Keresés

Részletes keresés

krisztike0000 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 59921

Ez így van.

 

Export adómentesség 360 napon belüli kivitel esetén2014.03.14.

2014. január elsején lépett hatályba az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (továbbiakban: Áfa törvény) termékexport (termék Közösség területén kívülre történő értékesítése) adómentességére vonatkozó 98. §-ának (5) bekezdése, mely biztosítja, hogy amennyiben a mentesség kizárólag a termék Közösség területén kívülre történő kiléptetésére előírt 90 napos határidő túllépése miatt nem alkalmazható, de a termék később, az új rendelkezés szerint 360 napon belül mégis elhagyja a Közösség területét, és ezt a kiléptető hatóság igazolja, akkor az adómentesség e termékértékesítésre utólag alkalmazható.

 

Levélküldeménynél elfogadják igazolásnak a feladóvevényt, mint kiléptető dokumentum.

Csomagot a fedex-el szoktam küldeni ott pedig intézik a vámot.

Előzmény: Törölt nick (59920)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.28 0 0 59920

Ezzel azért óvatosan.

Bizonyítanod kell hogy az áru elhagyta az országot. Ehhez egy feladóvevény, vagy fuvarlevél kevés.

Magyar vámhivatalnak ki kell léptetnie az országból tételesen.

Ha ez nem bizonyítható, márpedig ez elég nehéz, komolyan megba....nak érte.

Na ezért van ha Pl Szerbiából be akarsz hozni valamit a határon igazolást kell kérned, ami alapján a következő vásárláskor, az eladó visszatériti az ÁFÁ-t

Persze van Spedicio, vámszabad terület, stb. lehetőségek.

 

Az export engedélyről már ne is beszéljünk

 

Előzmény: krisztike0000 (59918)
nyubocs Creative Commons License 2017.01.28 0 0 59919

Ez így nem igaz!

Ha a vevő magánszemély, akkor bizony Áfás számlát kell kiállítanod!

Előzmény: krisztike0000 (59918)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 59918

EU-n kívülre eleve nem állíthatsz ki Áfa-s számlát. A számlán azt tüntesd fel, hogy mentes az Áfa alól és a netto ár szerepeljen rajta. És írd azt is rá, hogy Hiv. Áfa törvény 98§.

Előzmény: the crow (59913)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.28 0 0 59917

Szerintem minden olyan esetben tud negatívot adni, amikor nem az automata nemfizetés nyílik ki, és zárul le fizetés nélkül.

 

Anno azért negatívot kaptam, mert "pick up"-olni akart a vevő, és ugyan jeleztem, hogy az nem választható opció, tovább erősködött, ÉN nyitottam egy nemfizetési ügyet, lezárult, visszakaptam a jutalékot, majd bevágott egy negatívot, amit NEM tudtam töröltetni.

 

Valószínűleg ott követtem el a hibát, hogy le kellett volna vele íratnom egy üzenetben, hogy kéri a vásárlás törlését, mert figyelmetlenül licitált, és akkor nincsen gond.

 

Szerintem fontos, hogy Ő kérje tőled üzenetben, hogy törölni szeretné a vásárlást, ennek legyen nyoma, és utána indítsd a vásárlás törlését. Lehet, ha nem lesz meg az előzménye üzenetváltásban, hogy a vevőkérésére törölted, nem fogják levenni a negatívot.

Előzmény: t.lantos (59912)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59916

Nem tudnád Putyinnal kiküldetni, amikor hozzánk látogat...
Rengeteg macerától kímélnéd magadat :)
Tőle már csak nem kérnék az ÁFA-s számlát, vagy a VÁM-papírokat :D

Előzmény: the crow (59913)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59915

Szabadna neki afa nelkuli szamlat is adnod, de akkor vallalnia kell, hogy visszajuttatja neked a vampapirokat. Szoval erdemesebb az afas szamla.

Előzmény: the crow (59913)
radikál Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59914

Akkor ezen változtattak.

Régebben úgy volt ha jól emlékszem, hogy ki nem fizetett termékre nem tud negatívot adni.

Vagy én emlékszem rosszul?

Előzmény: t.lantos (59912)
the crow Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59913

orosz vevőnek adnék el. egy ismerősét küldi érte, aki repülővel vinné ki a cuccot moszkvába. elég nagy, szóval nem tudja majd elrejteni. mire készüljek? mi kell neki hogy be tudja vinni az országba? persze a számlán kívül. nekem gondolom rendes magyar áfás számlát kell adnom, de ő esetleg az áfá-t vissza tudja igényelni a határon? eddig magánszemélynek nem adtam el unión kívülre. előre is kösz

t.lantos Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59912

Na meg a vegere fogtam egy tipikus k europai parasztot.

