Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85685

"Én teljesen részvétlen tudok lenni"

 

Tehát elhajtod, és a saját feje után gányol valami nettó életveszélyt. Mivel a kezét lefogni nem tudod, pont áttelesen te idézed elő azt, amit el akarsz kerülni.

 

Villany _lesz_ a melléképületben, kérdés hogyan, ...

....szatyrokkal betekert(!!) elásott hosszabbítókat is láttam már..

 

Azért ott -talán- még nem tartunk, hogy fakockából reszeljenek fékbetétet, még talán a leglecsúszottabb régiókban sem napi szinten jellemző ez, a villannyal visziont mindent és bármit,...

 

néha erősen emlékeztetni kell magam, egypár széleskörben jellemző "nagyszerű innovációt" meglátva, hogy nem indiában nyomornegyedben, brazil bádogvárosban, kowlonban belső ázsiában vagyok, hanem az európai únióban, 2018-ban.. :(

 

(ld 230V-os kapucsengők témája a minap,...de van még..bőven)

 

 

Előzmény: ötfelezős (85681)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85684

Miert is ott kell kialakitani azt a PE sint ?

 

 

Előzmény: ötfelezős (85681)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.26 0 1 85683

Ha hatástalan fékkel elcsapja egy rokonodat, mert nem volt pénze szerelőre, akkor is ilyen megértő lennél?

Nem ugyanaz, mert nem másnál szerel, nem más családját veszélyezteti.

Előzmény: ötfelezős (85681)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85682

A ház elosztótáblánál ki kell alakítani a PE sínt, és kész."

 

Igazad van, de ahogy értelmezem , most az elsődleges hogy a sufniban legyen villany. Akkor csak jobb ha ott szondázik is

Előzmény: ötfelezős (85681)
ötfelezős Creative Commons License 2018.04.26 0 2 85681

2,5mm2 miért nem lehet PEN? Csak a bejövő méretlen, illetve mért 10-16mm2?

Most kezdjük elölről a szakmát áttárgyalni?

 

Jelenleg semmiféle földelése/védelme nincs, ahogy értettem. Jobb ha csinál valamit mint semmit

Értem én hogy ilyenkor az a tanács, újíttassa fel legalább a fogy.mérőnél, aztán onnan kalózkodjon

Én teljesen részvétlen tudok lenni. Iparűzéshez kell? Kérjen kölcsön. Bővül a család? Valaki már csak dolgozik az egész kompániában annyit, hogy ne csak négy, hanem öt szál legyen abban a tömlővezetékben... A ház elosztótáblánál ki kell alakítani a PE sínt, és kész. Mibe kerül? Nagyjából egy földszondába. No persze már FI-relé is kell, ha ilyen jelentős a változás. Egy fikarc készpénz sincs? Akkor ne legyen a melléképületben villany. Ha hatástalan fékkel elcsapja egy rokonodat, mert nem volt pénze szerelőre, akkor is ilyen megértő lennél?

 

Előzmény: King_of_Giants (85680)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.26 -2 0 85680

Szerintem te arra gondolsz, hogy a szondát nem földvezeték HELYETT használja, hanem leveri a leveri a szondát  földbe, ezzel akarja megspórolni a plusz szál zöldsárga vezetéket."

Alapbol nem gondolok semmire

Odaviszi a villanyt lever egy szondát amit ráköt a nullára, majd onnan már külön viszi mint PE/földelés

ötfelezős

 

 

2,5mm2 miért nem lehet PEN? Csak a bejövő méretlen, illetve mért 10-16mm2?

Jelenleg semmiféle földelése/védelme nincs, ahogy értettem. Jobb ha csinál valamit mint semmit

 

Értem én hogy ilyenkor az a tanács, újitassa fel legalább a fogy.mérőnél, aztán onnan kalózkodjon

Bizonyára most bármiért nem aktuális nála.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85676)
ötfelezős Creative Commons License 2018.04.26 0 2 85679

 ird le mi a hiba/hülyeség a tanácsomban

1. 2,5 mm2-nél nincs PEN.

2. Egy telken belül vegyesen alkalmazni érintésvédelmi módokat elég veszélyes tud lenni.

Már bocs.

Előzmény: King_of_Giants (85672)
ötfelezős Creative Commons License 2018.04.26 -1 2 85678

Már 1980-ban megjelent egy szabvány, amelyik azt mondta, hogy a lakásban minimum 4 áramkör legyen, a négybe bele nem értve a külön áramköreit a tűzhelynek, forróvíztárolónak, egyéb. Két áramkör az inkább az ötvenes évek színvonala. Ha már felújítasz...

