Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5474
Aha... ezt a munkahelyed foglalkozási ártalmának számlájára írom...  :-)
Előzmény: karako-hid (5472)
civertan Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5473

kedves sirocco, nagy méretü képeke

t küldtem  felvidékröl mert nem tudok kicsit késziteni belöle is alapitó atyánkban bizom hogy a nyomda továbbra se foglalkoztatja és fel bir tenni belöle
Előzmény: sirocco (5466)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5472
Nem, ezt vonatból készítettem.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5471)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5471

Üdv ismét a Topikban, már kezdtem félni egymagamban...  :-(

 

Hát Zólyom Alsóvára szép télen-nyáron is... felmentél a Pusztavárba is?

Már nem is olyan puszta, szépen felmagasították a Felsővár - felsővárát

Előzmény: karako-hid (5470)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5470

Itt egy 2005 márciusi kép Zólyomról:

Zólyom

Előzmény: Nagyon Várbarát (5469)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5469
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5468

Mivel én is kaptam váras kártyákat és a Topiklakók közül is többen jelezték ezt, így közösségileg szeretném Civertan kollégának nagyon szépen megköszönni a gondoskodó jócselekedeteit! :-)

 

Isten tartsa meg a szokásodat Civertan! Proszit, egészségedre! :-)
Előzmény: sirocco (5463)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5467

Kösz szépen az ajánlót, gyorsan átballagtam a közeli Postára, ahol a hölgy kedvesen közölte velem, hogy még nem is hallott róla... de én igen! - gondoltam és tovább ballagtam a szintén öt percre lévő újságosbodéhoz, ahol nagy örömömre meg tudtam vásárolni a "Földgömb" 2006 / 1. január - februári számát.

Valóban a külföldi tájakat bemutató írások mellett ott olvasható Nógrád várának históriája + szép színes új fotókkal ábrázolják a helyreállítás alatt lévő történelmi épületet... talán egy kicsit még szólni kellett volna a jövőjéről, mit is akarnak tenni a nógrádiak ha majd elkészül a váruk?... ha azt még megérem...

 

Délelőtt dobta be a postás bácsi a "Műemlékvédelem" 2005 / 6. számát, amit nagy örömel lapoztam végig... a végére az örömöm elszállt, mert sajnos várról szóló cikk egy darab sem volt benne!  :-(  De azért kitöltöttem az idei esztendőre szóló előfizetési csekket és feladtam, reménykedve a szebb jövőben!  :-)

 

Persze annál izgatottabban, kiéhezettebben várom a Várak - kastélyok - templomok új lapszámát, aminek a jövő héten meg kell jelennie! :-)))

 

Földgömb 2006 / 1.

 

Műemlékvédelem 2005 / 6.
Előzmény: Lajos bácsi (5459)
sirocco Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5466
Én szeretek e-mailt kapni ha nem munka és nem reklámanyag...
civertan Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5465
szivesen nagyon megterhelhetem nagyon postafiókodat
Jesper Olsen Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5464
Ez már a 2006. 1-es szám?
Előzmény: Lajos bácsi (5459)
sirocco Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5463

A kártyák megérkeztek, ezúton is köszi őket! :-)))

Jó ötlet lett volna egy légifotós váras falinaptár, szerintem sokan vevők lettek volna rá! Én biztos!

sirocco Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5462
Én is átküldöm a linkeket, amint kérted, de legfeljebb 3 mailt küldtem tegnap.
Előzmény: civertan (5457)
civertan Creative Commons License 2006.02.02 0 0 5461
még nem láttam de köszi a figyelfelkeltését.....tudomásom szerint a temetö alatt volt a másik vár ami ha lászik akkor talán márciusban lefotozzuk.....a levegöböl
Előzmény: Lajos bácsi (5459)
civertan Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5460

sajnos nov 1 óta egy sincs

csak egy segitség tavalyi három asszistensem mind elment
Előzmény: Nagyon Várbarát (5458)
Lajos bácsi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5459

Ajánlanám a kedves Hölgyek, Urak figyelmébe a "Földgömb" legutóbbi számát.

Nógrád váráról van benne egy cikk, sok képpel.

