Keresés

Részletes keresés

petke81 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6440
Igen, 92000 HUF, nem EUR.
Azóta sem jelentkezett emberem, pedig probaltam vele felvenni a kapcsolatot.
Lehet, hogy elfogadta a magyarazatot?
edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6439
Ha eccer buyitnow-ztál, akkor megvetted. Attól, hogy leszeded a saját megjelenítési listáról, még köteles vagy kifizetni. Nincs olyan, hogy visszavonás.
Előzmény: hágé (6438)
hágé Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6438

nem értek valamit...

akartam venni egy cuccot, aztán láttam hogy semmilyen módon nem tudnám kifizetni, de sajna későn,  "buy it now"-ra kattintás után. aztán a rendelési listámról leszedtem vagy visszavontam, erre tegnap is meg ma is küldték az invoice-t... mi a teendő???

edk440 Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6437
Sajnos ez a jogszabály már nem hatályos személyes vásárlás esetén. Az eladó nem köteles 8 napon belül visszavenni a terméket, ha te el akarsz állni a vásárlástól.
Előzmény: Törölt nick (6432)
Dhokthol Genya Creative Commons License 2005.04.20 0 0 6436

Egy őszinte választ várok! Te bíznál egy balkáni eladóban? És 100-ból hányan tudják, hogy ez itt nem a balkán? ettől kevesebb százalékosan a potenciális vevőd. Szerintem. Meg túl bonyolult nekik, macerás.

Úgy tudod szépíteni az eladási cuccot, hogy a helyét Egy német címen jelölöd meg, és onnan is postázod, ottani postaköltséggel.

Nyitsz kint egy bankszámlát is, és oda utaltatsz.

Ettől aztán a vevők számára mocskosul egyszerűvé válik minden.

Viszont van egy olyan sejtésem is, hogy az eladók kicsit másodnikkel mintha felpumpálnák a liciteket.

Itt egy ilyesmi, amiről azt gondolom, hogy nem frankó!

Főként azért, mert volt egy másik hasonló kamera is, aminek az aukcióját leállították.

 

Itt. Vagy nem tudom mi történt vele, de volt már 300 euro is.
Előzmény: malina (6425)
Pavel Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6435
Morbiczer Talugi marokkói nagykövete ha jól emlékszem :)
Előzmény: hágé (6429)
digicat Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6434
http://net.jogtar.hu/jr/gen/getdoc.cgi?docid=99900017.KOR&dbnum=3
17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet A távollevők között kötött szerződésekről

Mivel az interneten is távollevők között kötődik az üzlet, a 8 nap ott is érvényes (a kézhezvételtől számitódik, nem a vásárlástól).
Arra, hogy mi történik, ha az eladó nem Magyarországon van, nem tudok válaszolni. Szerintem (a józan ész szerint) az eladó országának törvényei érvényesek.
Előzmény: Törölt nick (6432)
malenykij polgar Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6433
Volt már rá példa, hogy peres útra terelték az ügyet, mert tulajdonképpen érvényes adásvételi szerződés köttetik. Ezért érdemes jól meggondolni, hogy mire kínál az ember, vagy fordítva, hogy mennyiért kínálja a motyóját.
Előzmény: morbiczer (6427)
edk440 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6431
- Szerintem nem 92 euróról, hanem 92 kFtról van szó.

- Nem lehet, hogy nem visszalépési, hanem visszaküldési jogot biztosít az az eladó? Mert a magánszemélyek azt szokták kizárni.
Előzmény: morbiczer (6427)
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6430
természetesen a választ e-mailen várnám, a netikettnek megfelelően...
Előzmény: hágé (6429)
hágé Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6429
bocsi, ez erősen off: neked ez a családneved?
Előzmény: morbiczer (6427)
chapelle Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6428
Amerikai eladók (cégek) fel- feltüntetik a banki költségeiket is, tehát azokat itthon nem kell vállalni.
"Wire transfer fee" -ként közölték velem, fix 20 USD egy 140 US$ cuccért, nagyjából ennyi az én bankomban is. Ennél jobban sajnálom a 40 US$ szállítási költséget, de még mindig olcsóbb mint a magyar kisker ár, nem is értem...
Előzmény: ZE (6426)
morbiczer Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6427

1. Szerintem az egyetlen korrekt dolog az, ha kifizeted, aztán a pénzt meg vagy behajtod a lányon, vagy eladod a cuccot, vagy bukod a 92 eurót. És még tanultál is az esetből.

 

2. Megint más kérdés, hogy elvileg lehet visszalépési jogod. Nem vagyok ennek szakértője, de én egy olyan német csávótól szoktam rendszeresen vásárolgatni, aki mindig feltünteti, hogy pár napon belül gond nélkül visszaléphetsz (SZVSZ az se különösen korrekt, de jogod van hozzá.) Gondolom őt erre valami jogszabály kötelezheti, mert ő az ebayes kereskedést hivatásosan műveli. Asszem a németeknél (vagy Eu szinten? nem tudom) vannak az internetes kereskedést szabályozó olyan jogszabályok, amelyek ilyen engedményekre kötelezik az eladót (és védik a meggondolatlan vevőt.)

