Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44309

Nálunk az a helyzet, hogy ez egy teljesen új(jövőre kezdik építeni) 5 lakásos társasházban lévő kertes lakás lenne. 120 Nm lakóterület és 120nm kert.

Az árra van garancia, de nem foglalja magába a padló burkolatokat (de teljesen előkészített), kivétel a fürdő és az előtér, azok már járólapozottak. És nincs az árban a festés (de belső pucolás, festésre előkészítés igen.

Értelem szerűen hiányzik a konyha is.

A többi bútorunk nagyjából megvan.

Igazán nincs váratlan költség, inkább váratlan árak. Valahogy a parkettázást olcsóbbnak gondoltam, tény meg lehet úszni olcsón is, de egy ilyen teljesen új és nagy lakásba szégyen lenne, sok bóvlit összeszórni..

Én abba a hibe voltam, hogy a vételár plusz 15.000 euróból megleszünk, de úgy néz ki nem.

Ez pedig nagy gond, mert több tényleg nincs.

Előzmény: Szipolyka. (44304)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44308

Ugyanolyan gépsorokon, ugyanolyan technológiával dolgoznak.

 

Olyan előítéletet fogalmaztál meg, mint a "koreai autó", meg a "kínai elektronika".

Előzmény: Szipolyka. (44305)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44307

De, persze, a kérdezés okát értem, meg is válaszoltam.

 

Amivel bajom van az a "Ha könnyűt akarsz építs könnyűszerkezetű házat." része. Nem abban kértem tanácsot hogy milyen házat építsek, azt már eldöntöttem 5 éve, 1 éve benne lakom, köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (44303)
nopánick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44306

A 20% az még kevés....

Előzmény: Szipolyka. (44304)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44305

?

Előzmény: Pitylogós (44302)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44304

> Egyre több olyan költség merül fel, amire már nincs pénz

 

Nem azért, hogy biztassalak, de a döntésig hátralevő egy hét alatt az előrelátható költségek NEM lefelé fognak menni.

És akkor az előre nem láthatókról még nem is szóltam :-///

Mi aztán tényleg úgy terveztük a házat, hogy hagytunk egy iszonyatos puffert, amiről azt képzeltük, az életben nem fogjuk kimeríteni. És mi történt? A hónap elején annyi pénz van a számlánkon, amennyi a kettőnk júniusi fizetése plusz a júniusi családi pótlék. Oszt' slussz.

Csak egyetlenegy apró példa: Munka közben derült ki, hogy a házunk és a szomszéd nem teherbíró fala közötti félméteres szintkülönbséget nem lehet egy sima rézsűvel legyőzni. A szomszéd fala mellé L alakú betontömböket kellett lebetonozni, és úgy feltölteni vízszintesre az egész miskulanciát. A többletköltség 1800 euró, Csak így hirtelen. És ilyen kicsinységből volt annyi, mint a tarka macska. Ha nem terveztük volna irreálisan túl a költségeket, most vehetnénk fel a pótlólagos kölcsönt, ami egyenes út a csődhöz. Így "csak" abba törődünk bele, hogy kifogytunk.

 

Általános tanács építkezőknek: 20%-kal több kiadásra kell számítani, mint amennyit el tud képzelni. Akkor van esély :-)

Az építtető cégek nagyon fifikásak. Addig fejnek, amíg van miből. Hogy honnan találják ki, fogalmam sincs.

 

Előzmény: Törölt nick (44296)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44303

Benned nem merült volna fel a kérdés, hogy miért kell könnyűnek lennie?

Előzmény: Pitylogós (44301)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44302

nagy tévedés...

Előzmény: Szipolyka. (44300)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44301

Köszönöm a magasröptű, építő jellegű tanácsot.

 

Olyan jó ötletet adtál, hogy visszarepültem az időben 3 évet, és építettem egy ksz házat, s most benne lakok :)

 

Fafödémes tetőtérben körbe akarom vele falazni a kéményt, ezért kell könnyűnek lennie.

