Keresés

Részletes keresés

zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85517

Speciel pont Hendersont még a legelvakultabb balfaszok is átértékelték az elmúlt 1-2 évben, igazán kijöhetnél végre te is a fényre.

Előzmény: giornalista (85514)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85516

Nekem az angolokkal a legnagyobb bajom, hogy nem tudnak passzolni...És passzjáték nélkül nem lehet nyomást kifejteni az ellenfélre...Ami a VB-n a fájdalmas volt, hogy az ügyesebb angol játékosok (Barkley-Lallana, Sturridge, Wilshere) is ügyetlennek tűntek labdakezelésben passzolásban, még  mondjuk egy costa-rica-val szemben is...És ez képzési kérdés szerintem...

nistelrooij Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85515

1 hétig offline az ember aztán kapkodom a fejem mennyi minden történt:

 

Burnley: nem láttam, de el tudom képzelni... Evans-ből így nem lesz vezér, elöl meg Rooney, Van Persie, Mata frusztráció, alapvető edzőtől független hibák mint tavaly is...

 

Látom Di Maria focizott már egy órát, remélem ő emel a csapaton, pár hét a sérülések után a rendesnek vélt kezdővel még mehet a 352-vel, de ha októberben sem működik akkor hagyni kéne talán, mert egy dolog az idő a tanuláshoz másik hogy a legkisebb PL csapatok is lazán lejátszák ezt. Tiszta mázli még nincs rangadó.

 

Kagawa: sajnálom, de örülök inkább. Az ő érdekében, ne legyen végképp depis, kurva jó kis játékos, csak soha nem lett beépítve Van Persie-Rooney megkötés miatt. Nem kapott 5-10 meccset kezdőként a posztján. Sokszor tűnt úgy ő ront, de szerintem sokszor az is volt ő lendülettel ésszel próbálta az összjátékot, csak a többiek nem tudták miről van szó.

Mata miatt várható volt egy 10-estől megválik a csapat. Amint Klopp helyreteszi a lelkét ismét szárnyalni fog. (mellékesen azt hiszem az a 4-5 japán cég, amelyek a leigazolása után egy héttel toltak be pár milliót a klub kasszájába nem fognak így hosszabbítani)

 

Chicharito, Cleverley: a mexikói nagy kedvencem szintén sajnálnám, Wilsonék megoldják remélem, csak Hernandez csereként beállós lesipuskás góljai hiányozni fognak. Cleverley: kedvenc volt, de az utóbbi pár évben nem tudott élni a lehetőséggel és ellentétben a japánnal

 

Rojo: bohóckodott 4 éve a szomszédjával és ezért csúszik a work permit? WTF? Ez is csak velünk fordulhat elő. :DDD

 

Blind: hát végre egy Ajax igazolás, mégha nem is éppen rá gondoltam az évek során amikor jobbnál jobb játékosok kerültek ki onnan olcsón és mindenféle 3rd party meg work permit cirkusz nélkül.

 

Gill egyébként dolgozik az ügyön, hogy a FIFA szüntesse meg ezt a 3rd party dolgot.

 

Őszintén szólva majd meglátjuk Blind mit fog tudni a PL-ben, de azt hiszem a jelenlegi középpályára és a védelembe is simán örülni kell neki. Januárban még jöjjön Strootman és kicsit nyugodtabb leszek. Talán most Blind (és esetleg Strootman) kapcsán is jobban megértik néhányan annyira hihetetlen nagy furcsaság nem volt a Moyes-Fellaini igazolásban, ha nincs más az edzők hozzák az utolsó héten a saját jól ismert emberüket.

 

1-2 hsz-nél megakadt a szemem hogy miért nem Xabi Alonso... könyörgöm hol reális ő? Meg még Agger is nem? És Rafa a padra... mondjuk nem United drukker dobta be a nevét, de azért gondolkozzunk már egy kicsit.

