső volt, akkor rászántam magam, hogy elmenjek orvoshoz, mert rettenetesen fájt és viszketett, aludni sem tudtam.  Akkor Phenylbutazon kenőcsöt kaptam rá (recept nélkül is kapható), az lehúzta a gyulladást. Lassan visszahúzódott, de mivel állandóan székrekedésem van, állandóan visszajön. Most már belül fáj, de időnként nagyon, én kezelgetem magam a Mastu kúppal és a Doxyproct kenőccsel, de csak a tüneteket enyhíti.

Most próbálom magam rászánni, hogy orvoshoz menjek, de proktológushoz, aki profi, csak az a baj, hogy az nem olcsó.. de ha összeszámolnám, hogy mennyit költöttem már házi kezelésre, hát lehet, hogy többszöröse lenne.

Azért nem mindenkinél ilyen súlyos a probléma, sokaknak tünetmentes, de azt tudni kell, hogy ha egyszer kijött, az meg is marad, csak nem biztos, hogy tüneteket okoz.

Ezért fontos az egészséges étkezés, hogy ne kelljen erőlködni, mert akkor tuti, hogy kijön.

Próbáld meg, amiket ajánlottam!

(Itt megkérdezném, hogy valaki tudja-e, Csatár Éva doktornő milyen árakkal dolgozik?) 

Előzmény: kitty666 (1943)
kitty666 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1943
Szia Nyco!
Köszi a válaszod!Este megpróbálom...Mondjuk nekem kimondott aranyér kenőcs nincs itthon!Te voltál már orvosnál?
Elég kellemetlen az aranyér:(
Üdv!
Előzmény: Nyco (1942)
Nyco Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1942

Kitty666!

A kúpot naponta kétszer célszerű hasznáni, lehetőleg wc-zés után. Mindegy, milyen helyzetben teszed fel, mert ha eléggé sikerül felnyomni, nem csúszik vissza.

Be lehet kenni egy kicsit valamilyen síkosítóval, vazelinnel, vagy akár aranyér-kenőccsel, hogy jobban csússzon és ne legyen fájdalmas. Saját tapasztalat, hogy én a Mastu kúpot Doxyproct kenőccsel kombinálom, annak van toldaléka, hogy belűlre is lehessen kenni, azzal szépen fel lehet tolni a kúpot is.  Nyugi, ha már benn van a kúp, egyáltalán nem érzed és nem csúszik ki!

Előzmény: kitty666 (1940)
brilians Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1941

Szia zszsuga,

 

Köszönöm érdeklődésed, már jobban vagyok:), nincsenek fájdalmaim, csak kicsit kellemeten, mert az a gumi amivel a seb össze volt huza már kiesett és most nyilt sebem van, ami folyamatosan tisztul...., de nézegetem és napról-nappra kissebb:)

 

Én Pozsonyban voltam egy jóhírű kórházban(de nem magán), de magánuton, az egyik legjobb dokinál. kb eddig kb 170 000 Huf-nak megfelelő SK-ba jöttek a kezeléseim.

 

Nem dolgozok, márciustól összesen 3 hetet dolgoztam májusban összesen az elsö mütétem után.  ugy néz ki juniusban már nem is fogok :(, addig mig nem fogom 100%-ban jól érezni magam, addig nem megyek vissza. Egészség minnél fontosabb!!!

 

Te hogy vagy?

 

 

Előzmény: zszsuga (1939)
kitty666 Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1940
Sziasztok!
Először is örülök hogy megtaláltam ezt a topicot!Pár napja én is aranyeret fedeztem fel:(.Kívűl van egy kis borsónyi,valamint úgy érzem mintha valami lenne belül a vélbélnyílásomban is.Eléggé kellemetlen kicsit fájdogál,viszket.Hétvégén Naturlandos körömvirágkrémmel kentem.Ma vettem a gyógyszertárba Mastu kúpot.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan (fekve/állva/ülve) kell felnyomni a kúpot?Még sose adtam ilyet magamnak...Rossz emlékeim vannak a gyerekkori kúpokról:(.Félek,hogy fáj vagy hogy kijön...Ti hogy szoktátok?Hányszor kell egy nap?Mikor célszerű reggel,este?
Orvost egyenlőre kihagynám!
Félek!!!
Előre is köszi!
Üdv: Kitty
zszsuga Creative Commons License 2008.06.09 0 0 1939

Szia brilians,

 

Te magán rendelésen vagy sztk-ba jártál??