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5458

Részemről igen, mindent itt is közölt linket elküldök a te címedre...

nem irigylem a titkárnődet!  :-)

Előzmény: civertan (5457)
civertan Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5457
drágáim kezdek szétesni mindenki a civertanra is átküldi a linkeket, ? ma 270 emailt kaptam
Előzmény: sirocco (5454)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5456
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5455

Két könyv a Báthory Erzsébet körül még napjainkban is zavaros ügynek számító históriáról:

 

 

 

Szlovákiában most forgatnak nemzetközi stábbal egy filmet a titokzatos úrnőről, régebben tárgyaltuk is néhány linkkel fűszerezve...

Előzmény: sirocco (5454)
sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5454
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5453

Lehet már vagy négy esztendeje, hogy arra gondoltam, miért mindig csak a kedvenc vidékemre, a Felvidékre menjek kirándulni, amikor a Történelmi Magyar Királyság várai mind a négy éjtáj felé megtalálhatóak. Végül úgy döntöttem, hogy a Ny-i végek felé veszem az irányt, aminek meghódításához egy barátom is csatlakozott. Szorgalmas tervezés után a kerékpáromat nehéz csomagokkal felmálházva, már az állami vasúttársaság szerelvényén találtam magamat. A K-i pályaudvaron izgatott leskelődés, de már jött is a cimborám, aki nálam sokkal nagyobb tapasztalatokkal rendelkezik, mivel hogy ő már Európa számos országában csavargott. Tehát megkezdődött a kerékpártárolós vagonban az órák hosszat tartó zöykölődés Ny-felé... ez a vagon egy teljesen üres kocsi, melyben a falhoz rögzíthetjük a kerékpárokat, majd mellé heveredve sörözhetünk nomád módra... de aki ezt szereti, annak tökéletesen megfelel... Győrben gyorsan át kellett pakolni a vonat elejére, mert persze a mi részünk Szombathelyre kanyarodott el... és végre Sopron hűséges városában szilárd talajra rakva lábunkat elindulhattunk a felfedező utunkra. Természetesen a sok száz éves polgárházak közül itt-ott kibukkanó városfalakra vadásztunk, majd a Fabrizius-ház pénztárában üldögélő nénitől vásárolt rengeteg TKM füzettel gazdagodva ültünk le egy csendes borozóban. Még a délután folyamán kitekertünk a Felső-Lővérek dombjai között magasodó Taródi-várhoz, melyet az évtizedek óta építő Taródi István várúr, egyszemélyben tulajdonos mutatott be. Fantasztikus munka lehetett ezt a kőrengeteget felépíteni, még ha az "igazi várakhoz" szokott szememnek néhol furcsa is volt! De tisztelettel adóztunk az emberi akarat eme megnyilvánulásának... azt meg örömújongással vettük, hogy megengedte a hátsó várudvaron tábort üthetünk. Persze a vacsorát csak szigorúan a sátor bezárt magányában költhettük el, mivel a közeli bozotósból támadó óriási szúnyogok belölünk akartak vérmintát venni!  :-(

Másnap rövid búcsúzás után már a Sopron melletti Ágfalva határátkelője felé tapostuk a pedált. A hosszú autósor láttán felsóhajtottam, de barátom szerényen megjegyezte, "legyünk pofátlanok" és már tekertünk is a kocsik között előre. Az osztrák határőr kérdésére, miszerint: "zigaretta, alkohol?" nemet intettünk a fejünkkel és már gurulhattunk is az asztallap simaságú osztrák utakon. Itt jegyzem meg a történelemben kevésbé járatosak számára, hogy a bejárt területek mind 1920 előtt Magyarország nyugati vármegyéihez tartoztak, mi csak direkt ezen a részen akartunk bóklászni...

A magunkkal vitt magyar autóstérképem csak a nagyobb településeket ábrázolták, így időnként meglepetéssel botlottunk újabb, ismeretlen falvakba. De végül is segített minket a vándorok Istene, amikor a sík vidéket lezáró Rozália hegységet elértük. Persze itt kezdődött a szenvedés, az alföldi laposhoz szokott lábaimmal szinte beleálltam a pedálba, a váltókat is a hegyi terephez állítottam. Hát be kell vallanom férfiasan, ahol nem bírtam, ott tolltam a masinát... majd megjutalmazva magamat a lejtős hatalmasra begyorsultunk, ami meg a frászt hozta rám...