Előzmény: Törölt nick (44298)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44300

> Ne spanyolt, meg olaszt keress, hanem törököt meg lengyelt, s főleg másodosztályút:

 

Erre a kérdéskörre majd visszatérünk 15-25 év múlva, amikor esedékessé válha egy felújítás :-D

Egyelőre elment a vonat.

Előzmény: Pitylogós (44295)
Csokis Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44299

Ez most az Index új vicce. Csak jobb gomb -> kép megnyitása parancsra nyílik, de akkor rögtön nagyban.

Előzmény: pajaci (44294)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44298

Miért kell könnyűnek lenni?

 

Ha könnyűt akarsz építs könnyűszerkezetű házat.

Előzmény: Pitylogós (44297)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44297

50mm Porfix 39,2 kg/nm

50mm Ytong 32,5 kg/nm

 

Van valami hasonló, még könnyebb?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44296

Sajnos nálunk még az is lehet, hogy meg sem vesszük a lakást.

Egyre több olyan költség merül fel, amire már nincs pénz, azt pedig elhatároztam és ragaszkodok hozzá, hogy olcsó félmegoldásokat kerülni fogom. A padlóban még elmegy a laminált, de pl a konyhában nincs spórolás és a festést is rendesen szeretném, természetes festőanyagokkal (mineralfarbe)és még a terasz is ott van...

Hát még végül is van egy hetem eldönteni, addig a lottó is bejöhet :-)

Előzmény: Szipolyka. (44293)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44295

Nemá.

 

Ne spanyolt, meg olaszt keress, hanem törököt meg lengyelt, s főleg másodosztályút: ez kb azt jelenti, hogy szabad szemmel nem látható felületi hibái vannak, de a gyártógépekben lévő kamerás ellenőrzők már kidobják.

 

Ilyen stílussal van tele minden csempebolt.

Előzmény: Szipolyka. (44293)
pajaci Creative Commons License 2011.07.03 0 0 44294

Vajon miért csak a harmadik képet lehet megnyitni?

Előzmény: Szipolyka. (44291)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44293

Költői kérdésedet máris megválaszoltad :-D

Majd ha nyerünk a lottón.

Előzmény: Törölt nick (44292)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44292

Tetszenek. Miért nem ilyet rakattatok, ha tetszik a kő (költői kérdés, gondolom itt is ami már jó, szép, az drága)?

Biztosan örök darab, akinek tetszik nagyon megérheti.

Előzmény: Szipolyka. (44291)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44291

Jah, nálunk egy 4 négyzetméteres napkollektor van, április óta ingyé' jön a melegvíz!

(Ésszel persze, estére-éjszakára levesszük a célhőmérsékletet 35 fokra, nappal 45 fok, ha pedig belép a kollektor, akkor mehet fel 60-ig (feljebb nem, a vízkőveszély miatt - nagyon kemény a vizünk).

 

Az előbbihez még példa:

Álmaim nappalija:

vagy

...ehelyett ez van (de szeretjük ám, mert szép!):

Előzmény: Törölt nick (44290)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44290

Pelletkazános központi padlófűtés, szolárral való kiegészítésre való előkészítéssel.

Ez azért kellhet, mert a meleg viz is ezzel készül és ha idővel megkapja a szolárelemeket, akkor nyáron nem kell azért pelletet tüzelni. Most még olcsó, nem gond, de ki tudja mit hoz a jövő.

Előzmény: Szipolyka. (44289)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44289

Egészen biztosan igazad van, én csak a laminátot (egész lakás) tudom a járólappal (konyha, fürdőszoba) összehasonlítani, nem érzek különbséget.

 

Nachstern, nálad milyen fűtés lesz? Gáz, hőszivattyú?

Előzmény: Törölt nick (44288)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44288

A kő azért még úgy is hideg.

Simán érezni a különbséget, nálunk egyik szoba most járólapos, a többi parkettás. Ég és föld a különbség fűtés nélkül is!

Előzmény: Szipolyka. (44285)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44287

> Az megfizethető ár, még szegélyekkel is és akkor is ha aláfektetünk egy kis zajcsökkentő fóliát.

