Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71400

2.5       Fűtési berendezés nyomásának helyreállítása.
Rendszeresen ellenőrizze a berendezés víznyomását. A manométer mutatója
1 és 1,2 bar közötti értéket kell, hogy mutasson.
Ha a nyomás 1 bar alatti (hideg berendezésnél) a kazán alján lévő csapon
keresztül történhet a visszaállítás (lásd az ábrát).

 

ez a használati utasításból van , és neked mennyi szokott lenni a nyomás?

Előzmény: Törölt nick (71389)
t.zsolti Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71399

ezt a légtelenítést lehet többször is megcsinálhatod 

 

Előzmény: Törölt nick (71392)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71398

:D :D :D

Előzmény: halaloszto (71388)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71397

kipucolni az égöt ! de jobb ha inkább menekülsz töle

Előzmény: torma99 (71395)
Laudat Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71396

Nem Tudom, Hogy Mi Lehet !

 

A gázóránk 9 éves, (nyáron voltak az utcában, minden házban bevizsgálni)  fényképezték, majd új blombákat tettek rá !

Jeleztük , hogy nagyon "kattog, zörög, akadozva megy", de tényleg, nem lehet tőle aludni !

Megvigasztaltak, hogy az új is ilyen sz@r lessz.

Kérdés, lehetséges, hogy e miatt van hogy , sürün elalszik, a gáztűzhelyen a láng, és ami nagyobb baj, hogy úgy megy a kazánom, mint amelyik autón ki hagy a gyújtás, ha beindul, akkor is van olyan, hogy le áll, mert nincs meg a megfelelő Gáznyomás.

A kazánom nem jelez  hiba kódot .

Ha akad az óra, akkor akad a gáznyomás is ??

 

Előre is köszönöm a válaszokat        Üdv Laudat

torma99 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71395

Van egy 25 éves Calor II falifűtőnk. Újabban olyat csinál néha, hogy begyújtás után, mintha hirtelen több gázt engedne ki, ami belobban és nemcsak a fúvókáinál ég a gázláng, hanem még a gombja is begyullad. (Ilyenkor persze azonnal elzárjuk) Csak a begyújtást követő néhány másodpercben fordul elő, 10-ből mondjuk 1-2 alkalommal.


Az a kérdésem, hogy találkoztatok-e már ilyen problémával, és hogy javítható-e vagy le kell cserélnünk? (Szeretnék tájékozódni egy esetleges vaskos kiszállási díj kifizetése előtt)

stevemegane Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71394

Akkor egy nap miatt nem érdemes levennem a fűtés abban a szobában?

Ok.

Előzmény: joevagyok68 (71378)
nagykunsági Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71393

Sokat. 

 

Hiába nem esik csak 0.5 fokot a hőmérséklet, de mivel a padló hidegebb lesz, hideg érzeted lesz. 

 

Fűtésmegtakarításban szerintem semmit nem jelent, vagy legalábis nem fogja észrevenni. 

 

Mikor a gyerekek elmentek itthonról, mondom ookos leszek annyit nem fűtök, a tetőtérben elzártam a padlófűtést. Vasárnap délután. Szerdán már az asszony nagykabátban ült a számítógép előtt, csütörtök délután meg már elkezdtem felfűteni, mert ugye a kölykök pénteken jönnek haza. 

 

Azt nem vettem észre, hogy kevesebb fa fogyott volna, így  inkább folyamatosan fűtöm a tetőteret is. 

Előzmény: joevagyok68 (71378)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71392

Megcsináltam ahogy mondtad,jött is levegő 3radiátornál kb.20-30másodpercíg,és a nyomás is visszaesett 0.5bárra az 1-ről amit nyomtam neki mikor elkezdtem.

most töltsem vissza 1barra indítsam és rögtön menjek körbe megint?

 

Előzmény: rferi (71391)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71391

Az alsó imbusz csak a fojtószelep, az nem játszik.

Csak a felül levő négyzetes-folyókást kell picit kinyitni addig, amíg levegő nélkül csak a víz folyik.

De töltsél a rendszerbe vizet, hogy megnöveld a nyomását, mert a kavítáció attól fog elmúlni.

A cirkón nincs nyomásmérő véletlenül?