 

(Német) magánszemélyeknél azonban általában ott figyel, hogy mivel magánszemélytől vásárolsz, ezért nincsen visszalépési jogod.

 

3. Ha nincsen ilyen viszalépési jogod (nem tudom, hogy ez mitől függ), akkor elvileg neked élő szerződésed van az eladóval, hogy megveszed tőle a cuccot. Gondolom (szigorúan elvi szinten) ezt peres úton is érvényesíthetné, ha akarná. Nyilván határokon túl és egy végsősoron nem túl nagy összegért nem fogja venni a fáradtságot. Ajánlatodra (vételtől való elállás, költségek megtérítése) pedig vérmérsékletétől függően fog reagálni. Nem tudom, mennyit ér úgy egy ilyen iPod, ha áron alul vásároltad, akkor még talán örül is, hogy később megpróbálhatja többért elsózni.

Előzmény: petke81 (6423)
ZE Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6426
Szépíteni nem szép dolog: a megadottak valóságtartalmáért te felelsz.

Ha neked utalnak, akkor a vevőnek kell (illik...) viselni a teljes banki költséget, ergo te a leütési árat várhatod a számládra. Ha nem annyi érkezik, akkor egyeztethetsz a vevővel, hogy egészítse ki, vagy utalással, vagy más módon.
Előzmény: malina (6425)
malina Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6425

Szép napot :))

 

egészen uj vagyok itt, köszöntök mindenkit és teccik a topik, ahogy átolvasgattam , már segitett is. /nemzetközi postautalvány/

 

Most kezdegetem az eladást az e-bay.de-n : volt 6 vásárlásom, és három eladásom.

 

Az első bizniszem sajnos minuszos volt, kifzettem a terméket, de nem kaptam meg, valami apró hülyeséget küldött helyette a csaj, levélre meg semmi válasz. én meg botorul leminuszoltam, amit persze vissza is kaptam. / aztán meg pattogtam az e-baynél, mire az e-bay lenullázta az épp aktuális, más tranzakciós 5 eurós számlámat, nem kellett kifizetnem/, tanulság: nem szabad minuszolni, mert visszakapod..:))

 

Azon gondolkodom, egy uj nicken megéri -e ujrakezdeni, vagy a többi pozitiv minősitésemért már kár lenne?

 

ahogy összehasonlitottam a befejezett aukciókkal, kicsit olcsóbban veszik tőlem, mint egy igazi germántól, feltüntettem, hogy az áru magyarországon van. Jól tettem? vagy szépiteni kell? azért a postakölségért, amiért a többiek küldik én is elküldöm, ebben mindegy lenne a vevőnek. Az utánvét se vészes, azt sesetleg tudja valaki, ha nekem fizetnek átutalással, az mekkora pluszköltséget jelent?

 

 

Szeretnék minél hatékonyabb lenni az eladásban, tanácsot kérek, Van-e esetleg valami, amivel kivánatosabbá tudnám tenni magamat? :))

 

 

köszönöm

 

ja, és végre süt a nap :))

 

stark.1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6424
"Paypal accounttal rendelkezni veszélyes és idegesítő lehet"

Ez a mondat megfogott a hozzászólásodban, kifejtenéd, mit is értesz pontosabban ezalatt?

Nekem van ugyanis Paypal accountom, de nem tapasztaltam a fenti problémákat eddig, se nem veszélyes, se nem idegesít a megléte :).
Sőt, olyan is volt már, hogy egy megvásárolt dolgot nem kaptam meg sosem, amit Paypalon keresztül fizettem és elindítottam a Paypal által biztosított vásárlóvédelmi folyamatot, aminek eredményeképpen visszakaptam a teljes összeget. Nem tudom a Bidpay ad-e hasonló szolgáltatást, de ez azért inkább megnyugtató, mint idegesítő szerintem.
Előzmény: Törölt nick (6410)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6423
Termeszetesen mar megirtam neki, mi tortent.
A magyar ebayezok tekintelyenek megorzese erdekeben termeszetesen a hirdetes arat kifizetem neki.
Koszi a segitseget!
bugmaker Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6422
petke: szerintem irj egy levelet az eladónak bocsánatot kérve, hogy "megváltoztak a dolgok" és nem tudod kifizetni az iPod árát. Ajánld fel, hogy kifizeted az eladó minden hirdetéssel kapcsolatos költségét, cserébe tekintsen el a negativ visszajelzéstől.

Persze, semmi garancia nincs, h elfogadja, de ha látja rajtad a pozitív hozzáállást esetleg az eladó is úgy áll hozzád. Kötelezni nem tudnak semmire, legrosszabb esetben kapsz negativ visszajelzés, néhány után letiltanak. Ezzel azonban rontod a rendes magyar ebayezők tekintetét!
Előzmény: petke81 (6421)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6421
Igen, jogos.
A lany megmondta, hogy nem kell neki.
Mit tudok tenni?
En nem akarom kifizetni helyette a 92 rugot.
Ha nem fizetek meg, nem kapom meg, eddig ok, de ha nem fizetek, kotelezhetnek-e ra valahogy, hogy fizessek?
Szankciok?