De végül is elértük a hegység egyik sziklaperemét koronázó Fraknó várát, ami jelenleg is az Esterházy hercegi család tulajdonát képezi. Persze ők nem itt laknak, de van anyi eszük, hogy jó pénzért mutogatják a régmúltra kíváncsi látogatóknak. A jó pénz ez esetben 70 schillinget {kb. 1400 Ft.} jelentett, tömeg az pedig mindig van, ez a vár igancsak felkapott kirándulóhely, ami nem csoda hiszen teljes épségben fennmaradt... ugyebár az Esterházyak Habsburg-párton voltak mindvégig, bár azért itt is akadt "fekete bárány". Megváltva a belépőket, kellő számú képeslapot és történelmi könyvet vásárolva csatlakoztunk az idegenvezető mögött nyomuló tömeghez, hogy végigjárhassuk a számtalan termet, melyekben az Esterházy ősöket ábrázoló olajfestményeket, a házi ezredük XVIII. századi fegyvertárát valamint a világhíres kincsgyüjteményt örizték az utókornak. Én még ilyen gyönyörűséges régi tárgyakat sohasem láttam ekkora töménységben! Tehát csak javasolhatom bárkinek, menjen el, kérjenek tőle bármennyit belépőre, ez feltétlenül megéri!  :-)))

A várlátogatásunk végéra érve az esti szállásunkat, vagyis a sátrunkat a külsővár falának tövében vertük fel... jólesett az egész napi pedálozás után a különleges vagdalthús, mellé a soproni kenyér... mert barátom javaslatára mindennel elláttuk magunkat még magyar földön, ő már tudta, hogy ami nyugat, az bizony megfizethetetlenül drága lesz nekünk! Kivételt csak a sörrel tettünk...

 

Folyt. köv....

 

A távoli hegycsúcson már látjuk a célt, Fraknó várát

 

Mély szárazárok keríti a váratA várkaput magyar szentek szobrai díszítikA fraknói várat ismertető könyv... persze csak német nyelvű!

 

További részletekért érdemes megnézni a www.varak.hu oldalán Fraknó várát:

 

http://mars.elte.hu/varak/frakno/fraknotortenet.htm és más linkeket...

sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5452
Amit lehet, úgy csinálok, de ezzel konkrétan azt tudom csak tenni, hogy minden egyes linkcsoportba beteszem.
Előzmény: Nagyon Várbarát (5451)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5451

Ugye, látod, hogy minél jobban belemerülsz a részletekbe, annál kevéssé tudod átfogni az egészet... ez a bőség zavara!  :-)

Az ilyen több várat ismertető linknél próbáld külön-külön szétválasztani az egyes erődítményeket. Szerintem inkább szerepeljen több helyen is, minthogy kimaradjon a sorból!

Előzmény: sirocco (5450)
sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5450

Közben még ilyen érdekességeket is találtam:

 

Egy kis történelem:

http://www.c3.hu/~fons/korpas3_30.htm

 

Felvidéki várak:

http://kamvyrazit.szm.sk/ziar_nad_hronom/hradyazamky/index2.phtml?M=1

sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5449
Előzmény: Nagyon Várbarát (5448)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5448
Természetesen kívánságodnak szívesen eleget teszek... most főleg, hogy kényszerszabadságon vagyok, így régóta elodázott terveim közül a távolban lakó barátaimnak megírom a leveleket + felvidéki várak linkjeit vadászom + elkezdem a burgenlandi vártúrám ismertetését...
Előzmény: sirocco (5447)
sirocco Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5447
Esetleg ezt a kerékpáros túra élménybeszámolót nem dúsítanád fel néhány fényképpel is? Persze nem elsősorban a zsíroskenyér-falatozásról szólókra gondolnék...
Előzmény: Nagyon Várbarát (5445)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5446

Gratulálok! Látom, szépen ráéreztél az ízére... mint ahogyan én is!

Esetleg még annyit tudok ajánlani, hogy tegyél fel egy-egy jellegzetes fotót, hogy a Topikot olvasók kedvet kapjanak a linkek megnyitására is...

bár nem feltételezem, hogy nem ezt tennék azonnal!  :-)

Előzmény: sirocco (5442)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.01 0 0 5445

Hát lassan már én is a "védett férfiak" korszakába kerülök át, de még mindig nagy híve vagyok mindenfajta zsírnak {legyen bár liba, kacsa, sertés}... remélem ezt a magukat állandóan fogyókúrával sanyargató hölgyek nem olvassák el...

De az a zsíroskenyér csak ott, a kőszegi borospincében esne jól, az ötnapos várvidéki {burgenlandi} kerékpáros vártúra után, melyen felkerestem Fraknó, Lánzsér, Kabold, Borostyánkő és Léka erősségeit.

Előzmény: civertan (5441)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!