Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44888

 Miért nem magasítod meg elsőnek ??

Előzmény: Destroyah2 (44870)
Émile Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44887

 Nos ez már közelít a valósághoz.

 A kérdés miért nem versenytevékenység ez, mint sok más ??

 

 Mert így versenytárs nélkül adott ügyfélkörrel nagyon kényelmes  ez a tevékenység !!

 kinek ? 

 

Hát a mindenkori menedzsmentnek !!

Előzmény: 42tibcsi (44879)
Émile Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44886

 Ne haragudj, de ez az állítás úgy ahogy van nem igaz !!

Előzmény: 42tibcsi (44881)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44885

Én innen hoztamm

http://www.femkemeny.hu/

Úgy emlékszem régebben volt alu külsősük is...de most nem találom, lehet már nincs..

 

Előzmény: Destroyah2 (44880)
hbbst Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44884

Kazánt akarsz vagy kályhát?

Előzmény: redmonkey11 (44883)
redmonkey11 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44883

Tisztelt "hozzáértők"

Van egy nagy dilemmám: Szeretnék készíteni egy "kazán" égésteret. Egy épületben lenne elhelyezve és azt fűtené /növény szárító/. Csak fával fűteném. A kérdésem a következő lenne: Elég e 3 mm vastag lemez az égéstérnek / ami közvetlenül érintkezik a tűzzel/?

Előre is köszönöm a tanácsokat.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44882

160-as füstcsöve van, 200 cm2. A kéményed 196 cm2, a geometriája kedvező, a magasság a bekötési ponttól mérendő a kémény tetejéig, 8-8,5 m jobb lenne. Az az alkatrész egy füstterelő, rá kell akasztani a 2. víztáskára. Az első kaput a töltőajtó felnytott állapotában a kaparó fogójával lehet helyére igazítani. Írjál mailt, kérdezz. 

Előzmény: pit11 (44877)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44881

A gond ott van ha akarnának sem tudnának sokat tenni. A lakások zöménél (most nem családi házról van szó) Meg sem tudják közelíteni a kéményeket, szétvannak rohadva a járó padlók, ezért fel sem mennek mert baleset veszélyes.

Előzmény: Égető1 (44864)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44880

puhatolóztam itt-ott

lenne esetleg olyan, hogy 180-as korr cső a belseje, izolit, és 1-es alulemez a külseje.

6fm

 

van valainek ilyen, vagy ehez hasonló?

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44879

A másik oldalról is nézzük meg, hogy miből áll a tevékenységük. Mert szerintem csak papír munkát végeznek, engedélyek de erre sincs túlzottan szükség mer ugye mielőtt a lakhatási engedélyt kiadják az önkormányzat szakembere(?) kijön és átnézi a lakást. Magyarán egy csalás az egész mert el nem végzett munkákért kötelezik az embereket, hogy fizessenek mert a címke felragasztása a tisztító ablakra és a papír kitöltése (ritkább esetben a tükrözés) ez nem munka erre egyikünk sem tart igényt. Az a helyzet nem foglalkozik vele senki mer többségünket nem ver a földhöz az összeg, de hány ilyen összeget szednek be? Vajon mit kérnének ha még dolgoznának is?

Előzmény: Égető1 (44861)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44878

Viharsarki harcos vagyok én is :)

 

Szarvason csinálták, képet küldök/ha találok/

Előzmény: Hegyi82 (44876)
pit11 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44877

Sziasztok!

Szeretnék venni egy OPOP 24-est,már meg is néztem az előző tulajdonosa azt sem tudta hogyan kell használni,ezért nekem sem tudta elmagyarázni. Nézem a keresztmetszeti képeket van rajta első füstkapu meg hátsó füstkapu a hátsót még értem hogyn lehet szabályozni a kis karral a kazán hátulján, de az első füstkaput hogyan lehet zárni vagy nyitni. 

Olvasom,hogy nagyon jó huzat igénye van a kazánnak. Sajnos nekem csak 14×14-es  kb 6-7 méter magas meglévő kéményem van ahova betudnám kötni.Vajon megfelelő lesz?

 

 

Ez az eszköz ami itt a képen rá van rakva a hőcserélőre nem tudom mire való a tulaj nem tudta megmondani.

Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44876

sztem nem, mert nekem nem a keresztmetszettel lesz a fő gond. egyébként ha enged nagyobbat a kémény, akkor kap is. a te kazánod hol csinálták? esetleg egy képet tudsz róla mutatni? az enyémet békésen.
az is segít majd sztem ha a későbbiekben beöntöm perlittel a maradék helyet, a szigetelés mindig jót tesz 

Előzmény: Destroyah2 (44873)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44875

minden számításba jöhet, csak legyen rendes huzatom :)

Előzmény: joevagyok68 (44874)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44874

Szerelt kémény nem jöhet számításba ?

Szummában nem biztos, hogy dárgább, mint a tégla...

Téglát, habarcsnak valót megveszed, fuvarozod, marad belőle, "rádszárad"...:-)

Egyszerűbb is a szerelt..

