Keresés

Részletes keresés

emcett79 Creative Commons License 2015.07.14 0 1 36057

Sziasztok!

 

Két késes asztallal rendelkező fűnyírótraktornál elszakadt az egyik ékszíj. Bontás nélkül le lehet cserélni?

CharlieNK Creative Commons License 2015.07.14 0 0 36056

Üdv Urak!

 

Stihl FS 36-os szegélynyíróm fogantyúja - amivel a gépet tartani lehet - eltörött, így sajnos nem tudom használni. Van valakinek bontott vagy új, amitől megválna?

hamvasat Creative Commons License 2015.07.13 0 0 36055

Manus11!

 

Gratula az új géphez. Azóta a többiek tanácsai alapján rájöttem mi volt a baj a vágásképpel. Az egyik, hogy csak 2600 1/perc volt a fordulata gépnek. Ezt belőttem 3000-re. De ekkor sem nyírt szépen. Rávilágítottak pár dologra a fórumtársak, így kiderült az alapvető ok, mégpedig, hogy mindig locsolás előtt nyírtam, amikor már szomjas, kókadt volt a fű. Továbbá a magas napállásnál nyírás sem segített. Mióta locsolás után nyírok, nem tűző napon, azóta életlen késsel is etalon a vágásképe a gépnek. Szóval a nagy elvárásokhoz a feltételeket is meg kell teremteni, egy szuper gép önmagában nem elég...

 

üdv: hamvasat

Előzmény: Manus11 (36034)
gaborfuj Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36054

Ha munkaeszközöm lenne, akkor nem sajnálnák rá több pénz, de mivel nem így van ezért megmaradok az eredetileg tervezett maximumon belül. Pedig szívesen vennék én is valamilyen jófajta honda fűnyírót.

Előzmény: sz_attila (36053)
sz_attila Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36053

Hát igazság szerint én nem venném meg egyik gépet sem azok közül, amiket felsoroltál. Amit én megvennék, te meg azokat nem, mert legalább 2x annyiba kerülnek, amit leírtál. Cserébe használhatóak :)

Előzmény: gaborfuj (36050)
sz_attila Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36052

Én a füvek 95%-át kettesen nyírom. Az első persze fájdalmas, de pár nyírás elteltével a fű azon a magasságon fog bokrosodni és szép lesz. Ha egyenletes a talajod, nyugodtan nyírd a kettesen. Nem lesz mindig szálazott, azt garantálom. Biztosan belenyírtál a szárakba is.

Előzmény: Manus11 (36051)
Manus11 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36051

Szia Tsunami!

 

Bizony kettesen ment,gondoltam majd most 2,5 jó lesz.

Előzmény: -Tsunami- (36046)
gaborfuj Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36050

Motor nálam most már elég kritikus pont lett, mert az elmúlt 10 évben 2 darab 3,5 Le briggs motoron törött el nálam a hajtókar meg egy 5 lovason igaz a kis motorok nem gyári fordulaton üzemeltek szóval kaptak rendesen, de viszonylag kevés használat után elkezdtek már füstölni. Ettől függetlenül tudok még esélyt adni a briggs motoroknak, de a csak a nagy köbcentiseknek, a kicsik elásták magukat nálam, meg gyengék az én igényeimhez.

Az mtd a legnehezebb, de ahogyan láttam a kése pont olyan kialakítású, mint amilyen az én mtd nyírómon volt gyárilag, de lecseréltem, mert új állapotában sem gyűjtött jól, és ahogyan kopott a füle egyre rosszabb lett, és ráadásul hamar kopott.

A snappert meg a ryobit csak neten láttam, illetve beszéltem velük kapcsolatban egy pár forgalmazóval telefonon.

