Keresés

Részletes keresés

Klaudia85 Creative Commons License 2010.10.15 0 0 3311

Sziasztok!

 

Elnézést az esetleges hülye kérdésért, a segítségeteket szeretném kérni. UPC-sek vagyunk, modemmel. Van arra valahogy lehetőségem, hogy a modemen keresztül megnézzem azt, hogy mondjuk tegnap milyen adók voltak nézve a tv-ben? Hasonló, mint telefonnál a részletes híváslista, nekem a nézett csatornákról kellene egy lista. Megoldható ez, vagy semmi esélyem rá? Előre is köszi a segítséget!

mrdr11 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3310

hi. en eleg messze vagyok Mo.-tol. az volna a kerdesem: a tor6-rol (a k2 labnyalab) nem igazan lathato, 120-as antennam van szeles latoszogu LNB de igy is igen gyatra a jel, 45-50% kozott mozog ha jo ido van, de ha beborul akkor semmi. ha berakok az fej utan 1satelit signal amplifier booster 20db -est , es 1 masikat a box ele akkor ez segit e a bajomon?  

 

 

 elore is koszonom

  booster

 

 

JimK1rk Creative Commons License 2010.10.14 0 0 3309
A mi falitartonk vagy 5 kilo legalabb, tartok is tole, hogy hosszutavon kibillenti a helyerol a merevitot amire ra van fogatva, az antenna is szerintem van vagy 3 kg..
Előzmény: *upc*** (3305)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.13 0 0 3308
elméletileg UPC késziti el listat mindegyik vevö legalábbis philipseken
dsx6010 és dsr 4101
Előzmény: pajaci (3307)
pajaci Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3307
Akinek "humax" beltérije van, árulja el legyenszives, hogy mi módon lehet kedvenc listát csinálni. Illetve lehet e? Nekem nem jön össze.
Rubin Hód Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3306

 

Összeraktam az infókat, így sikerült. A gyári beállításoknál előzőleg nem jelent meg a Thor 0.8W gomb, ezúttal igen. Így nem is kellett kézzel állítanom semmit. Lehet, hogy először mégsem volt pontos a szög, vagy ilyesmi. Egyébként fekete Philips doboz van itthon.

De fő, hogy működik, kösz a válaszokat.
 

 

Előzmény: *upc*** (3304)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3305
nekem is ilyen szettem van és falitartóval nem vagyok elégedetlen mert tul lenyulik mintha elakarna törni
inkább erősebb maszivabb falitarto kell ehez tányérhoz
Előzmény: JimK1rk (3299)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3304
kártya nincs letiltóodva ha astran működött

http://www.lyngsat.com/packages/upcthor.html
thoros csatornalista
itt megtalálod összes csatornát lebontva frekvencia-ra

zöld szinü HDtv-s adás amihez külön kell kérni HDtv vevö vagy veszel HDtv-s vevöt és belerakod UPC cryptos kártyát persze fizetsz is rá akkor elindulnak HD adások
ami DVB-S2 az HD-s szürke philips és fekete philips nem lássa,
dsr 8111 HD vevö vagy saját HD vevö kell!
DVB-S digitalis: dsr 4101 és dsx 6010 és humax UDFox

lehet venni HDvevot mpeg4es
legmodernebbtől a legócskább szarig ától függ mennyit szán rá ember
300 euró tol jó HD vevőt lehet kapni
sorolok egy párat :
dreambox 500HD 800HD 8000HD , azbox HD,,VU+ Solo, VU+Duo

http://mediavox.hu/index.php?pg=webshop&cat_id=27
ezeknél lehet olcsóbban is találni

800 HD másolat nagyon megy kinaba 35000FT-ért lehet venni 180 USD dollar jobb mint eredeti árfolyam belejátszik
Előzmény: Rubin Hód (3300)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.12 0 0 3303
11727 V
SR 28000
FEC 7/8

kézi beállításokba beírni
antennát megfelelő pozícióba tekerni van jel akkor lekeresni csatornákat röviden ennyi

antenna beosztás oldalt kb 26-27 osnál van
5 beosztással van jelölve (5-10-15-20)stb
Előzmény: Rubin Hód (3300)
Rubin Hód Creative Commons License 2010.10.11 0 0 3302

 

Ezt sajnos a második körben megtettem (elfelejtettem ideírni). Ugyanúgy viselkedett tovább. A letöltést általában abból veszem észre, hogy a kijelzőn a 00:00 helyett megjelenik a pontos idő. Most ez sem történik meg, mivel a gyári adatok mellett is közli, hogy nincs jel. Kizárólag akkor talál jelet, ha kézzel átírogatom az adatokat, ezt viszont csak a Kézi csatornakeresés módban lehet. Az adatokat pedig azonnal kiüti magából, amint elhal a csatornakeresés...

