Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2014.06.17 0 0 1718

Az a Kulur közeli szállás a Puti Lessi Indah szerintem.

Fekvése Saparuában a leghangulatosabb/-csendesebb, viszont srandján a víz elég sekély.

Én így többedszerre manapság már mindig a városban szállok meg.

 

Arra, hogy Indonézia tisztaság terén utolérje Szingapúrt, szerintem még egy emberöltő is kevés lesz! :-)

 

Van már elképzelés, hogy kb merre?

Hátha megint összefutunk. ;-)

Előzmény: ballem (1715)
ballem Creative Commons License 2014.06.16 0 0 1717

ami nem tetszett :(

ballem Creative Commons License 2014.06.16 0 0 1716

jó ízlés kérdése... :)

Előzmény: W.L. (1713)
ballem Creative Commons License 2014.06.16 0 0 1715

Kulur közelében. Ott van nem messze az a fehér függönyös bungaló is, amiről tettem ki képet, de már meg nem mondom a nevét. Sajnos rég volt már, s nem kaptunk ott szállást. a legszebb part a szigeten.

 

kicsit sajnállak a pár napig tartó honvágyad miatt, de annyira azért mégsem :)) ha tehetném szívesen elköltöznék Dél-Kelet Ázsiába.. de már annak is örülök, hogy időnként eljutok :) 

Előzmény: W.L. (1714)
W.L. Creative Commons License 2014.06.15 0 0 1714

A 2 felső saparuai kép melyik strand? Gyönyörű a tiszta víz.

A kei-i képek is szépek.

 

Tök honvágyam támad, most Pestről nézegetve őket!

De már csak pár napig. ;-)

Előzmény: ballem (1712)
W.L. Creative Commons License 2014.06.15 0 0 1713

Én azért inkább azt javasolnám, hogy legalább térdnadrágot (vagy addig érő szoknyát) és lehetőleg vállat is, de mindenképp hasat fedő polót hordj.

Azért Európában hordanak olyan kihívó öltözéket is nők, ami szerintem Indonéziában már közbotrány-okozást jelentene... :D

 

Férfiaknak térdnadrág és poló utcára elég, ha esetleg hivatallal akadna dolgotok, ott többnyire elvárják a hosszúnadrágot és galléros inget.

Előzmény: era6o (1708)
ballem Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1712

Saparua, Maluku

ballem Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1711

néhány kép Keiről (2013)

ballem Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1710

lehet lengén öltözni. ugyanúgy, mint Európában. jó ízlés kérdése. templomokban adnak fedő öltözetet, arra, aki rövidnadrágban/szoknyában van.

Előzmény: era6o (1708)
ballem Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1709

nem tudtam feltölteni elsőre. kellett egy kis idő, míg rájöttem, hogy nem elég tallózni, be is kell illeszteni a képet. hozzászólást törölni, nem lehet, pedig nagyon akartam :) Ceto az első, Sukuh a második.

még csak nagyon terv szinten van, de lehet, hogy Indonézia, igen. Dec 30 - Jan 24 lenne a legideálisabb. Egyptair Bp-Bangkok, vagy Bp-Kuala Lumpur

 

Előzmény: W.L. (1705)
era6o Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1708

Jakartába és yogyakartába utazunk. Azt már máshol is olvastam (tanácsolták), hogy USA dollárt vigyünk, a kártyára meg én gondoltam. Ruházat? Mennyire veszik komolyan a lenge női ruhadarabokat (vállpántos póló, rövid szoknya/ruha, térdnadrág)? A férjemnek térdnadrág? Póló vagy ing?

W.L. Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1707

Szerintem legjobb kártyát vinni, de KP-ből alighanem USD-t.

lehetőleg minél újabb, ropogós, még félbe sem hajtott állapotban.

 

Oltásokról alapinfo:

http://oltokozpont.hu/index.php?id=292&no_cache=1

De ez függ attól is, hogy hova utaztok, és hogyan.

