Keresés

Részletes keresés

rrroka Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170230

Amúgy vasárnap összefutottam Tapírral, ha emlékszik még rá esetleg valaki innen... ;)


Salomon Vertical 500

Amikor megláttam a bemutató videóban, hogy útvonal végig egy pár méter széles gerincen halad Dömös, Szentfa-kápolnától Vadálló-köveken át , és hogy a végén milyen panoráma lesz Prédkilálószéken, azonnal jelentkeztem a Salomon Vertical 500 -ra. Szerencsés voltam és[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170229

En elegedett vagyok a seggemmel :) szoval nem zavar a feszulos naci. Csak van egy marha jo adidas climacool gatyam es neha futok abban. De majd elmegyek dechatlonba aztan megveszem a hosszu gatyam rovid valtozatat.

Előzmény: budai10 (170227)
rrroka Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170228

Köszi! Közben túrtam kicsit a sportidentes részidőket, kiderült, hogy az utolsó 5 km-en a 19. időt mentem, és hogy az első dugókánál még 73. voltam, a végén meg 47., szóval tényleg mehettem volna bátrabban... majd a következő hosszú terepen! :)

Ha megvan a chifutás könyv, akkor a tereptechnikát nagyon érdemes gyakorolni!

Előzmény: Spenót (170212)
budai10 Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170227

Azért meg van annak is az oka,hogy a komolyabb futó emberkék miért a testhezálló nadrágot használják.

Ha az a megoldás használni kell és nem azzal foglalkozni ki mit gondol. 

Előtte kipróbálhatod pl hónaljstifttel bekenni a combodat ahol kidörzsölődik az is segíthet.

Aki komolyan veszi a futást annál  életforma életmódváltás egyben nem dívatolás.Ez milyen jól hangzott. :)

Előzmény: Mr Long (170226)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170226

Ha mar sikositas szoba kerult :)

Ha rovidgatyaban futok, akkor osszeernek a combjaim es kidorzsolodik. Ti mit csinaltok ellene? Vagy vekony a labatok es nincs ilyen problema? Hosszu nadragban nincs ilyen baj, mert ott a gatya ott van vegig a combjaimon. Esetleg vegyek rovid cicanacit es akkor amellett, hogy nem ernek ossze meg a fenekem jo formajat is villanthatom futas kozben?

Előzmény: Spenót (170225)
Spenót Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170225

Sajnos nem mindegyik gél jó, mert nem mind vezeti az áramot. Ez a 190Ft/2.5dl azért nem drága, bár ha másik síkosító is működik, akkor az multifunkciós lehet. Csak szólok, hogy most közgazdászként közelítettem, nem mint lemelegezett futóbolond 😃

Előzmény: krilin (170223)
krilin Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170224

Nem az egész övet kell vizezni, csak azt a részét, ahol az érzékelők vannak. Ideális esetben még a szobában bevizezi, nyálazza, gélezi az ember. Mire kimegyek a mínuszba már test meleg az egész cucc. Meg ez nem egy akkora vizes felület, hogy zavarja az embert. Legalábbis nekem semmi problémám vele, mások nevében nem tudok nyilatkozni.

 

Akit ez a procedúra zavar, annak még mindig ott vannak az optikai jeladók, vagy az olyan órák, amikben ilyen van beépítve. Ezekhez semmi nedvesség nem kell.

Előzmény: schleier (170216)
krilin Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170223

Szerintem amúgy egy mezei síkosító gél is tökéletes, amit bármelyik drogériában kapni. Nem tudom árban melyik a jobb. Ez vagy az EKG.

Előzmény: Mr Long (170220)
Spenót Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170222

Én is egyből vizezés után fölteszem amúgy, sőt, úgy is vizeztem, hogy rajtam volt, de akkor is kevés nálam. Szerintem száraz a bőröm, vagy nemtom...

Előzmény: Mr Long (170220)
Spenót Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170221

Rosszul emlékeztem. Nem 400, hanem 190 Ft.

http://rextra.hu/index.php?route=product/product&product_id=121

Én az Örsön vettem, de több boltjuk van...

Előzmény: Mr Long (170220)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170220

Szakbolt alatt orvosi szakboltot ertesz? Vagy hol veszel ekg gelt?

 

Hat enekem az izzadasban nincs hiany :) Igaz nem az a csatakos, de azert nem szaraz. Igazabol eddig eleg volt a viz, igaz amikor elkezdtem oraval futni kb 5-6 hete mindig volt azert plusz par fok, nem szaradt gyorsan. Plusz egybol felrakom az ovet a vizre es igy nem tud olyan konnyen kiszaradni alatta.