:-(

Előzmény: HollandExxonValdez (3301)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.11 0 0 3301

gyári alapadatokra kell visszaállitani a beltérit.

nem tudom melyik tipus van neked,de általában "menü" és "gyári beállitások visszaállitása" utána 0000 a PIN kód.

utána kezdi letölteni a Thor adatait.
Előzmény: Rubin Hód (3300)
Rubin Hód Creative Commons License 2010.10.10 0 0 3300

Sziasztok!

 

Lehet, hogy már volt erről szó, de nem találtam meg.

A tányérral megtaláltam a jó irányt a thorhoz.

A probléma azzal van, hogy:

 

1. Kártya nélkül nem lehet indítani a dobozt, tehát jelerősséget sem lehet nézni

 

2. A doboz (kártya) jelenlegi beállítása minden indításkor visszajön, a csomag-azonosítóval együtt. Ehhez nem a thoros, hanem az astrás adatok tartoznak.

 

3. Ezekkel a paraméterekkel az automata keresés el sem indul.

 

4. A kézi keresésnél a jel 0%. Próbálom kézzel átírni a paramétereket. A 12304-et átírtam 12341-re, a 27500-at 28000-re, a polarizációt függőlegesre. A modulációra és FEC re fogalmam sincs, mi a megfelelő érték. Próbáltam QPSK val és 8PSK val is, és a FEC-et automatikusra tenni. Ezek után a jel tökéletes, de a keresés 1/4-énél a kép megszűnik, kb. fél perc után a dobozon megjelenik a 00:00, és tovább semmi. Ezután a UPC gombra kiírja, hogy nincs jel. A Főmenü gombbal vissza tudom kapcsolni, de ismét csak visszajön az Astra beállítása. Goto 2.

 

Kérdésem: Kell valami extra lépést tenni a kártyával vagy a beltérivel??? Lehet, hogy a kártyám zárolva van valahogy, és új kártya kell?

Köszönöm.

 

JimK1rk Creative Commons License 2010.10.10 0 0 3299
Nem itt lakunk!!!:))) Ez csak egy ilusztracio akart lenni a vasmerevitohoz amin rajta van nalunk az antenna!

Igy van kint nalunk:












Hala istennek nalunk nem ilyen gaz a helyzet, mondjuk itt is sok bevandorlo van akiknek a szuleik, nagyszuleik a 3 banya valamelyikebe jottek dolgozni anno, amiket azota termeszetesen bezeartak, de mondom itt szerencsere nem olyan gaz a helyzet mint mondjuk Brusszelben vagy Antwerpenben. Itt a dolgosabb fajtaja lakik, viszont a gyerekneveleshez nem nagyon ertenek...
(szar multikulti) kar, hogy ezt akarjak otthon is elerni... Mondjuk visszaolvasva a hozzaszolasaidat te talan nagyjabol megertesz!:)
Előzmény: HollandExxonValdez (3298)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.10 0 0 3298
Jézusom JIm Ti ezért a házért még fizettek is? megszoktam a Júlianna királynő korában épült ház hirdetéseket(bouwjaar 1911 pl),amik akkor voltak nagykorúak mikor a németek bevonultak ide,de ez a tornác vagy miféle....

a házatok ha nem tévedek akkor már megvolt mikor 1830-ban Belgium kivált Hollandiából:)

de a barkácsszellem azért látom megvan:DDDD

haver a 11.emeleten lakik.volt egy 2-es Golfja,aztán felnyomták neki,vitték belőle a hifit mélynyomóládástúl,a kocsit 3nap múlva egy árokparton találta meg a politie üres tankkal.valami suttyó fekák elkötötték autókázni egyet.
nah,haver rendbetette,eladta,vett egy 4-es Golfot.a 11.!!!!! emeletről egy TÉRFIGYELŐ kamera sasolja a Golfot,és egy 500gigás külsőmeghajtóra rögzit mindent!!!!:DDD

a kocsiban 3 riasztó,stb.