Eddigiek alapján ez utóbbi kettő közül választanák, csak a snappernél van egy enyhe briggs fóbiám és valamivel meg kellene magyaráznom magamnak például azt, hogy miért kerül a legolcsóbb mtdhez képest 35 ezressel többe.A ryobinál jónak tűnik a motor katalógus adatok alapján, de nem nagyon találok a gyártóval és a motorral kapcsolatban megfelelő referenciát, nem nagyon van múltja ennek a gyártónak, szóval kicsit zsákbamacskának érzem most őket igaz az ára jó mert csak 5 ezressel több mint az mtd.

Előzmény: sz_attila (36045)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36049

Kicsit jobban megnéztem ezt a snappert...azt hiszem kár volt.A kezelőszervei,a késháza,a gyűjtője mindene olyan mint az mtd-knek.....:-((((Rosszat sejtek....

Előzmény: gaborfuj (36047)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36048

Szerintem attól fūggetlenül,hogy nem i/c biztos,hogy sokkal komolyabb motor mint a 625-ös.Az egy szutyok.

 

 

Előzmény: gaborfuj (36047)
gaborfuj Creative Commons License 2015.07.11 -1 0 36047

Hát igen, ha i/c-s motor lenne a snapperen, akkor könnyebb lenne választanom.

Nem tudom mennyire jó egyébként ez a 875-ös motor, de valamit fejlesztgethettek a konstrukción, mert azért a 625-öshöz képest 40%-kal nagyobb a nyomatéka.

Előzmény: fefe73 (36044)
-Tsunami- Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36046

Kb 7-8 db alsó és 4-5 db felső kést használtam el a gépen és egyiket se éleztem meg újonnan.

A Hondának kicsit alacsonyabbak a magassági fokozatai és ha kettes állásban vágtad a füvet, akkor lehet megfogta kissé a gépet.

 

Előzmény: Manus11 (36042)
sz_attila Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36045

Mivel egyik gépet sem használtam személyesen, általános dumát tudok csak nyomni ez ügyben.

1. Azt a gépet válaszd, amelyik a legnehezebb. Nagy tömegű gép szebben vág.

2. Azt a gépet válaszd, amelyiknek a vágási szélességéhez a legerősebb a motorja. Ha magas, sűrű és nedves füvet kell majd vágnod, beszarik a gyenge motor.

3. Azt a gépet válaszd, amelyiknek a legnagyobb méretű a kidobó torka. Akkor talán telerakja a gyűjtőt.

4. Azt a gépet válaszd, amelyiknek legnagyobb a gyűjtőzsákja. Kevesebbszer kell majd fűnyírás közben megállnod.

5. Azt a gépet válaszd, amelyiknek több, mint egy sebességes a kerékhajtása. Magasabb, sűrűbb, nedvesebb füvet kisebb sebességgel kell nyírni.

6. Azt gépet válaszd, amelyiknek a legjobb a kése. Ezt a pontot azonban ki is hagyhatod, mert ezt szemrevételezéssel nem fogod tudni megállapítani.

Nos ezen pontok közül fel kell állítanod a Te fontossági sorrendedet és aszerint választani.

A motor házi használatban szerintem sem számít.

300 nm lenyírása max. fél óra. Ha hetente is nyírnád, akkor éves szinten 15 óra a kis területen, plusz 6 óra a nagy területen. Max. 25 óra munka egy évben. A leggyengébb motorral is 10 év az élettartam, Hondával, Kawával, Subaruval 2-3 emberi élet.

Előzmény: gaborfuj (36041)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36044

Ekkora területen a motor másodlagos szerintem.Ez a gép amit mondasz nem rakja meg a gyűjtőt csak félig,mert szar a késház kialakítása.Nekem ezek közül a briggs motoros snapper jön be.

 

Azért a briggs is nagy genya,mert professional-ba sorolja a 875-ös motort,közben sima aluöntvény,míg a 850-es acélperselyes.....rohadjanak meg a hülye átbaszós marketingjükkel együtt....

Előzmény: Barret02 (36043)
Barret02 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36043

Nekem ezek közül a Honda motoros a legszimpatikusabb.