 

Nem zajszigetelő, hanem nedvesség. A zajszigetelés már rajta van. Vigyázz, mert amit aláraksz, annak a hőszigetelési együtthatóját hozzá kell adnod a többihez! Ez a párazáró fóliára is vonatkozik (de azt nem úszhatod meg)!!!!

Előzmény: Törölt nick (44282)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44286

Hát ez vastagabb 14-22 mm között vannak, ezért padlófűtéshez még jó, de nem ideális.

De gondoltam a jó falszigetelésnek hála, nem lenne nagyon rossz, főleg hogy a konyharészen járólap lenne, ami jól vezeti a hőt.

Még meggondolom, mert árban és munkaigényben olcsó.

Előzmény: epitkezes1 (44280)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44285

> De csak télen lenne igazán mezítláb járható:-)

 

Ó, mi zoknisok vagyunk :-)

Előzmény: Törölt nick (44282)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44284

> Izgalmasan hangzik, a "jó padlófűtéshez" azt jelenti, hogy jó vékony?

 

Nem teljesen. Azt jelenti, hogy a hőszigetelési együtthatójának kisebbnek kell lennie egy adott értéknél.

Értelemszerűen ezt általában a vékonyabb padlók teljesítik.

Irodalom:

http://www.die-heimwerkerseite.de/Bodenbelage/Laminat/Laminat_auf_Fussbodenheizung/laminat_auf_fussbodenheizung.html

(Nachtstern tud németül.)

 

A lakás/ház jó hőszigetelése azért is nagyon fontos, mert a laminát hőmérséklete nem haladhatja meg a 26 fokot (általában). Ha jól emlékszem, az Elesgonál es 28 fok, de nem merek rá megesküdni. Mindenesetre nem szabad nagyon megmelengetni.

 

Nem árt, ha a bútorok nem zárják le teljesen az alattuk levő padlófelületet, mert ebben az esetben csökken a fűtőfelület.

Mi például megemeltük az ágyainkat: kis fatalpakat csavaroztunk alájuk, így mozoghat a levegő.

 

Előzmény: epitkezes1 (44280)
Pitylogós Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44283

Ezért kár Ausztriába menni.

 

Mátraparkett, BEFAG, van ez hazaiban is.

Előzmény: epitkezes1 (44280)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44282

Az megfizethető ár, még szegélyekkel is és akkor is ha aláfektetünk egy kis zajcsökkentő fóliát.

El is mentettem a linket, köszi.

 

Parafán gondolkodok még, de majd lehet hogy a lamináltokat váltja idővel.

Az egész nappali lejárókövezése is érdekes megoldás lenne és látványos. De csak télen lenne igazán mezítláb járható:-)

Ilyen napokon mint ma is (nem megy a fűtés és 11 fok van) biztos hideg lenne a kő, legfeljebb azon az évi 10-12 napon lenne jó amikor kánikula van.

Előzmény: Szipolyka. (44279)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44281

> Mi kell a parketta alá? Gondolom egy réteg recsegést csillapító szivacsréteg kell. Ragasztani kell, vagy lehet?

 

Csak a laminátról tudok nyilatkozni.

Mindenképpen kell alá egy vékony polietilén fólia. Új háznál/lakásnál extrém fontos megvárni, míg az esztrich kiszárad (nedvességmérés!).

Kell még lépés-hangszigetelés (az is egy réteg valami), de az általam linkelt típusba be van építve.

Ragasztani nem kell, és nem is ajánlott, ennek a típusnak kiváló a fugaillesztése. Ha belenyomsz valamit, nem lesz elég a hely a fugában az illesztéshez.

Úgy kell letenni, hogy legyen a szélső sor és a fal között valamekkora hely, máskülönben a hőtágulás miatt fel fog púposodni.

Előzmény: Törölt nick (44273)
epitkezes1 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 44280

Leider kann ich deutsch sprechen nicht!!! :D

 

Izgalmasan hangzik, a "jó padlófűtéshez" azt jelenti, hogy jó vékony? mert a lamellában pont az a jó, hogy 10mm-es..

Előzmény: Törölt nick (44278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!