Keresés

Részletes keresés

rizsa31 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1165

Azt,hogy szerinte munka közben nem gondolnék a kényszereimre.Abban igaza van,hogy kell az elfoglaltság,de elfoglaltság közben is meg kell tanulni,hogy mit csináljak,ha jönnek a kényszergondolatok.

A RIPORT sajnos nem jött össze,mert a riporterlány nem talált másik kényszerbeteget,úgyhogy ezúton is várjuk a jelentkezéseket!

A honlaphoz szép barokk tapétamintákat válogattam háttérképnek.Sziasztok.Túléltük a mai napot is.

 

Előzmény: pearl12 (1164)
pearl12 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1164

Na, mit mondott a pszichiáter?

Pearl

Előzmény: rizsa31 (1163)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.31 0 0 1163

Sziasztok.Túléltük a tegnapi napot.Ma január 31-e van,Marcella napja.Nagyon hideg van,kint minden fehér.Ma megyek áterhez,délután.Meg megyek a honlapos sráchoz.Ismeritek azt a viccet,hogy ha ön kényszerbeteg,nyomja meg az egyes gombot többször?

Sza csi,olvasgattam a leveledet.A kognitív terápiát még a kórház előtt kezdted el?tudtad,hogy ez kényszerbetegség?

" most már hogy én ilyen sötét lelkü gondosz vagyok,"Ez a rész mindnyájunknál megvan,és mégsem tudjuk elhinni az elején,hogy ezt csak a betegség mondatja velünk.

Asszem,mázlid van,hogy nem fogtak benn a kórházban.

" Most már tudom, hogy az volt a legnagyobb baj, hogy túl tökéletes akartam lenni, a legjobb" 

Ez is igaz.Bár én lusta vagyok,rendetlen és kétbalkezes,úgyhogy nálam ez nem is tudom mire vonatkozik.

" a kávét, colát, édességeket, szénhidrátot (kenyérféléket)"Erről már én is hallottam,hogy a szénhidrátoktól vagyunk gyogyósak,nem semmi.A cigi viszont állítólag emeli a szerotoninszintet.

Előzmény: sza_csi (1159)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1162

Túléltük a mai napot is.Sziasztok.

rizsa31 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1161

Szia,Szacsi.Tényleg nincs királyi út.Mázlid van az orvosoddal,én szoktam elkövetni hibákat,mert csak könyvből csinálom a viselkedésterápiát.Másnak a paráit én azonnal exponálom,kipróbálom,és akkor nem szokom rá.Az anyukák a legaktívabbak a gyógyulásban,gratula.

Előzmény: sza_csi (1159)
sza_csi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1160

Még az előbbihez hozzátartozik, hogy volt olyan időszak, hogy a gondolatiam arról szóltak, hogy nem is szeretem a gyerekem és nem is akartam, talán ezek néha rosszabbak voltak, mint az agresszív gondolatok. Pedig tudtam, hogy nem így van.

sza_csi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1159

Szia!

 

Hát röviden leírom, hogy hogy is alakult ki nálam, ez az egyáltalán nem egyszerű betegség. Én mindig azt mondom, hogy inkább fájna valamim, mert azt meg tudják mondani, hogy miért van, ennél a betegségnél ez sokkal nehezebb.

Szóval: Nekem 10 éve meghalt apukám agydaganatba, de nem akkor kezdődött minden, hanem 4 éve, vagyis most már 5. Először inkább hypohondriás tüneteim voltak, és csak szülés után lettek kényszergondolataim.

