Keresés

Részletes keresés

lukit Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2705

Miert, a kedvezményezett felvételéhez és jóváhagyásához nem elég a jelszó? Küld még róla megerősítendő emailt vagy sms? (mert ha elég a jelszó, akkor csak szivatás, ha meg más csatornán meg kell erősíteni, akkor az utaláshoz is elég lenne az a másik csatornás megerősítés, így szintén csak szivatás)

Előzmény: blueye (2702)
TyggeR Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2704

hát, ahogy vesszük. szerintem ez a kedvezményezett dolog nagy hülyeség. küldjenek belépőjelszót sms-ben, és csá. halál béna egy rendszerük van

Előzmény: blueye (2702)
FOMA Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2703

"Vagyis rendszeres utalásnál az összes információt, közleményt, összeget újra és újra be kell írni."

 

Rendszeres utalást egyszer kell csak beírni, és addig él, ameddig megadod, vagy amikor visszavonod. Az utalás egyes elemei pedig egy lépésben változtathatóak.

Előzmény: fefe1968 (2699)
blueye Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2702

A kedvezmenyezett egy biztonsagi tenyezo, nekem fontos. Vateras utalas 5 perc igy,viszont ha barki megtudja a jelszavamat akkor se tud akarkinek utalni. A datumnal nekem automatikusan felajanlja a kovetkezo napot,nalad vmi hiba lehet...

 

Mas. Eszrevetetek hogy a Citigold minimuma lement 5M HUFra?

Előzmény: fefe1968 (2699)
fefe1968 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2701

Eddig én is több helyen voltam, de most hogy tranzakciós díj van, nem tarthatok több helyet fenn. A Citi-hez egyszeri 150ezres átutalás kell, hogy a nullás díjcsomag ingyenes legyen. Ha azt másik számláról utalom, ahogy eddig, akkor a jutalék 300.- Ft. Ha közvetlenül Citi bankba megy, akkor meg ilyen nyögve nyelős az utalás. Innét elutalni olyan helyre ahonnét tudok normálisan utalni tovább, meg megint csak tranzakció díjas. Ördögi kör. 

Előzmény: lukit (2700)
lukit Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2700

Nos, akkor itt se lesz számlám, csak hitelkártya. Köszi, hogy megkíméltél ettől:)

Előzmény: fefe1968 (2699)
fefe1968 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2699

Sajnos igen. Ennyire körülményes és hosszú folyamat. Én még ilyet banknál máshol nem láttam.

Ja és CSAK kedvezményezettek menthetőek, űrlap nem. Vagyis rendszeres utalásnál az összes információt, közleményt, összeget újra és újra be kell írni.

Utalás indításánál kötelező megadni a dátumot még plusszban (nem alapértelmezett, hogy most), hogy azt mikor akarom. Ha délután 4 elmúlt, de te az aznapot választottad, akkor pech :). Az egész elszáll hibaüzenettel, mert banki időn kívüli utalás és nem tudja végrehajtani. Az egész tortúrát lehet kezdeni előről egy olyan nap megadásával, amikor majd lesz banki nyitvatartás.

Előzmény: lukit (2698)
lukit Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2698

Nemár, így kell utalni ismeretlen partnernak??? Ez komoly?

Előzmény: fefe1968 (2696)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2697

Így normális, ahogy mondod, általában 4 után már csak következő napon indítja el, de már az is átér a következő napon.

Néha bosszankodom ezen a kedvezményezett dolgon, de azért ez is egy biztonság.

http://www.bama.hu/baranya/kek-hirek-bulvar/netbankolas-kozben-jott-a-hackertamadas-478955

Előzmény: fefe1968 (2696)
fefe1968 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2696

Megtudnátok mondani, hogyan lehet egyszerűen utalni Citi Netbankból? 

Életszerű példa: Vatera vásárlás során utalnék valakinek. Elösször mint kedvezményezett hozzá kell adjam, majd aktiválni mint kedvezményezett partner, utána utalás kedvezményezettnek, végül kedvezményezett törlése (hiszen soha többé nem kell már). 

Ez így normális?