Minden tiszta, vilagos, ertheto. Kulon leirva, hogy a postakoltseg annyi, amennyi oda van irva, senki ne alkudozzon.

Megveszi, majd kozli, hogy az draga. Mondom le volt irva, vagy fizetsz, vagy nem kapsz semmit. Nem fizetett.

Nyomtam egy cancel-t, mondvan, a vevo kerte. Le is volt zarva. Meg egy ideig puposkodott, aztan bevagott egy negativot. Es ezt hagyta a rendszer. ugy, hogy nincs fizetve. Na ennyit a seller protectionrol. Jelentetem persze. Kulon kivancsi leszek. Ilyen esetben azonnal torolni kellene a rendszernek a egativot kivizsgalasig.

Mondjuk leszarom, csak jelzem, hogy ez is ilyen szarul mukodik.

radikál Creative Commons License 2017.01.27 0 1 59911

December 28.-ai ajánlott levél jan.25.-én kézbesítve Romániában.

Ők is ott vannak a toppon. (örülök, hogy egyáltalán meglett)

VirginMojito Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59910

November 28-ai feladásom mai eredménye (61. nap):
"Great news!
I received the ****** today in great shape and I am very pleased with them!
I thank you for the very nice ******! I tried to leave you five-star very positive feedback for all three ******, but it seems like eBay will not let me do that, perhaps because I bought the ****** over two months ago.
I will try again to leave feedback, but if I cannot please understand. Anyway, I hope to be able to buy from you again. I know it has been a frustrating experience for the both of us.
The United States Postal Service (USPS) is not very good. Two days ago I received an envelope from Germany that was apparently torn open by the USPS machinery and the ****** was missing!
Anyway, I thank you again for the excellent communications!
Regards, C

 

Az eddigi rekordom a 64. napon kézbesített levél volt, amit egy 2015 januári hóviharnak köszönhetek.

VirginMojito Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59909

Akkor ezt ne nálam reklamáld, hanem írjál ajánlott, tértivevényes levelet valamelyik MP-s igazgatónak.

Elolvastad a USPS linkeket amúgy?
Mert úgy érzem, nem tudod, mi van a háttérben, miért nem látod hülye ügyfélként a trackingedet.

 

Jelenleg, a Magyar Posta mostani hozzáállásával, Te ennyire vagy jogosult; náluk verd a blattot, ne nálam.

Előzmény: Törölt nick (59908)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.27 0 0 59908

Pedig ott kezdődne a minőségi szolgáltatás, hogy a hülye internetező ügyfél követni tudja pontosan a küldeményt, mert attól neki jobb nem lesz, hogy a belső hálózaton látszik.

Előzmény: VirginMojito (59907)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59907

1.)
Mert az internetet a hülye is látja, az intranet meg egy szűkebb, "szakmai" körnek szól.

 

2.)
https://about.usps.com/postal-bulletin/2015/pb22424/html/info_002.htm
Az internetes [nem láthatóság] ugyanakkor presszió a mindenkori Magyar Postára is az amcsik részéről, rajtunk a Magyar Posta ügyfelein keresztül, hogy ők is inkább igazodjanak az USA által preferált digitális azonosításhoz / rendszerhez. Megjegyzem, ez a rendszer már gond nélkül működik olyan fejlett országokban, mint Albánia, Etiópia, Ruanda, Fehéroroszország, Kiribati, Burkina Faso stb.

(a körülöttünk lévők közül Ausztria, Szlovákia, Ukrajna, Horvátország és Szlovénia sikeresen átugrotta ezt a lécet kb. 1 évvel ezelőttre; jelenleg olyan országokkal versenyzünk, mint Románia és Szerbia)
http://faq.usps.com/?articleId=1437076354655

Előzmény: Törölt nick (59906)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59906

Miért kell különböző információnak lennie az intranetes és az internetes hálózatban? A csomag ott van ahol éppen van. Intranet ide, intranet oda.

Előzmény: VirginMojito (59905)
VirginMojito Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59905

Vagy ők sem tudnak bejelentkezni kívülről a https://pts-2.usps.gov/ oldalra, ha egyszer az intranetes és nem internetes.

 

Mindenesetre ezután minden érdeklődő amcsisnak meg fogom mondani, hogy ne a web-en keresztül tájékoztassák a kedves idióta postásai, hanem a fenti intranetes hálózatban nézzenek szét.