Legyen benne vagy 1 bar nyomás a cirkónál minimum.

 

Álló keringetőnél minden radiátoron menjél végig, meg a kazánnál levő felső kettőn is.

Aztán indítsd a rendszert, menjen egy darabig, és megint lehet próbálkozni a radiátoroknál.

Előzmény: Törölt nick (71389)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71390

Így van, de volt egy időszak, amikor többet kellett egységnyi idő alatt tölteni, mint az egyensúlyi helyzetben.

Ezt a többet neveztem többletnek.

Ugyanazt mondjuk mindketten, csak félreértesz :)))

Előzmény: halaloszto (71388)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71389

Köszi mindhármotoknak.

 

hogy tudom én légteleníteni,mert akiket hívtam elkapkodják,nem foglalkoznak vele.

a radiátorokon fölűl van egy négyzet alakú csavar kis folyókával,alúl meg egy nagyobb imbusz.

kulcsom van mindkettőhöz.

a kazánhoz közel van két szelep fönt

hogy/hol kezdjem?

 

jobban megfigyelve,kb. 52 fokot mutat a kazán(immergas eolo star 23kw),mikor elkezd hangosan pattogni-zörögni-krákogni,és addíg nem szünik meg a hang míg el nem éri a kazánon beállított hőfokot.

A keringetőn lévő fordulatszabályzó feljebb  állítása valóban halkított rajta de úgy is zörög.

halaloszto Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71388

van egy lyukas vodor. orankent 1liter folyik ki belole, 5 liter van benne. folyamatosan toltom 1liter/oraval, igy fix a szint. 

 

ha elzarom a csapot, es 10 ora mulva elkezdem 2l/oraval tolteni, a 15-odik orakor 1l/orara csokkentem, akkor midnen helyreallt.

 

az elso esetben a 15 ora alatt 15 liter vizem ment el. a masodik esetben 10.

 

az aranyokat tetszolegesen valtoztatva, mindenkeppen kevesebb lesz az ossz energiaigeny ha egy idore kikapcsoltam a futest.

 

Vajk

Előzmény: rferi (71387)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71387

Egy helyiséget egy alacsonyabb energiaszintről egy magasabbra akarok hozni.

A kettő között mindenképpen energiaközlésre lesz szükségem.

A szükséges energia egyenlő lesz a két energiaszint közötti különbséggel, plusz még azzal a veszteséggel, ami a felfűtés alatt elvész a hőszigetelésen.

Ez a veszteség a felfűtés alatt folyamatosan nő (még ha kicsivel is), mivel a magasabb hőmérséklethez magasabb veszteség tartozik.

 

Erre gondoltam, mikor többletről beszéltem.

Előzmény: halaloszto (71386)
halaloszto Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71386

nincs olyan hogy felfutesi tobblet. csak azt kell potolni ami kiment a falon, es ez midenkepp kevesebb mint ami akkor ment volna ki ha folyamatosan 22 fokos a szoba. 

 

mas kerdes, hogy mennyivel kevesebb. minnel jobb a hoszigeteles, annal kisebb a megtakaritas. nem csak azert mert lassan megy ki, hanem mert lassan eri el az alacsonyabb homersekletet, ahol mar kisebb a veszteseg. a veszteseg nem attol csokken hogy nem futunk, hanem hogy hideg a szoba :-)

 

ha a jo hoszigeteleshez meg nagy a hotarolo tomeg is, az duplan szopas. egyreszt mert hiaba szokik a ho, megis lassan hul az egesz, igy lassan erjuk el azt aaz allapotot ahol mar kisebb a veszteseg.

 

raadasul ha nagy a hotarolo tomeg (padlofutesnel ugye minimum a par tonna beton) akkor mindenkeppen jo sok hot kell visszatolni a homerseklet helyreallitasahoz. ha a jo hoszigeteles miatt kcisi a futes teljesitmeny, hiszen a jolszigetelt hazba nem kell nagy, akkor ez a visszapotolas plane sokaig tart. 

 

es a raadas, hogy a belso falak nem szigeteltek. ha egy szobat sikerul tartosan a szokasos homerseklet alatt tartani, az a szomszedos helyisegek homersekletet/hohaztartasat jol megboritja. az egesz beszabalyozas meg minden arra lett tervezve, hogy a szomszedjai, netan az alatta levo helyiseg futtott helyiseg, nem arra hogy csak temperalt.

