Keresés

Részletes keresés

digicat Creative Commons License 2005.03.27 0 0 6165
Ha valamit nem akarok eladni 1000 forintnál olcsóbban, akkor miért hirdessem 500 forintért?

OFF
Engem inkább az idegesit a Vateran, mikor megjelenik egy nagyokos, és próbálja meggyőzni az eladót, hogy adja el X forintért, mert ő látott egy ugyanolyan terméket valahol annyiért. Lásd pl. http://vatera.hu/item/view/index.php?cod=1915310
Vagy csak egyszerűen a rendszeren kivül akar vásárolni.
Előzmény: HP13 (6160)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6164
Nem kötözködni akartam, csak egyszerűen nem állja meg a helyét, amit írsz. Ilyen téren nyugodtan össze lehet hasonlítani a két országot, a konverzió bárhol megy, mindkét valuta konvertibilis. Egyébként próba-szerencse, kíváncsi vagyok, milyen eredménnyel járnál, ha bepróbálkoznál az anglius eladóknál, hogy te márpedig csak az eurót küldesz. Bár lehet, hogy csak nincs fagyizó a környéken...
Előzmény: Törölt nick (6158)
szgi Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6163
Helló! Engem érdekelne a dolog, e-mailozzuk már le.
Előzmény: taxton (6108)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6162
Tényleg van valakinek infója arról, hogy a mostani 23 tag mikor csatlakozott? Gondolom kezdetben vala az ebay.com, de most már 23-an vannak. Érdekes lenne nézni a csatlakozási évszámokat.. (legalábbis nekem)
Előzmény: Youme (6161)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6161
Szerintem az ebay ezt jól felméri mielőtt belecsap. Ha az számítana hol mekkora az életszinvonal akkor már rég lenne Norvégiában. A népesség és a kereskedési hajlam? -> Gazdag arab országok, de minimum az EU jelölt (?) Törökök. Nincs. Szóval szerintem ezt ők jól megnézik mielőtt belevágnak. Sajnos mi sem gazdagok, sem jó kereskedők, sem jó életszinvonalon lévők nem vagyunk.

De majd leszünk egyszer és akkor ebay.hu !!! :o)
Előzmény: Marcesz (6157)
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6160
A Vaterán tényleg nevetséges, hogy néhány tárgy hány Ft-ról indul. Valóban azt írják oda, amit szeretnének kapni. Ezek után ki fog licitálni?
HP13 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6159
Viszont az emberek hány százaléka vásárol itthon a neten? Szerintem teljesen felesleges lenne magyar eBay oldalt nyitni. Én annak sokkal jobban örülnék, ha PayPal számlát lehetne nyitni.
Előzmény: Marcesz (6157)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6158

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

 

Kötözködni és is tudnék......

 

Ne hasonlitsuk már össze pl Angliát - Magyarországgal (ilyen téren)

 

Ott simán fizethetsz Euróval vagy Font-al vagy Dollárral a fagyisnál is.......

 

Ugyanez a postai vagy bármilyen pénz (pénzhelyettesítő eszközök) konverziója is.

 

Tehát a két ország még nem ugyanúgy működik , hiába van mindkettő a Nagy EU Családban......

 

Én csak azért irtam az EU bevezetését , mert úgy nem kell variálni a pénz utalásakor !

Előzmény: Marcesz (6156)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6157
Nem valószínű. Miért nyitnának először a Baltikumban, amikor a három új EU-s országban összesen nem laknak annyian, mint nálunk. Ráadásul jóval zártabb gazdasággal rendelkeznek. Ha valahol nyitni fognak, akkor az a lengyel-cseh-szlovák-magyar négyes lesz. A lengyeleknél azért nem kevés a 40 millió ember.
Előzmény: Youme (6153)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6156

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

 

Van egy pár nyugat-európai ország, ahol nem euróval fizetnek, és mégis nagyon jól elvan náluk is az eBay.

Előzmény: Törölt nick (6155)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6155

Ebben igazatok van.... ha lesz Magyar E-bay , akkor a többinek vége !!!!

Ez viszont csak akkor fog csont nélkül menni , ha itt is Euro lesz a fizetőeszköz.

Addig marad a boritékban küldés , meg az itthoni bankok "RABLÓ" gazdálkodása a konverziókkal és havi dijjakkal...... szvsz.

Viszont , ha a "Magyar" mentalitás rászabadul az E-bay re.......hááááát nem tudom !

Itthon a Vaterán tényleg sok a poénból licitáló és nem jelentkező ember.

Sajnos ez ellen nem igen lehet tenni semmit.

Fejben kellene rendet rakni.

Előzmény: Marcesz (6152)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6154

Koszonom mester :)

Amugy en is pont erre akartam ravilagitani. Hogy nem a kulso a lenyeg. Mert nekem meg csak hitelkeretem sincs (nem szeretem)

 

Előzmény: ZE (6149)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6153
Szerintem az még azért messze van. Nincs e-bay Portugáliában, Norvégiában, Finnországban, Görögországban, de ha ezekben lesz is hamarosan, szerintem hamarabb lesz a balti országokban vagy Törökországban mint minálunk. Egyszerűen a lent említett okok miatt. (szerintem)
Előzmény: Marcesz (6152)
Marcesz Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6152
Lehet, hogy jelenleg jól megy a Vaterának, de szerintem elég ökör módon tervezték meg az egészet, szerintem teljesen használhatatlan. Ehhez jön még hozzá a magyar emberek mentalitása (értsd: venni bagóért, eladni 10-szeres áron, és persze mindenzt úgy, hogy megkerülünk minden normát). Ha bejön hozzánk is az eBay, akkor a Vaterának gyakorlatilag annyi.
Előzmény: Törölt nick (6148)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6151
A vaterán azért nincs az a nagy tömeg. Kicsi ország vagyunk hozzá. És az árak gyakran úgy néznek ki, hogy induló ár, az amit kitalált az eladó, hogy kapni akar érte. Onnan lehet felfele licitálni. :(
Előzmény: Törölt nick (6148)
Youme Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6150
"volt egy önkéntjelentkező, aki a fontosabb infókat egy weboldalra összeállította volna. "

Szia!

