Keresés

Részletes keresés

Palási Creative Commons License 2013.09.02 0 0 11686

 Így biztos nem szabad kinézni. Na de ez a tisztítónyilás hol van?

A becsatlakozás alatt vagy felett ? Egyáltalán most mi üzemel ezen a járaton ?

 

 Vagy ez  egy járat vég  ? Régi nevén koromzsák . Kondenzátum gyűjtő.

 

 

 Ahhoz hogy ez befejezett legyen, nem kell más mint a  kiállóvégek lemezollóval való  levágása, dugó és a régi  ajtók ( beton) v isszahelyezése . Természetesen úgy hogy ne essen ki. Tömítés se árt !!

 

 

  "'Azért elbeszélgettem volna a kivitelezővel erről... "  A kivitelezővel mindig a megrendelő beszélgethet el. ( vagy balesetnél a hatóság )

 Te voltál az ??

 

 

 Még mindig van egy kérdésed  ime :

 " nem kell gáztömör legyen?"

 A kémények eleve nem gáztömörök - alul felül nyitottak - kivétel a ventillátoros készülékek kéményeit. Jó közben azért tömörnek kell lenni egy kéményjáratnak.

 Tehát kérdés hol van és miféle készüléket lát el  !

 Azért feltételezem csak alul vagyon. ha kevés apénzed  szerzel valahonna  ásvány6 üveggyapot szigetelő anyagot becsomagolod duplán  alú fóliába és kitömöd a nyílást, vissza az ajtók - a végleges megoldásig !!

 A kéményseprőknek ne szólj, mert  biztos drága mókára kényszerít(het)enek.

Előzmény: WD_40 (11685)
WD_40 Creative Commons License 2013.09.01 0 0 11685

Sziasztok!

Szerintetek ennek hogyan kellene kinézni szabványosan? Vagy ez így ok, nem kell gáztömör legyen? Leveszem a tisztítónyílás ajataját, és rögtön ez a látvány:

Régi FÉG cirkó, régi fatüzelésű kéményjárat lett felhasználva a béleléshez. Azért elbeszélgettem volna a kivitelezővel erről...

Jah, és ezzel mit lehet csinálni? Nem tudok rátenni dugót, mert a pereme - nem tudom mennyire látszik a képen - a nyílás mögött van közvetlenül. 13-as kémény...

laszloszabo1971 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 11684

Szép estét  Mindenkinek!

Szeretném a tanácsát kérni a fórum tagjainak.

12 méter magas kémény mely saválló bélelést kapott.A  bélelés ovális alakú(egy kisméretű téglányi az eredeti kémény)

a vegyes kazánt szeretném elköltöztetni a jelenlegi helyéről.3,8 méterre lenne távolabb a kémény fali nyílásától s ezen távon 1 méteres szintkülönbség . A  falon kívül menne fém kémény csővel melyre kőzetgyapot szigetelést tennék hogy ne hűljön.

Működhet a dolg?

Köszönöm válaszukat.

Laca.

zs39 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 11683

Kösz, Totya, igyekszem elrendezni a dolgokat.

Én egyébként nem tartom haszontalannak az ilyen fórumokat és egyébként sem a civil kurázsit, sok esteben értelmesebb megoldásokat talál ilyen módon az ember, mint ha a nagytiszteletű hivatalokra hagyatkozik. :)

Előzmény: Totya3 (11682)
Totya3 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11682

Szia! Végül is igazad van, de nem jutsz előrébb, mert itt sem fogsz jó válaszokat kapni a feltett kérdéseidre. Ahágy vidék, annyi szabály. Nem egyformán értelmezik, vagy ami még rosszabb(illetve lehet, hogy jobb néha, átmenetileg), nem egyformán tartják be a törvényben leírtakat a társaságok. Van ahol egy tiplit se, van ahol rá mehetne a klíma is. Van ahol 100ezreket fizetsz, van ahol 5-öt. Hidd el, nincs jó válasz, hacsak nem írod le hol laksz, és találsz valakit, aki már átment a tortúrán. De lehet, hogy nem akarod leírni a lakhelyed, ahogy én sem írom le, hogyan van új kéményem... Egyébiránt sok sikert kívánok, őszintén!

