Keresés

Részletes keresés

úrnő Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7958

Tényleg merész húzás volt másik beteggel együtt bemenni...

Azonban azt gondolom mégis, hogy - bár írásban nem "hallom" az intonációt - az orvos hangneme is hagy némi kívánni valót maga után... Ő is emberből van, nem? Én szoktam arra gondolni, miközben beszélek valakihez, hogy "én is lehetnék ő". (Nem tudom, hogy ez mennyire érthető...)

 

Más:

Itt minden o.k. amúgy. (Kegyes vagyok, és kíméletes. Veletek. :-)))))) 

Előzmény: aked (7954)
Boszorka Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7957
Jujjj... engem már az is halálra bosszant ha a közértben az elárusítónő engem szolgál ki és közben mással beszél. Orvosra meg ráborítanám a berendezést.:-(((
Előzmény: yaminka (7956)
yaminka Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7956

ez nagyon kemeny amit leirtatok, emlekeztek amikor irtam, hogy egyszerre 5 beteg volt bent a rendeloben? volt amikor kevesebb, de rendszeresen.

amig az egyiket vizsgalta a masikkal beszelgetett a dokim.

Előzmény: Zolady (7955)
Zolady Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7955

:(

Szerintem ez a történet orvosfüggő.

Szörnyű lehetett,de ha egyedül mész be, akkor nem ezt mondta volna, gondold végig!

Legközelebb mondd azt, hogy egy percre engedjenek be.

/Nem fognak persze, de ki tudja..../

 

Én receptért vártam már két órát, de mással semmiképpen nem mennék be.

Meg recept miatt megkértem a hosszú sort, hogy félpercre engedjenek be.

 

Iszonyú lehetett, de gondold át fordított helyzetben.

 

Ez az "együttbemenés" a furcsa.

Intim helyzet ez, majdnem olyan, mintha a pszichiáterhez mennének be ketten.

 

De tedd túl magad ezen, ne rágódj!!

/bocs a sok ismétlésért!/

 

Előzmény: aked (7954)
aked Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7954

Tanakodtam irjam-e meg nektek vagy sem mi nyomja a lelkemet, de végül az igen mellett döntöttem, a végén megindokolom.

 

 

Múlthéten  voltam vérvételen majd megtudtam, h az onkológusom kivételesen aznap is rendelt az ambulancián. Mivel elöző héten, amikor nála jártam még nem tudta megmondani , h az esedékes injekciómat be tudja -e majd adni, megkértem a következő beteget hadd menjek be vele egy kérdés erejéig , igy bementünk együtt.  Legnagyobb megrökönyödésemre kifakadt : "  Megengedi, h egyszerre csak egy beteggel foglalkozzak ??  Mi lenne, ha még 5 másik beteg jönne igy be ?! "

 

Nem irom le mit éreztem és érzek azóta is :-( , azért osztottam meg veletek ezt az " élményemet" , hogy próbáljuk figyelmeztetni egymást bizonyos olyan meggondolatlan cselekedetkre, melyek másként sül/het/nek el.

Előzmény: Nashira (7943)
aked Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7953

Áprilisban egy kopást találtak a keresztcsontnál, lehet , h azzal van kapcsolatban. Ma errefel kicsit többet tornáztam, még bicajozni is voltam.

 

Előzmény: Boszorka (7952)
Boszorka Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7952
Ééééén.... honnan tudnám. Tudod "kérdezze orvosát gyógyszerészét", de komolyan nem lehet lumbago vagy idegbecsípődés, szóval valami ilyesmi???
Előzmény: aked (7951)
aked Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7951

Boszi,

 

3 lyuk és egy kis vágás. Egy szavam sem lehet, ma mesélte egy ismerősöm, h  egy barátja pár nappal a hasonló műtétje után hasnyálmirigy gyulladást kapott és azóta volt még vagy 6 műtéte!

Hát igen, összejöttek a dolgok. A napokban arra gondoltam, hogy beoltatom magam influenza ellen, de az onkológus is, a családorvos is lebeszélt róla / a produkált sok furcsaság miatt /. A legújabban a kereszcsont tájékán hirtelen iszinyatos lüktető fájdalmat érzek, szerencsére pár másodpercig csupán. Nem tudod mi ez?

Előzmény: Boszorka (7947)
Nashira Creative Commons License 2004.11.12 0 0 7950

Kedves úrnő!

Öröm olvasni a jó híreket.  Anyud biztosan nagyon várja, hogy otthon lehessen.

Jó éjt. N.

Előzmény: úrnő (7946)
nettomazsola Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7949
megjott, majd valaszolok mindjart.
Előzmény: úrnő (7945)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7948

HIT = csokis keksz :-)))))

 

Előzmény: Zolady (7942)
Boszorka Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7947

Aked,

ne haragudj. Tudod öreg fejem olyan már mint a szita. De azért örülök a jó hírnek és biztos minden rendben lesz. Az epeműtét olyan 3 lukas volt? Azután gyorsan szoktak felépűlni a betegek. Persze lehet, hogy te egy kicsit belefáradtál az utóbbi idők bajaiba, de remélem hamarosan rendbe jössz. Ez a hajamnál fogva ismerős, de sajnos az egyre sötétebb november-decemberi napok, nem a legjobb időszak erre a hadműveletre.