Előzmény: era6o (1706)
era6o Creative Commons License 2014.06.13 0 0 1706

Indonéziába utazunk július elején. Segítsetek hasznos tanácsokkal! Mi a véleményetek a védőoltásokról? Milyen pénznemet célszerű vinni? Ilyen és hasonló kérdések érdekelnének. Köszönet a válaszokért!!

W.L. Creative Commons License 2014.06.12 0 0 1705

Ez szerintem Sukuh lesz, Ceto a másik, piramisalakú.

 

Kb hová lesz a decemberi út?

Netán ismét Indonézia?

Előzmény: ballem (1703)
ballem Creative Commons License 2014.06.12 0 0 1704

Előzmény: W.L. (1696)
ballem Creative Commons License 2014.06.12 0 0 1703

Előzmény: ballem (1702)
ballem Creative Commons License 2014.06.12 0 0 1702

Cheto

Előzmény: W.L. (1696)
ballem Creative Commons License 2014.06.12 0 0 1701

Sziasztok, Szia W. L., 

 

Ígértem korábban (kb egy éve) képeket, amiket elfelejtettem aztán feltöltögetni. De nem biztos, hogy baj, mert nem vagyok valami ügyes fotós :) Azért csatolok pár képet Jogya és Solo környékén az említett két templomról, amiket ha arra jár az ember, kár kihagyni.

 

Bízom benne, hogy decemberben ismét el tudok szabadulni egy hosszabb útra. Addig is ismét olvasgatok a lehetséges úticélokról :)

 

Üdv., és jó utat mindenkinek!

ballem

Előzmény: W.L. (1696)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1700

Amúgy ha még nem láttad, Jáváról itt egy összefoglalóm:

 

http://www.east-indonesia.info/regions/indonesia-travel-information-java.html

Előzmény: Desyya (1698)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1699

Tájképileg pont a középső, hegyes rész a szép, az eleje és a vége az unalmas! :-)

 

Ha Dieng tetszett, esetleg guglizd meg Gedung Songo -t is, az fekvésileg szerintem még szebb. Kicsit talán messzebb van, de szerintem kocsival simán mehetne 1 nap alatt Yogyából.

 

Nekem Jáva tengerpartjai nem jönnek be, a déliek a szebbek de többnyire nagyon hullámosak, inkább szörfre jók. Yogyához VISZONYLAG közel a legszebb strandok elvileg Pacitan körül vannak. Mondjuk az már Kelet-Jáva, de csak épp hogy.

Előzmény: Desyya (1698)
Desyya Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1698

Basszus ne haragudj, azt hittem a középső rész unalmas, de látom van információd dögivel! Rákerestem és elég jónak ígérkezik Dieng is! Nincs olyan messze az sem, a tengerpartnak Yogyakartától délre lévő tengerpartot néztem ki, de ha van más alternatívád és megosztanád, akkor megköszönném!

Előzmény: W.L. (1696)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1697

Az indonéz vasutak honlapja:

 

https://tiket.kereta-api.co.id/

 

Indonézül van, de azért nem ördöngös.

Jakartában Gambirt válaszd kiindulópontnak.

A JKT-Yogya vonal elég szép, miként a Bandung-Yogya is.

De maga Bandung ronda nagyváros, nem érdemes ott megállni.

Előzmény: Desyya (1695)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1696

Hát, Jakarta és Yogya látnivalói nem éppen titkosak.

Utóbbihoz mindenképp hozzáadnám a szomszédos Solót és környékét, nevezetesen a fórumon már többször emlegetett Candi Sukuh és Ceto templomokat.

Esetleg egy kirándulást Diengbe is?

Jakartából Bogorba érdemes elnézni, ha még nem voltatok.

 

A vonat Jakartából Yogyába jó, esetleg Yogyából Solóba is, az utóbbi 2 város környékén már játszhat a kocsi, sofőrrel vagy anélkül.