Vagy mashogy megkozelitve: 40 gigas ipod photo elado!:)

apca Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6420
Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.

Rossz a megközelítésed: nem az eladóval kell egyezkedned, hanem a lánnyal. Amennyiben benne hagy a sz@rban, levonod a következtetést a jövőre nézve.

Te mit szólnál az eladó helyében ilyen esetben? Azt, hogy -Persze, megértelek, ilyenek ezek a nők, ne is törődj vele, természetes, hogy nem kell elvinned...
Előzmény: petke81 (6419)
petke81 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 6419
Sziasztok!

Beleestem abba a hibába, hogy egy barátnőm lelkesedésére licitálgattam egy ipodra, mert már egy éve erre vágyik. Megbeszeltuk, meddig megyunk el, hogy megerje.
Na most mitadjisten megnyertuk a licitet, de kiderult fel ora mulva, h a kezdeti lelkesedes alabbhagyott, es megsem kell neki, mert meg igy is sokallja az osszeget...
En vagyok a szar, de megprobaltam elmagyarazni a sracnak, h mi tortent, eddig sajnos meg nem kaptam valaszt.
Mit tudok tenni? Koteles vagyok kifizetni a 90 rugot?
Tud ra kotelezni? Kerlek segitsetek, nem tudom mit tehetek, nagyon kinos h a lany visszamondta a dolgot, pedig ugy tunt komolyan beszel.
Mit mondjak a sellernek?

Koszi a valaszokat!
Delfin7777 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6418

Sziasztok!

 

Eladni szeretnékaz ebay-en. Sikeresen regisztráltam (szerintem vevőként) magam és amikor a My eBay -be, Start Selling! -be és a Set up a seller's account -ba belépek, akkor kéri a credit card adatokat, ezeket megadom, (többféle kártyával is próbáltam), de ezután mindig a

Please Create a Seller's Account üzenetet adja és innen nem jutok tovább.

Kérem, hogy segítsetek nekem. Köszönöm.

ZE Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6417
NEM creditcard, hanem "CNP-enabled", azaz "kártya jelenléte nélküli tranzakcióra engedélyezett" (vagyis a kártyaszám (és az ellenörzőszám meg a lejárat) elég a fizetéshez) bankkártya kell az internetes fizetésekhez. Ez lehet plasztiklapocska, mely hordozza a szükséges adatokat,d e lehet egy egyszer vagy többször használható "virtuális" kártyaszám is.
Credit card, azaz hitelkártya (Hitelkártya: a bank pénzét költöd vele, valamint nem vagy köteles a teljes elköltött összeget a határnapig visszafizetni (ha igen, akkor az terhelési, vagyis charge kártya, lásd AmEx) , illetve a határnapig visszafizetett összegre nem kell kamatot sem fizetned) nem tudom, létezik-e csak virtuális kártyaszámként, de azt hiszem nem; Ilyen virtuális kártya általában debit, azaz betéti kártya szokott lenni.

Előzmény: valamilanykabatban (6416)
valamilanykabatban Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6416
szia
a creditkártya az a virtuális kártya is lehet?
Előzmény: Törölt nick (6410)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6415
De, volt róla szó. Igen, a Bidpay Money Ordert küld az eladónak.
Előzmény: hágé (6411)
Yogi Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6414
Fene egye a Postát. Az ajánlott elsőbbségi levél, amiben pénzt küldtem, négy hét alatt ért Angliába.
Ariel Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6413
kicsi a valoszinusege hogy az angolok elfogadnak bidpayt...
erdeklod meg nala.
Előzmény: hágé (6411)
hágé Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6411

aham. dombor-visa van, szoktam rendelgetni, csak ez az ebay-es dolog új...

tehát ha azt írja, money order, és addigra csinálok bidpay accountot, akkor menni fog?

a biztonság kedvéért rákérdeztem eladónál, hogy fogad-e bidpay-t, de ha jól értelmezem, akkor ez tulképp a money order?

 

alábbi kollegától meg elnézést, keresgélek én mindenfelé, de konkrétan ezt még nem kérdezték

Előzmény: Törölt nick (6410)
edk440 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6409
Mert az egy teljesen más fizetési mód és sokkal drágább is.

5x10^6 alkalommal leírtuk, hogy mi a különbség. Használd már a keresőt, ha odatették neked a zindexes fiúk az ablakod bal oldalára!
Előzmény: hágé (6407)
garfieldka Creative Commons License 2005.04.18 0 0 6408

Működik!!!!!

 

Az ablakban van egy pont, ahol van annyi térerő, hogy ha nem mozdítom meg a telcsit, akkor veszi a sms-t. Persze időjárásfüggő a dolog. Majd csak viharmentes napokon utalok. :)

Mától van villamos/elektromos/elektronikus aláfirkálásom és utáltam is egy tételt.

 

Mindekinek köszönöm a tippeket.

Előzmény: edk440 (6405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!