Keresés

Részletes keresés

Kevin Creative Commons License 2006.01.16 0 0 560

Egy story a cucaracha-rol: egy nyari ejjeli felhoszakadas idejen hallom, hogy nem tud az egyik udvarunkban lefolyni a viz a lefolyon. Felkapcsoltam a villanyt, akkor mar olyan 10 cm magasan allt a viz, a felszinen vastagon tele cucarachaval. Olyan tobb ezer darabbal. A lefolyon jottek fel, de olyan sokan voltak, hogy eldugitottak a lefolyot. Muszaj volt kimennem kozejuk, hogy a lefolyo kozepet ki tudjam huzni, kulonben bejott volna a viz a lakasba. Eletem egyik legnehezebb par metere volt, ahogy ereztem oket a labamon meg a karomon, mikor benyultam a vizbe.

 

Aztan masnap reggel hivtam egy embert, aki kiirtotta oket. Az utcai csatornabol jottek at. Hitchkoch johetett volna ihletet meriteni ...

pisti072 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 559

 Valamilyen szinten az alkohol fertőtlenit, mi szintén tanácsra reggel és este megittuk a teqillát, nem is volt semmi gond. Bár jártunk olyan faluban, ahol egy nagy táblára ki volt írva:" igyál tiszta vizet mert akkor nem fertőz a kolera".

Én egyetlen repülő cucaracát nem láttam, aztán lehet hogy nekem volt szerencsém.

varommar Creative Commons License 2006.01.16 0 0 558

Tapir!

Köszi az infókat, örülök, hogy végre valaki nem riogatni akar a mexikóvárosi közbiztonsággal kapcsolatban. Már így is tök ideg vagyok, millió egyéb dolog miatt (mit hagyok itthon, mit nem, mit vihetek fel a gépre, mit nem, csatlakozás, időjárás stb.stb...) legalább most kaptam egy jó hírt is, végre..:-)

Köszi!!!!Reménykedem, hogy nekünk is hasonló jó tapasztalataink lesznek!

Azért annyit a bogárkákkal kapcsolatban elárulnál, hogy ti hány csillagos szállodában voltatok, hogy nem volt bogár? Mert ha 5, akkor azért nem nyugodtam meg, mert mi egy 3 csillagosba megyünk...

Köszi!

 

Előzmény: Goendoer Tapir (553)
varommar Creative Commons License 2006.01.16 0 0 557

Szia Sp!

Engem a gekkók, hüllők, iguanák - ilyenek nem aggasztanak, az is biztos, hogy nem hajkurászni fogom őket, hanem inkább fényképezkednék velük, de hogy a svábbogarak még repülnek is?!?!?! Oh anyám!!! Na ne!! Mi lesz velem?!?!? Lehet ott valami helyi kemotox-ot kapni?!? Mivel ugye a repcsin nem vihetem a jó kis itthoni, hazait magammal...

Más. Az egyik ismerősöm volt Kubában, és ő azt tanácsolta, hogy ha nem akarok sűrűn a wc-re járni, akkor vigyek magammal vodkát, amiből minden reggel igyak meg éhgyomorra egy kortyot, fertőtlenítés céljából. Állítólag ő egyszer felejtette el, és aznap szaladgált is rendesen a budira. MOndjuk ezen nem múlik, csak azt nem értem, hogy elméletileg vodkát sem vihetek a repülőn, nem?

Köszi az infót előre is!

 

 

 

Előzmény: Sp1 (556)
Sp1 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 556
A svábbogarakat a trópusokról kiirtani sajnos lehetetlen. A kb. 4,5 cm hosszú bogarak repülnek...nem csak másznak...tehát míg otthon örömmel halljuk a májusi cserebogár jellegzetes kerregését, itt Mexikóban bizony nem cserebogár repül esténként, hanem csótányok is. Ártalmatlanok, de nem kellemesek. Az iguanak teljesen artalmatlanok, csakúgy, mint kisebb rokonaik a szinte teljesen átlátszó gekkók. Általában a világítás közelében lehet látni ezeket 5-6 cm-es törékeny állatokat amint ügyesen megtapadnak a plafonon és rovarokra vadásznak. Nem kell félni tôlük, még kevésbé hajtóvadászatot rendezni utánuk a szállodai szobában... Spanyol nevük: gecko, vagy cuija  
bandika Creative Commons License 2006.01.16 0 0 555
Szia, mi Mexico Cityben tavaly novemberben a Holiday Inn Zocalo fedőnevű szállodában voltunk, barátságos, kifogástalan környezet és ellátás, jóval az európai árak alatt. Amint a neve is mutatja, a főtér sarkán. Interneten foglaltuk le előre, ez azért ajánlott.
Előzmény: amkamk (554)
amkamk Creative Commons License 2006.01.16 0 0 554
Sziasztok!