Előzmény: aked (7939)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7946

1.

Asmet! Asmet?! Asmeeeet, mi van veled? Nagyon aggódom miattad-miattatok. Hogy vagy? Bírod még? Tarts ki!

Nagyon sokat gondolok rád, sorsomat látom sorsodban. Így itt talán még többet is...

Kérlek írj!

(Szerettem volna mélt küldeni Neked, de címed nem publikus :-((((

 

2.

Anyukám NAGYON JÓL BÍRJA a kezelést!!!!!! (Rengeteg, csomó, sok szmájli :-)))))))))

Meglepődtem, hogy a tegnapelőttihez képest mennyivel jobban van. A jobb kezét is ügyesebben használja. Az ágy rácsára varrtunk kis textilzacskót, amibe bele tudja tenni a félliteres, sportkupakos flaskát. Tegnapelőtt még-már nem tudta kivenni-beletenni. Ma pedig megint sikerült. És nem is a korábbi 0,7 deciliterrel, hanem majdnem kettővel. Ennek nagyon örülök. A doktornő személyesen vitt neki pici, piros labdát, hogy szorongassa. Úgy fogja, szorítja, mint egy kisgyerek...

Ő maga mondja és látom én is, hogy tényleg jobban van. Erősebbnek is tartja magát, és úgy tűnik, jobban forgolódik az ágyban. Nagyon megdícsértem, mondtam neki, hogy stramm nő, és, hogy nagyon büszke vagyok rá.

Beszámoltam arról is, hogy mit intéztem ma (lásd korábban), szemmel láthatóan megkönnyebbült attól, hogy lesz segítség otthon is. A férj is velem volt, megmostuk a haját is és meg is szárítottam. (Aki próbált már fekvő betegnek hajat mosni ágyban, az tudja, miről beszélek...)

A fenekén az égés szépen gyógyul, már csak egy kb 1 forintosnyi helyen nedvedzik. Alakul. Annyira bízik abban, hogy csak ez a két hét van már, amikor ilyen magatehetetlen, hogy nem merem Neki megmondani: ez korántsem biztos. Sőt.

 

3.

Úgy látszik nem jött össze a "gonosz erőknek" a mai szívás a tegnapi sok vihánc miatt... Hálámat itt (is) rebegem.

úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7945

Lelkem melengetője, Te!

Elküldtem NEKED ismét. Mostmáremélemekkapodám!

Nézd meg!

Előzmény: nettomazsola (7924)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7944

Szavadon foglak! (Nem a hajadon!!!!! :-)))))))

 

Előzmény: aked (7938)
Nashira Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7943

Szia Aked

Hogyne emlékeznék Rád! (Te szóltál hozzám először, amikor idetévedtem :-))

A "hajamnál fogva" ismerős nekem is. Biztosan képes leszel rá, drukkolok Neked.

Írd ki magadból, hátha segít, -persze csak akkor, ha írhatnékod van.

Mielőbbi kilábalást kívánok: N.

 

 

 

Előzmény: aked (7937)
Zolady Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7942

Nem tudtuk.

De emberen nincs is PET pesten.

És nem is ezen múlik.

 

 

Volt aki időt, pénzt nemszámolva lejárt D-be PET-re, és nemazért van jól!!!!

 

Jesszasz, mindjárt át leszek lökve, ahelyett, hogy itt legalább PET-ről, Avamarról, cékláról és főleg HIT-ről beszélnénk !!

 

/nem úgy HIT/

 

 

z

 

aki nem szomorú, de nem  is másképp/

Előzmény: yaminka (7940)
Zolady Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7941

Dehogy merült.....csak mostanában nehéz volt írni ide:((

 

Koncert lesz mindjárt!:)

 

Azt hittem eddig,hogy ez off, de nem!

Előzmény: aked (7937)
yaminka Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7940

sziasztok egy allatorvostan hallgato mondta, hogy minden fajta b-vitamin, de a b12 a legjobban

azt tudtatok, hogy 500 ezer forintert csinalnak PET vizsgalatot allatoknak pesten?

aked Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7939

 

Boszi kedves,

Igen megirtam: nem mutatható ki egyik betegség sem viszont vannak eltérések melyeket nem tudott értelmezni a prof, meg kell ismételni egyszer. Szerencsés helyzetben ez csupán a gennyes epehólyagomtól volt.Reménykedjünk.

 

 

Előzmény: Boszorka (7925)
aked Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7938

 

Kedves úrnő, nemcsak arról van szó, hogy mit csinálsz, hanem hogy hogyan !

 

"...s ha én "robbanok egyszer le", akad valaki, aki poharat nyújt felém, s benne éltető vizet..."  Igen, akad Aked :-)  Azt javaslom, ne várjuk ezt meg, ha erre jársz ismét öntök neked éltető ...vörösborocskát :-)

 

 

 

Előzmény: úrnő (7907)
aked Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7937

Kedves Nashira,

 

Meghatódtam, hogy te még emlékszel az én epeműtétemre miközben már azt hittem, hogy itt még a nicknevem is a mély feledésbe merült...

