Keresés

Részletes keresés

DuJoe Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5105
Megnéztem ezeket, tényleg nagyon jók!
Persze nem tudom kire gondoltál az utolsó mondatodban...:)))
Előzmény: Haani (5104)
Haani Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5104
www.malett.se
www.digitalasparet.se
Ezeket a suliban is használják, sztem nagyon jók!
Sokféle feladat, jó kiejtés!
Amúgy mindenkinek ajánlom, még a gátlásokkal küzdőknek is:DDDDD
Előzmény: dmp9 (5098)
DuJoe Creative Commons License 2010.03.05 0 0 5103
Lektor, ginewer köszönöm! Azt hiszem először a gátlásaimat kellene levetnem.
Ez nekem elég nehezen megy, de előbb-utóbb remélem sikerülni fog.
lektor Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5102
ha nem valami humoros ügyröl van szó nem fognak kinevetni. van egy olyan kifejezés a svédben, hogy mänskliga faktorn (emberi tényezö/függö ), ami azt jelenti, hogy az ember csinál hibákat. a mänskliga faktorn az alapja az ember pozitiv és negativ fejlödésének. a m.faktorn akkor lesz elöször negativ tulajdonság amikor nem ismerjük képességeink határait. lényege ennek a svéd definiciónak az, hogy a pozitivumok és negetivumok emberi tulajdonsághoz tartoznak és mint ilyen nem nevetni való.
Előzmény: DuJoe (5100)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5101

Aki svédül akar tanulni:

 

Ajánlom a www.byki.com oldalt, rá kell kattintani a svédre.

Látod leírva és ki is mondja a szavakat, mondatokat. Ha túl gyors, a teknősbékára kell kattintani, akkor lassabban beszél.

Mindig elfelejtem, hogy a dolgok fordítása viszont angolul van. Szóval egy kis angol tudás kell hozzá. De talán a szótár is segít. :))

 

A hibákat tényleg nem javítják ki, ezért amikor kiköltöztünk, megkértem a szomszédokat, hogy javítsanak ki, ha valamit rosszul mondanék, mert ez nekem fontos. Egy hét múlva az egész utca tudta, hogyha velem beszélnek, ki kell javítani a hibákat. Hálistennek nem hibáztam sokat, de tényleg jó volt hogy segítettek. Azonnali visszajelzés és szerintem jobban megjegyzi az ember.

 

Én eleinte ráadásul kevertem a nyelveket, mert Angliából jöttünk, ahol ugye angolul beszéltünk addig, nekem a magyar és a német a két anyanyelvem, szóval időnként belevettem a németet meg az angolt is a svédbe.... Elég érdekes volt! :)))

 

Mindenkinek hajrá!!!!

 

 

 

 

DuJoe Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5100
Még a kapitális hibákat sem? Mert én abban nagy vagyok!!
(Remélem egy idő után már nem, de most még ez a helyzet.)
Előzmény: lektor (5099)
lektor Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5099

Valakinek van valami jó ötlete hogyan lehet megtanulni viszonylag gyorsan a nyelvet

 

szerintem egyéntöl függö, de az sokat segit ha az ember sokat van a svédek között és mer beszélni. kezdeményezni neked kell, viszont ha hibázol nem nevetnek ki. már csak azért is kell közéjük menni mert igy ismernek közelebbröl  ezt ök értékelik, és barátokat is lehet szerezni. gondolok pl. a munkahelyeken a kávé és ebédszünetekre.

Előzmény: dmp9 (5098)
dmp9 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5098
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat!Lehet hogy akkor én sem viszek ki semmi magyar antennát és csak a svéd adókat nézem mert nekem is meg kéne minnél hamarabb tanulni svédül!
Valakinek van valami jó ötlete hogyan lehet megtanulni viszonylag gyorsan a nyelvet?
Haani Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5097
Teljesen úgy állok a nyelvtanuláshoz, mint Te!:)
Bár azért én nézek magyar műsort, neten. A Tv-ben csak svéd műsor van, azt is nézem azért ha lehet felirattal:D
Jelentem Jönköpingben is hasonló hőmérsékleti körülmények vannak, és itt is süt a nap már 3 napja, bár most van kis fátyolfelhő. De a sok sötét nap után ez fantasztikus!!!! Isteni a levegő is. Jó itt:)
Előzmény: Törölt nick (5096)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5096

Én is délen lakom, Göteborg közelében, de itt is minusz 10 van!!!

Süt a nap, az legalább jó. De megfagyok!!!!

 

Látom kisadri, ti is hoztatok UPC-t.

Nekem olyan fura, hogy mindenki hoz Magyarországról antennát, hogy a magyar csatornákat nézhesse. Nekem eszembe se jutott. Igaz, nem sok műsor volt, amit érdemes volt nézni...

 

Én jónak tartom, hogy svéd csatornákat nézzek, jó nyelvtanulásnak is.

Az SFI-ben beszélgettem /illetve csak próbáltam/ törökökkel, arabokkal, de mind mondta, hogy itt kicsit elvannak a suliban, utána irány haza nézni a saját tv adásaikat.

Én első perctől úgy voltam vele, jobb ha minél előbb megszokom, hogy ezt a nyelvet beszélik körülöttem.