Továbbá, ha délután utalok, akkor mindig azt írja ki, hogy ma már nem teljesíthető a kért tranzakció és ezzel törli is az utalást. Mindig másnapi dátumot kell megadjak. Miért nem hajtja végre a legközelebbi banki nyitáskor automatikusan, mint az összes többi banknál?

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 2695

Igen, én is ilyen voltam, aztán most még is tranzakciós illetékestül is olcsóbb a bankolás, mint az OTP-nál volt anno...

Most felszámoltak 5000 Ft idegen ATM készpénzfelvétre 15 Ft-ot, ezt kibírja mindenki (matolcsy a ********), az OTP-nél az első két saját ATM ingyenes volt, de utána alapdíjat és százalékos sápot is levett... az idegen ATM-ből meg horror volt... ráadásul az elektronikus számlára is néhány száz forintot felszámítottak havonta.

 

Előzmény: FOMA (2694)
FOMA Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2694

Itt most érdekes lehet, hogy egyáltalán mennyire mozdulnak meg az emberek az olcsóbb bankok felé. Szvsz nem lesz jellemző, mert ha a többség figyelne a banki költségekre, akkor az OTP már rég nem a legnagyobb lenne.

 

(A saját fateromat nem tudtam évek alatt meggyőzni, pedig levezettem neki papíron, hogy mennyit költ egy év alatt az OTP-re, ezzel szemben nekem mennyi nettó bevételem van abból, hogy több bankom van, mindegyikből az éppen leggazdaságosabb szolgáltatást használva. Elismerte, hogy igazam van, "de hát negyven éve OTP-s vagyok".)

 

Előzmény: Sparks (2693)
Sparks Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2693

Jogos, a hitelkártyás vásárlásoknál amúgy is rendesen megsarcolják az üzleteket, ahonnan könnyen visszaosztható (lemondható) ez a pár százalék. Utalásoknál pedig ugye tavaly végre nem másnapra teljesül az átutalás, ami szintén nem kis érvágás lett a bankoknak (nekünk meg öröm). Hogy hol az igazság azt nem tudom, nem vagyok szakembere a témának, majd elválik pár hónap múlva, amikor a piac kicsit magához tér és a bankok megérzik az ügyfélmozgásokat is.

Előzmény: bounty112 (2692)
bounty112 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2692

Azt vedd figyelembe, hogy a tranzakciós kiadásnövekedésük sokkal több ügyfelet érint, mint a hitelkáryás visszatérítés - ráadásul ott ebbe bele vannak kalkulálva gondolom a vissza nem fizetés utáni bevételek, havidíj stb. (lásd a nemrég feltett rémtörténetet), a sok null ft-os folyószámla rendesen megdrágulna most nekik.

Előzmény: Sparks (2688)
lukit Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2691

Nem mindenkinek oszt vissza a bank x%-ot, sokaknak nincs hitelkártyájuk. A hitelkártyás üzletág szerintem lazán kitermeli a 600%-os kamaton ezt a visszaosztást, de ha már hozzáadnánk a nem hitelkártyások összes utalásának 0,2%-át, akkor könnyen lehet, hogy szomorú lenne a mérleg.

Előzmény: Sparks (2688)
Sparks Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2690

No igen a hülyének nézés nem szép dolog. A bankok éppen ezt csinálják gyakorlat szerűen üzletfeleikkel (velünk)... Az az érzésem, hogy valóban nincs igazi verseny köztük, ha az lenne, akkor egyik-másik bank már kampányszerűen reklámozná magát tévében-rádióban, hogy ők biza nem hárítanak át semmit és kis hazánk fél piacát meg is nyernék vele. Tippelek: nem lesz ilyen (legalábbis a nagyok közül tuti nem).

Előzmény: FOMA (2689)
FOMA Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2689

"Ennyire szegények lennének? "

 

Vagy ennyire nem szeretik, hogy hülyének nézik őket. Emlékezzünk vissza, Eltolcsy úr ugye nyilatkozta, hogy a bankok nem fogják áthárítani az illetéket. Csak erről elfelejtette előtte megkérdezni a bankokat. Ennyi erővel a feleségemmel is közölhette volna, hogy a vasárnapi ebéd után nem fogok meginni egy üveg Moravski Sklepnit, pedig de.

