Keresés

Részletes keresés

Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85358

Csak az a baj, hogy a Suarez Sturridge kettős össze sem hasonlítható a Rooney RVP kettőssel...A mieink ketten nem érnek egy felet. Rooney nem elég jó egyszerűen, a kisfiú meg lelassult és nem tűnik fittnek, nem nyer párharcokat...

Előzmény: Vermaelen (85357)
Vermaelen Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85357

Így van ahogy mondod, nincs olyan hogy védekező/támadó játékrendszer. A Liverpool tavaly 3-5-2t használva lőtt ~286 gólt.

 

Ugyanaz van Gaal célja, mint Rodgersnek. Van két csatár, akinek kezdenie kell, viszont a 4-4-2 létszámhátrányt jelentene a középpályán. Ezért a 3-5-2.

Előzmény: Netuddki_m (85258)
milton keynes Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85356

hát ja. egyszerűen hihetetlen, hogy amikor a védőink passzolgatnak egymás között, fletcher a közelben sincs. neki kéne visszalépni a labdáért, erre valahol a félpályánál bóklászik.

Előzmény: Netuddki_m (85354)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85355

2 hét szünet jön most...Addigra fel fog épülni a java...

 

#Rooneyout

Előzmény: MagicBoy (85353)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85354

Fletcher hiánya mindent elmond a játékunkról, meg arról, hogy mennyire alkalmas ő Carrick pótlására...

Előzmény: milton keynes (85352)
MagicBoy Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85353

Igazából, ha igazolnánk egy box to box középpályást (remélem fogunk), felépülnek a sérültjeink (ha orvosi stáb vagy gyúró hiba, akkor Van Gaal van olyan tökös, hogy kivágja az egészet) és megszabadulunk a keret közepes vagy felesleges tagjaiból annyitól amennyitől csak lehet akkor már idén mehetünk a dobogóért.

 

A 3-5-2-őt én se értem, de bízom Van Gaalban és valljuk be, ha mindenki egészséges lenne, akkor a jelenlegi keret is a PL egyik legjobbja lenne, arról meg nem ő tehet, hogy ennyi sérültünk van és úgy néz ki ehhez hozzá  jön még Di Maria és Mata is.

 

De én olyan a szurkoló vagyok, mint azok akkik z MK Dons ellen a kis csapat 4. gólja után is lobogtatták a "Mindörökké Manchester United" zászlót és hangosan szurkoltak a csapatnak!

milton keynes Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85352
giornalista Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85351

Di María azért kellett, mert végre lesz egy gyors támadónk. Kagawa, Mata, Rooney, Van Persie mind-mind lassúak (gyorsuló sorrendben írtam őket). Januzaj a másik, aki képes lefutni az ellenfeleit, ezért is lehetne ő a balszélső 4-3-3-ban, Di María meg a jobb.

 

vagy lehetne Di María a mi Robbenünk a 3-5-2-ben, de azt nem lehet, mert azért játsszuk a 3-5-2-t, hogy Rooney és RVP egyszerre lehessenek a pályán. amiket róluk írsz, nem lehet megcáfolni.

 

a vezéregyéniségek valóban hiányoznak. Evra eladása számomra ezért is érthetetlen. Vidics elmenekült Moyes elől (bárcsak maradt volna!), Ferdinand kivárt, de ő is lelépett. ha itt lenne közülük kettő, szerintem más lenne a hangulati s a csapatnál.

 

a régi motorosok közül az egyik Fletcher, aki szegény örül, hogy jár. a másik Rooney, akinek az elfogadottságáról nem vagyok meggyőződve a transfer requestek után. és ennyi.

 

ez rohadtul hiányzik.

 

talán heinci írta pár napja, hogy itt az összeomlás ideje...? lehet, hogy megértünk rá :(((

Előzmény: ggbuffon1897 (85348)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85350

Egyébként most nézem h megvettétek Blindet. De őt hova ? Baloldali szélsőkkel/kp-kkal már tele a padlás. Tudom h tud vkp-t is játszani, bár ott még nemláttam, ott számol vele Van Gaal is?

 

Minden valószínűség szerint igen.

MagicBoy Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85349

Pont ez a baj, hogy Balra van 3(4) emberünk (Shaw, James, Rojo és esetleg Blind, bár ő inkább VKP), míg jobboldalra csak a sérülékeny Rafael és a kényszermegoldás Valencia.

Előzmény: Netuddki_m (85346)
ggbuffon1897 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85348

lényegében ugyanarról beszélünk ezek szerint , csak más megközelítésből

 

 

tudom h rengeteg az elvileg kreatívabb játékosotok, de erre fel hoztam fel Di Maria-t, h rá ugyan mi szükség volt horror pénzért?  Egyébként meg amíg nincs a kreatív arcok mögött biztos bázis, h ne 30-40méterre kelljen a kaputól a labdákat összeszedni és azzal felvágtatva építkezni, addig felesleges szerintem taktikai hadrendekben gondolkodni.