Folyamatosan attól féltem, hogy kárt teszek a gyerekembe, de ezt úgy kell elképzelni, hogy a legdurvább gondolatok kerítettek hatalmukba, egy szúrós tárgyra, egy kőre, egy gödörre nem tudtam nézni, nem mertem vele sétálni menni, mert mi lesz ha az autók közé lököm a babakocsit. Eltelt 2 hét, és annyira kiborulta, hogy elmentem először akkupunktúrára, régeben mindig segített, de most abszolút nem. Aztán elkezdtem a kognitív viselkedés terápiát, minden nap azzal indult a napom, hogy a legdurvább bántalmazásokat írtam egy füzetbe, majd zoomoltam (ez azt jelenti, hogy a brutalitásból, valami jót kellett kihozni), aztán egyre jobban lettem. Közben a gyerek három hónapos lett, és elmentünk az anyósomhoz, ott teljesen összeroppantam. 3 éve ott lett öngyilkos apósom, máig megmagyarázhatatlan okokból, és az a gondolat kerített hatalmába, hogy most már hogy én ilyen sötét lelkü gondosz vagyok, mi értelme az életnek, elegem van. Annyira megilyedtem ettől a gondolattól, hogy mikor hazajöttünk a férjemmel, bevitettem magam a kórházba! Természetes az első doki akivel beszéltem egyből bent akart fogni, de olyan orvoshoz kerültem, aki azt mondta, hogy jobb ha nem maradok ott, menjek csak haza a családomhoz, és járjak be hozzá. Minden nap mennem kellett amíg be nem állt a gyógyszer, vagyis amíg a várható mellékhatások már biztosan nem jelentkeztek. Kb. 4 hónap után kezdet el hatni a gyógyszer, addig úgy tudtam elviselni ezeket a gondolatokat, hogy szedtem a Rivotrilt és hazaköltöztünk anyukámhoz (bár tudtam, hogy ez nem a jó megoldás). 4 hónap elteltével hazajöttünk, utánna még párszor lementem a nagyszüleimhez, mert ők itt laknak a városban, ahol mi, azóta pedig megpróbálok én leküzdeni ellenük.

Járok a pszichiáterhez egy hónapba egyszer, majd ha visszamegyek dolgozni, akkor többször fogok menni magánba, mert teljesen meg akarok gyógyulni.

Most már tudom, hogy az volt a legnagyobb baj, hogy túl tökéletes akartam lenni, a legjobb anya (pedig ilyen nincs). Most vannak jó, és kevésbé jó napjaim, de már rosszak és nagyon rosszak szinte alig. Elkezdtem elhagyni a Rivotrilt és eddig egész jól megy, már este nem is szedem, helyette szedek Magne B6-ot.

És amit biztosan tudok nektek állítani, hogy mi az ami szintén segít a gyógyulásba, ha abszolút kihagyjátok a kávét, colát, édességeket, szénhidrátot (kenyérféléket). Ezek mind erősítik a szorongást. Két hete nem eszek abszolút ilyeneket, nem céltudatosan, hanem a gyógyszerek miatt jelentős többlet jött rám, így muszály diétáznom, de ezt biztosan állíthatom, mióta ezeket nem fogyasztom, még jobban vagyok. Kávét nem bírom kihagyni, így koffein mentessel oldom meg. Ha fogyóztok ne szedjetek fogyasztószereket mert azokban is koffein van. Sajnos én adohányzásra visszaszoktam, mikor nagyon rosszul lettem, pedig jól tudom a nikotin is ront az állapoton, majd ha lefogytam azt is elhagyom.

És a lényeg, ahogy Pearl írta, az hogy MEG AKAROK GYÓGYULNI, NORMÁLISAN AKAROK ÉLNI, ÉS KÜZDÖK, AKÁRMENNYIRE IS NEHÉZ!

pearl12 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1158

Engem nagyon érdekelne a történeted, örülnék neki, ha megosztanád velünk.
Pearl

Előzmény: sza_csi (1157)
sza_csi Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1157

Sziasztok!

 

Én már régen nem írtam ide, mert nagyon nem ment ez a fórum, de mióta Rizsa megérkezett kezdett felpörögni, ennek én nagyon örülök.

Én kényszergondolatokkal küzdök, és azon kívül is az aggreszív kényszergondolatokkal, melyek szülés után jöttek ki nálam. Erről egy szülésfelkészítőn sem beszélnek pedig kellene. Mostanra már jobban vagyok, szedem a gyógyszereket, bár Rivotrilból már csak egyszer felet, és egy Cipralexet. A kognitív viselkedésterápia nagyon jó, nekem az elején segített, de később már kevésnek bizonyult. Nekem az is probléma, ha olvasom más kényszerges gondoaltait és könnyen magamra veszem, és utánna én sem tudom kitörölni.