 

Egy csőbe több áramkört behúzni elég kispályás megoldás, ne áruld el senkinek

Előzmény: wolfzsolt (85654)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 1 85677

Ez lemaradt az elejéről:

Azt a vezetőt nevezzük földvezetőnek, ami "odaviszi" a földelést valahova. Ez lehet egy ér a kábelben, lehet egy különálló zöldsárga vezeték, vagy lehet egy vasból hegesztett akármi, aminek mindenütt megfelelő a keresztmetszete, zöldsárgára van lefestve és nincs semmi más célja, mint a földelés vezetése. Ez utóbbi szerkezet lehet akár összehegesztett földelő szondákból is összerakva, ere céloztam humorosan.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85676)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85676

"Nem mondta, sőt szondával ki is alakitja"

 

Nem hiszem, hogy van annyira hosszú szondája, hogy azt használja földvezetőnek. Persze sok szondát összehegeszt, az is szabványos földvezetőnek számít (ha lefested zöldsárga festékkel).

Különben is egy egyszerű zöldsárga földelő vezeték sokkal olcsóbb, tehát butaság is lenne pl harminc méter hosszú födelőszondát használni földvezető helyett.

 

Szerintem te arra gondolsz, hogy a szondát nem földvezeték HELYETT használja, hanem leveri a leveri a szondát  földbe, ezzel akarja megspórolni a plusz szál zöldsárga vezetéket.

Előzmény: King_of_Giants (85675)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85675

hogy spóroljuk meg a földvezetőt, "

Nem mondta, sőt szondával ki is alakitja, összekötve a nullával

Mit csináljon ha a fogyasztásmérőnél nincs kiakakitva? Persze teheti oda is a szondát, aztán még vagy százat is jó messze egymástol

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85671)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85674

hejesbittés:

2,5mm3 ... 1mm3

helyett:

2,5mm2 ... 1mm2

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85673)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85673

"Bakker, kis ívű kanyarok nélkül kell megcsinálni."

 

A szolgáltatók G.652D tip üvegszálas kábelt szoknak alkalmazni. Ennek a legszűkebb hajlítási sugara 30mm, tehát 6 centi átmérőnél szűkebb körben tilos hajlítani.

 

"A kötöződobozban pedig hurkot kell ráhagyni."

 

Rajzolj egy hurkot egy 80-as kötődobozba úgy, hogy nincs rajta 30 mm-esnél kisebb sugarú ív.

 

"A vezetékekkel eleve dugig tömött kötöződoboz már régen rossz,"

 

Ezt hogy kell értani, hogy "régen rossz"? Egyáltalán nem ritka eset, hogy egy kötődobozban elágazik a dugalj kör (45 cm 2,5mm3 vezeték + 3 kötés), elágazik a világítás kör (45 cm 1mm3 vezeték + 3 kötés), plusz lehet egy-két-három átmenő vezeték is, amelyeken szintén illik egy-egy kis hurkot hagyni. Mindezt simán bele lehet gyömöszölni a dobozba, de csak addig, amíg nem megy át a dobozon még egy üvegszálas kábel is.

Előzmény: Törölt nick (85667)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85672

Ne duzzogjál, hanem adj tanácsot a kérdezőnek, vagy ird le mi a hiba/hülyeség a tanácsomban

 

Előzmény: sámli_ (85664)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 2 85671

"Magyar lakások nagy részében nincs FI relé eddig és ott is élnek emberek."

 

Csakhogy ha valaki olyasmiket ír, hogy szükséges a három fázis, meg hogy spóroljuk meg a földvezetőt, meg hogy van a ház mellett egy műhely meg a kert végében is lesz egy műhely... na egy ilyen "objektumot" ne mossuk össze egy egyszerű lakással :)

Előzmény: Mutual Friend (85670)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.26 -1 0 85670

Magyar lakások nagy részében nincs FI relé eddig és ott is élnek emberek.

Még véletlenül sem mondom hogy hülyeség mert nem az de ne állítsuk azt hamisan hogy anélkül nincs élet ...

 

Egyébként is csak flexel működik az a szólás, hogy van flexed ? Nincs ? Akkor buzi vagy .... :D :D

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85666)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85669

Miert mert mi baj vele ?

 

Ha nincs FI relé a rendszerben akkor nem okoz gondot mivel a PE vagy PEN vagy akármi az valójában csak átmegy a fogyasztásmerőn és műszakilag semmi gondot nem okoz  hogy akár 16 helyen lenne még pluszban fold szonda lerakva.

 

Ha tesz bele akkor szükséges a FI előtt szétválasztani mivel ha utána összeér a kék és a zöld-sárga és bekapcsolt egy fogyasztó akkor lemegy majd neki a FI.

 

Szóval jelen esetben nem tesz semmi rosszat Ha oda földszondát tesz le. Ha rak be fi relét akkor az összes utólagos összekötést illik megszüntetni azaz csak védőföldet szondázhatja kedvére barhol bármennyit. 

Előzmény: sámli_ (85664)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85668

Tökéletesen kibirja nem kell vele himestojásként viselkedni.