 

Vajk

Előzmény: rferi (71385)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71385

A fogyasztáscsökkenést éppen ki lehetne számolni, és meg lehetne határozni, hogy mennyi az a legrövidebb idő, aminél érdemes lejjebb venni a padló hőfokát.De ez az idő egyre nő, ahogy javul a ház hőszigetelése.

Ha megvannak az épület adatai, akkor kiszámolható, hogy az adott helyiségnek mekkora a vesztesége a kétféle hőmérsékleten.

A két veszteség közötti különbséget tudja megtakarítani a csökkentéssel.

Ugyanakkor a felfűtéshez plusz energiát kell betáplálnia ahhoz képest, mintha hőntartott volna.

Na ennek a plusz energiának kell kevesebb vagy legalább egyenlőnek lennie az előbb említett veszteségkülönbséggel, hogy megérje a kérdéskör. Szerintem akkor érdemes ezzel foglalkozni, ha legalább kétszer-háromszor akkora a veszteségkülönbség, mint a kívánt felfűtési többlet.

 

Viszont ha egy helyiséget nem használnak, csak 2/7 nap, akkor az már elég hosszú időnek tűnik, hogy akár még meg is érje.

 

Számolni kéne a pontos adatokból.

Előzmény: joevagyok68 (71383)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71384

Bocs..most olvastam el értő olvasással a hozzászólásod..  _-)

ugyan arról írtál - majdnem - mint én a 71383-ban.. :-)

"ha hagyod rendesen athulni a szobat, jo sokaig fog tartani visszafuteni."

Előzmény: halaloszto (71381)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71383

"nem napkozbent irt, hanem hetkoznapot. "

Igaz !  :-)

DE egy jól szigetelt háznál mennyit számít(hat) - gázfogyasztás csökkenésben - az, hogy egy szobában 22 helyett csak 17 fokot tartasz ?

Főleg, hogy CSAK padlófűtésnél,  ha annyit is tartasz hétközben, akkor mikor kell elkezdened tolni a padlónak , hogy mondjuk hétvégére 22 fok legyen a szobába ?

:-))

Előzmény: halaloszto (71381)
gabrielke Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71382

Én megcsináltam a körönkénti szabályozást. Kurvára nem olcsó, nem is egyszerű és most szólok, hogy tök fölösleges.

Nekem kb. 200ezer anyagárba meg számolatlan mérnökórába került ez a felfedezés.

Megvan a komplett panel, vezérlés, szoftver, minden.

 

Arról nem is beszélve hogy tényleg baromi lassú a változás, jól szigetelt épületben ha lekapcsolod a fűtést egy nap alatt veszítesz egy fokot, vagy még annyit se, teljesen felesleges a lekapcsolással vesződni, nulla megtakarítást hoz.

 

 

Előzmény: stevemegane (71373)
halaloszto Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71381

nem napkozbent irt, hanem hetkoznapot. 

 

szobankent eloremeno homersekletet szabalyozni az horror, meg tan nem is olvastam ilyenrol. 

 

a szokas hogy az oszton koroket ki lehet zarni. vagy hogy alapbol a kor zarva van, es ha az adott helyiseg szobatermosztatja futest ker, akkor nyit a kor. ilyent szokas csinalni. az egyik hatranya, hogy mivel a futes a veszteseg potlasara van meretezve, ha hagyod rendesen athulni a szobat, jo sokaig fog tartani visszafuteni. a masik hogy kell egy varazsdoboz, ami inditja a kazant ha barmelyik szoba futest ker. es ha egyszerre csak egy szoba ker futest, akkor a kazan is szenvedni fog, meg a fix tomegaramu keringeto szivattyu is.

 

Vajk

Előzmény: joevagyok68 (71378)
halaloszto Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71380

nem hangol el semmi!

 

a gyujton vannak fojtok, azokkal van a korok ellenallasa beszabalyozva ugy, hogy minden jo legyen. a korok kizarasa az osztora tett motorral/termomotorral tortenik, a fojtok beallitasan nem valtoztat.