Előzmény: Sparks (2688)
Sparks Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2688

(Ez a post nem csak a Citibankról szól)

Azért az elgondolkoztató mindenképp (mielőtt még elkezdjük siratni szegény bankokat és gyűjtést szerveznénk a megmentésükre), hogy a Citibanknak megéri 3%-ot visszaosztani reklámból minden egyes vásárlásunknál, amit élelmiszerre költöttünk és amúgy is minden költésre 1%-ot, de amint az elvetemült kormányunk ámokfutásba kezd és szegény ártatlan bankoktól levesz 0,2%-ot tranzakciónként, abban a pillanatban ezt már senki nem tudja átvállalni... Hogy is van ez? -3% elfér a büdzsében, de -0,2% már nem? Csak én érzem úgy, hogy a bankok ezt a költséget tüntetőleg hárítják át ránk hangulatkeltésként? Ennyire szegények lennének? 

blueye Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2687

Online bankingon rögtön látod: amint utalsz, alatta a köv. sor a tranz. adó.

Előzmény: Törölt nick (2685)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2686

Akkor egy perces nema csendet kerunk :)

Előzmény: Törölt nick (2685)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 2685

Nos, nézem a számlakivonatomat, megtörtént az első tranzakciós illeték miatti terhelés, 19000Ft-ra 38 Ft.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2684

Februártól az Unicreditnél sem lesz ingyenes kézpénzfelvétel! min.210Ft. ill 0,3%! egy hónapig bírták csak olyan szegények!

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2683

Kicsit off:

https://www.shellsmart.com/smart/other/Other12.html

Kicsit soknak érzem 15 pontért a 12 forintot...

ZÉ79 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2682

A szupernullánál, ha pl. januárban nyitod a számlát és januárba teljesíted a feltételt akkor februárban már az összes saját atm-es kp felvét ingyenes. ( januárban viszont csak az első ) ha jól értem....én is...bonyolultabbak ezek a kondíciós listák...de nagyon... (főleg idén)

Előzmény: TyggeR (2681)
TyggeR Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2681

a hirdetmény szerint meg nem. abban az van, hogy a havi első 0 ft. a továbbiakban a 2. sz. melléklet irányadó, amiben meg nincs arról szó, hogy szupernullával ingyenes lenne. vagy én értelmezem rosszul

Előzmény: maker7 (2671)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2680

Szerintem fent van a honlapon (legalabbis remlik):

Hitelkartyak - Citilife es ott alul ahol mindenfele kondiciokat linkelgetni. Ott van egy kulon a Baumax + Repteres kartyakrol.

Előzmény: madruga (2678)
FOMA Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2679

Megtankolsz, fizetsz, másnap terhelik a tankolást, a következő napon pedig jóváírják. És ez addig megy, amíg tart a 15 ezer.

Előzmény: judit56 (2677)
madruga Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2678

November végén, a repülőtéren igényeltem Citi Life-ot. A kártya még most sincsen a kezemben. Félek, hogy panaszos levelet kell majd írnom, hogy a tavalyi kondíciók legyenek érvényesek rám nézve, illetve valószínűleg az igényléskor érvényes jóváírás sem lesz automatikus.

Nincs meg Valamelyikőtöknek elmentve a repülőtéri promóciós szabályzat, vagy emlékszik  Valaki a pontos részletekre?

judit56 Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2677

segítenétek ebben hogyan müködik?

Most van 22500 citi forintom. Ha pl.tankolnék, akkor beállítok 15 ezret, elmegyek tankolni a Shell-hez. Megtankolok, fizetek, aztán várom a visszatérítést?

És ha 15-öt állítokbe és a tankolás 12 lesz, akkor gondolom a 12 jön vissza. 

Előzmény: Sparks (2668)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2676

Nincs, viszont annyira nem draga, en tavaly igenyeltem 1880er, mostmar asszem 2500 korul van. Hitelkartyas visszateritesekbol boven visszajon.

Előzmény: TyggeR (2666)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!