Keresés

Részletes keresés

edk440 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6431
- Szerintem nem 92 euróról, hanem 92 kFtról van szó.

- Nem lehet, hogy nem visszalépési, hanem visszaküldési jogot biztosít az az eladó? Mert a magánszemélyek azt szokták kizárni.
Előzmény: morbiczer (6427)
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6430
természetesen a választ e-mailen várnám, a netikettnek megfelelően...
Előzmény: hágé (6429)
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6429
bocsi, ez erősen off: neked ez a családneved?
Előzmény: morbiczer (6427)
chapelle Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6428
Amerikai eladók (cégek) fel- feltüntetik a banki költségeiket is, tehát azokat itthon nem kell vállalni.
"Wire transfer fee" -ként közölték velem, fix 20 USD egy 140 US$ cuccért, nagyjából ennyi az én bankomban is. Ennél jobban sajnálom a 40 US$ szállítási költséget, de még mindig olcsóbb mint a magyar kisker ár, nem is értem...
Előzmény: ZE (6426)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6427

1. Szerintem az egyetlen korrekt dolog az, ha kifizeted, aztán a pénzt meg vagy behajtod a lányon, vagy eladod a cuccot, vagy bukod a 92 eurót. És még tanultál is az esetből.

 

2. Megint más kérdés, hogy elvileg lehet visszalépési jogod. Nem vagyok ennek szakértője, de én egy olyan német csávótól szoktam rendszeresen vásárolgatni, aki mindig feltünteti, hogy pár napon belül gond nélkül visszaléphetsz (SZVSZ az se különösen korrekt, de jogod van hozzá.) Gondolom őt erre valami jogszabály kötelezheti, mert ő az ebayes kereskedést hivatásosan műveli. Asszem a németeknél (vagy Eu szinten? nem tudom) vannak az internetes kereskedést szabályozó olyan jogszabályok, amelyek ilyen engedményekre kötelezik az eladót (és védik a meggondolatlan vevőt.)

 

(Német) magánszemélyeknél azonban általában ott figyel, hogy mivel magánszemélytől vásárolsz, ezért nincsen visszalépési jogod.

 

3. Ha nincsen ilyen viszalépési jogod (nem tudom, hogy ez mitől függ), akkor elvileg neked élő szerződésed van az eladóval, hogy megveszed tőle a cuccot. Gondolom (szigorúan elvi szinten) ezt peres úton is érvényesíthetné, ha akarná. Nyilván határokon túl és egy végsősoron nem túl nagy összegért nem fogja venni a fáradtságot. Ajánlatodra (vételtől való elállás, költségek megtérítése) pedig vérmérsékletétől függően fog reagálni. Nem tudom, mennyit ér úgy egy ilyen iPod, ha áron alul vásároltad, akkor még talán örül is, hogy később megpróbálhatja többért elsózni.

Előzmény: petke81 (6423)
ZE Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6426
Szépíteni nem szép dolog: a megadottak valóságtartalmáért te felelsz.

Ha neked utalnak, akkor a vevőnek kell (illik...) viselni a teljes banki költséget, ergo te a leütési árat várhatod a számládra. Ha nem annyi érkezik, akkor egyeztethetsz a vevővel, hogy egészítse ki, vagy utalással, vagy más módon.
Előzmény: malina (6425)
malina Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6425

Szép napot :))

 

egészen uj vagyok itt, köszöntök mindenkit és teccik a topik, ahogy átolvasgattam , már segitett is. /nemzetközi postautalvány/

 

Most kezdegetem az eladást az e-bay.de-n : volt 6 vásárlásom, és három eladásom.

 

Az első bizniszem sajnos minuszos volt, kifzettem a terméket, de nem kaptam meg, valami apró hülyeséget küldött helyette a csaj, levélre meg semmi válasz. én meg botorul leminuszoltam, amit persze vissza is kaptam. / aztán meg pattogtam az e-baynél, mire az e-bay lenullázta az épp aktuális, más tranzakciós 5 eurós számlámat, nem kellett kifizetnem/, tanulság: nem szabad minuszolni, mert visszakapod..:))

 

Azon gondolkodom, egy uj nicken megéri -e ujrakezdeni, vagy a többi pozitiv minősitésemért már kár lenne?