Nekem például a könyv amiről írtatok (a nem mindennapi kényszereim), nem tett jót, még több kényszergondolatom volt amitől meg kellett szabadulnom.

A vallás kérdéshez meg annyit fűznék hozzá, hogy az OCD-s betegek többsége vallásos, ezt több pszichiáter is bebizonyítottam, mivel megvannak a normák, ami szerint élni kell, és rosszra még gondolni sem szabad, és ettől lesznek a kényszergondolatok, pedig mindenki arra gondol amire csak akar, nem a gondolataink, hanem a cselekedeteinek a fontosak.

Ja és sok mozgás, barátok, ezek segítenek a leküzdésbe. Ja és egy olyan család aki mindig kiáll melletted akármilyen gondolataid is vannak.

 

Szóval most ennyi! Akit érdekelne, még a történtetem, az csak írjon.

rizsa31 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 1156

Sziasztok.Lonely,szerintem fontos,hogy ezt a mondatot leirtad.Pearl,annak végül is örültem,mikor kritizáltál,mert igy tükröt tartasz az emberek elé.,és gondoltam,hogy az anyukaságod miatt ugrottál úgy Lonely témájára.

Lonely,én továbbra is a maximális őszinteséget várom tőled,OCD-ben is.Pearl nálad nem a fikázás a sértő,hanem az,hogy az egész embert fikázod.Olyan nincs,hogy valaki csak sz.r.

Lonely,a kcselekvéseknél. attól félsz,hogy most megint el fogsz velük úszni?

Előzmény: Törölt nick (1155)
pearl12 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1154

Talán, majd ha Neked is lesz gyereked, jobban meg fogsz érteni.

Pearl

Előzmény: rizsa31 (1150)
pearl12 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1153

"Én is szívesen foglalkoznék gyerekekkel, tinikkel (na vajon miért...)" - na, nálam ez a zárójeles megjegyzés verte ki a biztosítékot. Akkor miért is foglalkoznál szívesen tinikkel? Vagy itt mire utaltál...?

Pearl

Előzmény: Törölt nick (1151)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1152

A törlés az azt jelenti,hogy nem léphetsz be többet?Pearl szerinted ezt Lonelynak hogy kellett volna előadnia?Végül is joga van a problémáiról beszélgetni,nem?Ez egy létező dolog,szerintem jobb,ha beszél róla.Nálad  mindkét irányultsága kiverte a biztositékot,+ az,hogy beszél róla?Akkor szerinted csak az OCD-ről beszéljen? 

Előzmény: Törölt nick (1151)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1150

Pearl,tehet vagy nem tehet róla,hogy ilyen az irányultsága,de azt is leirta,hogy ő ezt tudja,hogy nem szabad kiélnie.Szerintem Lonelynál az a mondat azt jelenti,ami nálam mondjuk Brad Pittet.Nem azt mondta,hogy elmegy ilyen munkára.Figyelj,ezeken a fórumokon az őszinteség a legfontosabb,és Te nem az irányultságát itélted el,hanem az egész embert.Most az jobb,ha hazudik nekünk,és otthon rágja magát ezen?Egy pillanatra bennem is megállt az ütő,de hát ezzel végül is nem ártott az érintetteknek,akik úgysem olvassák a fórumot.Inkább vicceljen az állapotán,az OCD-re is jó.Amúgy nekem szükségem van Lonelyra,mert szerintem ő az egyik motorja a fórumnak.

Előzmény: pearl12 (1148)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1149

Bocs,Lonely,ezt a témát ha nem kérdezgetem tőled,akkor nem kaptál volna ilyen hozzászólást.

Pearl,ezzel egyet tudsz érteni?:az a szabály érvényes az anonim kezdeményezéseknél:hogy a hozzászólásokat nem kezdik el analizálni,elemzgetni,boncolgatni a csoporttársak.