 

a korok fojtasa egymashoz kepest szamit. az aranyuk szamit igazabol. igy ha egy kort elzarsz teljesen, akkor a tobbibe tobb viz jut, de mindbe a fojtoja allasanak aranyaban, az aranyok meg nem valtoztak semmit.

 

Vajk

Előzmény: stevemegane (71373)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71379

Hát bizony, csodák nincsenek

Előzmény: C20NE (71377)
joevagyok68 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71378

""(Mondjuk hétköznap nem lakik benne senki és olyankor nem akarom fűteni.)

Mágnesszelep + időkapcsoló arra a körre és akkor nem megy arra meleg a beállított időben...  :-)

 

Mondjuk az nem értem..

Most építesz majd..

Gondolom jól le lesz hőszigetelve minden

CSAK padlófűtésnél szerinted mit fog számítani, hogy 8-12 órán keresztül nem megy arra "meleg" ?

Esik ott a hőmérséklet vagy 0,5 fokot annyi idő alatt...

 

Mennyit szeretnél ezzel spórolni ?  :-))

Előzmény: stevemegane (71373)
C20NE Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71377

Ehhez minden körre kellene egy szivattyú!

Előzmény: rferi (71376)
rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71376

Pusztán a padlófűtést szabályozva csak úgy tudsz elérni jó eredményt, ha mindegyik kört lehet saját magában szabályozni automatán.

Tehát mindegyik kör szabályozza saját magának az előremenő hőmérsékletét.

Az egyes szobák hőmérsékletét ezzel az előremenő vízhőmérséklettel tudod majd állítani.

Hidegebbet akarsz, letekered, melegebbet akarsz, feltekered.

Lassú lesz, mint állat, de ezzel kizárva az, hogy egyikbe belenyúlsz, és a másik szoba is elállítódik.

Előzmény: stevemegane (71375)
stevemegane Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71375

Köszi.

 

Tetszik is az általad leírt szabályozás.

 

DE. Én azt írtam, hogy padlófűtés lesz és annak a szabályozására tettem fel kérdéseket.

Előzmény: C20NE (71374)
C20NE Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71374

Az én megoldásom!

 

Időjáráskövető szabályozás a kazán előremenőjére, ezzel a padlófűtés kiadja a szobák hőigényének 50-75%-át, az osztó sima kézi beszabályozással beállítva, semmi motoros miskulancia.

 

A szobákban thermofejes radiátorok amik a maradék hőszükségletet biztosítják. A padló nem jéghideg és a radiátor végzi a szoba hőmérsékletének finombeállítását, gyorsan (gyorsabban ) alkalmazkodva a változó hőigényhez, mint ha csak a padlót szabályoznám.

Előzmény: stevemegane (71373)
stevemegane Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71373

Sziasztok!

 

Tervezem a fűtés felújítás során, hogy padlófűtést fogok készíteni.

Jól megtervezett körök és beszabályzott osztó esetén a helyiségek hőigényét jól be leeht állítani.

 

Azt  viszont nem tudom, hogyan oldjam meg, ha pl az egyik szobában változtatni szeretném a hőmérsékletet. (Mondjuk hétköznap nem lakik benne senki és olyankor nem akarom fűteni.) Az osztón nem akarom ezt a kört fojtani, mert akkor a többi kört is elhangolom.

 

Láttam több verziót (termosztatikus radiátorszelep a szobában, termomotor az osztón, stb...) Ezek mindegyike az adott kört (ahova be van építve) fojtja szükség esetén.

Ezek használahtók úgy, hogy nem teszek be ilyen szelepet mindegyik helyiségbe, hanem csak oda ahol külön szeretnék szabályozni???

Vagy kötelezően kell mindegyik körre tenni, hogy egymáshoz képest ne hangoljam el a rendszert?

 

Milyen módszert és terméket javasoltok. (Az ár fontos tényező.)

 

Köszönöm.

rferi Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71372

Kavitál a szivattyú, mert nehezen indul be a rendszerben a víz mozgása.

Csökken a szitu, ha kicsit nagyobb a viz nyomása szivattyún

Előzmény: Törölt nick (71345)
nixon70 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 71371

MOFÉM!

Előzmény: Törölt nick (71364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!