Előzmény: Spenót (170219)
Spenót Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170219

Az a baj, hogy télen akármennyire is bevizezem, nem elég. Én az első km-eket használom bemelegítésre és akkor nem izzadok. Főleg hidegben nem. Megszárad hamar a víz. A gél szakboltban 400 Ft volt és szerintem egy téli szezonra elég lehet. A Sigma nagyobb felületen érzékel, valszeg. Ott bőven elég volt a vizezés. Meg régebben nagyobb intenzitással kezdtem az edzést és hamar megizzadtam.

Előzmény: Mr Long (170213)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170218

Elvileg lehet cserelni. Elso ranezesre egy muanyagnak tunik az egesz ora, de cserelheto.

 

A vizezes nem para, nem furdeni kell, csak vizes kezemet vegighuzom a pant helyen, hogy nedves legyen. Kb 30 centi az erzekelo hossza, csak ott kell neki viz. Kb 3-7 fokban futok sokszor es altalaban (80%) eros szelben, sosem faztam emiatt. A hasam szokott kifagyni rendesen, mivel az nem igazan mozog, csak ugral. Na az sokkal rosszabb.

Előzmény: schleier (170217)
schleier Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170217

Az M400-on lehet cserélni a szíjat?

Előzmény: schleier (170216)
schleier Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170216

Télen,hogy oldjátok meg ezt a vizezést /öv/ ? azért nem lehet olyan kellemes 10 fok alatt...

 

Előzmény: Mr Long (170213)
schleier Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170215

Mr Long és Levus55 köszi a tippet!

Előzmény: Mr Long (170209)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170214

Bevizezem a ket markom...

Előzmény: Mr Long (170213)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.06 0 0 170213

En bevizezem a tht markom, aztan elhuzom oket a mejjeim alatt. Egybol cuppantom fel az ovet, nincs ideje szaradni. Siman jo, igaz en izzadosabb vagyok.

Előzmény: Spenót (170212)
Spenót Creative Commons License 2015.04.06 0 1 170212

Elolvastam a VTM beszámolódat a blogon. Óriási gratula! Ha nagy leszek...

Nekem a chiFutás kötelező. Nem tudom, hogy időjárásfüggő vagy mi, de ezen a héten nagyon térdfájós voltam. Néha ez visszatér. Szerintem a chiFutós technikának köszönhetem, hogy futásnál egyáltalán nem fáj akkor sem, ha hazafele sétánál rendesen (leginkább lépcsőn fölfelé). Néha, 1-2 lépésnél érzem futásnál is, de az általában olyan terepen van, ahol előfordul, hogy sarokra érkezem pár lépést és odaverem a lábamat.

Remélem, nem romlik a dolog. Iszom a Dona-t és igyexem tökéletesíteni a technikát. Ha sikerül a fogyás, az is sokat segít majd... meg esetleg egy rózsaszín Nike... ja, az EKG gélem is rózsaszín... 

Itt jegyezném meg, hogy a pulzusmérő öv használatiját valami liberálbolsevik országban készíthették, ahol nem divat a homofóbia, mert ott is ekg gélt ajánlanak. Nekem sajna a Polarral a vizezés kevésnek tűnik... biztos túl meleg vagyok és hamar megszárad. :)

Előzmény: rrroka (170206)
Alpári Gnác Creative Commons License 2015.04.06 0 1 170211

Nekem egy Polar RS100-asom van, legalább 5 éve megvan, azóta egyszer kellett benne elemet cserélni és szerencsére még fél éven belül romlott el a mellkaspánt szíja, mert arra csak annyi garancia van, de így azt is ingyen cserélték.

Azóta semmi baja.

 

Ez persze egy alapóra, csak egy edzést tud tárolni és nincs semmiféle PC-s átvitel, de nekem nem is kell.

 

A leggyengébb pontja ennek is a pánt, mert ha nem elég nedves, nagyjából a valós érték felét mutatja.

Ez olyankor szokott kijönni, ha hosszabb ideig nem használom, futás előtt, amíg öltözködöm, készülődök, be szoktam áztatni a mosdókagylóba és többnyire jó.

 

Telefon is mindig van nálam, ha FM rádiót akarok hallgatni, akkor egy 5.000 forintos Nokia, egyéb esetekben Iphone.

Soha nem zavart, nem csapkodott nekem semmit, nem nehéz, övtáskában észre sem veszem, hogy nálam van.

Mégis magához a futáshoz az órát szeretem, a telefonon csak az Endomondo megy, ha nem a standard helyen futok, pl. hétvégi városi futásoknál, de azon ugye nehézkes köridőt mérni, vagy bármi más ok miatt megállítani-újraindítani.

Ja, beázástól sem félek, mert nem kelek át patakokon, a bedugós bőrtok pedig az izzadságtól kiválóan megvédi.

 

És kapaszkodj meg: egyiket sem akarom kidobni, mi több, nem is hiszem, hogy én döntöm romba a bolygó ökológiai rendszerét a 2 évenkénti elemcserével.

