Keresés

Részletes keresés

gzoly Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44638

Vagy van még egy olyan jelenség hogy:mikor elzárom a levegőt picit hül a vizem rögtön abba hadja a levegősödést!!

Előzmény: gzoly (44636)
gzoly Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44637

Vagy estleg a zárt tágulási hibás?Vagy azt honnan lehet tudni?

Előzmény: Gogol69 (44635)
gzoly Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44636

De az nézte de nem tud rá mondanni semmit.A vissza térőben volt legelőszőr de egy idő után a levegő miatt az utolsó helyen nem fordult meg a vizem.Át lett téve az előre menőbe így a vizem megfordul de ugyan ugy levegősödik.De viszont a amikor a visszatérőben volt nem volt hangja csak nem fordult meg a vizem. Az nem lehet h a betéttel van valami gond?

 

Előzmény: Gogol69 (44635)
Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44635

 Ha a visszatérőbe (a hidegebb oldalra)  kerül a szivattyú nem levegősödik annyira .

 Automata légtelenítő van (na persze olyan ami ki van nyitva) ?

Hogyan van a szivattyú ?

Nem az nézte meg aki felszerelte ? :-))

 

Előzmény: gzoly (44630)
ligo Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44634

Van a darab vas és a lignoterm.

Előzmény: Törölt nick (44590)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44633

A saját szövegem meg lemaradt.

 Tehát a Mezögépteszt hatékonyság számítása. Különböző veszteségeket számolnak fel de most ez a 14,33%  most növelte a végeredményt? V. csak utalnak rá? (ez hasonló lehet mint amit mi 1,16 X)  Egyébként ezt a B-steel kazánnál mérték.

Vajon hova rejteték el a kerámia részeket, mert csak arra van utalás, hogy egy perforált cső lenne az égőfej. Tudom léteznek komoly hőtürésü fém ötvözetek (titán-turbináknál)

de kétlem, hogy ez abból volna.

Vezuv7 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44632

Sziasztok!

 

A füsthőmérsékletet egy kemencehőmérővel mérem a kéményben. A kazán füstcsöve 40 cm a kéményig és elég eldugott helyen van, így azt a megoldást választottam, hogy a kémény túloldalán helyeztem el a hőmérőt. A kényelmesebb leolvashatóság érdekében majdnem szemmagasságban van az óra. Ez azt jelenti, hogy kazán füstcsövének becsatlakozásától kb. 50 cm-re található. 

 

Szerintetek jó megoldást választottam vagy sokat csalhat így az óra? 

42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44631

Az elgázosító üzemmódban történő alkalmazáskor a tűztérben elhelyezett tüzelőanyag kigázosodik, a gázok ezután eltávoznak az égető kamrába, ahol az égőfej furataiból előmelegített levegő hozzávezetésével elégnek.

 

 

 

Az elgázosító üzemmódban történő alkalmazáskor a tűztérben elhelyezett tüzelőanyag kigázosodik, a gázok ezután eltávoznak az égető kamrába, ahol az égőfej furataiból előmelegített levegő hozzávezetésével elégnek.

 

 

Előzmény: joevagyok68 (44616)
gzoly Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44630

Sziasztok! Ismét én. Van egy 40 kw-os vízteres kandalló betétem.Zárt rendszerű.Az a próblémám hogy mikor feltöltöm vízzel 2 napig semmi baj vele.A harmadik napon hallom h a szivattyú keveri a levegőt de az első 1-2 napban semmi hangja nincs!Tudna ebben valaki segíteni hogy ez mitől lehet.Volt már nálam több fűtés szerelő de nem senki rá megoldást.

Előre is kösznöm.

Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44629

em = nem

Előzmény: Gogol69 (44628)
Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44628

Nézd én 1-t értek veled fő a biztonság. A Csillár az meg egy + piros pont .

Nem tudom mi az aktuáls előírás régebben gáz kazánt sem lehetett beüzemelni ha az ajtókon nem volt szellőző rács.

 Ráadásul egy olyanon vitatkozunk amiről em igen tudunk semmit.

 Vagy te jobban ismered ?

 Cserép kályhákat és kandallókat is kötnek úgy be hogy kinti levegőt kap.  

 Akit említettem az ezt a részét is megcsinálta . 

Előzmény: forest240 (44624)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44627

"A számításnál azt a 1,16 os X gondolom arra adtad meg, hogy az egyéb (csövek / kémény /stb.) leadott hőt kompenzálja."

 

NEM ! NEM ! 

Most nincs időm elmagyarázni...festek....csak azért ugrottam be, hogy megnézzem a reakciókat ! :-)

 

Ajánlották már...olvass vissza !  :-))

TIGwelding olvtárs egyszer jól az orromra koppintott ezért....és jól elmagyarázta....

 

Előzmény: 42tibcsi (44623)
oldember Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44626

Valóban van egy téglalap alakú tisztító nyílás rajta 180mm x 120mm. 