 

MAME!

giornalista Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85514

tudom, ha angol és van két jó passza egy félidőben, te már a gyerekeddé fogadod, nincs ebben semmi meglepő.

Előzmény: zeuszka (85510)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85513

Meg az u21-eseknél már a felnőtt tapasztalat sem mellékes, ezekből meg a spanyoloknak/németeknek sokkal több jut.

Előzmény: For-dzsi (85511)
giornalista Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85512

szerintem LVG terve egyelőre az, hogy pont leszarja az eredményeket, és nem fog egy 1-0 miatt változtatni a filozófián, meg a taktikán.

 

erőltetni fogja, amíg:

a) el nem kezd működni végre, 

b) nem lesz más választása, mint átállni valami másra.

Előzmény: F1mre (85509)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85511

Azert, mert ez pont azt mutatja, hogy a kitermeles nem sikerul. Fiatalabb korosztalyban sokat szamit a fizikum, u21 ben mar sok minden mas is kell. 

Előzmény: zeuszka (85508)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85510

Hendersont ekézni annyira 2o12, hogy kb. ennyire kell komolyan venni az összes szakmázásodat :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD (és még végtelen számú D betű)

Előzmény: giornalista (85507)
F1mre Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85509

Ezt nem értem én se, a taktikai géniusz van Gaal eddig 0. A második félidőkben ugyanolyan szarok vagyunk, mint az elsőkben. Én naivan azt hittem, hogy ő olyan, hogy bármilyen rakás szar társaságot összerak 1-1 meccsre úgy, hogy azok értékelhetőt tudjanak nyújtani. Mert nem az a taktikai géniusz, aki minden egyes meccsre külön felkészíti taktikailag a társaságot (és nyer)? Akármilyen ocsmány taktikával? (=Mourinho) 

Előzmény: heinci (85496)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85508

Már miért ne lenne érdekes? Az U17-es és U19-es Eb-ken is egész véletlenül a spanyolok és a németek szerepeltek a legjobban az elmúlt években.

Előzmény: For-dzsi (85506)
giornalista Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85507

Henderson :DDDDDDDD

Előzmény: zeuszka (85498)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85506

U21-ben mar keves a siker. Az u16, u18 nem annyira erdekes. 

Előzmény: zeuszka (85502)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85505

Menj már a picsába az U2O-szal kérlek. Ha képes vagy azt a röhejes tornát felhozni, látszik, hogy fogalmad sincs az egész témáról.

 

(A kedvedért: az U2O-as egy teljesen szörnyszülött kategória, ráadásul bajnoki idény közben rendezték ősszel, oda csak szedett-vedett csapatok utaztak ki, soha nem vette azt komolyan senki, csak a magyar közvélemény kapaszkodott bele szokás szerint.)

Előzmény: piréztempó (85503)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85504

Ki mondta, hogy most van angol világsztár? Az általam felsoroltak mind fiatalok, és többükből is az lehet az pár éven belül. 

Azért soroltam fel őket, mert itt Cleverley neve hangzott el egyedül a fiatalabb generációból, őt kiragadni pedig olyan, mintha a brazilokat Anderson vagy Rafael alapján ítélné meg bárki is.

Előzmény: piréztempó (85501)
piréztempó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85503

Magyarország meg U20 vébén bronzérmet szerzett. Abból a csapatból senki nincs komoly csapatnál. Ennyit az utánpótlás tornák komolyságáról.

Előzmény: zeuszka (85502)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85502

Szerintem egyáltalán nem védhetetlen, amit írok. Igen, a németekhez/spanyolokhoz képest komoly a lemaradás, de mondjuk olasz vagy holland játékost ennél többet már nem tudsz mondani ugyanebből a korosztályból, ugyanezekkel a feltételekkel, talán még argentint sem. Anglia nyert az elmúlt öt évben két korosztályos Eb-t is, azokon kívül is akadtak jól szereplő generációk, ami pont azt mutatja, hogy semmi baj az utánpótlással - baj azzal van, hogy azok a játékosok nem kapnak elég lehetőséget, ahogy azt az előbb leírtam.