Igyekszem magamhoztérni, de ez valahogy nagyon-nagyon nehezen akarodzik. Két évvel ezelőtt az emlőműtét varratja még bennem volt amikor én már dolgoztam, most meg már 4 hete hazajöttem és csak tengek-lengek. Adok magamnak még pár napot aztán a hajamnál fogva...:-)

Előzmény: Nashira (7905)
Zolady Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7936

Úrnő!

Továbbra is minden tiszteletem a tied; örülök a tegnapi napodnak!

/Gyakrabban kéne kimozdulnod, és most csakazértis beleszövöm ebbe a mondatba, ha a fene fenét eszik is,hogy én egyáltalán nem vagyok szkeptikus:)/

 

Közben írtál még; nagyon rendes orvosokkal vagytok körülvéve, ez  nem mindennapos!

 

Tcsubakka!

 

Hurrá!!!!!!!!!!

 

Yamin!

 

Kicsit bővebben nem lehetne???

Bármiről!!!

Amúgy én is csak B12-ről hallottam ezt, de holnap megyek hasbaszúrós bácsihoz, és megkérdezem.

/nna, itt már előjön a szkepticizmusom:)/

 

De mindjárt utána nézek.

 

Asmet!

 

Vackoor mindent leírt, és tölgy is egyszer az összes lehetőséget.., tudom, nehéz visszakeresgélni ilyenkor.

Mindenesetre sok erőt nektek!

 

 

Aked!

 

K. Meduza nagyon jól  jól néz ki, fővárosi lakó lett /remélem ezzel nem sértettem személyiségi jogokat/ szerintem hamarosan bejelentkezik.

 

 

 

 

 

Előzmény: úrnő (7933)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7935

Ezt a B vitaminos dolgot a nagynénimnek is mondta az orvosa. A nagynéni melles...

Ő csak a B12-t hangsúlyozta.

Előzmény: Törölt nick (7932)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7934

Vackoor!

Én pedig szeretném kinyilvánítani - mindannyiunk nevében: jó, hogy vagy. Mindennek utánajársz és a kézzelfoghatóan leghasznosabb információkkal látsz el valamennyiünket. (Ezt most írásba adtam.)

 

Más:

Voltam a család összes háziorvosánál. Az enyémnél: influelleni védőoltásért és lelki támaszért. Annyira rendes nő, nagyon sokat segít nekem táppénzekkel, jó szóval, satöbbivel. Ma is elmondta vagy ötször, hogy csak szóljak, ha bármiben tud segíteni, ne szégyelljek, kérjek. (még bögtem is emiatt)

Anyu orvosa: Más, mint az enyém, de legalább annyira empatikus. Segítségéről, együttműködéséről biztosított. Fél órán belül volt segítség az otthoni ápoláshoz. Napi 3 órát tudnak jönni, 200,- Ft óránként. Ennek nagyon örülök. Írt fel ingyen pelust, holnap egy furgon házhoz fogja szállítani. Kiváltottam a felfekvés elleni matracot is. Javasolt mindenféle törlőkendőket, egyéb extrákat, amiket Ő nem írhat fel ugyan, de a figyelmemet felhívta rájuk. Mindenki olyan rendes...

"bajban ismerszik meg..."

Előzmény: vackoor (7930)
úrnő Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7933

Hi!

Most iga van. Vagy gálya. Mindegy. Este megnézem, hogy mi a csudi történhetett. Azt azonban megígérem, nem maradsz le semmi zaftosról, mert ha kell, átküldöm mégegyszer :-)))))

Későn leszek csak netközelben, mert munka után kórház, aztán a férj, és Ti. (Ja és kedvenc kollégám is kihajt a tegnapi részletkért. Valahová őt is be kell iktatnom... Lehet, hogy Neki is mélt kell küldenem? A szomszéd asztalhoz?)

Előzmény: nettomazsola (7924)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7932
Minden ráktípusnál segíti a sejtosztódást a B vitamin készítmények??? Nekem nem mondták.
Előzmény: yaminka (7931)
yaminka Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7931

ma mondta a doki, hogy a szilikonos mellimplantatum kifejezetten rakkelto, es nem egy eset van akinek bizonyithato kozvetlen kiindito oka a mellraknak

valamint a az osszes b vitamin, nem csak a B12 hat jol a rakossejtekosztodasra, ergo marad a napi szukseglet bevitele, es semmi plusz b-vitamint tartalmazo keszitmeny

vackoor Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7930
Úrnő !
Nagyon örülök a kellemes napodnak és a szívet melengető emberi találkozásaidnak.
Előzmény: úrnő (7923)
yaminka Creative Commons License 2004.11.11 0 0 7929

nem volt bent a sajat dokim... majd kerjek egy kulon idopontot

 

Előzmény: Törölt nick (7926)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!