 

 

DuJoe Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5095
Hát igen, itt a tavasz! Itt is -9 volt ma reggel, de a tanárnéni aki innen kb. 15-20 km-re lakik egy kisebb településen, azt mondta, hogy náluk ma reggel -15 volt.
Mi lehet északon?? merthogy ez Kronoberg, lent délen!!
Előzmény: Törölt nick (5087)
cafrinka Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5094

Adri! Köszi, mai nap már 3 jó dolog is történt(az egyik az ordibátor) és nem sokára megyek babázni. Megdögönyözöm Vanessa kisunokáját.:)

Előzmény: Törölt nick (5092)
lektor Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5093
ha jól emlékszem akkor 5-6 munkanap.
Előzmény: superhoops (5091)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5092
Nagyon örülök ha egy kis vidámságot csempésztem a napodba! Mindenkinek olyan szép napot kívánok amilyet szeretne!!!!
Előzmény: cafrinka (5090)
superhoops Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5091
a nationel id hány nap allat lesz kész? gondolkoztam azon nem csináltatok uj svéd utlevelet mert elég a Magyar utlevel Schengen kivül megyek.
Előzmény: lektor (5081)
cafrinka Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5090

ordibátor...

 

Jót nevettem,annyira jópofa szó.:)

Előzmény: Törölt nick (5088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5089
Arra ugyeljetek a maszekolasnal, hogy a beallitas kozben egyszerre tobb csatornat is ellenoreizzetek, mert ott is nagy lehet a szoras...
Előzmény: Törölt nick (5088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5088
Szia!
Mi UPC-t hoztunk, és szakember nélkül nem lehet beállítani. Jelenleg minden létező csatornát fogok, kivéve a magyarokat. Csak a Duna, de azt még egy bottal is be lehet fogni. A beállítás 400sek be került. Most, ha le megy a tetőről a hó én fogom beállítani, a párom lesz az ordibátor: most jó, most nem jó!!! Valami csak összejön. Fizetjük minden hónapba a csomag díját és nem tudunk nézni semmit
Előzmény: dmp9 (5076)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 5087
Hurra, itt a tavasz!...-9c...:DD
lektor Creative Commons License 2010.03.02 0 0 5086
utána néztem, igazad van.
Előzmény: Törölt nick (5085)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 5085
Nekem meeg sikerult kozvetlenul a szamlanyitas utan (2008), de a paromnak ugyanott, hasonlo korulmenyek kozott mar (2009) nem...aszontak, ott mexunt ez a lehetoseg...
Előzmény: lektor (5084)
lektor Creative Commons License 2010.03.02 0 0 5084
erröl nem tudok. mióta? úgy tudom viszont, hogy számlaszámnak kell lennie annál a banknál ahol a bank Id-kérik.
Előzmény: Törölt nick (5083)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.02 0 0 5083
A bankoknal is megszunt...
Előzmény: lektor (5081)
satube Creative Commons License 2010.03.02 0 0 5082

Köszönöm a tanácsokat.

 

A Tivolit sajnálom, arra nem is gondoltam, hogy csak ápr.15-én nyit, akkor ez kimarad, mivel fix az időpontunk, pont előtte visszautazunk.

 

Ettől függetlenül is gondolkozunk viszont a Legoland-en, ami kicsit messzinek tűnik ugyan, - és a híddíjak sem olcsók, - de ha már itt vagyunk,valószínüleg egyik hétköznap megkockáztatjuk. (A kisebbik fiam nagy Lego-rajongó,nagyon boldog lenne, a nagyobbik viszont volt már Angliában,Windsorban a Legoland-ben, így őt annyira nem izgatja ez a program.)

 

Bár több tanácsot is kaptam, hogy vonattal érdemes menni Koppenhágába, én lehetőleg maradnék az autónál,elsősorban  a szombati és vasárnapi napokon. Nem tudom, itt is úgy van, hogy szombaton csak délig kell fizetni a parkolásért, és utána hétfő reggelig ingyenes ?

 

 

 

lektor Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5081
mivel a svéd posta kassa szervize, ahol intézték, megszünt ezért a skatteverket vette át, de lehet intézni a bankoknál is. a rendörség az un. national Id-t adja ki svéd állampolgárok részére, mert az utazásra is érvényes a Schengen-en belül.
Előzmény: Haani (5077)
lektor Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5080

a nyári gumit ápr.1 és dec.1 között lehet használni.

 

én szakemberrel állittam be a digit, mert ahol én lakok nagyon nehéz ráállni az intelsatra.

Előzmény: dmp9 (5076)
lektor Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5079
a nyári gumit ápr.1 és dec. 1 között lehet használni.  nekem digi tv van és szakember kellett, de ha ügyes vagy te is meg tudod csinálni. megjegyzem. a digi az intelsaton van és nagyon nehéz müszer nélkül beállitani.
Előzmény: dmp9 (5076)
lektor Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5078

amikor én cseréltem a jogsit elég volt egy szemvizsgálat az optikusnál. amikor lejár (5-10 év) küldenek egy értesitöt amit ki kell tölteni, optikushoz menni, befizetni a kezelési költséget és várni az új jogsit.

 

tökéletes Id-nek, én is azt használom.

Előzmény: DuJoe (5075)
Haani Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5077
Én úgy tudom, hogy 2009 januárjától már csak a Skatteverket csinál ID-t.....Inkább a jogsimat nem csináltatom meg, még évekig jó:) Inkább majd az ID-t, csak már dolgozni akarooooook, hogy legyen pénzmag mindenre!:DDDD Amúgy a svéd jogsit megszerezni én sem tudom hogy kell.....HOsszadalmas? Bár sztem mivel EU-s a jogsim, nem hiszem hogy nehézkes lenne....
Előzmény: lektor (5072)
dmp9 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 5076
Sziasztok!
Nyári gumival meddig lehet közlekedi, van valami korlátozás?
UPC-t vagy DigiTv-t szeretnék kivinni és azt szeretném kérdezni, hogy a beszereléséhez kell valami szakember vagy ezt én is meg tudom oldani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!