 

Persze a demagógia-vonatra mindig egyszerűbb felugrani, az is igaz.

Előzmény: For-dzsi (85500)
piréztempó Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85501

Az angol válogatott az idei vébén is csúnyán lebőgött, mint mindig. Ha lennének komoly angol játékosok, akkor ez nem történne meg. Mindannyian imádjuk az angol bajnokságot, de angol világsztár jelenleg nincs egy se, hiába fizetünk rekordfizetést Rooney-nak, ő is már csak a múltjából él. Brit világsztár is csak egy van, Bale, a walesi. Jó és közepesen jó angol játékosok vannak, de igazi klasszisok nincsenek.

Előzmény: zeuszka (85498)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85500

Szimpatikus a hozzaallasod, de ne vedd a vedhetetlent. A spanyolhoz es a nemethez kepest nagyon komoly a lemaradas. Persze van minosegi jatekos, csak nagyon keves, es egyre kevesebb. 

Előzmény: zeuszka (85498)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85499

En mostanaban a feketet hordom :-) 

Előzmény: heinci (85497)
zeuszka Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85498

"a brit utánpótlás siralmas helyzetben van, elég megnézni, hogy milyen játékosokat termel a nemzeti csapatba"

 

Hát akkor nézzük: Bale, Sturridge, Ramsey, Henderson, Sterling, Barkley, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Phil Jones.

 

Mind 25 évesek, vagy fiatalabbak, mindet a siralmas brit utánpótlás termelte ki, és mind jó csapatban játszik rendszeresen. És akkor a még nagyon fiatal Chamberst vagy Shaw-t nagyvonalúan ki is hagytam a felsorolásból. 

 

Semmi gond a brit utánpótlással, a baj klubszinten van, ahol inkább hoznak a fiatalok helyett valami leértékelt argentint vagy kamerunit. Ezért lesz egyre kevesebb belőlük, nem azért, mert bármi gond lenne a képességeikkel.

Előzmény: giornalista (85488)
heinci Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85497
Minden vasárnap felhuzom a United mezemet focira, hát kapom az ívet rendesen...
Előzmény: For-dzsi (85495)
heinci Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85496
Én sem igazán érzem, hogy Van Gaal nálunk taktikai téren egy hangyafasznyit is többet mutatott Moyesnal. Sőt...
Lement négy darab himihumi meccs úgy, hogy momentumunk nem volt. Ez a nagy budos helyzet sajnos.
És pont nem érdekel, hogy Van Gaalnak milyen múltja van, mekkora géniusz. Nálunk eddig semmit nem mutatott gyenge csapatok ellen.

És egyebként valaki mondja már el nekem, hogy mi a filozófiája? Mert állandóan ezt hallgatjuk, de jó lenne tudni, mire várunk tulajdonképpen? Csak hogy tudjam, mire szamitsak két hét múlva :)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85495

Hehe mezt en csak focizni hordok, de unitedes poloban en is nyomulok ilyenkor:-) 

Előzmény: giornalista (85480)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85494

Most jo par embernek a lelkebe gazoltal :-) 

Előzmény: Netuddki_m (85491)
Az_Mindegy Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85493

LVG taktikai genius? Egy edző huzást nem lehetett látni tőle a 4 meccs alatt, amely megváltoztatta volna játék képét. Amit eddig mutatott, annál még az annyira utált Moyes is többet tett.

Ismétlem: bármelyik jelenleg angliában dolgozó edző tuti több pontot hozott volna a csapatnak, mint a nagy LVG.

Kiöregedett, túl maabiztos volt, nem ismeri angliát, fene tudja mi van vele. Egy dolog biztos.

Az eddigi négy meccs eredménytelenségéért ő a felelős. 

Középcsapatnál épitgessen alulról csapatot, hogy majd x é múlva eredményt érjen el. Nagycsapatnál hozzá a mecsceket ami elvárható a csapattól.