 

Egyébként is úgy gondolom h a kevesebb néha több. Mata, Rúnyi, Fán Pörszi, Di Maria, Kagawa gyakorlatilag mit is csinálhatna, mint kioltja egymást? egész egyszerűen azért, mert gyakorlatilag mindegyik szeret szabadabban mozogni, akár szervezni stb, egyik se igazán alkalmas és nem is lesz Van Gaal pozíciós játékához...

 

Valahogy én vezéregyéniséget se látok a pályán, olyan színtelen-szagtalan rakkoló korábbi Tottenham v hasonló klubbok jutnak eszembe róluk. Pedig ilyen vezér elv minden csapatrészben kellene legalább 1. De hát Rúni is a fizu csekkjével tökéletesen elvan telve, Fánpörszi meg lassan 1,5 éve nem rúgott lassan értelmeset a labdába Manchesterben

 

 

Egyébként most nézem h megvettétek Blindet. De őt hova ? Baloldali szélsőkkel/kp-kkal már tele a padlás. Tudom h tud vkp-t is játszani, bár ott még nemláttam, ott számol vele Van Gaal is?

Előzmény: giornalista (85347)
giornalista Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85347

szerintem félreértesz. nem elleneztem, amit mondtál, a középpályánk egy rakás szar, és a védelmünk is nagyon gyenge.

 

csak cserébe a taktikánk most a védelmünket és a középpályánkat tolja előtérbe. ami nincs, meg jelentéktelen.

 

három poszton vagyunk jók: kapus, kreatív középpályás és csatár. ehhez képest a két csatárunk megöli egymást, a kreatív középpályások nem illenek a rendszerbe és nem játszanak a posztjukon. a kapusunk az marad a kapus.

 

nem azt mondom, hogy ne lenne katasztrofális a középpályánk :) csak azt, hogy ezzel a kerettel ezen a 3 meccsen 9 pontot gyűjtött volna az a menedzser, aki 4-3-3-ban küldi fel a játékosokat, egy ismert, betanult rendszerben, és nem szórakozik a 3-5-2-vel, amiből lehet, hogy lesz valami, de mire lesz, addigra ennek az évnek már mindegy lesz, és ha ennek az évnek már mindegy, akkor nem tennék rá nagy pénzt, hogy jövőre is itt marad majd nekünk.

 

és ahogy írod, ezzel az "adjatok még időt" dumával nem sokáig fogja már húzni. balszerencséje, hogy ez a balfasz Moyes eljátszotta a bizalom-kártyát még tavaly.

Előzmény: ggbuffon1897 (85345)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85346

Okés, meg is fordíthatjuk..Ebben a keretben 3 szélsővédő van..Shaw, Rafael, és mondjuk Rojo...Mindhárom sérült...Na most ha 4 védővel játszunk, akkor ebből a 3-ból kettőnek játszani kellene.

Előzmény: Szerg (85344)
ggbuffon1897 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85345

távol álljon tőlem h meggyőzzelek, csak arra próbáltam rávilágítani, h nem minden fehér és fekete

 

Most ha azt nézed h a riválisoknál milyen kp tengelyek vannak, az ilyen Carrick,Flecsör félék max a padra lennének jók(vagy oda sem) egy komolyabb ambíciókkal rendelkező top csapatnál, Herrera-t én h őszinte legyek nemismerem, talán párszor láttam játszani és nem is hiszem h PL újoncként ő bármiféle megváltást jelenthetne rövidtávon, pláne h lényegében egy középcsapatból jött..ráadásul ha jól rémlik ő is inkább előrefelé érzi jól magát, nem hátrafelé

 

de igazából ez is lényegtelen, mert nem elég h nincs "közepe" a csapatnak, a támadószekció gyakorlatilag szervezetlen és ötlettelen, mintha tényleg csak én vagy Várhidi Petya feldobálnám őket a mágnestáblára..ez az idő már lejárt, amikor ezt ellehet játszani.

 

 

Van Gaal-lal amúgysem hiszem h hosszabb távú jövőt kell elképzelni, ha hagyjátok évvégéig dolgozni, biztos összehoz majd egy masszív brigádot, de ahol eddig járt, ott gyakorlatilag később a saját eszmerendszere áldozatává vált és megette az öltöző reggelire.. mondjuk ez az építkezés duma is kb szerintem olyan szeptember közepéig állhatja meg a helyét.

Előzmény: giornalista (85342)
Szerg Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85344

Nem a felállás a fő probléma,én ezt mondom.

 

Meg azt,hogyha Valencia és Young az egyetlen opció akkor viszont egyenesen hülyeség egy emberes széljátékot várni a csapattól,ugyanúgy mint egy mélyen védekező ellenféllel szemben a 0 mozgásra képes Mata-Rooney-Van Persie sortól várni a megváltást.

 

Akárhogyis,ebben a káoszban benne van,hogy van Gaal nem mérte fel hogy egy ilyen lyukas keret(sérülések,le n em igazolt játékosok)nem tudja ezt a játékot játszani,még a feljutók és a harmad osztályú csapatok ellen sem.

Előzmény: Netuddki_m (85324)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85343

Értem, hogy mire akarsz kilyukadni, de hidd el, hogy csak az elkeseredés beszél belőled.