 

Hogy vagy mostanában?? Javulgatsz?? Hogy tudsz mind-e mellett dolgozni???

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: brilians (1935)
fuvolány Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1938
Sziasztok.
22 éves vagyok, és úgy tűnik aranyerem jött ki, legalábbis én annak gondolom. Vegyek a gyógyszertárban rá kenőcsöt, attól majd visszamegy? vagy inkább irány a doki? Két meggymagnyi kitüremkedés... :((
fahreinheit Creative Commons License 2008.06.06 0 0 1937

Sziasztok!

 

Elolvastam néhány hozzászólást a témában.Nekem is volt/van ez és Én is azok közé tartozom akik otthoni kezeléssel kezdik.Vettem Reparon kenőcsöt mert nekem "kinn volt" egy csomó.Mostmár nincs" kinn"  de székelésnél kijön és utánna visszamegy de nincsen fájdalom,égő,csípő érzés viszont véres a Wc-papír befejezéskor.Most igazából nem tudom mit csináljak de a ti hozzászólásotok alapján azt vélem felfedezni,hogy ez nem múlik el magától.Ami még aggaszt,hogy váladékozik is attól független,hogy "benn van már"Szóval a kérdésem az lenne,hogy én milyen stádiumban lehetek és szerintetek a hashajtós lekvárt ajánljátok-e vizsgálat elött?Az a bajom a székeléssel,hogy nagyon rendszertelenül táplálkozom és van hogy 2 napig sem megyek.Én mondjuk sokat szültem is  és valóban rettenetes kevés folyadékot iszom ami ebbe a melegbe tényleg rosszulléteket okozhat.Szóval az általatok leírt és netes olvasmányaim összegezve én mindent "megtettem" ezért,hogy Nekem ilyen legyen.:-))

 

Köszönöm előre is a válaszotokat.

 

 

boboka71 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1936
Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki, én is ebbe a táborba fogok tartozni.
1 hónappal ezelőtt reggel székelés után vér volt a székletemen, amitől nagyon megijedtem. Székelés közben is nagyon szúrt bal oldalon. Úgy éreztem soha nem lesz vége. Másnap elmentem sebészhez, aki csak rectális vizsgálatot végzett, és megállapította, hogy kőmetsző helyzetben 3 óránál belső aranyeres csomóm van.
Detralexet kaptam, és Reparon kúpot, kenőcsöt.
2-3 hétig alkalmaztam ezeket, bár nem mondta a doki meddig kellene, csak annyit, hogy 1 hét alatt rendbe fog jönni. Nem is volt panaszom addig, amíg szedtem. kb. 1,5-2 hete semmit nem alkalmazok, és székelés közben ismét fáj bal oldalon. Nem élesen, inkább égő érzés. Az a baj, hogy egész nap érzem ezt az égő, vagy nem is tudom milyen érzést.
Segítsetek mi tévő legyek? Menjek el ismét dokihoz, hogy csináljon egy rectoscopiát is a biztonság kedvéért? Azóta hálistennek nem volt vérzésem, megpróbálok nem gondolni semmi rosszra. Ebből soha nem lehet kigyógyulni, csak a műtét a vége??????
Köszi a segítségetek!
brilians Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1935

Szia zszsuga

 

fissura ani-végbélrepedés

 

fistula ani - végbélsipoly

 

Na ezt én is csak ma tudtam meg, én abba voltam, h végbélrepedésből lett tályogom, ami ha jól tudom abscessus perianalis.

 

Hogy lehet hogy azt mondták és irták az orvosi papiromra, h abscessus és ma meg azt mondják fistula,...én ezt már nem bííííííííírom idegekkel, akkor most mi van, jó volna tudni.....

Előzmény: zszsuga (1934)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1934

Szia brilians,

 

a fissura ani = végbélsipoly???  Na ezt még nem hallottam? Most akkor akinek fissura anit állapítanak meg és azt mondják rá, hogy végbél repedés, az tulajdonképpen végbél sipoly?Hmmm...............

 

 

 

TamásD

Ez tényleg így van? Vagy rossz a következtetés??? Hát Én ezt nem értem..............