 

ahogy összehasonlitottam a befejezett aukciókkal, kicsit olcsóbban veszik tőlem, mint egy igazi germántól, feltüntettem, hogy az áru magyarországon van. Jól tettem? vagy szépiteni kell? azért a postakölségért, amiért a többiek küldik én is elküldöm, ebben mindegy lenne a vevőnek. Az utánvét se vészes, azt sesetleg tudja valaki, ha nekem fizetnek átutalással, az mekkora pluszköltséget jelent?

 

 

Szeretnék minél hatékonyabb lenni az eladásban, tanácsot kérek, Van-e esetleg valami, amivel kivánatosabbá tudnám tenni magamat? :))

 

 

köszönöm

 

ja, és végre süt a nap :))

 

stark.1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6424
"Paypal accounttal rendelkezni veszélyes és idegesítő lehet"

Ez a mondat megfogott a hozzászólásodban, kifejtenéd, mit is értesz pontosabban ezalatt?

Nekem van ugyanis Paypal accountom, de nem tapasztaltam a fenti problémákat eddig, se nem veszélyes, se nem idegesít a megléte :).
Sőt, olyan is volt már, hogy egy megvásárolt dolgot nem kaptam meg sosem, amit Paypalon keresztül fizettem és elindítottam a Paypal által biztosított vásárlóvédelmi folyamatot, aminek eredményeképpen visszakaptam a teljes összeget. Nem tudom a Bidpay ad-e hasonló szolgáltatást, de ez azért inkább megnyugtató, mint idegesítő szerintem.
Előzmény: Törölt nick (6410)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6423
Termeszetesen mar megirtam neki, mi tortent.
A magyar ebayezok tekintelyenek megorzese erdekeben termeszetesen a hirdetes arat kifizetem neki.
Koszi a segitseget!
bugmaker Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6422
petke: szerintem irj egy levelet az eladónak bocsánatot kérve, hogy "megváltoztak a dolgok" és nem tudod kifizetni az iPod árát. Ajánld fel, hogy kifizeted az eladó minden hirdetéssel kapcsolatos költségét, cserébe tekintsen el a negativ visszajelzéstől.

Persze, semmi garancia nincs, h elfogadja, de ha látja rajtad a pozitív hozzáállást esetleg az eladó is úgy áll hozzád. Kötelezni nem tudnak semmire, legrosszabb esetben kapsz negativ visszajelzés, néhány után letiltanak. Ezzel azonban rontod a rendes magyar ebayezők tekintetét!
Előzmény: petke81 (6421)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6421
Igen, jogos.
A lany megmondta, hogy nem kell neki.
Mit tudok tenni?
En nem akarom kifizetni helyette a 92 rugot.
Ha nem fizetek meg, nem kapom meg, eddig ok, de ha nem fizetek, kotelezhetnek-e ra valahogy, hogy fizessek?
Szankciok?

Vagy mashogy megkozelitve: 40 gigas ipod photo elado!:)

apca Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6420
Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.

Rossz a megközelítésed: nem az eladóval kell egyezkedned, hanem a lánnyal. Amennyiben benne hagy a sz@rban, levonod a következtetést a jövőre nézve.

Te mit szólnál az eladó helyében ilyen esetben? Azt, hogy -Persze, megértelek, ilyenek ezek a nők, ne is törődj vele, természetes, hogy nem kell elvinned...
Előzmény: petke81 (6419)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6419
Sziasztok!

Beleestem abba a hibába, hogy egy barátnőm lelkesedésére licitálgattam egy ipodra, mert már egy éve erre vágyik. Megbeszeltuk, meddig megyunk el, hogy megerje.
Na most mitadjisten megnyertuk a licitet, de kiderult fel ora mulva, h a kezdeti lelkesedes alabbhagyott, es megsem kell neki, mert meg igy is sokallja az osszeget...
En vagyok a szar, de megprobaltam elmagyarazni a sracnak, h mi tortent, eddig sajnos meg nem kaptam valaszt.
Mit tudok tenni? Koteles vagyok kifizetni a 90 rugot?
Tud ra kotelezni? Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.
Mit mondjak a sellernek?