Már korábban írtam, de nem nagyon kaptam válasz, megpróbálkozom mégegyszer :)

Február közepétől március elejéig lennénk Mexikóban és a déli valamint keleti részét szeretnénk bejárni, főként autót bérelve plusz egy belföldi repülőúttal Mexikóvárosból Cancunba és vissza.

Tudtok-e Mexikóvárosban szállodát ajánlani, mert bár a körutunk többi részén alszunk ahol tudunk, 12 órás repülőút után nincs kedvünk szállást keresni?

Milyen időre kell február közepén - végén Mexikóvárosban nappal és este számítani?

Milyen autókölcsönzőt és autót válasszunk?

Van-e valakinek tapasztalata a foglalás nélküli szálláskereséssel?

Köszi: Attila


Goendoer Tapir Creative Commons License 2006.01.16 0 0 553

nekem nem volt rossz tapasztalatom Mexikóvárossal, sem bogarak, sem közbiztonság terén!

iguanakat mi is láttunk, a férj hosszasan ment utána, h le tudja jól fényképezni :-))

Előzmény: varommar (551)
pisti072 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 552

 

Mexico cityben csak a repülőtéren voltam átszállóban, de beszéltem magyar turistákkal, ez már kissé meredek hely. Nagyon figyelni kell szerintük, mert elég rossz a közbiztonság.

 

Cancun és Yucatan ilyen téren teljesen rendben van, mi bérelt kocsival végigjártuk a kis falvakat is . Irtóztató szegénység,de semmi probléma. Egyedül a falvaknál lévő rengeteg fekvőrendőrök környéken lévő árusokra kell vigyázni, egyszer egy nagyfarkú majmot akartak bedobni a kocsiba,alig tudtuk feltekerni az ablakot.

Később német turistákkal beszélve mondták, hogy állítólag a majmok be vannak tanítva hogy össszeszedjék a kocsiban a fényes tárgyakat és ami a kezük ügyébe esik. Cancunban a turizmusból élnek, főleg az amerikaiakból, semmilyen bűncselekményt nem láttunk.

Előzmény: varommar (551)
varommar Creative Commons License 2006.01.15 0 0 551

Köszi.

Talán a Wilma a bogarakat is elpucolta...:-)) Legalább ennyi hasznom lehetne belőle...:-((

Amúgy Mexikovárossal kapcsolatban nincs tapasztalatod? Mert ott is eltöltünk egy pár napot...És ott a Wilma sem járt...

 

Előzmény: pisti072 (550)
pisti072 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 550

A cucarachát -már jó tudni hogy ez volt- egyet sem láttam soha a szobába. Szerintem szúnyoghálóra nem volt szükség, mert nem voltak szúnyogok, másrészről meg minden szállodában van légkondi így az ablakokat nem nagyon kell kinyitni.

 

Egyébként a szállodánk -de ahogy láttuk más szállások is- a hotel zónában természeti környezetben fekszenek, úgyhogy egy kis találkozás állatokkal nem kizárt.

Előzmény: varommar (549)
varommar Creative Commons License 2006.01.15 0 0 549

Köszi!

Az igauana nem gond, mert (asszem) attól nem félek, főleg, ha megeszi a cucaracha-t..:-)) Bizti, hogy a szobába nem jönnek be? Amúgy a szállodák ablakán van mondjuk szúnyogháló? Ha már a cucaracha bemászik, legalább repülni ne repüljün be valami hasonló..

 

Előzmény: pisti072 (547)
Kevin Creative Commons License 2006.01.15 0 0 548

 

 

Iguana. Asszem a Yucatanon lattam olyan KRESZ-tablat, amelyiken az uton keresztbe maszkalo iguanakra hivja fel a figyelmet. 20 km/h sebessegkorlatozassal egyutt.

 

A romoknal sokat lehet latni beloluk, teljesen veszelytelenek az emberre.