Előzmény: zs39 (11680)
Varek1 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11681

 Jól megmondtad. !

Igazad van !

 Annyira sunyiak, hogy csak ellenőríznek, de arra képtelenek, hogy akkor igy is neveztessék magukat.

 Kémény Ellenőrzési Hatóság vagy Főhatóság !!

Előzmény: zs39 (11680)
zs39 Creative Commons License 2013.08.26 0 0 11680

Mégis, mit gondolsz, miért teszünk fel kérdéseket ezen a fórumon? Mert a Kéményseprőipari Tudományos Akadémia olyan jólműködik? Vagy mert olyan hülyék vagyunk, hogy eszünkbe sem jut a legkézenfekvőbb megoldás, egyenesen a hatósághoz fordulni?

Nem! Azért, mert 3 levélre nem válaszolnak (április, május, elmúlt hetekben). Mert bátyámnak válasz gyanánt egy szabvány számát adták meg, ami 10.058 Ft-ért vásárolható meg. (PDF-ben pár forinttal olcsób, csak az a modul nem működik az adóforintokból élő hivatalnál.) Mert a sorellenőrző szakember nem tud egyenes választ adni, holott a feladatai közt (feketén fehéren leírva) szerepel a szaktanácsadás is. Mer sok, feleslegesen kidobott pénzről van szó.

Nekem eddig 2 nap fizetetlen szabadságomba került a kéményseprő, a központjukba elutaznom szintén egy nap és kb. 4000 Ft, nem tudom másképp megoldani.

Ezért. És ez szerintem nem olyan vicces.

Előzmény: Totya3 (11674)
Totya3 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 11679

Látod erről beszélek! Itt valaki azt monta nem lehet, te meg elhiszed. Kérdezd meg a lakóhelyedhez tartozó kéményseprő társaságtól!

Előzmény: Korundos (11678)
Korundos Creative Commons License 2013.08.25 0 0 11678

 A klima napolva legalább 8 - 10 hónapig.

Amúgy komolyabb kéményekre minden további nélkül feltehetnek sokmindent. pl. mobiltelefon átjátszókat , hirdetéseket stb. Az ilyen szerény háztartási kéményekre olykor egy egy riasztó vinnyogóját teszik fel.  Egy rögzítő csavar tiplije max.  6 -8cm megy a kéményfalba  az meg úgyi  min 12 cm.

 Lesz annak a leendő klímának nagyon jó helye. Ez a használaton kívüli kéménytest nagyon kínálta magát, de ha nem, hát nem !!

gmkiev Creative Commons License 2013.08.25 0 0 11677

Érdekes kérdés. Van ahol e "finnyás népek" még egy MA tiplit sem engednek a kémény semelyik részébe befúrni!

 

Előzmény: Korundos (11673)
Korundos Creative Commons License 2013.08.25 0 0 11676

 Melik az illetékes hatóság ?

Előzmény: Totya3 (11675)
Totya3 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11675

Gondolod, hogy amit itt mondanak, azt el fogja fogadni a hatóság? Nem kéne inkább őket megkérdezni?

Előzmény: Korundos (11673)
Totya3 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11674

Menj be a területileg illetékes hivatalba, meglátod mennyit kell majd fizetned. De utána már nincs kihátrálás! Nem is értem, hogy egy ilyen kérdést miért fórumon teszel fel!? Itt vársz megbízható információt? Vicces...

Előzmény: zs39 (11670)
Korundos Creative Commons License 2013.08.24 0 0 11673

 Sziasztok !

Van egy kéményfej ami  5 db. járatot tartalmaz, felújított , monolit betonfedkővel lezárva.

