Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44675

Ahhoz, hogy a puffert felfűtsd, semmi köze annak a ténynek, a kazánban mennyi víz van.

 

Ha kevés víz van benne, az az előnye, hogy a begyújtás után hamar lehet vele fűteni.

 

Ha sok víz van benne akkor a tűz kialvása után még sokáig lehet vele fűteni. .

 

Én pufferhez jobban szeretem a kevés vízterű kazánt.

 

Volt ilyen is, olyan is.

Előzmény: lala1961 (44670)
VaTom Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44674

A mai napon vásároltam egy ARISTON BEST 100 RTS Elektromos forróvíztároló-t. http://www.szatmari.hu/termekek/fo_futes/keszulekek/vizmelegitok/elektromos_vizmelegitok_tarolos/ariston_best_100_rts_elektromos_forroviztarolo

A fűtési rendszerben levő víz lehűlése esetére többen tanácsoltak valamilyen termosztáttal vezérelt motoros vagy mágnesszelep beépítését a bojler előtti fűtéscsőbe. Az üzletben ezt alsó hangon is 25ezerre taksálták amit kissé sokallok egy 40ezer alatti vízmelegítő szabályzására. Tud-e valaki ennél olcsóbb, mégis megfelelő automatizálható szelepet. A golyóscsapnál komolyabbat! :)

nyárimádó Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44673

Az egyik embernek megy ennyivel, a másiknak még 2 m magasabb kéménnyel sem, mert nem ugyaott lakunk, lehet az egyik embernek nincs szomszédja, a másiknak van.

Tehát 100%-os biztató választ nem fogsz szerintem kapni, én nem mernék.

Üdv 

Előzmény: Gabszii (44669)
nyárimádó Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44671

Jaj, hogy jártam ma.

Na mondom takarok még az alsó rácsból még egy kicsit. Előtte a kazánt fullra kitakarítottam, alulra vastag fa stb... tetejére gyújtós és papír. Vagy 40 percig kínlódtam mire begyulladt a rakat ( rengeteg elégett újságpapír felhalmozódott a tűztérben), de nem égett rendesen ( huzat probléma, 140C' kilpő nyitott alsó ajtóval). Na mondom túlsamottoztam. Kivettem a plusz samottokat ( jó forró volt), a rakat széthullott, majd rácsuktam az ajtót, de még mindig nem égett. Erre mérgemben szétb...sztam teljesen a rakatot.

Azután felcsillant a kis lámpa a fejemben, hogy a rengeteg újságpapír az alsó rostélyron nem engedi be a levegőt, megkotortam, a kilépő füstgáz egyből 450C'-ra ugrott.

Bevallom, ez a felső begyújtás sokszor nem sikerül nekem:(((

Üdv

 

 

lala1961 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44670

Hát én ezt nem venném meg mert ugyan nem tudom,hogy akarsz-e puffertartályt is a fütési rendszeredbe,de ezzel kínszenvedés felfüteni(kevés a víz benne)+ szerintem a tüztérfögaz is nagyon kicsi.

Előzmény: Gabszii (44667)
Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44669

Igen, ez a 150 vagy 180 mm elég érdekes, mert egyik helyen ennyi, a másikon meg annyi.

A leírásokból elég lehet a 14x14-es kémény, viszont a fórumokból ez számomra nem egyértelmű. Volt aki azt írta, hogy a 6 méteres kéményt megtoldotta egy 1.5 méteres csővel és jól működött vele, viszont sok esetben meg füstölt és nem volt jó az égés, azaz kicsi volt a huzat. Ezért is írtam itt a fórumon, hogy szeretnék olyanoktól tanácsot kérni, aki konkrétan ilyen kazánt használ, mert bennük bíznék igazából, vagyis a tapasztalatukban, nem pedig a gépkönyvben és egyéb médiában leírtakra.

A legnagyobb problémát az okozza, hogy ami tutura jó lenne, az a kazán jelenleg drága nekem, viszont azt sem szeretném, hogy olyat vegyek, amivel csak a sz*pás van. Akkor inkább némi kp, a többit meg legrosszabb esetben hitelből oldom meg, de így tutira nem tolok ki magammal.

Előzmény: nagykunsági (44666)
lala1961 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44668

Figyu ha ennyiért van öntvénykazán akkor meggondolandó,de fenntartom a laikus véleményemet.Hoy lemezkazánból melyiket ajánlom ,hát tipust nemtudok mondani,de legalább 5mmm-se lemezből legyen és minnél nagyobb ajtokkal rendelkezen és nem baj ha bevan szigetelve.2 bar nyomást kibirjon.

