Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6183

Akkor mar a bidpayre esszerubb lett volna rabeszelni oket.

 

Előzmény: Törölt nick (6181)
Youme Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6180
Vigyázz azért ezzel, mert ha a "francia" PayPalt innen Magyarországról magyar internetes IP címről használod, hamarabb letíltják az PayPalodat majd mint gondolnád. Még a számlán lévő pénzed is elúszhat könnyen.

Olvasd el szerintem a 2831 számú hozzászólást! (2004.07.30)
Előzmény: Rukawa (6174)
motorkami Creative Commons License 2005.03.28 0 0 6179
Kb. kéthetente járok Németországban, ha valakinek nagyobb terjedelmű, kombival (2 köbméter) szállítható áruja van, írjon vkami kukac t-email pont hu.
Vgaby Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6178
Nekem négyet, de nem banki utalás hanem WU.
Előzmény: chapelle (6170)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6177
Természetesen Deutschland és Innerhalb.
Közben ebben az Euros dologban is egyre biztosabb vagyok :-)
Előzmény: AmoSH (6176)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6176
A 30áZ lehet 30 Euro csak nem egyezik meg a karaktertábla?
Mert 30 Euro van megadva innerhald Dland szállításra is.
Előzmény: AmoSH (6175)
AmoSH Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6175
Sziasztok!

Megkérdeztem egy "nur nach Deutchland" eladótól, hogy licitálhatok-e itthonról, illetve mennyibe fog az kerülni.
Erre ezt írta vissza:

"Ich hoffe [UTF-8?]30â‚? reichen wie angegeben. Schicke auch nach Ungarn."

He? Értem, hogy elküldi ide is, de mi az első mondatban az a sok hülye karakter?
Rukawa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6174
Egy kérdés:

Az unokatesom Franciországban él és odaadta a bankkártyászámát meg minden hozzátartozó infot, PayPalon hogyan regisztráltassam? Országnál ha a Franciát választom akkor onnantól kezdve minden francia és egy mukkot nem értek belőle. Ha amit pedig szaraxik a várossal és az irányitószámmal meg a telefonszámmal. Vki tud erre megoldást? Előre is thx
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6173
Bocs, tényleg nem hőbörögtél, nem jó szót használtam.
Előzmény: HP13 (6172)
HP13 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6172
Ne haragudj, én nem "hőbörögtem".

Egyébként meg tem tudtam, hogy a vaterán nincs indulóár után jutalék. Elnézést kérek. Aztán tényleg nem lehet összehasonlítani a potenciális licitálók számát. Én igazából arra céloztam, hogy mondjuk licitre bocsátasz egy könyvet vagy akármit és szinte az eredeti árat szeretnék sokan visszakapni érte.

Nem hőbörögtem
Előzmény: Lackó koma (6167)
apca Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6171
A felhozott példádnál a vevő bunkó

A felhozott példában nagy jóindulat a kötözködőt vevőnek nevezni. Vsz. álmában nem jut eszébe, hogy megvegye, csak egy kis üzeletrontás jót tesz a lelkivilágának.
Előzmény: Dhokthol Genya (6169)
chapelle Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6170
A hajcihő helyett inkább azt mondjátok meg nekem, hogy hány PayPal-os eladót (USA) sikerült meggyőzni arról, hogy fogadja el a sima utalást. Nekem egyre nehezebb.
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6169
A felhozott példádnál a vevő bunkó, az eladó hülye. Erre mondtam, hogy kicsi az ország, kevés a látogató, aki ott nézelődik. A Vatera látogatóinak száma töredéke a Német vagy Angol ebay-nek. Ha lenne ott 30-40 ember akit érdekel ez a telefon, akkor szépen automatikusan kialakulna az ára, de így nem több, mint egy egyszerű fixáras apróhirdetés. Komoly pénzben mernék fogadni, hogy a minimálár alatt 2000forinttal odaadná, de akkor miért nem annyiért hirdeti????  Ha nekem ilyen telefon kéne sem jutna eszembe, hogy a vaterán keressem. Szerencse, hogy a net képes átnyúlni a határokon.
Előzmény: digicat (6165)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6168

Na, erre utaltam én is. Néha az az érzésem, hogy síkhülyék csinálják a Vaterát. Itt van például az említett példa: ez gyakorlatilag olyan, mintha szabad lenne ráfirkálni az üzletek kirakatára, hogy ezt a cuccot olcsóbban megkapod 100 méterrel arrébb.