Szabad e erre egy klima kültéri  egységét szerelni ?

 A kémény fej mérte  1430 x 400 mm, nagyjából 1 m-re lóg ki a tetőfedésből. A tűzfalaban fut. Az 5 járatból egy db. élő, a többi használaton kivüli.

 Ez egy  5 szintes társaház udvari részén van. Esztétikailag nem zavaró, a legközelebbi ablak is kb. 10 m -re van.

 Nyilván a társasház jóváhagyása kell, de egyebek ?

 Sőt elvileg a kéményseprő ellenőrzést se zavarná.  Van  egy tető kibúvó, innen lehet  az  5 m- es kéményseprő járdára kijutni,    jobbról és balról is egy -egy  ilyen kéményfej  1,43  - 1, 43 közte egy kb. 2 m-es  kihagyás, hátulról a szomszéd ház tűzfala határólja. 

Brikk stone Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11672

 Mondjuk a kéményseprők hajlamosak az un. túlterjeszkedére. De az a mezei  gyalog csak végzi a munkáját. Mostanában amúgy is elég nagy a nyomás rajtuk az un. rezsicsökkentés  folytán. De azt a párforintos kiesést máshol bőven behozzák.

 Tavaly még méregettek olyan dolgokat,  amik teljesen feleslegesek voltak, az idén meg már hanyagolták.

 Ők is a piacról élnek ( más az , hogy ez a piac nem is olyan rossz - fix ügyfélkör, konkurencia nélkül,  kell ennél jobb ??? )

Előzmény: Vezo228 (11671)
Vezo228 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11671

Kérj írásos, hivatoals tájékoztatást a helyi kéményes cégtől, aztán mindegy, hogy mikor, ki az alkalmazottjuk a te lakóövezetedben.

Előzmény: zs39 (11670)
zs39 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11670

Túlreagálom? Lehet...

Mentségemre szóljon, hogy hajlamos vagyok túlreagálni dolgokat, ha az én zsebemből húznak ki pénzt tízeres, százezres nagyságrendben.

Lebonttatnak velem egy egyébként jó állapotú kéményt, amire lehet, hogy 5 év múlva szükség lesz. Pedig lehet, hogy elég lenne "csak" befalazni és lefedni, ami azért nem ugyanaz. Mi a garancia, hogy ugyanaz a kéményseprő jön, aki előtte volt? És ha neki nem jó, akkor kezdődik elölről? Na ne már! :)

 

Egyébként ki, melyik szakmában engedheti meg magának, hogy ne legyen tisztában az épp aktuális szabályozással?

Előzmény: Totya3 (11669)
Totya3 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11669

Kicsit túlreagálod. Semmi nem fehér, vagy fekete. Ha a kéményseprő elfogadja tőled a kémény kivonásához az általa kért feltételeket, majd a munka lapról kivezeti, és az adminisztrátorokkal rögzítteti, hogy neked már nincs kéményed, akkor ha szabálytalanul járt el, az az ő felelőssége és ezt tudja jól! Mondhatni szívességet, felelősséget vállal helyetted, hogy megkíméljen egy csomó herce hurcától. Hidd ez valós viselkedés, nem kell messzire mennem...

Előzmény: zs39 (11668)
zs39 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11668

Tájékozatlan? Más szóval nem ért a szakmájához?? És akkor hogy meri végezni a munkáját, és hogy kérhet érte pénzt?

És én honnan kaphatok hiteles tájékoztatást, ami megfelel az aktuális szabályoknak? Mert ha én nem azok szerint járok el, akkor - gondolom - zokszó nélkül megbirságolnak.

Előzmény: Égető1 (11667)
Égető1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11667

 Szerintem csak tájékozatlan  volt.

 Habár lehet már újabb szabályok vannak !

Előzmény: zs39 (11666)
zs39 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11666

Nekem azt mondta a kéményseprő, hogy le kell bontani cserép alá, ha üzemen kívül akarom helyezni. Hazudott? Bontási engedélyről meg egy szót sem szólt...