Előzmény: pearl12 (1148)
pearl12 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1148

Bocs, de ezt most nem tudom kihagyni. Azért nem gondolod, hogy nagyon gáz egy ilyen dolgot leírni (most ezt a tinikkel való foglalkozásra értem)? Én is olvastam a szexuális irányultságodról, és engem ez alapból nem is zavarna, de az, hogy ezt olyan módon élnéd ki szívesen, hogy közben a munkádat végzed, háááát, ez engem nagyon taszít. Azt gondolom, hogy senki sem tehet arról, hogy meleg, de legalább ne a gyerekekhez vonzódna, akik még könnyen befolyásolhatóak, és nem is biztos hogy mindig megfelelő döntéseket tudnak hozni. Szerintem ez nagyon durva.

Pearl

Előzmény: Törölt nick (1144)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1146

Démonok nem sűrűn szállnak meg embereket kedves pearl :)

Előzmény: pearl12 (1136)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1145

Hát,igen,nekünk a legrosszabb,mert iskolás korunkban jött elő,akinek meg már van egzisztenciája meg családja,annak könnyebb visszatérni az életbe.Lonely,neked van tesód vagy legjobb barátod?Én most iwiwen tartom a kapcsolatot,de előtte ez se volt.

 

Amikor a gyógypedagógiai oviban kezdtem dolgozni,volt egy autista kisfiú,aki mindenkit megharapott.Második napomon bementem a Pedagógus könyvesboltba,ahol egy kis autista füzetet olvasgattam,és azt irták,hogy mikor dühöng,akkor guggoljunk vele szembe,fogjuk meg mindkét kezét,és határozottan mondogassuk neki,hogy nem szabad.Másnap kipróbáltam,és működött.És utána nem is volt gondom a kisfiúval.És ez senkit nem érdekelt,emberileg aranyosak,de szakmailag a gondozónők nullák voltak.És a pszichiátriai vonalon is ezt látom,hogy tanulatlan a személyzet,és ezért keménykednek velünk.Ha látná az ember,hogy legalább a szakmai előirásokat betartják,de még azt se.Persze,hagy hulljon a férgese.

Nem az én hajóm,hadd süllyedjen.

Dögöljön meg a szomszéd tehene is.

Segits magadon ,isten is megsegit.

Ha te úgy,én is úgy.

 

Előzmény: Törölt nick (1144)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1143

Nagyon aranyos az a Jehovás honlap,mindig megnyugtat,ha ilyeneket olvasok.Azt nem merném megcsinálni,hogy áttérjek,bár a cölibátus annyira idegesit a római katolikusban,hogy vasárnap is csak a rádióban hallgattam a misét.Azt elhiszem,hogy ha egyedül vannak a papok,akkor jobban oda tudnak figyelni a nyájukra,de én nagyon szivesen meghallgatnám,hogyan birják ki szex nélkül,bár ez utóbbi nem is olyan nehéz,ha olyasmi bogyókat szednek,mint mi...

Előzmény: rizsa31 (1141)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1142

Ezért az egyetlen templom, ahová feltétlenül gyakran kéne ellátogatni, az bennünk van. Hogy mi ennek a forrása, Isten, vagy valami más, arra neked kell rájönni."

Az első mondat tök fura,de tényleg igaz,azért is ,mert nem is tudom sokszor,hogy honnan vesszük az erőt,hogy ezt a sz.r OCDs életet, fölkelünk minden reggel,és csináljuk.A buddhista,ezoterikus dolgokkal nagyon megszivtam,mert azOCDben ezekre kattantam rá,majd megirom egyszer.Amúgy milyen gyagyás fórumot ismersz még?

Előzmény: Alcyon2 (1125)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1141

amit a buddhisták mutatnak a "reinkarnáció" igazolására az démonok műve -akik a kényszerbetegség kialakulását is elősegítik

Dark,Tudnál irni pár bizonyitékot?,mert a keresztény mennyország nekem is jobban tetszik,mint az újjászületés.Msn-n még nem vagyok fönn,inkább az újszövetséget kell olvasni?Előre is köszi.

Előzmény: Törölt nick (1131)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1140

Sziasztok.Na,Túléltük a tegnapi napot is.

" Viszont sokat megyek-jövök, gyaloglok, sétálok, ha ez is annak számít."