Koszi a valaszokat!
Delfin7777 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6418

Sziasztok!

 

Eladni szeretnékaz ebay-en. Sikeresen regisztráltam (szerintem vevőként) magam és amikor a My eBay -be, Start Selling! -be és a Set up a seller's account -ba belépek, akkor kéri a credit card adatokat, ezeket megadom, (többféle kártyával is próbáltam), de ezután mindig a

Please Create a Seller's Account üzenetet adja és innen nem jutok tovább.

Kérem, hogy segítsetek nekem. Köszönöm.

ZE Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6417
NEM creditcard, hanem "CNP-enabled", azaz "kártya jelenléte nélküli tranzakcióra engedélyezett" (vagyis a kártyaszám (és az ellenörzőszám meg a lejárat) elég a fizetéshez) bankkártya kell az internetes fizetésekhez. Ez lehet plasztiklapocska, mely hordozza a szükséges adatokat,d e lehet egy egyszer vagy többször használható "virtuális" kártyaszám is.
Credit card, azaz hitelkártya (Hitelkártya: a bank pénzét költöd vele, valamint nem vagy köteles a teljes elköltött összeget a határnapig visszafizetni (ha igen, akkor az terhelési, vagyis charge kártya, lásd AmEx) , illetve a határnapig visszafizetett összegre nem kell kamatot sem fizetned) nem tudom, létezik-e csak virtuális kártyaszámként, de azt hiszem nem; Ilyen virtuális kártya általában debit, azaz betéti kártya szokott lenni.

Előzmény: valamilanykabatban (6416)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6416
szia
a creditkártya az a virtuális kártya is lehet?
Előzmény: Törölt nick (6410)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6415
De, volt róla szó. Igen, a Bidpay Money Ordert küld az eladónak.
Előzmény: hágé (6411)
Yogi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6414
Fene egye a Postát. Az ajánlott elsőbbségi levél, amiben pénzt küldtem, négy hét alatt ért Angliába.
Ariel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6413
kicsi a valoszinusege hogy az angolok elfogadnak bidpayt...
erdeklod meg nala.
Előzmény: hágé (6411)
hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6411

aham. dombor-visa van, szoktam rendelgetni, csak ez az ebay-es dolog új...

tehát ha azt írja, money order, és addigra csinálok bidpay accountot, akkor menni fog?

a biztonság kedvéért rákérdeztem eladónál, hogy fogad-e bidpay-t, de ha jól értelmezem, akkor ez tulképp a money order?

 

alábbi kollegától meg elnézést, keresgélek én mindenfelé, de konkrétan ezt még nem kérdezték

Előzmény: Törölt nick (6410)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6409
Mert az egy teljesen más fizetési mód és sokkal drágább is.

5x10^6 alkalommal leírtuk, hogy mi a különbség. Használd már a keresőt, ha odatették neked a zindexes fiúk az ablakod bal oldalára!
Előzmény: hágé (6407)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6408

Működik!!!!!

 

Az ablakban van egy pont, ahol van annyi térerő, hogy ha nem mozdítom meg a telcsit, akkor veszi a sms-t. Persze időjárásfüggő a dolog. Majd csak viharmentes napokon utalok. :)

Mától van villamos/elektromos/elektronikus aláfirkálásom és utáltam is egy tételt.

 

Mindekinek köszönöm a tippeket.

Előzmény: edk440 (6405)
hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6407

kicsit még olvasgattam fórumokon, de nem igazán tisztul a kép...

 

tehát van olyan lehetőségem ennél a cuccnál, hogy money order

erre azt írják máshol, hogy jó, mert bidpay.com-ról lehet fizetni. a bidpay.com-on meg azt írják, ez tulképp western unionon keresztül megy. akkor nem egyszerűbb ha western union irodába megyek? vagy hogy van ez?!?