Előzmény: Gabszii (44663)
Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44667

Olvasgattam több fórumot is erről a kazánról, volt aki szidta, többen szeretik. A füstöléssel kapcsolatban olvastam füstölésről, de ott volt jellemzőbb, ahol kicsi volt a huzat. Bár, lehet ezt csak én értelmeztem így. Nem egyszerű ez a kazán választás, nem gondoltam, hogy ennyire nehéz döntés lesz. :)

Erről a kazánról van szó: http://www.grando.hu/sf-05-solid-maximus-vegyestuzelesu-ontvenykazan-kazan-akc-1521371748

Kéménnyel kapcsolatban mi a véleményed/tapasztalatod, hogy 5 vagy 6 téglásat építsek? (12*25 cm vagy 25*25 cm)

Előzmény: lala1961 (44664)
nagykunsági Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44666

A 14X14-es kémény keresztmetszetben nagyobb, mint a 150-es kémény.

 

A kazánnak meg 150-es füstcsöve van. Elvileg.

 

Bár elég sok hülyeséget leírnak.

 

Ez azért érdekes.

"*Füstkivezetés: 180mm v. 150mm gyártási szériától függ"

 

Na most akkor mérnökök megterveztég, vagy amilyen cső volt azt tették rá??

 

Ez is a vicc kategóriája.

 

"
Huzatszabályzóval az égés optimalizálására, melyet a készülék mellé adunk"

 

 

Előzmény: Gabszii (44655)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44665

Nem is neked céloztam ezt mert te ilyen adatokat nem is közöltél, de mások igen ebben értendő Atmos és Attak kazánok.

B-steel, az a furulyás égőfej, nem tudom meddig bírja, bár a nagy hő nem a kifúvó nyílásnál van közvetlen hanem távolabb de ott sem látok csak vasat. Így valóban nincs idejük elégni a fagázoknak mert rögtön egy hűtött felülettel érintkeznek arról nem beszélve komoly igénybevételnek vannak ezek a részek kitéve.  Ezt a furulyát is csak a Mezőgép említi a gyártó nem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (44653)
lala1961 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44664

A SOLID MAXIMUS az a 3ajtos török kazán,v keverem valamelyik másik kazánnal. Mert a 2 ajtos öntvéykazánok nagy %-ából döl ki a füst ha kinyitják fütésközben az ajtaját.Nézz meg egypár ilyen kazánt és ez lesz a tapasztalatod.A 3 ajtosnál ez nem annyira jelemző.Lemezkazánból is csak 3 atosat szabad venni a füst és a tisztítás miatt.

Előzmény: Gabszii (44655)
Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44663

Köszi a vélemyét, nagyjából én is erre jutottam, mint amit te leírtál, hogy a kéményen kár lenne spórolni, mert a kicsi huzattal sok mindent nem tudok kezdeni, de a nagy huzatot könnyebb visszavenni.

A fa elméletileg mindig száraz lenne, mert úgy van kialakítva a fatároló, hogy egyik évben az egyik oldalból használnám a fát, addig a msik szárad, majd fordítva. Ha egy év kevés lenne a száradásra, akkor még van helyem, hogy egy évvel meg lehessen hosszabbítani a száradási folyamatot.

A lemezkazánon én is filóztam már, szóval nem lenne életbevágóan fontos az öntöttvas, de mint írtam, laikusként mindenféle tapasztalat nélkül úgy gondoltam, hogy ha az öntvényt veszem, akkor nem lehet gond, bármit égethetek benne, akár kokszot is ha úgy adódna. Amúgy ezt a Maximus 5 tagos 35 KW-os kazánt most meg tudnám venni 129900 Ft-ért + 10000 Ft szállítással, azaz ~140.000 Ft-ért, ennyiért ennél olcsóbb lemezt sem nagyon kapok.

De minden véleményt meghallgatok, mert a tapasztalat a legnagyobb tanítómester... ebben meg ti vagytok otthon.

Amúgy lemezkazánból mit ajánlanál?

Előzmény: lala1961 (44660)
bnorci71 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44662

mikor elzárom a levegőt picit hül a vizem rögtön abba hadja a levegősödést

 

 

nekem ez inkább gázosdásnak tűnik forr a vized

 

keringető hanyason megy?

Előzmény: gzoly (44638)
Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44661

Köszi a választ!

Igazából az alap tüzelőanyag a fa lenne, de kis mennyiségben szenet is tüzelnék. Na, meg persze a ház körül összegyűlt lomokkal.

Előzmény: kingoftailor (44659)
lala1961 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44660

Szeretnék segiteni mert én mér poruljártam a kéményemmel.Én azt mondom,hogy a kémény alegfontosaabb dolog a redszerben mert akármilyen jó kazánod is van gyenge huzatú kéményben nem lesz sohasem optimális az égésed.Kéménycserém óta ragyogóan üzemel az egész rendszerem ,most annyi a huzatom ,hogy egy barometrikus huzatszabályozót barkácsoltam hogy optimalizálni tudjam az égési folyamatot.Én helyedben midenképpen a kéménnyel kezdeném.Az öntvénykazánok még kényesebbek a megfelelő kéményre.Ha száraz fával tudsz föteni akkor én még az öntvénykazánról is lebeszélnélek.Amit leírtam az tapasztalati,a mérvadó nem én vagyok.