Amúgy persze vannak buszok, vagy a fő attrakciókhoz szervezett kirándulások is.

Előzmény: Desyya (1695)
Desyya Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1695

Fúúú, erre végképp nem gondoltam, azt hittem a kocsi gyorsabb! Na ez egy újabb lehetőség. Lehet h arra is rátervezünk. Miket ajánlasz, mit lenne érdemes megnézni? Azért gondoltam kocsira, ha esetleg változik a terv akkor bárhol megszállhatunk, bárhova mehetünk.

Előzmény: W.L. (1694)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1694

Nekem olyan negatív tapasztalataim sofőrrel nem voltak még, mondjuk talán csókolózni tényleg nem kéne az orra előtt (mögött) de amúgy szerintem a legtöbbjüket csak a munka és a pénz érdekli. Ha személyesen alkudnál meg velük, akkor talán ki lehetne választani egy szimpatikusabbat.

 

Az utak szerte Indonéziában szörnyűek, még pl Thaiföldhöz képest is.

Autópálya csak kisebb szakaszokban, hogy díjat szedhessenek érte.

Az utak Jáván végig városokon és falvakon haladnak át, gyakran nagy zsúfoltsággal, dugókkal, szabályok nagymértékű figyelmen kívül hagyásával. Ennek ellenére én úgy gondolom, túl lehetne élni, csak nem éri meg a sofőrrel bérléssel szembeni extra macerákat és aggódást.

 

A vonatozásban óriási lehetőségek nincsenek, arra jó, hogy a főbb városok közt a dugókat elkerülve és a zsúfolt utaknál festőibb tájakon eljuss A-ból B-be repülés nélkül.

Előzmény: Desyya (1693)
Desyya Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1693

Nem vezettem, de azért gondoltam a sofőr nélküli kocsihoz, mert barátnőmmel mennénk és hát mikor legutoljára ott voltam a sofőröknek nem igazán tetszett, még az sem, ha nagyon megfogtam a kezét, valamint sokkal személyesebb. Vonatozásra eddig még nem igazán gondoltam, nem tudom milyen lehetőségek vannak benne. Egy ismerősöm kint él Jakartában ő tud segíteni a kocsi bérlésnél, hát ő is elég bátornak hisz ha kocsival bele merek vágni, de szerintem nem én lennék az egyetlen. Közép Jáván milyenek az utak, gondolok Jakartától Yogjába menet?

Előzmény: W.L. (1692)
W.L. Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1692

Vezettél már Indonéziában?

Én inkább sofőrrel bérelném, nem is annyira csak a forgalom miatt, hanem pl hogy legyen mindig aki ügyel rá. Ezt így persze nem ügynökségtől, hanem pl taxisokkal megalkudva. Az ár alkufüggő, meg persze a távtól is függ (ugye valszleg egyedül kell visszahozniuk keletről), de szerintem sofőrrel napi 5-600-tól kezdődik.

Ha sofőrrel bérlitek, akkor ügyelj arra, hogy minden benne legyen (benzin, sofőr szállása, stb).

Így, sofőrrel, én semmi korrupciót nem tapasztaltam soha Jáván - de a Balira érkezéskor már a kikötőnél hármat kellett lejattolni!

 

Ha mégis sofőr nélkül, akkor ugye ott vannak a szokásos ügynökségek, gondolom neten utána lehet nézni. Én ezt így sosem csináltam.

 

Amugy ha csak Jakarta és Yogya környéke a célpontok, akkor érdemesebb lehetne repülni vagy (ha a táj érdekel) vonatozni a kettő közt és csak Yogya körül autózni.

Előzmény: Desyya (1691)
Desyya Creative Commons License 2014.06.09 0 0 1691

Sziasztok!