Készítem az oldalt csak majd kellene nekem egy "lektor" aki érti a dolgokat, és mielőtt kidobom a linket végignézi az egészet. Meg az is gond hogy egy csomó mindent én sem tudok és innen kell gyűjtögetnem, de szépen lassan készülget. Ha kész jelentkezem. Ha valakinek van kedve segíteni jelezze nkem. :o)
Előzmény: mrqb (6089)
ZE Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6149
A dombornyomott vs. sík kártya témához egy adalék, illetve pontosítás: a "dombornyomás" az offline elfogadáshoz (volt) használatos ("vasalós" önindigós bizonylat), ebből következően nagyobb megbízhatóságú ügyfelek kapták.
Ezek a kártyák "Card Not Present" (CNP) tranzakciókra is engedélyezettek, azaz nem kell az elfogadóhelyen jelen lennie a kártyának fizikailag (ez is a magasabb bizalmat igényli).

Internetes vásárlásra a fizikai megvalósítástól függetlenül a CNP-tranzakciók végzésére jogosított bankkártyák alkalmasak.
Előzmény: t.lantos (6142)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6148

Kedves Dhoktol Úr !

 

Azért egy kicsit vitatkoznék veled !

 

A Vatera szerintem jól megy.

Nekem is 500 feletti pozitív üzletem (visszajelzésem)volt már.

Eladóként és vevőként is.

Az E-bay-en is vettem már dolgokat , csak nyilván valamilyen nyelven kell egy picit tudni.

A külföldi partnerek is maximálisan kompromisszumkészek fizetés tekintetében.

Vettem már dolgokat az USA-ból , Canadából , Portugáliából , Angliából és Ausztriából is...... semmi gond nem volt.

Nyilván az az ember kezdetben olyan eladótól próbál venni akinek sok pozitiv viszajelzése van.

 

Márkatársi üdvözlettel hgwells :-))))

Előzmény: Dhokthol Genya (6136)
kisluca Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6147

Nem német, és nem autó, de amúgy igaz amit írsz. Viszont ezek szerint mindig van, aki alacsony árat ír be, aztán másik reggel felturbózza saját magának az árat. ez azért nem tisztességes.

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek! :))))

Előzmény: Dhokthol Genya (6136)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.26 0 0 6146
Én meg nem értem, hogy minek erőltetni ezt a méregdrága OTP-t. :O
Előzmény: bugmaker (6145)
bugmaker Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6145
magácska: "apró" probléma: a virt. kártya MASTERCARD típusú, ami egészen jól működött, amig a bidpay elfogadta. Tavaly nyár óta csak VISA (és AMEX) kártyát fogad el, szóval nem jó.
Előzmény: magácska (6139)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6144
Én az ebayre szavaznék.
Előzmény: gaboca30 (6143)
gaboca30 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6143
Sziasztok

Kérdésem lenne.

Ha az ebayrol kapott válaszban (Eladó válasza)van egy internetes áruház cime Ugyanannyi pénzért szerintetek hol vegyem a cuccost ,hogy meg is kapjam.
Az illetőnek több mint 4000 eladása van.

thx
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6142

A k&h-s sem dombornyomott, megis jo. Igaz, az nem annyira virtualis, mert muanyagbol van. De nincs rajta magnescsik.

 

Előzmény: magácska (6139)
vomit Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6141
ugy ertem a szama es az osszes adatai alapjan
Előzmény: vomit (6140)
vomit Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6140
a virtualis kartyarol senki meg nem mondja, hogy nem dombornyomott.
Előzmény: magácska (6139)
magácska Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6139
sziasztok! már visszaolvastam kb 1000 hsz.-t, de sztem még nem merült fel a következő kérdés: OTP-s virtuális kártyával vajon működik a bidpay? próbálta valaki? mert hogy azt írjátok, hogy dombornyomásos kártya kell hozzá, ez a virtuálkárd meg elvileg azt helyettesíti, de hát ki tudja, mit mutat a gyakorlat!? gondolom így jobban megérné, mint sima banki átutalással...
Pavel Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6138
De igen, figyelmetlen voltam...
Előzmény: Lackó koma (6128)
t.lantos Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6137

Ez az ebankos devizautalas volt termeszetesen.

 

Előzmény: Dhokthol Genya (6130)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.03.25 0 0 6136

így már értem. Azt hittem, hogy licitáltál.. :))

Azért a németek jóval gálánsabbak, mint itthon a megszokott. Gondolj csak bele, hogy itt ki indít 1 forintról minimálár nélkül el egy autólicitet. Jópár magyar eladónak magyarázhatnád a licit vége előtt 2 nappal, hogy nyugi, mert még feljebb fog menni az az ár. Ők már tudják, hogy mindennek annyi az értéke, amennyiért megveszik, és nem okoskodnak utána. Nem csoda, hogy itthon nem megy a vatera, de még a fordított nincsalku.hu sem!

Előzmény: kisluca (6133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!