 

Egy másik dolog a Vaterán kívüli kapcsolatfelvétel tilalma, ami egyszerűen pitiáner baromság, mert nyilván senki nem fog egy bizonyos értéknél nagyobb dolgot venni, ha nem tud személyesen beszélni az eladóval, vagy nem látja a cuccot az aukció lejárta előtt.

 

Másik: nézzétek meg, mi történik akkor, ha valakinek 10 negatív értékelése van. Igen, az értékelése +10-en fog állni. Ez egy egyszerű programozási hibának tűnik, meg persze néhány dilettánsnak a Vateránál, akikkel a programozók el tudják hitetni, hogy ezt nem lehet máshogy megoldani.

Előzmény: digicat (6165)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6167
"A Vaterán tényleg nevetséges, hogy néhány tárgy hány Ft-ról indul. Valóban azt írják oda, amit szeretnének kapni. Ezek után ki fog licitálni?"

Ezen szerintem nem igazán van mit hőbörögni, nyilván kevesen akarják 1 Ft-ért odaadni a portékájukat. Mindazonáltal mégis vannak 1 Ft-os aukciók a Vaterán.
Az eBay-en kisebb rizikó valamit 1 EUR-ról inditani, mert sokkal több a potenciális licitáló, mint a Vaterán. Továbbá az eBay az indulóár után is kér jutalékot, ez tehát ösztönöz az alacsony indulóárra, mig a Vaterán nincs ilyen, tehát a magasabb indulóár nem jelent plusz költséget az eladónak. Továbbá az eBay-en is akad magas indulóár és minimálár szép számmal, ugyanis ott sem hülyék az eladók.
Előzmény: HP13 (6160)
Lackó koma Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6166
"Ne hasonlitsuk már össze pl Angliát - Magyarországgal (ilyen téren)
Ott simán fizethetsz Euróval vagy Font-al vagy Dollárral a fagyisnál is......."

Az én tapasztalatom az, hogy az eBay-en az angol eladók nagyobbik része kiköti, hogy csak angol fontot fogad el, vagy ha mégis elfogad eurót vagy dollárt, akkor szinte mindig átváltási díjjal növeli a végösszeget.

Az eBay rendszere pedig érzéketlen a pénznemekre. Én az angol eBay felületén keresztül eBay-ezek, a meghirdetett cuccok árait már jópár pénznemben láttam feltüntetve (nyilván mindig olyanban, amilyen nemzeti eBay-en keresztül fel lettek rakva), és mindegyik mellett ott van zárójelben az ár angol fontra átszámitva. Ugyanez miért ne tudna működni egy esetleges magyar verzióban? Az eBay globális rendszere szempontjából ez mindössze annyit jelentene, hogy x+1-edik pénznemként a forintot is kezelné a rendszer. Ja, és még annyit, hogy az eladásaim utáni jutalékot az angol eBay dollárban számolja el és vonja le tőlem, ez is ugyanigy tudna működni egy magyar eBay esetén.
Előzmény: Törölt nick (6158)
digicat Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6165
Ha valamit nem akarok eladni 1000 forintnál olcsóbban, akkor miért hirdessem 500 forintért?

OFF
Engem inkább az idegesit a Vateran, mikor megjelenik egy nagyokos, és próbálja meggyőzni az eladót, hogy adja el X forintért, mert ő látott egy ugyanolyan terméket valahol annyiért. Lásd pl. http://vatera.hu/item/view/index.php?cod=1915310
Vagy csak egyszerűen a rendszeren kivül akar vásárolni.
Előzmény: HP13 (6160)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6164
Nem kötözködni akartam, csak egyszerűen nem állja meg a helyét, amit írsz. Ilyen téren nyugodtan össze lehet hasonlítani a két országot, a konverzió bárhol megy, mindkét valuta konvertibilis. Egyébként próba-szerencse, kíváncsi vagyok, milyen eredménnyel járnál, ha bepróbálkoznál az anglius eladóknál, hogy te márpedig csak az eurót küldesz. Bár lehet, hogy csak nincs fagyizó a környéken...
Előzmény: Törölt nick (6158)
szgi Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6163
Helló! Engem érdekelne a dolog, e-mailozzuk már le.
Előzmény: taxton (6108)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6162
Tényleg van valakinek infója arról, hogy a mostani 23 tag mikor csatlakozott? Gondolom kezdetben vala az ebay.com, de most már 23-an vannak. Érdekes lenne nézni a csatlakozási évszámokat.. (legalábbis nekem)
Előzmény: Youme (6161)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6161
Szerintem az ebay ezt jól felméri mielőtt belecsap. Ha az számítana hol mekkora az életszinvonal akkor már rég lenne Norvégiában. A népesség és a kereskedési hajlam? -> Gazdag arab országok, de minimum az EU jelölt (?) Törökök. Nincs. Szóval szerintem ezt ők jól megnézik mielőtt belevágnak. Sajnos mi sem gazdagok, sem jó kereskedők, sem jó életszinvonalon lévők nem vagyunk.