 

help me please!!!

hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6406

sziasztok!

 

brand new vagyok errefelé, remélem tudtok segíteni (és remélhetőleg nem olyat kérdezek amit már leírtatok 100x...)

 

kinéztem egy cuccost eBay-en, de sajna se credit card, se paypal fizetési mód nincs. utóbbira találtam néhány megoldást, de azért írhatnátok tippeket, a jövőre vonatkozólag :)

viszont ami fontos lenne: a kinézett cég angliában honos, tehát EU.

kérdés1: az ott feltüntetett ár netto? kell rá fizetnem magyar ÁFA-t? vám ugye nincs?

 

kérdés2 (a húzósabb):

az alábbi fizetési módozatok közül melyik mit jelent? gőzöm sincs róla sajnos... anno 1 éve próbáltam western union-on keresztül angol cégnek küldeni pénzt, de elhajtottak a francba. szal amiket elfogadnak:

postal order

cash recorded delivery

cash on collection

cheques (allow 7 days to clear)

 

Please, segítsetek, fontos lenne!

edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6405
Itt a megoldás lefedetlen területen OTP-s utalásra:

http://www.usbwifi.orcon.net.nz/wokaxim.jpg
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6404
Megölni nem ölik, csak morcosak lesznek, hogy kevesebb pénzt kapnak, mint amennyit várnak. Akkor utalhatsz másodszor: dupla költség. Ezért muszáj vállalni a külföldi költséget.
Előzmény: ply (6403)
ply Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6403
Jó az ötlet, engem is érdekelne egy ilyen táblázat. Szóval az elmúlt pár hónapban Némethonba utaltam a Fõváros Bankból 40 és 70 eurót. Az utalás jutaléka 1220 és 1217 Ft volt, a külföldi költség 3.5 euró, átváltva 868 és 854 Ft, az ennek az átutalásának jutaléka 496 és 489 Ft. Szóval úgy tûnik, hogy az összegtõl szinte függetlenül kb. 2500 Ft pluszköltséget kapok. IBAN/BIC-es átutalásokról van szó. Van, aki úgy utal, hogy nem vállalja át a külföldi költséget? Az ilyenért nem ölik meg az embert?



Előzmény: erozsolt (6401)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6402
Raiffeisen azonos devizanemben min. 5 dollár, forintszámláról min. 10 dollár. A forintszámla havidíjmentes is lehet, a mellé rendelt devizaszámla mindig az.
Előzmény: erozsolt (6401)
erozsolt Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6401
Sziasztok,

Már egy ideje nem figyeltem a fórumot, de kezd egyre idegesítőbb lenni az OTP-m IBAN-os átutalása ami min. 2000, de néha 6000 forint is. A harmadik felet nem én fizetem, magyarul ez csak a sima IBAN/BIC-re vonatkozhat. Tudnátok írni a többi bankról is, hogy tapasztalat alapján mennyiért utalnak, ill. mekkora a számlavezetési díja a legolcsóbb csomagnak? Ha összejönne pár adat, akkor feltehetnénk egy GYIK-re és szerintem nagyon sokaknak segítene.
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.16 0 0 6399

Van egy statisztika, miszerint egy aktiv ember /jelen esetben betelefonáló/ hozzávetőleg 500-1000 ember véleményét tükrözi. Kérj meg még pár embert, rokont, látogatókat, családtagokat, hogy panaszkodjanak 1-2 hetente. Az, hogy tudják, még nem ösztönzi őket a fejlesztésre, de ha jó hangosan sírsz, szolgáltatóváltással fenyegetőzöl.....   -Nagyon hamar meg fogják oldani a problémát!!! ;)

 

Régebben is ingyen adtak antennát, ha nem volt térerő valahol!

 

Attól függ, hogy mennyire régről beszélünk. 1994. március 30-án indult a szolgáltatás emlékeim szerint, és év végére még nem volt közel sem 50% a lefedettség. Akkor még nem! Én arról az időről írtam.

Előzmény: garfieldka (6395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!