Ettől 500mm-re van a füstcső bekötés. (képeken)  A kémény maga 8méter, de nem  a föltől indul. Így a teteje 10.5m-re van.

 

         

Te ebbe a tisztító nyílásba tetted a huzatszabályozót?  

Nem igazán értem mi értelme van ennek a barometrikus szabályozónak?

Előzmény: lala1961 (44565)
forest240 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44625

Mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

Előzmény: csipesz1960 (44621)
forest240 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44624

Igen, lehet érvelni, egyébként jó is az ötlet - egyenletesen szétosztani a meleget. A baj akkor van, ha egyszer csukva marad az ajtó pl. éjszaka és másnap benne lesznek a híradóban. Évente 10-15 ember hal bele a fűtésbe - néha egész családok - miért nem lehet ebből tanulni? Jónak tűnik - és jó is az ötlet, de ebben a formában tilos. És ennek oka van.

Előzmény: Gogol69 (44619)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44623

A számításnál azt a 1,16 os X gondolom arra adtad meg, hogy az egyéb (csövek / kémény /stb.) leadott hőt kompenzálja. Ezt én mindig alkalmazom ha helyes v. nem mert csak egységes számolással lehetséges viszonyítani nem csak másokhoz hanem saját korábbi mérések hez is. Azóta több mérést is végeztem és bizony vannak szórások a 65%- tol 73% ig. A leg első mérés 80% ost az nem mondhatnám üzem szerűnek, mivel keményfa brikettel és csak 10kg + 1kg gyújtós volt. Ez annak is köszönhető, hogy kis helyet foglalt el a rakat és nagyobb hő átadó felület lett így. Kemény fánál már más, mivel 20-22kg ott rakok be és az üzem jelentős idejében szinte csak a felső víztáskák hasznosulnak.

A tűzifánál ua. minimális módosításnál mégis csaknem 10% os eltérés van a mérések közt ezt én sem értem. Bár vannak beavatkozások közben amik lehet, hogy ezt eredményezik (pl: 72°patront 63°os ra cseréltem, az ön kergető szeleppel is variáltam).

Nem láttam még működni fagázast, de eddigi ismereteim szerint egy jóval fejlettebb rendszerről van szó mint egy hagyományos vegyesk. A katalógus és gyári adatokat nem szabad tüdőre szívni, viszont egy független labor méréseket már össze lehet hasonlítani.

Kár, hogy ezekből kevéssel találkozunk kíváncsi lennék az atmos v. vigasz ilyen adataira ha van egyáltalán. (vagy annyira elkeserítőek, hogy azért nem hozzák nyilvánosságra?)

Ez az amit kétlek!

Előzmény: joevagyok68 (44616)
Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44622

Úgy Ok!

 Cserépkályháknál is így szoktak trükközni. Az egyik ismerősöm az egész lakást be lég csövezte. :-)

 Amúgy a gáznál hogy látod gazdaságosabb ?

Előzmény: csipesz1960 (44621)
csipesz1960 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44621

KÖszi de én ezt nyitott ajtónál gondoltam, a ventillátor csa rásegités lenne

Előzmény: forest240 (44617)
Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44620

Azért akad. :-) ,,lehet el sem olvassa senki".

De nincs vita igazad van. :-(

Előzmény: joevagyok68 (44616)
Gogol69 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44619

Helló .

Passzol amit írtál. :-) A szag elszívó már sok felé okozott gondokat. Nagy teljesítmény és vákuum.

Ha viszont a pl. az ajtót nem csukják be. Vagy máshol + nyillással lehetővé teszik a hideg levegő vissza áramlását . Akkor talán ,, a kecske is jól lakik és a káposzta is meg marad".

Hogy látod ?

 

 

Előzmény: forest240 (44617)
sönby Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44618
Köszi.....
Előzmény: Benke Krisztian (44609)
forest240 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44617

Abból a helyiségből, ahol a kályha van, tilos levegőt kiszívni, mert megfordulhat a huzat a kéményben, vagy csökken és szénmonoxid beszivárgás történhet. Ez által meghalhattok, stb. Javaslom a mennyezeti ventillátort, lehetőleg olyat, aminek  nagy lapátjai és téli/nyári állása is van (a lapátok szögét lehet változtatni, hogy felfelé húzza a hidegebb levegőt, vagy fentről lefelé nyomja a melegebbet). Fordulatszám-szabályzósat keress, esetleg szabályozós kapcsolóval kösd be, így minimális fordulat mellett nem lesz zajos és érezhető huzatot sem csinál, viszont a mennyezet alatt megrekedt meleg levegőt lenyomja és így jutni fog a szomszéd szobába is.

Előzmény: csipesz1960 (44603)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44616

"ott nagy valószínűséggel nem optimális a beüzemelésük ill. a használatuk."

A használattal még egyet is értek.....esetleg.....

 

DE az, hogy aki eddig végzett hatásfok mérést, mindenl kb annyi volt....65-70 %.

Még olyanoknak IS , akiknek szakember üzemelte be !!

Akkor most mi van ?