 

Szomszédnak a lignoján 6 méter 200-as van...de úgy néztem a 6 méter a "földtől"..tehát a tisztító nyílással, koromzsákkal együtt...

Előzmény: Destroyah2 (44870)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44873

olvastam a gondjaidat, nálam nincs ilyen baj.

 

150-es cső nem lesz kevés?

Előzmény: Hegyi82 (44872)
Hegyi82 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44872

úgy látom nem csak én kéményezek majd a nyáron :)

nekem is maszek kazánom van, nagy ajtóval, nagy tűztérrel, olyan kéményem van amit építeni szeretnél, kb. 4,5méter magas, és kevés, de nálam egyéb gondok is vannak ami csökkenti a huzatot. én 150es csővel akarom kibélelni /vagy ha befér akkor nagyobbal/ és 6m-esre magasítani

Előzmény: Destroyah2 (44870)
Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44871

vagy amúgy bármi értelmes megoldás érdekel.

de azt figyelembe véve, hogy meg van kötve a kezem az alacsony tetőzet miatt,tehát már ez a kb. 6 méter is elég absztrakt :)

Destroyah2 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44870

na ma be kellett látnom, hogy kéménycsere lesz az idén nálam.

 

a kazán 24kw-os kisipari nagy ajtós, nagy tűzteres. jelenelg a kémény 14x14-es/négy téglás/ kb. 5,5 - 6 méter magas. Ez kevés. Vissza is füstöl a kazán, a parázs sem izzik rendesen. Ma lett elegem.

A probléma annyi, hogy a melléképületben van a kazán, ami alacsony tetejű. Tehát mondjuk 2.2a belmagasság, födém kb 30 centi, a padlástér alacsony kb. 1.6méter és ezen túllóg még a kémény olyan jó 1.5 - 1.8 métert

 

gondolkodom előre gyárott kéményen is, vagy lehet húznék egy "öttéglásat"

 

engedélyezés, kéményseprők stb. hercehurcán kívül: egy 24 kw-os kazánnak elég lehet egy 5 - 5.5 méter magas "öttéglás" kémény? egy ilyen kürtőja ha jól tudom 14x28cm

 

thx előre is!

42tibcsi Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44869

Igen a csatornán van 3cm izolit meg hő tükör, nem melegszik, meg kb. 1,5m re van a kazán kijövőtől, csak ez is helyet foglal. A másikban meg a cirkó van de az bélelve van nem bolygatom. Az a helyzet mikor építkeztünk  30 éve nem gondoltuk, hogy szükség lesz a tartalék kéményre, így amikor a csövezés történ ezt nem vettük figyelembe.

Előzmény: joevagyok68 (44863)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44868

3/8" Whitworth menetes, nem egy gyakori méret nálunk. Mindegy, így törötten is működik, a lényeg, hogy végig megmaradjon a kétféle fémösszetétel, és azzal csatlakozzon az N2006P bemenetére, toldásnál is erre kell ügyelni.

Előzmény: t.zsolti (44808)
Orion68 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44867

emelkedik, majd 5 perc múlva visszaesik. Kész lutrinak tűnik a felfűtés, van amikor sikerül rekordidő alatt 90/88/85-at bevinni a pufferbe, máskor meg 4-5 óra kell a 80/70/70-hez, hasonlóan megrakva és tüzelve, ház nélkül. Minden módszernek megvan már a cáfolata is, még nem raktam össze a tutit, amikorra sikerülni fog, már más tüzelőm lesz :) kezdhetem előről.  

Előzmény: nagykunsági (44852)
Orion68 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44866

Erre már reagáltál két hete. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=123084487&t=9147701

Volt alkalmam lekalibrálni egy profi cuccal (nem reklámozom, de egy jobb autó az ára).

azóta jött még 2 rex és 3 Sestos, hát akkora a szórás, hogy a max. megenegedett 6C hibahatárt jócskán átlépik, amelyik viszonylag pontos 45C-nál (+/-2 fok) az 70C-nél csal 3-4 fokot, 90-nél már 8 fokot, sajnos nem lineárisan csalnak így esély sincs beállítani őket, oda kell kalibrálni ahol fontos a pontossága. Különben 2-3 perc elteltével ugyanazon a hőmérsékleten mást mutatnak... kissé csalódott vagyok. Nem tudom, hogy az Omron vagy a Nivelco termékei mennyire pontosak, de elképzelhető, hogy azért kerülnek sokkal többe, mert ez a modul pontosabb bennük. Hőmérőnek van egy pontos műszerem, 0,04%-ot tud ellenőrízve, ezzel bármikor meg tudom mérni a pontos hőmérsékletet.

Előzmény: nagykunsági (44849)
Égető1 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44865

 Megvan a nyom...  !

 

"Cégünkhöz érkezett újabb elektronikus levelére az abban pótlólag feltett kérdésére, azaz „miért kell kétszer szakvéleményt kérni?” az alábbiakat közöljük.