Persze,a séta is annak számit,tök jó,azt én is szoktam.Lonely,Ha szived szerint választhatnál,milyen munkát csinálnál?Én olyan gyógypedagógiai asszisztens lennék,akinek csak egy-két gyerekkel kéne foglalkoznia,és nemcsak óvodáskorukban lenne velük,hanem felnőttkorukban is.Egyszer egy ilyen oviban dolgoztam,és tök jól el voltam azokkal a gyerekekkel,akik a csoportomban voltak.

Előzmény: Törölt nick (1132)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1139

Nem,de elég érdekesnek tűnik,megnéztem a neten.Lehetne a reklámarcunk.Egyébként találtam blogokat,meg rengeteg jó kezdeményezést a neten,ezért furcsa,hogy még nincs szervezetünk."van 50-60 orvos,aki kezelni tudja,és van 100 000 beteg(Mo.-n)".Nem csoda,hogy senki nem akar minket fölkarolni.Én nem is tudom,hogy hol volt régen ez a sok ember?Biztos könnyebben beillesztették a mindennapi életükbe,meg ugye fiatalkorban gyengébb,és az átlagéletkor nem volt olyan magas.

Végül is el tudom képzelni,hogy sikerült a pasinak,mert a verápia óta nekem is vannak tiszta pillanataim,de úgy érzem ezt a szörnyűséget soha többé nem fogom tudni elfelejteni.

Ja,meg minket cihológusok,meg szoc. munkások is terápiázhatnának,az mondjuk,5000 ember,akkor az 2000 fejenként+alkoholbetegek és depressziósok.Nem lenne lehetetlen...

Előzmény: stern74 (1138)
stern74 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1138

Szia Rizsa!

 

Olvastad már  Szegő Zoltán Nem mindennapi kényszereim ?

rizsa31 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1137

Nemrég jöttem vissza a honlapostól.www.ocklub.hu lesz a domainnevünk,most jut ezsembe,hogy az ocdklub kifejezést nem néztük meg,az ocd-t sarutlan karmelita nővérek stoppolták le,ééééés......van egy doki www.kenyszerbeteg.hu cim alatt,aki csinált nekünk honlapot,de azóta se találom.A srácnak nem nagyon tetszett a reneszánsz dizájn,a vizköpő szerinte elijeszti a reménybeli tagokat.Az A-verzió vmi.virág meg ilyesmi lenne.Ja,és anyu üzeni,hogy jó a cucc,ő csak attól fél,hogy nehogy vki. idegen kiakadjon.Érveim a B-verzió mellett:művészi,vmennyire.vicces,kifejezi a betegséget.A-verzió mellett.megnyugtató egy szép kék virág,hozzátartozóknak,konzervatibb izlésűeknek jobban tetszene. 

pearl12 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1136

Akkor ezek szerint minket a démonok szálltak meg? Érdekes elképzelés, én azért maradnék annál, hogy betegek vagyunk.

Pearl

Előzmény: Törölt nick (1131)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1135

Rök egy svédországi falu,ahol egy rúnakövet őriznek,ragnarök a világvége,RöKKa lenne a nevünk,mert a rokka már foglalt.Találtam egy képet,ahol egy nő rokkázik,középkori,úgyhogy egy vizköpő lenne a fejlécünk,mert az egy szörnyike,és szomorú is,erről egy középkori filing jutott az eszembe.