 

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: brilians (1933)
brilians Creative Commons License 2008.06.05 0 0 1933

Sziasztok,

 

Ma voltam kontrolán, s mint kiderült most fistula ani-m volt, ami végbélsipoly.(ezek szerint először végbélrepedés tályogdal, másodszor sipoly....mi jöhet ez után rák?) Már teljesen össze vagyok zavarodva. Mi a különbség tályog és sipoly között. Nagyon aggódok mert olvasgattam a neten és azt szürtem le, hogy ez nem gyógyitható 100%-ban...lehet, h visszatér?...

TamásD -mit csináljak,hogy ezt elkerüljem? Szeretnám, ha ismét a régi életem élhetném :((((((((

 

Előzmény: TamásD (1906)
bkata27 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1932

Szia Zszsuga

 

Sztem jól vagyok....de ha ráparázom és elkezdem nyomogatni akkor egy kicsit rosszabb.

Én már pszichés eset  vagyok. A hétvégén magas sarkú cipőt vettem fel ezért megfájdult a derekam de én kitaláltam hogy nem a derekam fáj hanem a repedésem...én el sem tudom dönteni hogy mi fáj...ha lenyugszom semmi

Nyco Creative Commons License 2008.06.04 0 0 1931

Stola!

Bocsánat, rosszul írtam a Nitromintes kenőcs nevét, nem Rectodelt, hanem Rectogesic.

Sorry!

Előzmény: Stola (1908)
brilians Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1930

Papajó,

 

nem jöhette haza, mert altatásban csinálták a mütétet, igaz csak 20-25perc volt, de én igy akartam. 2 napig kellet utána bent maradnom, de már a 2. napon wczni is kellett, addig nem engedtek haza, de elviselhető volt, ahogy már mondtam, nekem már annyira fájt, hogy a mütét elött nagyobb fájdalmaim voltak, mint utána. Nem éri meg annyit szenvedni, teljesen kikészültem már idegileg is, mert minden gondolatom a betegségem körül forgott.

Gondolkodol azon,h rászánod magad?

Előzmény: papajó (1925)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1929
Kösz mindent. Egyelőre nincsenek székelési fájdalmaim de ... hajaj... de jó lenne még pár hetet kihúzni.
Előzmény: zszsuga (1924)
Jégcsillag Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1928
Csak az a baj,hogy félek,vagy legalább tudnám,hogy mi után mit csinálnak,lehet,hogy jobb lenne!Több hónapja vagyok beteg,a doki az utólsó fajta kenőcsöt írta fel!Nekem is krónikus!
Előzmény: brilians (1919)
kisgyongyos1 Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1927

Két nap alatt kijött, régen voltak jelei, de most 40 felé úgylátszik elérkezett az idő. Pedig, na mindegy, nem iszom, közel vega vagyok, sok rostosat eszem, no székrekedés, no hidegre ülés... biztos a multicégem, vagy a sok dugó amit minden reggel, este végigülök a kocsiban, napi 3 óra, közel... nem panaszkodom, csak gondolkodom mitől???

Egyenlőre nem vérzik, de hatalmara megdagadt. Milyen kúpot javasol? Mivel kenegessem?

Köszönöm!

Előzmény: TamásD (1906)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1926

Halihó bkata27.

 

Hogy vagy? Vannak még fájdalmaid? Égő, csípő érzésed?

 

Én már úgy néz ki jól vagyok. Figyelek mindenre. Igaz így híztam is, de ez legyen a legkevesebb.

 

Akkor lesz gáz, ha hízók és a fájdalom újból visszajön.

 

Üdv

zszsuga

papajó Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1925

brilians

 

 

mütét után rögtön hazamehettél? fájt nagyon?

Előzmény: brilians (1919)
zszsuga Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1924

szia károlyhúsz

 

Még egy példa eszembe jutott. Mikor elmentem a gyógyszertárba és kértem valami kúpot, mert még két hetem volt a dokiig. Na utána lettek csak igazán fájdalmaim.

 

 

Ezt próbáld ki, hogy a wc-zés könnyű legyen.

 

Vegyél parafin olajat (gyógyszertár kb 1-2dl kiszerlés, max 400.-Ft) és 2*1 evőkanál vagy 3*1 evőkanállal egyél belőle. Mikor nyeled le, legyen nállad más normális ital is, mert az olaj nehezen csúszik le. Ez-az olaj bevonja a székletet egy bevonattal és könnyebben kicsúszik.

Minden reggel és este egyél 1-1 evőkanál zabkorpát, vagy psylliom rostot. Mind a kettő bió boltban beszerezhető. Ezek nagyon megkönnyíti a székletet. Vigyázz mert túl is lehet adagolni és akkor az egész napot a wc töltöd.