Előzmény: Égető1 (11665)
Égető1 Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11665

Viszont így továbbra is fizetsz a sor ellenőrzéskor.

 

 Tehát az alantiakon túlmenően szólsz az illetékes kéményellenőröknek. nagyjából így , de a kéménytetejére kell még egy beton fedés is és a seprők díja nagyjából egyéves ellenörzési összeg. Valószinű a szobai  dugózást is kifogásolni fogják, de  végre hajtod a kéréseiket és aztán tovább nem fizetsz.

 Üzemenkivül helyezésnek nevezik. Amit kérdeztél az a bon tás, ami engedély köteles.

De elbontani felesleges, kellhet az még.

Előzmény: Dexter Morgan 55 (11662)
gmkiev Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11664

Bocs: em hüvely, hanem dugó.

Előzmény: gmkiev (11663)
gmkiev Creative Commons License 2013.08.23 0 0 11663

Kihúzod, a füstcsöveket.

Majd bedugózod légmentesen a falihüvelyt.

Ktsg:

 

2 db falihüvely

2 db sziloplast

2 üveg sör :))))

Előzmény: Dexter Morgan 55 (11662)
Dexter Morgan 55 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 11662

2 db egymás mellett lévő, gázcirkó ill. gázmelegítő kéményének megszüntetése hogyan zajlik és kb. mennyibe kerül?

 

Kösz

egonca Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11661

Hát, úgy néz ki, hogy megúsznám a dolgot olcsóbban és egyszerűbben, de kellene "Hő és áramlástechnikai méretezés"-t végeztetni. Tud valaki ajánlani ilyen szakit, aki ezt elvégzi. Csatolni kell ugyanis a szakvéleményhez (megrendeléshez)

Varek1 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11660

 Nekem meg egy lakatos a 30x30 -as zárt szelvényre , amit előtte megnéztem -/ 2950 -3100 ft/ 6m között árulják/ ő 3700 -at akart rászámolni. Végül is igaza van, el kell hozni. Az más hogy 3 x annyi munkadíjat kért volna mint egy másik,   így nem lett vele üzlet !

Előzmény: egonca (11658)
egonca Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11659

"Van annak szebb neve is  - égéstermék." Hát igen, olyan ez mint pl. a nyílászáró. Azt hiszik a szakik, hogy ettől tudományosabb. Nekem mindensetre nem nyílások vannak a házamon, hanem ajtók és ablakok. :)

 

Szóval nyílt égésterű a kazán.

 

"Apropó a 13 -as sor ellenőrzés megvót ? Ha nem, mondd majd  a mesternek megvan a papír,  majd beviszem !

Mosojogj rá szépen !"

 

Látod, ez már egy jó ötlet. Majd mosolygok :)

Előzmény: Varek1 (11657)
egonca Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11658

Hátha érdekel még valakit:

A szakvélemény ára: 25.000 Ft, melyben benne foglaltatik az áfa!

Nekem erre 35.000 + áfát számolt a derék ajánlattevő

Voltam ugyanis az ügyfélszolgálatnál és úgy tűnik, hogy nem is olyan emberevők...

Varek1 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 11657

 Nos látod foglakozunk veled    :

  Egyáltalán milyen rendszered van ? Nyilt égésterű vagy zárt ? Remélem tudod a kettő közötti különbséget ? Ha zárt /annak a valószinűsége kicsi , de oda tényleg korr  ac.cső kell / ha nyilt,  jó oda az aluminium. Ami kimegy egy ilyen gázkéményen,  azt ne csúfold füstnek. Van annak szebb neve is  - égéstermék.

 Apropó a 13 -as sor ellenőrzés megvót ? Ha nem, mondd majd  a mesternek megvan a papír,  majd beviszem !

Mosojogj rá szépen !

Előzmény: egonca (11651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!