 

Perdsze nem atr a tisztes óvatosság de nincsenek az optikai kábelek cukorból.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85665)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85667

Bakker, kis ívű kanyarok nélkül kell megcsinálni. A kötöződobozban pedig hurkot kell ráhagyni. Behúzáskor pedig megszappanozni. A vezetékekkel eleve dugig tömött kötöződoboz már régen rossz, de még ott is el kell férnie annak a tyúkbélnek. Ha valaki viszont olyan paraszt, hogy megtöri az meg is érdemli.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85665)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 1 85666

"Amíg nincs FI relé gond nélkül megteheti."

 

A jelek szerint már most sem egyszerű az elektromos rendszere és eddig még nem költött sem FI relére, sem villanyszerelőre. Feltételezhető, hogy ezek után sem fog ilyen "hülyeségekre" költeni, ebben az esetben viszont valóban nem árt, ha minél több jónagy földelő szondát ver le az ingatlan területén és köti rá helyben a nullvezetőre (amit kvázi PEN vezetőnek használ), mert így egy nullvezető szakadás esetén marad némi esélye az életben maradásra.

Persze egyetlen központi szondával + FI relével (és persze mindenütt ötvezetős rendszerrel) sokkal minden egyszerűbb, olcsóbb és biztonságosabb lenne, de van aki szeret veszélyesen élni :)

Előzmény: Mutual Friend (85663)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85665

"optikai vezetéket is mellé lehet tolni"

 

Az optikai kábel túl sérülékeny, nem bírja a kis ívű kanyarokat, éles töréseket. Egy villanyszerelő csövezés nem csak egyenes csőszakaszokból áll, vannak benne szűk kanyarok, derékszögű elágazások, ráadásul zsúfolt (vezetékekkel dugig tömött) kötődobozokon sem megoldható a nyílegyenes áthaladás.

Előzmény: Törölt nick (85658)
sámli_ Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85664

Akkor csináltassátok vele. 

Előzmény: Mutual Friend (85663)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.04.26 0 0 85663

Semmi.

 

Amíg nincs FI relé gond nélkül megteheti.

Azután is csak kicsit kell figyelni hogy ha lesz neki hova teszi be az áramkörbe.

 

Előzmény: King_of_Giants (85662)
King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85662

Nem, én asztalos vagyok.

A sok szófosás helyett inkább azzal foglalkozzatok aki idetéved és kérdez

 

Amúgy miért is gond amit írtam?

Előzmény: sámli_ (85661)
sámli_ Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85661

Jesszusom. Te villanyszerelő vagy?

Előzmény: King_of_Giants (85659)
pancsimánia Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85660

Sziasztok

 

Keresek fém horganyzott 50cm széles 3m hosszú perforált kábel tálcát reális áron.

 Fontos hogy 50 Cm széles legyen. Bontott, kissé deformált is lehet nem gond.

Nem követem a fórumot aki tud segíteni az alábbi telefon számon tud elérni napközben.

harminc7672905

 

Köszönöm.

King_of_Giants Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85659

melléképület mellett egy szondát létesítve közösítem az ottani földvezetőt a nullavezetővel?"

 

Csináld úgy!

 

"4-vezetékes rendszer megy oda, egy szondán megkapja a földet, de ott nincs a nullavezető és a föld közösítve"

Közösítsd, az csak javít a földelésen, mert ki tudja milyen az értéke

FI relét meg berakhatsz akárhova, az sokat javít

Előzmény: vadkanzombee (85636)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.25 0 1 85658

optikai vezetéket is mellé lehet tolni

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85655)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85657

Ez több, mint 15 éves sztori, tehát bármiféle hasonlóság a mostani állami beruházásokkal, az csakis a véletlen műve lehet.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (85656)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.04.25 0 0 85656

"állam bácsi gengszter?"

 

Ez köztudott :)

de jelen esetben a beruházást elnyerő fővállalkozó alatti al-fővállalkozó volt a gengszter: nem, vagy csak részben fizette ki az ő alvállalkozóit, viszont a munka végén vásárolt egy panziót a Balaton mellett.

 

Amire ráláttam, az a rendszer így néz ki:

Vannak olyan fővállalkozók, akiknek van esélyük/kapcsolataik elnyerni állami beruházást, ezek általában nem csinálnak semmit a beruházáson (talán azt sem tudják hol van) csak a pénzt mozgatják (részben lenyúlják).

Ő alattuk van egy olyan al-fővállalkozó, aki tulajdonképpen csinálja az egészet, ő bontja szét a munkát részekre és adja ki alvállalkozóknak (pl villanyszerelőnek), akiket a végén olykor egyszerűen nem fizet ki (az okosabb alvállalkozók a pénzt több részletben kérik, ők csak az utolsó részletet nem kapják meg).

Előzmény: schlumberger (85647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!