Előzmény: Kevin (546)
pisti072 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 547
Köszi
Előzmény: Kevin (546)
Kevin Creative Commons License 2006.01.15 0 0 546

"olyan közepes csótány nagyságú kitinpáncélos bogarak, " = cucaracha

 

"kb.40 cm. varánuszgyík szerű állat" = iguana

 

:)

Előzmény: pisti072 (545)
pisti072 Creative Commons License 2006.01.14 0 0 545

 

 

Nálunk Cancunban a szálloda (Dos Playas)környékén mászkáltak olyan közepes csótány nagyságú kitinpáncélos bogarak, de nem bántottak senkit csak szaladgáltak. A szobában nem voltak. Az egyik nap pedig a szobaajtó(földszint) előtt egy kb.40 cm. varánuszgyík szerű állat napozott, de gyorsan elszaladt.

 

Mindenkinek aki Cancunba megy ajánlom a Coco-Bongó nevű helyet, sokszor osztják a belépőit, szenzációs hangulat, táncosok légtornászok stb. A kukulcan plaza közelében van. Na meg persze irigylem is őket,mert én itthon senyvedek.

Előzmény: varommar (544)
varommar Creative Commons License 2006.01.14 0 0 544

Sziasztok!

Jövő héten utazunk Mexikovárosba, és Cancunba. Átböngésztem már mindent, és 2 kérdésem maradt, ha valaki tud, segítsen légyszi.

Milyen bogarak vannak arrafelé? Mármint ilyen nagy, félelmetes, repülő szárnyasokra gondolok, amik mondjuk itthon nem nagyon vannak...

A másik meg, hogy sajnos a repjegyen olvasom, hogy a kemotox-szerű rovarirtókat elveszik...És mi van a villannyal működő szúnyogírtókkal? Mármint azt elveszik-e vajon?

Köszi!

ananova Creative Commons License 2006.01.13 0 0 543
Köszi!
Előzmény: OLD FOX (542)
OLD FOX Creative Commons License 2006.01.13 0 0 542

Aramatalakito nem kell, csak egy konektor 110 V- 220 V .

A mobiltelefon hasznalattal vigyazni ! allitolag 4 dollar/perc

SMS !!!! vagy telefonkartya/kulföldre/, van 100 es 250 pesos ,telefon van annyi mint a tenger az utcan.Mi vettunk egy 100 pesost es meg maradt is rajta egy het utan.

A kartyaval felhivod a szamot ami rajta van es +adsz egy kodot /+ kell kapargatni a kartyat es elöjön a kod/ egyszeru es olcso.

Előzmény: ananova (539)
ananova Creative Commons License 2006.01.13 0 0 541
Köszi a lényegretörő, gyors választ :)

Ezekben a kis fekete kütyükben nincs különbség, ugye? Pár éve Amerikában használtunk ilyet, az jó, vagy rosszul gondolom?
Előzmény: Kevin (540)
Kevin Creative Commons License 2006.01.13 0 0 540

Igen.

Kell.

Előzmény: ananova (539)
ananova Creative Commons License 2006.01.13 0 0 539
Sziasztok,

Barátaink utaznak vasárnap, csak két kérdés, gyorsan, lécci segítsetek!
/nincs időnk visszaolvasni, elnézést/
- Háromsávos mobiltelcsiket tudják majd használni?
- Kell "áramátalakító"?

Köszi,
Ana
OLD FOX Creative Commons License 2006.01.12 0 0 538

Persze lehet semmi problema, de ha nagy halakat akarsz latni Playa del Carmenbe ugy 11 ora körul jönnek vissza a halaszok /Marsela a hajojuk neve/a reggeli turnebol a vilagitotorony közelebe szoktak kipakolni a zsakmanyt  30-40 kg-os tonhalakat fognak 8-10 db-ot naponta ,de van egy öreg aki dobohaloval a vallan csaszkal a strandon es figyuzza a vizet ha lat valami halmozgast a vizben bemegy a vizbe jo derekig es kiveti a halojat es gyorsan magahoz huzza, 3 dobasra 70 halat fogott 30-tol az 50 dkg -ig ilyet csak a TV-lattam valahol Afrikaban,mindenki nyugodtan menjen

nagyon meglennek lepödve ha valaki is csalodna Mexocoban,voltam jopar eve a masik parton, /Acapulco /de a Yucatan nekem jobban tetszett .