Előzmény: Gabszii (44655)
kingoftailor Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44659

Fekete szénnel akarsz tüzelni?

Csak az öntvény miatt kérdem.

Előzmény: Gabszii (44655)
TIGweldING Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44658

Az MSZ EN 303-5 szabvány 5.7. pontjától le van írva a kazán hőtechnikai vizsgálat végrehajtásának módja.

A mérendő paramétereket, ill. a mérésre felhasznált eszközöket ( pl. pontossági osztály) a szabvány rögzíti.

5.8.-ban írja le az eljárást a hőteljesítmény és a kazánhatásfok meghatározására.

A szabvány itt két eljárást enged. (közvetett és közvetlen módszer)

Viszont a hatásfok meghatározásánál a közvetett módszer (ez tkp. számítás) alkalmazását csak ellenőrzési célból engedi.

 

No, az általad linkelt táblázat alapján erős a gyanúm, hogy számítással határozták meg a kazán hatásfokát.

Ez persze csak gyanú.

A teljes bizonyossághoz az kellene, hogy a kezünkbe kapjuk a kazán minősítési jegyzőkönyvét, és azt pontról pontra összevessük a szabvány rendelkezéseivel.

Általában minősített (építési) anyag vagy berendezés minősítési jegyzőkönyve letölthető az ÉMI oldaláról.

Kazánt - ha jól tudom - Gödöllőn minősítenek.

Tisztességes eljárás az lenne - nem mellékesen a kazánok mint termékek kereskedelmét átláthatóbbá tenné - ha  aminősítést végző intézet elérhetővé tenné weboldalán ezen minősítési jegyzőkönyveket.

Ekkor alapesetben egy csomó kisipari kazán mely nem rendelkezik minősítéssel kiesne (igen a Lignoterm is)

 

A bentmaradók szabvány szerint megállapított értékei pedig összevethetőek lennének egymással.

 

Az kazánok műszaki leírásban feltüntetett pl. hatásfok értékei az esetek döntő többségében a vásárló részéről HIT kérdése.

Ha ezen vizsgálati/minősítési jegyzőkönyveket az adott gyártó TELJES EGÉSZÉBEN ki merné tenni a weboldalára, akkor itt nem kellene parttalan vitát folytatni arról hogy kinek mekkora, és miért nagyobb.

 

Dehát miért pont ebben az eljárásban lenne itt rend!

 

Előzmény: 42tibcsi (44649)
bnorci71 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44657

miért takarsz energiát felhasználni ?

 

ajtó felé minnél nagyobb szellőzőnyilás így magától meg tud fordulni a levegő

 

most ugye megy a plafonnál a meleg de az ajtó feletti kalaptérbe megáll és nem tud bemenni a szobába

Előzmény: csipesz1960 (44621)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44656

egy pár napot ha visszaolvasol, elég sok kéménnyel kapcsolatos hsz-t találsz, épp téma volt a napokban.

Előzmény: Gabszii (44655)
Gabszii Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44655

Sziasztok!

Teljesen laikusként a vegyes tüzeléshez, kérnék egy kis segítséget.

Kazán vásárlás előtt állok, de mivel a lehető legolcsóbban szeretném megúszni a dolgot, egy SF 05 Solid/Maximus vegyestüzelésű öntvénykazán kazán mellett döntöttem (vagyis még nem döntöttem, csak e felé hajlok) (Tudom, Viadrust kellene vennem, de arra most nem futja... majd a következő...)

Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem, hogy van egy 14x14 cm-es (4 téglás) 6 méter magas tégla kéményem. Ezzel működne megfelelően? A gépkönyv szerint ennél sokkal nagyobb, 10 méteres kéményt írnak. Ha van tapasztalatotok ekkora (14 cmx14 cm /6 méter) kémény melletti működésben, kérlek osszátok meg velem, mert ha esélyem sincs rá, hogy ezzel működjön, akkor tavasszal építünk egy másik kéményt kimondottan a kazánnak. (Viszont, ha nem feltétlen fontos, akkor ennek az árát is másra fordítanám, de semmiképpen semszeretnék a spórolás miatt szívni vele a köv. télen)

Ezzel kapcsolatosan is szeretnék véleményt kérni, hogy 14x25-ös (5 téglás) vagy 25x25-ös (6 téglás) 7-8 méter magas kémény készüljön?

A segítségeteket előre is nagyon köszönöm, sajnos nekem nulla tapasztalattal fogalmam sincs, hogy mire készüljek.

ligo Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44654

550 ezer forint csúnya lenne, ha nem nyerne.