Előzmény: t.lantos (59904)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59904

Gondolom ott is a webes koveto az egyszerubben elerheto, es azt nezik.

Előzmény: krisztike0000 (59903)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59903

Több vevővel volt már olyan, hogy letétben volt a csomagja és a usps központot felhívta, ahol azt mondták nincs a rendszerben a magyar ragszám. Akkor ez hogy lehet?

Előzmény: t.lantos (59902)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59902

Azert az milyen mar, hogy mukodik a tracking, es szandekosan elerhetetlenne teszik.

Előzmény: VirginMojito (59900)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59901

Vettem egy cd-t angliabol.

Csak egyfajta postazas volt megadva. 2 het alatt se jott meg (raadasul céghez rendeltem, igy meg ertektelen katalógusnak is hiheto)

 

Reklamaltam. Elado valasza:

hi You didn't pay for tracking.To send this item tracked would cost £8.50 !! All cds are internally tracked by the post office. I have a business account with the royal mail *******. Please be patient, it will be with you soon. Once it is in the postal system it is out of my hands. I am sorry for any delay regards"

Gratulalok. Ebbol olyan claim lesz, mint a huzat.

VirginMojito Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59900

A KULCSSZÓ a fejlécben látható:USPS Tracking INTRANET...

Idézet:
"Hivatkozva a 2016. december 28-án tett bejelentésére az alábbiakról tájékoztatjuk:

Az RRxxxxxxxxxxxHU azonosítószámú nemzetközi ajánlott levél sorsának vizsgálatáért megkerestük az Amerikai Postát. Válaszukban arról tájékoztattak, hogy a küldeményt 2016. december 27-én kézbesítették.


A külföldi posta a kézbesítési okirat másolatát biztosította számunkra, melyet levelünk mellékleteként megküldünk."

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59899

December 21.-én adtam fel a cuccot. Csak jan. 14.-én jelent meg és azóta áll a státusza az usps infóban. Ma már 26.-a van. Eltelt a feladástól több, mint 1 hónap. Szerintem nyugodtan mehet a tudakozvány.

Előzmény: krisztike0000 (59897)
.:(gabor):. Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59898

Nem valoszinu, hogy a vevo megkapta volna mar.

 

Nekem van egy ilyenem, december 24-en adtam fel:

 

ORIGIN POST IS PREPARING SHIPMENT
Dec-28-16, 02:06 AM

 

ARRIVED AT INTERNATIONAL SERVICE CENTER
Jan-20-17, 11:10 AM, ISC NEW YORK NY(USPS) 11430

Tudakozvanyt meg ugy sem tudsz inditani, ha a feladastol nem telt el a 30 nap.

Előzmény: Törölt nick (59888)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59897

OK. te tudod, de a január 14 még bőven benne van a reális szállítási időben.

Előzmény: Törölt nick (59896)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59896

Azt hiszem én azért ma elindítok egy tudakozványt.

Előzmény: krisztike0000 (59891)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59895

Azt tudjatok hogy:

 

"A NAV Adó-és Vámigazgatósága tájékoztatása alapján értesítjük Önöket, hogy 2017. január 26-án Nemzetközi Vámnap lesz.

A vámhivatalok ügyeleti rendszerben, rövidített munkaidőben fognak dolgozni.

A vámhivatal által küldött hivatalos tájékoztatás szerint, „ezen a napon az élő állat, gyógyszer és gyorsan romló nem uniós árut tartalmazó szállítmányok elbírálása lesz biztosított, az egyéb kérelmek esetében előbb felsorolt szállítmányok függvényében történik a feldolgozás.”"

Ezeknek miert nem szakadt az anyjukba a fejuk?

t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59894

Mint par napja emlitettem, meg EMS-nel is volt, hogy a mai napig nem mutat kézbesítést, pedig megerkezett.

Előzmény: krisztike0000 (59893)
krisztike0000 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59893

Korán van:)

Ilyennel találkoztál már? Track szám nem mutat semmit, a vevő meg ír, hogy megkapta.

Ez további kérdéseket vet fel...

Előzmény: t.lantos (59892)
t.lantos Creative Commons License 2017.01.26 0 0 59892

Jol szetcsuszott.

Viszont a linkben benne a teljes tracking, csak szolok :)

Jo, leellenorizni nem tudom, mert azt figyeli az ebay, hogy az adott ragszam mar fel lett toltve, es nem engedi hozzaadni masik tranzakciohoz.

 

Előzmény: krisztike0000 (59890)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!