Főleg akkor, ha tulképpen 1 azaz 1 dolgot lehet állítani a kazánon ! Mármint az atmoson. (szerintem, ha a huzatszabályzót nem számoljuk...de ha nem ,lehet azért annyi a hatásfokom )

Hátul a bizbasszal a primer-szekunder levegő arányát...

Ami fa nedvességtartalomtúl, PILLANATNYI légköri viszonytól- huzat - IS függ !

Tehát mit is tudna nekem beállítani A beüzemelő, amivel jobb lenne a hatásfokom ?

Vagy mindennap jönne....

 

Ebben a szezonban már nem, de a következőnek már némi változtatással - tervezem a venti fordulatszám vezérlést  - futok neki a dolognak....és újból mérek.

 

Ami még ronthatja a faelgázos hatásfokát....pl nálam is.... az a kis méretű puffer !

Mert így a felfűtésnek relatíve nagy százaléka (20-25%) az az idő, míg eléri a kazán az üzemi hőfokot és normálisan gázosít !

Amíg azt nem éri el, addig csak mint egy sima vegyes, vagy egy kicsit jobban teljesít...Tehát több rakatot kéne eltüzelni egyszerre...és akkor jobb lenne.

 

Nekem meg az furcsa és már a múltkori hozzászólásodnál meg szerettem volna jegyezni...dehát karácsonyv volt, meg minden :-))

Hogy az általad is megdícsért legultolsó

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123154838&t=9147701

, vigasos kazánnal összhasonlított hatásfok azért már kezd marhára gyanús lenni !!!

 

87% ha  a kazán vizét ÉS csak a vizet, vasat csöveket nem számoljuk bele.

 

Mikor olvastam azon gondolkodtam, hogy ha egy nálam okosabb ember kiszámolná azt,. hogy :

- mennyi nergia kellett a puffer -csövek-"vasak"-szerelvények felmelegítéséhez

- mennyi energiát adott le a kazán a kazánházban, az ajtón, füstcsövön keresztül

- mennyi energia fordítódott a kémény felmelegítésére mert ugyi fent kell legyen 65 fok és méterenként 15 fokot hül a füstgáz...

NA ha mindezt hozzáadtuk volna, akkor kijött volna, hogy 100 %-nál több a hatásfoka a kazánnak , ÉS nulla foknál HIDEGEBB levegőnek kellet eltávoznia a kéményen keresztül !!

 

Hát nekem ezért furcsák azok az adatok ...és nem az fáj, hogy az atmosnak kevesebb !!

Hanem az, ha adatokat adunk akkor azok a lehetőséginkhez képest korrektek legyenek ÉS reálisak.

 

És én sem szeretnék le degradálni senkit !  :-))

 

No de hosszúra sikeredett...lehet el sem olvassa senki...

Vagy lesz egy jó kis "hitvita" és felpezsdül a topik....

 

 

 


Előzmény: 42tibcsi (44608)
Orion68 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44615

Közben hívott a forgalmazó, a jövő héten küldi a szabályzót. Szerinte is folyamatosan szabályozható, de általában mindenki a szobatermosztát kapcsolójával "indítja". Majd ha beszerelem és beállítok rá egy Sestost jelentem.

Előzmény: Törölt nick (44610)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44614

ja, és meglepően könnyű volt hasítani a gyertyánt, rosszabbra számítottam. persze nyers, nekem félszárazon volt hozzá eddig szerencsém hasítás téren csak

Előzmény: Hegyi82 (44611)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44613

az enyém is ilyen. kevés a huzat. kéményt kell magasítani, toldani, cserélni, stb.

Előzmény: limike (44612)
limike Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44612

sziasztok  nekem az lenne a gondom a kazánommal  hogy  amikor  ki nyitom  mindig  ki jön a füst    mit  tegyek    hogy  meg szünjön?

 

Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44611

ma reggelre is beszoptam :(

2szer termeltem be fát mióta szezon van, mind2szer ráhavazott. legközelebb ha tavasszal csinálom, akkor meg tuti esni fog :D

mind2szer kicsúsztunk az időből és nem sikerült aznap tető alá pakolni. erre ma reggel ez a látvány fogadott. már csak megmosolyogtam.

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44610

RTE-3: csak 0, vagy 12 V-os állapotban használom, szerintem egy cekaszt fűt, 10 C-kal növeli a szabályzópatron környezetét, így pl 70 C-os tápvízbeállításnál kapcsolva teljesen elzárja a levegőt, a kazán csak falssal megy. Ez az "alapjárata". Amennyiben ez tényleg cekaszos, a feszültségszabályozással változik a fűtés hőfoka, szabályozható lineárisan a nyitás.

Igény nem volt rá, kell egy optimális üzem, és egy alapjárat, terhelésről elég jól leszabályoz alapjáratra.

Előzmény: Orion68 (44606)
Benke Krisztian Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44609

Szia a fa szarassagatol is fugg de tegnap amit raktam bele az 23kg volt fullon.

Előzmény: sönby (44599)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!