Nem tudom mit múvelnek az általad anynira lebecsült angliában dolgozó edzők.

Egy dolgot biztos. Lealázzák a te taktikai geniusodat, LVG-t. 

Előzmény: giornalista (85488)
For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85492

+1

Előzmény: Netuddki_m (85474)
Netuddki_m Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85491

Te figyu ezt a Moyes-t témát hanyagoljuk...Komoly ember nem gondolhatja a tavalyi év után, hogy idén minden frankó lett volna, ha nem rúgják ki, vagy vissza tudta volna fordítani, amit elrontott..

For-dzsi Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85490

Ket dolgon gondolkodtam. Az egyik, hogy mennyivel lennenk beljebb, ha moyest hagyjak dolgozni. Valszeg shawt es herrerat vele is behuztuk volna, de kroosban es di mariaban vagy ilyen kategoriaban nem vagyok biztos. Rojo fele igazolas neki is ment volna, az biztos.

 

A masik, meg, hogy az idosebbek, akik elmentek mennyire segitenenek. Szerintem mindegyikuk ugyanigy szenvedne az uj rendszerben. 

Csumpitáz_Béla Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85489

+1000

Előzmény: Krush (85477)
giornalista Creative Commons License 2014.08.31 0 0 85488

köszi, de nem kell brit edző.

 

LVG kell, vagy esetleg Klopp. LVG taktikai géniusz, Klopp (és Simeone) meg úgy feltüzelik a csapatukat, hogy mindkét stadionban létesítményi tűzoltóság dolgozik már.

 

leírom neked is. a fő gond az, hogy a United nem követte az elmúlt évek taktikai fejlődését. egyrészt, a brit utánpótlás siralmas helyzetben van, elég megnézni, hogy milyen játékosokat termel a nemzeti csapatba. itt van Cleverley, akinek halvány lila fingja nincs arról, hogy mit kellene játszania, pedig saját bevallása szerint ő egy LVG type of player. Fergusonnál egyetlen taktika volt: nyerni bármi áron! és működött, valami olyan elementáris erő vitte előre mindig ezt a csapatot, hogy képtelen volt (és nem is mert) kikapni.

 

Moyes-nál ez elveszett, kaptuk a pofonokat, ráadásul ettől a "zsenitől" aztán nem várhattuk, hogy taktikával látja el a játékosokat.

 

egy Bayern vagy egy Real egész csapatként mozog, építik a támadásokat, a játékosoknak helyük van, mozognak, nyitják a támadó és zárják a védekező sávokat. nálunk erre meg kell tanítani a 25-30 éves labdarúgókat. ezért lesz nagyon nehéz évünk az idén. számomra kérdéses, hogy ez a folyamat mennyire lehet gyors, illetve, hogy mennyire szerencsés a taktikus futballt egy új felállással együtt megtanítani nekik.

 

LVG valóban elszúrta az elejét. szerintem is 4-3-3-ban kéne játszanunk egyelőre, és úgy megvalósítani a filozófiát. de nem én nyertem vébé bronzot Hollandiával. ha elkövet hibákat, szóvá tesszük, nyilván. a legnagyobb hiba eddig az RVP-Rooney csatárkettős, erről le kell majd szoknia, akár 3-5-2, akár 4-3-3. meglátjuk, mi lesz ebből.

 

nem rég írtam le, hogy 2000 United-meccs távozott az idei nyárra. előtte meg elment Scholes és Ferguson. amire ez a klub felépült (a 92-esek és Ferguson), mostanra nincs. valami újat kell építeni, csak hát kibaszott nagy az űr. de ki más építsen, ha nem LVG? nyitott vagyok a javaslatokra, de nem hiszem, hogy találnánk olyan elérhető edzőt, akit szívesebben látnánk a padon.

 

Mourinhóról tavaly lecsúsztunk, mert a zseniális Moyes-tól vártuk az "új Fergie" korszakot.

Előzmény: Az_Mindegy (85483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!