Az egyetlen negativ amit tapasztaltam hogy borzaszto eröszakosan akarjak eladni a cuccaikat ,allnak az uzletek elött es ordibalnak hogy vasarolj az ezustöl a szuvenirokig + a kulönbözö programok ,auto kölcsönzes + akarmi ,van az asszonyak egy ausztral strandtaskaja es azt vittem a vallamon es mindig ordibaltak ausztralia igy + ugy  vegen valami buvarosok beszoltak hogy AUSZTRALIA VI NEED YOUR MANY

en + nem birtam tovabb cerneval es visszaorditottam ME TOO ,elsöre lemerevedtek utana meg elkezdek borzasztoan röhögni.

Ket nap utan kifejlesztettem egy  elterelö manövert ,a setaloutca jobb oldalan mentem es atellenbe a baloldalt kukkolgattam + forditva egyböl nyugodtabb lett a helyzet a taska logojat + befele forditottam.

Ha valaki korankelö a napfelkeltet nehagyja ki, az valami csodaszep csak ne legyen felhös az eg, vagy Cozumel felett paras a levegö .

A Teqila Barrel szinten kötelezö, jo zene van , lehet europai + amcsi focit nezni vagy csak kostolgatni egy Margeritat vagy Mojitot es nezni az embereket a corzon estenkent disco hetvegen elö zene ,mindig rengetegen vannak ,szerintem hajnalba szeneslapattal rakjak a pesokat a szemeteszsakba...

Előzmény: doorka (537)
doorka Creative Commons License 2006.01.11 0 0 537
Mi van a delfinekkel?Őket sem érte a hurrikán?Lehet velük uszni?
Előzmény: OLD FOX (532)
Petko Creative Commons License 2006.01.11 0 0 536
Mexicocity-ben a Zocalon lévő templom bejáratánál szokott lenni egy öreg faszi, aki egy összebarkácsolt, polaroid-alapú fényképezőgépet mutogat a túristáknak.. én egy évvel ezelőtt voltam ott, akkor kétszer is láttam. le merném fogadni, hogy most is ott van. ha valaki jár arra, fotózza már le! :)) vicces lenne..
wizard_ Creative Commons License 2006.01.10 0 0 535
sziasztok, megtudná nekem mondani vki hogy január végén, feburár elején milyen idő van cancunben? :) egész pontosan jan21-től megyünk feb4-ig... előre is köszönöm.. :)
Fekn Creative Commons License 2006.01.10 0 0 534
Szia Sp1.  Köszi az infókat. Sokat segítettél. Pénteken  23.30-kor landolunk Cancunban, és megkezdjük mexikói kalandunkat. Mivel a szállodát csak szombaton  délelőtt tudjuk elfoglalni, így  bulival kezdünk a Coco Bongóban.
Előzmény: Sp1 (529)
MrMoJo Creative Commons License 2006.01.10 0 0 533
Kösz az infókat és a jókívánságokat!
Üdv.
Előzmény: OLD FOX (532)
OLD FOX Creative Commons License 2006.01.10 0 0 532
En svedbe nyomom a melot innen mentunk,csak casht hasznaltunk pesot es amcsi dollarral is lehet fizetni a legtöbb helyen,közbiztonsag jo annyi a az ör mindenhol mint a tenger a legcsucsabbak a tök feketebe öltözött kommandosokra emlekeztetök, a surranotol a kalapjukig feketek es rezzenestelen arccal allnak a 30 fokos melegbe az ut közepen az M16-os markolva de neha megjelennek a strandon is lehet hogy az a feludules nekik ? kulönben vannak rendörök akik jarkalnak a strandokon vagy ilyen kis 4 kereku terepjaroval furikaznak hogy mit vedenek nem sikerult megfejtenem, a strandokon kb 95 % A TURISTA ha mexicoiak jönnek csak palmafak alatt husölnek vagy furdenek,a turistak legtöbbje min. 50 %  amerikai es olasz , magyarokkal csak Tulumba talalkoztam de vannak meg svedek ,hollandok, nemetek, franciak ,spanyolok,ruszkikat akikkel allitolag  Cancun tele van egyszer halottam beszelni 3-an voltak stb.A Captain Lafitte-ot csak a buszrol lattam/kb 5-6 km Playa del Carmentol Cancun iranyaba?/ de a Wilma nyomat se lehetett felfedezni ,jo utat es jo mulatast!
Előzmény: MrMoJo (531)
MrMoJo Creative Commons License 2006.01.10 0 0 531
Helló!
Repülőút milyen volt? Melyik irodával mentetek? Közbiztonság?Kártyát használtatok, vagy csak cash-t? Jan. 31.-én indulunk Bécsből, már nagyon várom!!
Üdv.
Előzmény: OLD FOX (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!