 

Amint előző levelében Ön is rögzítette a tervezett kialakítás részben, azaz az égéstermék-elvezetés vonatkozásában,

meglévő béléscsövezett kéményt érint, míg az égési levegőellátás oldalfali bevezetés által történik.

Tekintettel arra, hogy a falazott-bélelt kémény jelenlegi műszaki állapotának is megfelelőnek kell lennie ahhoz,

hogy a szükséges további béléscsövezést elvégezhessék, valamint egyéb kéményseprő-ipari szempontoknak is maradéktalanul eleget kell tennie,

úgymint felső ellenőrzési lehetőség, szükséges az előzetes kéményvizsgálat is.

Ez irányú szakvéleményeink felhasználhatósági határideje fél év.

 

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét."

 

 

 

 Ez mind rendben is lenne. Csakhogy ezeket az általam megbízott kémény bélelő is megtudja állapítani  - különben nem bízom meg a munkával !

 

 Vagy olyan hülye az a bélelő , hogy képtelen megállapítani hogy :

  milyen  a  kémény jelenlegi állapota,

 fel lehet é jutni oda a magasba   - a felső ellenőrzés céljából

 

akkor ne vállaja el a munkát !!!

 

 

 ( szerényen megjegyzem, hogy a hőtechniakai számítást se fogadják el akárkitől ) csak az általuk kijelőltektől  - ezt panaszosan a bélelő mondta  , hogy kényszer pályán vannak)

 Ennyi !!

 

 

Előzmény: Égető1 (44864)
Égető1 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44864

Azért ez nem ilyen eccerű ! Elvégre az audi jár egy valamire való vállakozás vezetőnek !

 De a sor ellenőrzésen kivül van más árbevételük is. A különféle szakvélemények készítése  az un. 'kényszer' szakvéleményeké.

 Azok fizetnek csak igazán.

 Mindjárt jövök  az előzetes szakvélemények indokával !!

Előzmény: halaloszto (44841)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44863

"nem lehet több mint 130mm, jobbról- balról csövek vannak, (csatorna meg felszálóág)"

 

Miért  ? Milyen messze van a csatorna ?

 

DE közben rájöttem....Te nem IS a hatásfokvadászat miatt építetted be a sok kütyüt és tartod alacsonyan a füstgázt !

Hanem azért, hogy el ne olvadjon a PVC csatornád !

:-))

Előzmény: 42tibcsi (44860)
Égető1 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44862

 Van egy üveg pezsgőm arra az esetre ha  az elmúlt 5 évben a sokat emlegetett baleseteknél egy kéményseprő gyanúba keveredett volna hanyag munkavégzés miatt !

 De lehet a jövőre is érvényes az ajánlatom !

 A birósági tárgyalások nyilvánosak  - megyek a táskámban az igért pezsgővel és ha nem mint gyanúsított, hanem csak mint szakértő ott van egy seprő  nyitom a pezsgőt !!

Előzmény: nyárimádó (44858)
Égető1 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44861

 Hogy te milyen rosszmájú vagy !!

 Szegény kéményseprőknél szoros a norma.

 

 Kezdjük azzal, hogy neves fővárosi kerületeben  2 seprőre jut egy db. öltöző szekrény !

 

Takarékoskodni kell !!

 Régen a seprő öltözet egy fekete ruha volt,  az archoz hozzá tartozott a koromvédő  fehér  maszk !

Ű láttok olyant manapság ?

Csak a reklámokban van. Pedig a mobilfelvételek idején ilyent csinálni nem volna nehéz.

 Tehát marad az emblémás ruha , ami meglepően tiszta !!

 A seprést gyakorlatilag kiiktatták a tevékenységükből.

 Végül is  kevés a szilárd tüzelés, az a kevés ami van, ott a gyakorlatias tulajok elvégzik maguknak sk.

 Egy vállakozás  nyereségét úgy lehet növelni ha adott árbevétel mellett  a költségeket csökkentjük.

 Hol lehet csökkenteni ? Hát a tényleges dolgozók számának a csökkentésével. A normát szigorítjuk !

 

 Elvégre a menedzsmentnek jár a menedzsmenti jövedelem !!

Gondolkodj logikusan !!

 Monjátok hogy demegóg vagyok !!

 

 Nagyon fáj nekik, hogy csak 4 .6 % -os lett a díjemelés  !!

 

 A 12% jobb lett volna nekiük !!

Előzmény: nyárimádó (44839)
42tibcsi Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44860

Oldal irányban nem lehet több mint 130mm, jobbról- balról csövek vannak, (csatorna meg felszálóág) de függőleges irányban valóban lehet több. Erre nem is gondoltam, hogy oválisra összenyomni és úgy befalazni, ez nem is lenne szűkítés. Kössz az ötletet sokszor ilyen egyszerű dolgok nem jönnek be. Na most akkor kezdhetem gyűjteni a zsozsot egy igazi fagázosra. Bár a család azt állítja kazánvirus támadott meg.

Előzmény: nagykunsági (44847)
kingoftailor Creative Commons License 2013.01.10 0 0 44859

Erdélyre is tippeltem. :-)

Előzmény: nagykunsági (44854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!