ő is ilyen barkácsolómagyar itt hollandban:))))
tavaly költöztettük őket,a szerszám meg a kacat az több volt mint a lakberendezés:DDDD

mondtam neki,hogy olcsóbban megúsznád ha mikor hazaérsz leveszed az egyik kerekét,felpolcolod a kocsit,és a kereket az ágyad mellé állitod:DDDD
Előzmény: JimK1rk (3297)
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.09 0 0 3297
Az a gond, hogy nagyon ki kell nyulnom az erkelyen(egy szeken allva), hogy elerjem az antennat mert magasan logattam ki, hogy a mellettunk levo haz tetejerol "lassa" zavaras nelkul a holdat. Mondjuk az alattam lako szomszed tanyerja pont a falat nezi, azt hiszem az Astrat.
Amugy mivel kivulrol a haz falaba nem furhatok, ezert egy illyen vascso van beerositve a padlo es a plafon koze, arra van rafogatva a falitarto, amirol aztan a tanyer figyel!
Előzmény: HollandExxonValdez (3296)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.09 0 0 3296
szia Jim

akkor szerintem már ne piszkáld tovább.lehet hogy fél mm és magasabb lenne a jelerősség,de egyenlőre szerintem tapasztald ki hogy milyen lesz pl esőben igy a cucc.


más: az Albert Heijnt utálom.drága,vacak a minőség amit árulnak és el vannak maguktól ájulva...

Előzmény: JimK1rk (3295)
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.08 0 0 3295
Kicsereltem a tanyert a jeleroseg maradt 60 korul, a jelminoseg az eddigi 60-65-rol 95-re ment fel. A fej meg 0.1db-es tehat nem kell masik!
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3294
Majd ha leszedem holnap a tanyert, akkor megnezem milyen a mostani fej, ha ra van irva persze.

Itt a Metro-Makro kozul a Makro van. Spar itt van ketto a varosban:P Mi inkabb a Lidl-be jarunk, legjobb ar, kivalo minoseg(nem rohog! izre, csomagolasra, mindenre). Volt egy felemeres a nemeteknel, hogy melyik hazai uzletlanc sajat termekei a legjobb minosegek es a Lidl jott ki gyozetesnek.

En az Albert Heijnt hianyolom toletek, az meg egy baromi olcso bolt!:P
Előzmény: HollandExxonValdez (3290)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3293

nem arról van szó hogy 300euroba került neki a cucc hanem a franciák 300euroért állitották be neki a Thorra!!!!!! az ami nekünk 20euroba került,ami Izlandon forintra átszámolva 51000Ft-ba került az Franciaországban 300euroba került neki! hát igyon belőle sok bort a szerelő...


Hollandiában 300euroért a Nemzetközi űrállomásra ráállitják a cuccot és élőben látjuk melyik űrhajós mikor megy wc-re!!!!:DDDD
Előzmény: *upc*** (3292)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3292
jó átbaztak akkor szoszerint :D
én magam állitok be mindent nem kell semmilyen szerelő
4 fejes trix multim van müszer nélkül állitotma be 80 90 % jelek vannak rajta egyedül thor 60% DE DREAMBOX 500 88% irja kicsit csalfa :D

300euroért már jo linuxos HD-s saját , kártyamegosztos beltéri egységet kapok
pl dreambox 800 HD kínai 50% olcsobb mint eredeti german vagy Marusys solo
jól durmolásik kinába kell rendelni
alibaba.com oldalon
minden kártyát kezel ha okosítva van
oszt ami nincs párosítva upc kártyát is szépen kezeli (nem ami humaxba van és dsr 8111 be ) stb
Előzmény: harmadik59 (3277)
*upc*** Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3291
még teszt csatornák még ne mondjál róluk semmit
decemberbe lesz kódolt upc kártyára
Előzmény: csab2 (3281)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3290
szia Jim

a fejért a 15 euro is belefér.11-20euro egy fej.fejet azért nem kellett venni mert adott volt a UPC fej.
a 0,1dB szerintem az érzékenységet jelöli,de majd ebben Upc olvtárs megerősit minket.

gondolom minél alacsonyabb ez a dB szám annál érzékenyebb a fej.