 

Ha aranyered van, vagy repedése vagy gyulladásod, a dokiig tudod így rendezni a székletedet és nem fog annyira fájni.

 

Ja és igyál minimum 2liter vizet naponta. Fontos az ásványvíz (nem buborékos).

 

Üdv

Előzmény: Törölt nick (1921)
Nyco Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1923

Stola!

Úgy tudod megnyitni, hogy a keresési feltételeknél beírod: Rectodelt

Remélem, így menni fog!

Előzmény: Stola (1913)
Nyco Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1922

Stola!

A Rectodelt kenőcshöz nincs meg a betegtájékoztató?

El tudom küldeni a hivatalos alkalmazási előírást és betegtájékoztatót, ha nincs meg.

Hivatkozás:

http://spc.ogyi.hu/munka_tabla.php

Itt (remélem) meg tudod nyitni az alkalmazási előiratot és betegtájékoztatót.

 

Előzmény: Stola (1913)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1921
Kösz a választ. Oké akkor nem nyúlok hozzá (Reparont se bontom fel). Remélem két hét alatt nem lesz nagy bajom, mert elég hirtelen jött és fogalmam sincs mi lehet. Aztán orvos.
zszsuga Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1920

Szia károlyhúsz,

 

Olvass vissza pár beszélgetést, mert mindenki, köztük Én is azt ajánlom, hogy ne Te döntsd el mi bajod van, hanem keress fel sebészt, aki ezzel foglalkozik.

 

Ha csak egy "egyszerű" problémát állapítanak meg, akkor sokkal hamarabb gyógyúlsz, mert kapsz kúpot vagy kenőcsöt vagy gyógyszert.

 

Ha pedig magad akarod kezelni, mert azt gondolod, hogy aranyered van, közben nem, lehet sokkal többet ártasz neki, és sokkal nehezebben is gyógyúlsz, ha gyógyúlsz egyáltalán.

 

Hallgass ránk,  mi tudjuk mit beszélünk. Sokan közülünk többnyire magát próbálta kezelni kisebb-nagyobb sikerekkel.

 

 

Csak megemlítem még, hogy a sajgás és fájás nem minden esetben aranyér. Mivel nekem is fájt ott lent, egyszer gyulladt anopapilla volt melyet egy 5 perces műtéttel és helyi érzéstelenítéssel kimetszettek, majd rá pár hónapra repedés, melyre kaptam kúpot, kenőcsöt meg gyógyszert.

 

Üdv

zszsuga

Előzmény: Törölt nick (1915)
brilians Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1919

Sziasztok,

Jégcsillag, Papajó,

 

Menjetek el dokihoz, ne féljetek!!! Ha idöben elmentek elkerülhető a mütét!!! én hibát követtem el, mert 3 hónapig saját magam kezelgettem, igy krónikussá vált a fissurám. De az időben felismert betegséget lehet kezelni az orvosok szerint. Én ebben at évben már a 3. hónapot töltöm otthon táppénzen, ...ez mind az végett, h hanyag voltam, de most már nem okoz fájdalmat a wczés és utána sincs az az égő és csípő érzés, ami hónapokig keserítette az életem.

Előzmény: Jégcsillag (1918)
Jégcsillag Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1918
Van mikor én is,mert néha szúrkál meg csíp! Mi lesz velünk Papajó?
Előzmény: papajó (1917)
papajó Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1917

Jégcsillag

 

 

Jó neked hogy csak a wc-én én egésznap érzem hogy van

Előzmény: Jégcsillag (1916)
Jégcsillag Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1916
Nemigazán!:-( Annyira fáj a fejem,szinte görcsöl,ha bekenem magam!Elég ilyesztő!Most ott tartok,hogy semmivel nem kenem,csak sziszegek a wc-n!
Előzmény: papajó (1914)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.03 0 0 1915
Üdv
Nem tudom hogy jó helyen járok-e. Azt hiszem aranyerem kezd kialakulni, de nem vagyok benne biztos, ezért úgy vagyok vele hogy nem megyek a ma háziorvoshoz. Jövő héten pedig nem leszek itthon. Ha tényleg az a bajom, meddig lehet fájdalommentesen bírni? Most még kissé sajog és ha úgy ülök, olyan mintha ki akarna fordulni alul az "egész".
Előre is elnézést a zavarásért.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!