De majd leszünk egyszer és akkor ebay.hu !!! :o)
Előzmény: Marcesz (6157)
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6160
A Vaterán tényleg nevetséges, hogy néhány tárgy hány Ft-ról indul. Valóban azt írják oda, amit szeretnének kapni. Ezek után ki fog licitálni?
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6159
Viszont az emberek hány százaléka vásárol itthon a neten? Szerintem teljesen felesleges lenne magyar eBay oldalt nyitni. Én annak sokkal jobban örülnék, ha PayPal számlát lehetne nyitni.
Előzmény: Marcesz (6157)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6158

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

 

Kötözködni és is tudnék......

 

Ne hasonlitsuk már össze pl Angliát - Magyarországgal (ilyen téren)

 

Ott simán fizethetsz Euróval vagy Font-al vagy Dollárral a fagyisnál is.......

 

Ugyanez a postai vagy bármilyen pénz (pénzhelyettesítő eszközök) konverziója is.

 

Tehát a két ország még nem ugyanúgy működik , hiába van mindkettő a Nagy EU Családban......

 

Én csak azért irtam az EU bevezetését , mert úgy nem kell variálni a pénz utalásakor !

Előzmény: Marcesz (6156)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6157
Nem valószínű. Miért nyitnának először a Baltikumban, amikor a három új EU-s országban összesen nem laknak annyian, mint nálunk. Ráadásul jóval zártabb gazdasággal rendelkeznek. Ha valahol nyitni fognak, akkor az a lengyel-cseh-szlovák-magyar négyes lesz. A lengyeleknél azért nem kevés a 40 millió ember.
Előzmény: Youme (6153)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6156

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

 

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

Előzmény: Törölt nick (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6155

Ebben igazatok van.... ha lesz Magyar E-bay , akkor a többinek vége !!!!

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

Addig marad a boritékban küldés , meg az itthoni bankok "RABLÓ" gazdálkodása a konverziókkal és havi dijjakkal...... szvsz.

Viszont , ha a "Magyar" mentalitás rászabadul az E-bay re.......hááááát nem tudom !

Itthon a Vaterán tényleg sok a poénból licitáló és nem jelentkező ember.

Sajnos ez ellen nem igen lehet tenni semmit.

Fejben kellene rendet rakni.

Előzmény: Marcesz (6152)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6154

Koszonom mester :)

Amugy en is pont erre akartam ravilagitani. Hogy nem a kulso a lenyeg. Mert nekem meg csak hitelkeretem sincs (nem szeretem)

 

Előzmény: ZE (6149)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6153
Szerintem az még azért messze van. Nincs e-bay Portugáliában, Norvégiában, Finnországban, Görögországban, de ha ezekben lesz is hamarosan, szerintem hamarabb lesz a balti országokban vagy Törökországban mint minálunk. Egyszerűen a lent említett okok miatt. (szerintem)
Előzmény: Marcesz (6152)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6152
Lehet, hogy jelenleg jól megy a Vaterának, de szerintem elég ökör módon tervezték meg az egészet, szerintem teljesen használhatatlan. Ehhez jön még hozzá a magyar emberek mentalitása (értsd: venni bagóért, eladni 10-szeres áron, és persze mindenzt úgy, hogy megkerülünk minden normát). Ha bejön hozzánk is az eBay, akkor a Vaterának gyakorlatilag annyi.
Előzmény: Törölt nick (6148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!