a Saturn és a Media Markt egy cég. a nevük Media-Saturn GmBh.itt Hollandiában inkább Saturnok vannak,de pl Eindhovenben van Media-Markt is.Németországban van mindkettő,egy városon belül van pl 2 Saturn és 1 Media-Markt.nap mint nap látom a kiszállitási papirokon mert 65%-ban a Media-Saturn GmbH-nak toljuk a Sony cuccokat főleg Németországba:)))

hasonló a helyzet a Metro-Makro csoporttal is.itt pl Hollandiában nincsenek Metro áruházak.de pl Görögországban csak Makro áruházak vannak,mikor a húsiparban dolgoztam kiszállitáson rendszeres volt a Makro Thessaloniki,Makro Sparta,Makro Kreka stb kiszállitás.

nálatok Belgiumban mennyi Spar van? tőlünk 40km-re van az első Spar és én nagyon hiányolom ezt a minőségi osztrák-német láncot innen Hollandiából.egy 200ezres városban élünk és nincs Spar...
Előzmény: JimK1rk (3288)
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3289
Nem is gondoltam volna, hogy a Saturn ilyen draga bolt. Itt MediaMarkt van, de azt inkabb keruljuk mert szeretik szopatni az embert a garival... Sok boer flamandnak persze jo az!:)

Vanden Borre egy jo uzletlanc itt belgimban, baratsagos eladok, jo arak es a garis cuccokkal is korrektek!
Előzmény: HollandExxonValdez (3286)
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.07 0 0 3288
Ja ott volt kb.:)

En is remelem, hogy jobb lesz a vetel de ha gondom lenne, akkor ajanlott a torok egy 0.1db-es HD vetelre alkalmas fejet 15 €-ert.

Ez a zajtenyezo(db) pontosan micsoda?
Előzmény: HollandExxonValdez (3285)
SquareWire Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3287
Na igen, ebay-en meg 350 ;)

Amikor TV-t vásároltam, ebay segítségével 100 fontot spóroltam a legeslegolcsóbb bolti ajánlathoz képest, pedig nem kifutómodellről volt szó. Érdemes ott is szétnézni.
Előzmény: HollandExxonValdez (3286)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3286
az erdekessege a dolognak az, hogy ugyanez a cucc a belga szerelonel 79 lett volna.:-/ (:D)


hát itt se lehet rögtön mindent az első boltban megvenni.

műszaki cikkben pl óriási különbség van a Saturn és az Its vagy a Prijs Stopper árai között.

múltkori példa,Sony Bravia(még mindig nem vettük meg)

32collos full HD a Saturnban 499 az Its-ben 429 a Prijsben 439 euro.
Előzmény: JimK1rk (3284)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3285

Jim akkor kb ott volt az ár amit irtam nem?
remélem a nagyobb tányérral nem lesz gondod a későbbiekben.
Előzmény: JimK1rk (3284)
JimK1rk Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3284
Jezusom, Monacoban laksz?!:D 300-ert uj tanyert, fejet, belterit, kabeleket kapok es akkor meg a szerelesi koltseg is benne van:) Ha jol emelkszem nevelofateromnak 30-40 kozott jott ki a torok beallitani a rendszert anno meg az Astrara.


MAS:

Ma delelott vettem 45 euroert egy 88-as Triaxot a mar emlitett toroknel, az erdekessege a dolognak az, hogy ugyanez a cucc a belga szerelonel 79 lett volna.:-/ (:D) Penteken ki is cserelem a tanyert.
Előzmény: harmadik59 (3277)
SquareWire Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3283
Én ezek közül egyiket sem tapasztaltam. (Humax beltérivel)
Előzmény: csab2 (3281)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.10.06 0 0 3282
300 euro????????????? abban benne van a kiszállási dij Párizsból Nizzába is?:)))

már ne hari az iszonyatos pénz a holland 20eurohoz képest.meg hogy a 10.vállalta...

ott az antennások akkor minek vannak?

bár ha ilyen rugalmasan vállalják a szerelést akkor nem csodálom hogy 300-ért szerel,igy heti 1 szerelésből megvan a havi minimálbére 1200euro.
itt meg csak dolgozzon napi 8órát,óránként egy szerelés 20euroért és naponta keresett 160eurot...csak nem napi 8órát dolgoznak,a mi szerelőnk is vasárnap ebéd után jött szerelni.


Előzmény: harmadik59 (3277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!