 

Júni 21-júli 3 között alkalmam adódik kicsit, közép és nyugat Jáván szétnézni. Segítséget szeretnék kérni, h autót bérelnénk sofőr nélkül, mire számíthatok, mire készüljek? Gondolom h elég korrupt a police arrafelé, valamint milyen útvonalakon érdemes közlekedni. A google maps-re gondoltam kint mint térkép, mobilról kinti telefonszámon internettel. Mit lenne érdemes megnézni, valamint az autó bérlés milyen költségekkel járna? Jakartában, Bogorban és Anyarban már volt szerencsém körülnézni, szóval az annyira nem érdekel, inkább azon kívül!

Elképzelés a következő: 2 nap Jakarta, 2-3 nap Yogyakarta itt Borobudur és Prampadan, valamint valamilyen tengerparton 2-3 nap időzés.

 

Üdv

W.L. Creative Commons License 2014.06.08 0 0 1690

Gondolom azt írhattam (már nem emlékszem rá), hogy 2 főre sok repkedéssel, magas belépőkkel (ugye pl Borobudur vagy Bromo fejenként $20) és azokkal a napi $30-os szállásokkal nemigen elég a napi $50.

Lassan haladva, olcsó szállásokkal stb nyilván kevesebb is elég lehet.

De mindez nagyon egyénfüggő és helyfüggő, ezért nem is szeretek ilyen jóslatokba bocsátkozni.

Mindenestre mint azt már láthatod, 1-1 hónapba 2-2 nagyobb régiót belepréselni megint rohanós lesz. Szerintem 1-1 hónap simán kell 1-1 régió főbb látnivalóinak végigjárásához, és az még nem is az off-the-beaten-track helyeket is belevéve.

Persze az élet csupa kompromisszum.

 

A Dél összességében érdekesebb, de a Közép alkalmasabb rövid útra és jobbak a romok is. Illetve nem is annyira a szigorúan vett Közép, mint Mexikó.

De ezt tovább (már ha) inkább az illetékes topikokban.

Előzmény: pannn (1689)
pannn Creative Commons License 2014.06.08 0 0 1689

Na igen ám de ha jól tippelek akkor te Senaruból mentél. Sembalun más, a peremén a Baru nagy része ki van takarva, nem sokat lehet látni belőle vagyis majdnem semmit. Fel kell menni a csúcsra és onnan a látvány nagyot üt. Nekem hét órába telt mire elértem a peremet. Majd sátorverés, vízkeresés aztán alvás. Majd hajnali háromkor indultam felfelé és hat után pár perccel értem fel. Majd majdnem tíz óra le aztán azonnal tűz Praya airport, onnan Mataram onnan Lembar, hosszú nap volt.

 

Probolingoba sétáltunk és bementem egy utazási irodába megkérdezni most mennyi a belépő, ott mondta a fickó hogy "holnaptól emelkedik", nem is nagyon hittem el, de kérdeztem az Iljen is arra azt mondta hogy majd május 28-tól. 

 

Rincan út közben, még az eleje felé egy olyan varanuszt láttunk ami mozgott és mikor meglátott minket elkezdett "szimatolni" majd faképél hagyott és bement a bokrosba. Állítólag Ő volt a legidősebb, 35 Éves példány. A többi az csak feküdt.

 

A baj az hogy valószínűleg már csak 4 hetes utak jönnek össze.

Dehogynem érdekel kelet nusa tenggara csak az idő nagyon behatárolja a dolgokat,  azonban semmi sem kizárt. Az út elején eszembe sem jutott Toradzsa a végére meg az út egyik legérdekesebb része lett olyannyira hogy semmi kedvem nem volt eljönni onnan.

 

És még egy a budgetról. Valamikor említetted hogy napi 50 USD nem lesz elég, pontosan még nem tudom de kb kijöttünk napi 50 USD-ből és jól éreztük magunkat.

Tudom a többi helyen ez nem elég.

 

Off Azt mondod közép érdekesebb mint dél?

Előzmény: W.L. (1688)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!