Előzmény: Törölt nick (44644)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44652

jelenlegi állás: előremenő 77, visszatérő 70 a kazánnál, füstcső 86
radiátorkör előremenő 68, visszatérő 55
kékes-sárgás kis lángokkal pőcörög a tűz 

szekunder a képen látható állásban.
a kátrányfojás a tavalyi vizes gyertyán hagyománya

 

Előzmény: Hegyi82 (44650)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44650

ma kipróbálok egy olyat, h kazáköri szivattyú 2es-en, belsőköri 1-esen, és a szekundert egész tüzelés alatt kb. félig nyitva hagyom. most beállítottam 75fokra a huzatszabályzót, megyek meg is nézem mit produkál, mennyivel megy feljebb a hőfok a beállított 75foknál

Előzmény: Orion68 (44606)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44649

Na most erről mi a véleményed?  Mert itt aztán mindent mértek még a szomszéd kéményét is magyrán ez az amit egy halandó nem ért meg mert nincsenek hozzá eszközei.

 

Előzmény: TIGweldING (44643)
nagykunsági Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44648

És ezt úgy hívják hogy a víz fajhője :)

Előzmény: TIGweldING (44643)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44647

Ok. Így érthető mi is az a 1,16 os X . De alapjában jó az amit Joe mondott csak nem szabad keverni a mérték egységeket, de ha jól tudom ezt nem is kevertem. Tehát végig kWh ban kell számolni mindent.

Előzmény: TIGweldING (44643)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44646

Ezt én sem vonom kétségbe. De azt kétlem, hogy általános legyen 62% körüli  hatékonyság a fagázasoknál (stenderd változat)  ennyire nem hinném, hogy túloznának a gyártók. (ez -20-24%)  Most nem találom volt fent régen egy táblázat több típusnál mérték a topik társaink és sehol nem haladta meg a 70% ott. Azon lehet vitatkozni, hogy a képlet jó v. nem de  ua. úgy lett számolva pár vasdarab és mégis volt jobb az eredmény akkor most ez hogy van? Ennyire bevinnénk egymást az erdőbe. Rendben van esetleg tűzifáért menjünk be.

Előzmény: Törölt nick (44644)
Zizi_82 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44645

Sziasztok,

 

2 kérdéssel zavarnék, ha lehet.

Tervezem egy komplett fűtési rendszer kiépítését, nagy része agyban meg is van (5 kör padlófűtés, 8 radiátor, puffer tartállyal), ám a rendszer szíve, a kazán még kérdőjeles.

 

Napok óta nézegetem a B-Steel faelgázosító kazánokat (http://www.b-steel.hu/), a legszimpatikusabb a 28KW-os, ám erősen furcsállom, hogy több órányi guglizás után sem találok sehol sem véleményt róla, holott a faelgázosító kazánokhoz képest elég mérsékelt árral bír. (a 28KW-os 317,5e Ft)

Mi lehet ennek a szófukarságnak az oka? Esetleg van valakinek tapasztalata, véleménye ezekről az elektronika és ventillátor mentes kazánokról?

Megéri-e vajon egy átlag 28KW-os lemezkazánhoz képest a dupla ára? (Pl. Caldera 28KW 143e Ft http://www.szasztherm.hu/index.php?inc=product&ref=4968 )

 

A másik, hogy a ház 100m2, kb. 260m3 fűtendő légtérrel. Én az eddig olvasottak alapján 1500 l-es puffer tartályt tartok szimpatikusnak, ám egy helyi szaki már többedszeri nekifutásra is az 1000 l-esről győzköd, hogy higyjem el, hogy elég lesz azt  kazánnak felfűteni.

 

Neki lehet igaza? Nem vagyok egy nagy fizika szakos elme, így ha van valakinek erről, vagy akár a kazán témáról véleménye, kérem ne fojtsa magába :)

 

Válaszokat, véleményeket előre is köszönöm!

TIGweldING Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44643

Tehát 1000 liter víz hőmérsékletének 1°C-al való megemeléséhez 1,16 kWh energiamennyiséget kell közöljünk.

 

http://meter.hu/publikacio/elektroinstallateur/Elektroinstallateur_2008_8-9_45.pdf

Előzmény: TIGweldING (44641)
lala1961 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44642

Annyi a külömbség ,hogy az én TÉGLA kéményem a tetötérben elkátrányosodott és akkor llebotottam a kátrányos részt és belehuztuk a rozsdamentes csövet,és annak a legaljába levő tisztító najtó helyere raktam a B HSZ-t.Olvass utána szerintem jó dolog a beállítás fontos mert megfolythatod vele a kazánt.A lényeg hogy abelsőfeléről kell súlyozni ,hogy a vákuum ne tudja akadájtalanul a kelleténél jobban kinyitni.

Előzmény: oldember (44626)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!