Üdvözöllek,kedves vándor.M.......-nak hivnak,az Úr 2010.esztendejének februárius havától szenvedek e kényszeres  nyavalyától,s Mindszent hava óta tudom,hogy ez vala egy szörnyű kórság,mely engem múltbeli számos bűneimért is sújt.Miből áll ez szenvedés vala?Gyakran pörgetem eszem kerekeit elmém rút vizióin,melyben jó emberekhez erőszakos módokon közeliték.Végzek kényszeres cselekedeteket is,óh,jaj furcsákat,úgymint elmenve háromszor visszatérek,hogy az bejárati ajtót bézártam-é,háromszor ellenőrzöm,hogy az ördöngös elektromos masinákat leoltottam-é,és ha elhagyom magányos szobácskámat,egyszer megérintem az ajtó félfáját.Vannak még számosan ilyenek,s ha egyet közőlök elhagyok,rettenetes fájás költözik fejembe.Nehezen leltem egy jó javas emberre,mostanság orvosságokkal élek,magaviseletemet javitom az sajgó elmém praktikáival,és kis papirosokra irom nyavalyáim hosszú sorát,melyeket egy tudós ember könyvében leltem,áldja meg érte az Úrjézus Krisztus.Drága jó családom hathatós támogatásával irtam ez hirverő honlapot,hogy szenvedő beteg testvéreim ,hozzátartozóik,és segitő  személyek rám leljenek.Az tudós garabonciás deák azt jövendölé,hogy annyian vagyunk ily kórságtól szenvedők,mint nemes K........... városa meg még egyszázezerrel többen.Kedves testvéreim,jöjjetek el magányos remetelakomba,és zarándokoljunk együtt a Szent Szűz csodatévő forrásához.Én Uram Istenem távoztasd el fejem fölül haragod felhőit,vagy ha nem vagyok rá méltó,cseppents gyógyitó balzsamot rettegő szivemre.Kérlek, Kedves Látogató,regélj el értünk egy szép imádságot.Na,pá.

Anyu szerint tök sátánista,úgyhogy senki nem fog csatlakozni,de mondjuk ami anyunak nem tetszik,abból általában kasszasiker lesz.Ez a B-verzió,csak az a baj,hogy az A-hoz semmi ötletem nincs.

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1131

"Ha keresztény vagy és mélyen hiszel ebben, akkor Neked megcáfolhatatlan bizonyítékokat fognak tudni felsorakoztatni azzal kapcsolatban, hogy az egyetlen igaz út az, amit Jézus hirdet. Temérdek olyan írást, kinyilatkoztatást, tárgyi bizonyítékot tudnak mutatni, amiből minden logikusan gondolkodó ember arra a következtetésre jut, tényleg Jézus az igazi.
Azt Hiszed, azért hiszel benne, mert logikusan megmagyarázták Neked az igazságot.
Ha buddhista vagy, megcáfolhatatlan bizonyítékokat tudnak Neked felsorakoztatni arról, hogy van reinkarnáció, és hogy a világ egy nagy illúzió. Itt is temérdek írás, tárgyi bizonyíték van arról, hogy egy régen ezelőtt született mester milyen utat megélve találta meg az igazságot.
Azt hiszed azért lettél buddhista, mert bebizonyították logikusan nem hit útján, hogy megtaláltad a kivezető utat, pedig csak újfajta hiteket találtál, melyek megteremtették a maguk valóságát."


Ez már egy "teológiai" hitkérdés. Én a saját tapasztalatomról beszéltem, de ha valaki más vallásban találja meg a helyét akkor abban találja meg.

Viszont az a "tárgyi" vagy hitbeli bizonyíték amit a buddhisták mutatnak a "reinkarnáció" igazolására az démonok műve -akik a kényszerbetegség kialakulását is elősegítik mellesleg- és szemfényvesztés.

Csak az Igaz Isten tud megmenteni a bajoktól és a terheidtől.

 

Szóval ha érdekel még valakit az nyugodtan írjon. :)

 

Üdv.

Előzmény: Alcyon2 (1125)
rizsa31 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1130

" lehetnek érzéki gondolatok,érzéki csalódások.."

helyesen:"lehetnek gondolatok,érzéki csalódások"

Sziasztok.A mai napot is túléltük.

Előzmény: rizsa31 (1127)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1129

Kedves rizsa31 ! :)

 

Természetesen lehet interneten is. De az MSN hatékonyabb szokott lenni általában. Ha van kedved akkor nyugodtan megadhatod a címet.

Ahogy Jézus is mondta hogy hittel hegyeket lehet elmozgatni a helyükről. Ez az OCD-re is alkalmazható, ámde akkor hogyha az egyetlen Igaz Istent imádjuk ahogyan azt Ő megköveteli. :)

 

Küldök egy linket, ahol beszerezhetsz pár infót ezzel kapcsolatban, vagy kérd meg az egyik Tanú ismerősödet hogy segítsenek és magyarázzák el a dolgot. :) Én is ezt tudnám tenni.

 

www.watchtower.org/hu

 

Üdv.

Előzmény: rizsa31 (1114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!