 

Ergo nekem tökéletesen megfelel az a kombó, amit te kidobásra ítélsz, csak míg én nem baszogatlak azzal, hogy miért nem hordasz kütyüket, te most már rendszeresen baszogatod azokat, akik igen.

De sebaj, ilyenek a szekták, megtanulunk lassan együtt élni velük, legfeljebb mosolygunk egy elnézőt.

Előzmény: barefootBushman (170201)
Levus55 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170210

Polar M400 Black HR

 

DHL 

Free delivery for orders € 149.00
€ 6.99 Shipping costs otherwise

 

DPD, GLS

Shipping costs: € 9,99

Előzmény: schleier (170207)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170209

http://www.amazon.co.uk/Polar-M400-Heart-Monitor-Watch/dp/B00OL0595Q/ref=pd_cp_sg_0

 

En innen vettem, kozvetlen amazontol, £126-ert, nem tudom mennyibe fajna hozzad kiszallitatni, esetleg nezzed meg a nemet amazonon.

Előzmény: schleier (170207)
schleier Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170208

Az akkuidő azért nem tűnik rossznak.

Előzmény: Mr Long (170200)
schleier Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170207

Köszi szépen az infót! már csak jó áron kellene hozzá jutni. :D

Előzmény: Spenót (170199)
rrroka Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170206

Meg gyakorold a chi-futás tereptechnikát, nekem VTMen bejött!

Előzmény: Spenót (170204)
krilin Creative Commons License 2015.04.05 0 2 170205

Van most a Hervis webáruházban Nike Pega akcióban (1 forint híján 20 ezerért) ha valakit érdekel.

 

Spenót tudom, hogy te Vomero-s vagy, de ez most van rózsaszínben is! :)

Spenót Creative Commons License 2015.04.04 0 0 170204

Buzivá avatásom alkalmából most teszek egy fogadalmat, bár igazából nincs sok köze hozzá...

Kitaláltam, hogy mivel a Kékes csúcsfutáson még nem voltam sosem, idén kipróbálom. A bökkenő az, hogy dagadt is vagyok, ami még homérségemnél is jobban zavar a fölfelé futásban.

Xóval, most átállok arra, hogy a versenyig minden héten leadjak 1 kg-ot. Csak akkor indulok, ha ez sikerül. 

 

Spenót Creative Commons License 2015.04.04 0 1 170203

Köszi, hogy lebuziztál! Te tényleg egyszerűbb vagy, mint egy facsipesz... :)

Előzmény: barefootBushman (170201)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.04 0 1 170202

Utalom a soskat, de ettol nem mindenki hulye szerintem, aki soskat eszik...

Előzmény: barefootBushman (170201)
barefootBushman Creative Commons License 2015.04.04 -3 0 170201

Igen, hógyispersze: i.e. volt egy Polar m51-em, a hozzávaló szíjjal, majd mikor az bekrepált egy Cateye HB100-as szíja lett jó hozzá, a montiórája beadta a kulcsot és nekemadta. Ezt én is a futás mellett még a bringaedzésre is használtam, de nem vált be, mert eleve a pulzustartományok határait csak laktátméréssel lehet belőni az én esetemben (de nem akarlak terhelni regénnyel miért) ezt nálam évente meg kellett volna ismételni, ami macerás volt tizenöt éve.Meg nem mért jól, mert állandó mellkasnyálazást -jól olvasod- követelt. (Ilyen hülye UH-os géleket én nem kencézek magamra, mint a buzik.) Aztán meguntam...

Utána csak nem hagyott békén a kisördög -mint titeket most az "okos"telefonozás- és úgy tíz éve (mikor elkezdtem terepen futni és versenyezni -minő balgaság: versenyzés :-) vettem egy kínai, noname utánzat előbbi-továbbfejlesztett változatot. Természetesen annak bepárásodott a számlapja és kiderült, hogy tudok hegyre fel 220- felett...

Végül kipróbáltam -egy jókis sörözés közbeni vita eredményeképp haverom akkor frissen megjelent Suunto Ambit 2-esét, ami valljuk be, azon kívül, hogy teljesen elveszi a figyelmedet még az "úttartásról" is (ha az erdőben erről van értelme beszélni, meg én megyek árkon-bokron néha) csak magamutogatára jó -órmótlan testével. Vissza is adtam 3 alkalom után, mert eleve idegesít ez a sok adat, meg értékelés.

Aztán testvérem (Appmániás) IPhonjára felrakott RunKeeperjével végigcsorogtam vagy húsz hegyi körömön, amiket nagyjából legtöbbet használok és halálba idegesítettük a kollégáit, hogy a durva munkája mellett még hogy van ideje és kedve ilyen szinteseket és hosszakat "joggingolni". Engem meg halálba idegesített közben a lifegő és hol karomat/oldalamat, hol hátamat összeverő és szüttykölődő szarnehéz, beázásra kényes teló. Egészségedre!

Előzmény: budai10 (170179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!