Előzmény: giornalista (85341)
giornalista Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85342

engem nem kell meggyőznöd.

 

kellene középpálya, de mondok valamit: legyen egy Carrick-Herrera a 4-2-3-1-ben, és cserébe szárnyaljanak a kreatív, táamdó játékosaink. Carrick, Herrera - Di María, Mata, Januzaj - van Persie. azért ez nem lenne rossz! de most a jókat kinyírjuk, meg nem játszatjuk (meg párat eladunk, Kagawa, Welbeck), a szarokat toljuk előtérbe, akik viszont nem brillíroznak.

 

Pogbát néhány havonta elmesélem itt én is. Fergie igazolásaival kapcsolatban is egyetértek.

Előzmény: ggbuffon1897 (85334)
giornalista Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85341

mondom, bárcsak gúnár lehetnék.

 

ott lenne a falamon Bergkamp posztere. meg Henry, Fabregas, Song, Nasri és Van Persie posztereinek a sarka. Wilsehere és Özil képeit már fel sem ragasztottam volna, így is szarul néz ki az egész.

Előzmény: Törölt nick (85327)
milton keynes Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85340

az utolsó éveiben az átigazolási piacon való lépései finoman szólva is röhejesek

 

nem csak az utolsó éveiben. belliontól - klébersonig több szart vett, mint jót. amikor elfogytak a középpályások, berakta oda alan smith-t, meg o'shea-t. és még így is szarrányertük magunkat. ezért nem tudja most senki a klubnál, hogy mit is kéne csinálni.

Előzmény: ggbuffon1897 (85334)
ggbuffon1897 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85339

én már 20éve úgy hívom, mostmár nem is bántásból, egyszerűen csak így rögzült be nálam :D sry

Előzmény: Netuddki_m (85336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85338

és ha még hozzávesszük, hogy a kondádnak is új ól épült, minden adott hozzá, hogy végre te is sikeresen felnőj.

Előzmény: Vermaelen (85329)
ggbuffon1897 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85337

a másik és ezt már a Juve topikban írtam, h óriási bajok vannak odafent sportigazgatói (v az angoloknál nem tudom ki a közvetlen felelős) ha ilyen anyagi helyzetben és presztízzsel rendelkező klub nem tud egy gyenge szezon után legalább 4-5 klasszis berántani a hiányposztokra..helyette jött Di Maria, amolyan Perez-Real módira..

Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85336

Minden szavad arany....mondjuk a vén alkesz egy kicsit erős, de mivel igazságod van, ezért megbocsájtok.

Előzmény: ggbuffon1897 (85334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85335

Moyessel nem ér (már) takarózni! Méltatlan lenne hozzá :)

Előzmény: giornalista (85331)
ggbuffon1897 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85334

4-2-3-1-ben, vagy 4-4-2-ben, vagy 4-3-3ban h nézne ki a középpályás sorod?  Akik képesek labdát tartani, szerezni, diktálni a tempót, és van köztük legalább 1 ember aki nem a csőlátású oldal vagy 2méteres előrepassz kombót játsza?  Én ilyen embert nemzetközi szintűt nem látok a keretben, tökmindegy miben álltok fel..

 

ez viszont Van Gaal felelőssége is, 2 hónapja ott van, ha más nem, ez azért szemet kellett vna szúrjon és ha már pl a Vidal kaliberek nem is játszanak azért lehetett vna horgászni a zavarosban

 

pl Xabi Alonso remek vétel lett volna 2-3 évre átmeneti megoldásnak, h csak egy példát mondjak

 

de a vén alkesznek sem lehet nem felróni h Pogba-t anno h kótyavetyélte el ingyen, mert inkább egy 40hez közeli Scholes-hoz ragaszkodott..

 

 

lehet h nagy építkező volt az öreg, de az utolsó éveiben az átigazolási piacon való lépései finoman szólva is röhejesek

Előzmény: giornalista (85326)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85333

és akkor Rooney át tud venni egy labdát? Fletcher tud labdát szerezni? Valencia tud beadni, Young párharcot nyerni, Mata futni? Alap dolgokról beszélgetünk, amihez fogalmatlanok a játékosaink...

 

A tavalyi és idei szezon alapján a mai kezdőben 4-5 olyan futballista volt, aki nem alkalmas a top futballra...

Előzmény: Welbeck (85328)
Szerg Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85332

Meg a VB-t is!

Előzmény: Vermaelen (85329)
giornalista Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85331

az egyik trófeát még Moyes is megnyerte, az nem ér.

 

bár nektek persze számít, ha már a saját házi trófeátokat sem tudjátok megnyerni. 

 

a második lenyűgöző teljesítmény, és bármikor elcserélném az előző 4 bajnoki címünkre.

Előzmény: Vermaelen (85329)
Madara31 Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85330

Az a Community Shield kb annyit ér mint a mi barátságos meccseken nyert kupánk :D

Előzmény: Vermaelen (85329)
Vermaelen Creative Commons License 2014.08.30 0 0 85329

4 hónapja nem nyertetek tétmeccset. Mi eközben nyertünk 2 trófeát. Csak szólok.

Előzmény: giornalista (85325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!