 

Előzmény: gaborfuj (36041)
Manus11 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36042

Szia Hondata!

 

Üdv a fórumon:) Egy kicsit mélyre vágtam ez hiba,és a vágásképet is rontja,a kést megélezem.Hétfőn este legkésőbb meg levágom a füvet egy féllel magasabban így elfedem vele régi nyírási sebeket:),még írtam köben megnéztem a késeket,hát igen ennél élesebb késekkel szoktam vágni(boroválkozni is lehetne talán vele) ezzel pedig nagyon nehéz lenne. Így jogos hogy élezzem meg,köszi mindkettőtöknek a jó tanácsot.

Előzmény: hondata (36038)
gaborfuj Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36041

Sziasztok!
Önjárós fűnyírót szeretnék vásárolni erős motorral.
A következők a jelöltek:
http://www.megatool.hu/ryobi_benzines_funyiro_rlm5319smeb_2987
http://www.profikisgep.hu/mcculloch_m56_190awfpx_benzines_onjaro_funyiro_18526?utm_source=argep&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
http://www.profikisgep.hu/mtd_advance_53_spkv_hw_gyujtos_onjaro_funyiro_gep_17222
http://www.kertitop.hu/snapper_nx90v_tolokaros_funyiro_1362

Pár hetente 250-300 négyzetmétert nyírok egyenes talajon, de 1 évben 3-szor 3500-at ami ráadásul nem egyenes. Szóval kell az erős motor, a fűgyűjtés és jó lenne az önjáró konstrukció.
Motorok tekintetében van a jelöltek között subaru, honda, kawasaki ,  Briggs mindegyik gyártónak lényegében a legerősebb motorja amit hobbi célokra szántak. Nem tudom bármelyik is kilóg-e negatív vagy pozitív irányba a sorból, de a kawasaki acél hüvelyes, a subaru talán, a másik kettő sima aluminium?
Nem volt még önjárós gépem, de tudom, hogy a motoron túl a másik kényes pont az önjáró szerkezet látom, hogy van sima változtatható sebesség, azt jól gondolom, hogy a motor fordulatszám változtatásával módosítja a sebességet?
Illetve a snapper variátoros ez előny vagy hátrány a másik konstrukcióhoz képest?
Az általános minőséget, várható tartósságot tekintve mi lehet a sorrend a fenti fűnyírók között?
Illetve ha esetleg van olyan gép, amit még érdemes figyelembe venni szerintetek akkor az melyik?
Fontos a listámban 115 ezer a legolcsóbb 150 a legdrágább gép és e fölé nem is szeretnék menni.
Akár szóba jöhet a használt gép is, de csak ismert előélettel, mert nem 1-2 évre szeretném venni.

Várom építő jellegű hozzászólásaitokat.

Köszönettel, Gábor.

alfi13 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36040

Lehet hogy azért nem élezik hogy ne okozzon balesetet az éles kés. Igaz erre meg tehetnének egy műanyag élvédőt. Jó néznénk ki ha a konyhakéseket is élezetlenül árulnák.

Előzmény: fefe73 (36039)
fefe73 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36039

Nem élezhetik meg gyárilag,ez egy legújabb Únyiós agymenés.Meg ne kérdezd mi értelme ennek.A frissen vásárolt 1 millás traktoron sem volt megélezve,csak ki van alakítva az él és le van festve vastagon!El is mondták átadáskor,hogy meg kell élezni....röhej....:-(((

Előzmény: alfi13 (36036)
hondata Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36038

Szia Manus11!

 

Köszi a vásárlást! Olvasgattam az előzményeket, ezért írok. Élezd meg nyugodtan a késeket (ez a precíz finomhangolás). Ahhoz a "patent" fűhőz ami nálad van, szükséges. Aki (és szándékosan nem neki írok) nem ismeri a Ti (Manus11, hamvasat) igényeiteket, fűvel kapcsolatban, az csodálkozhat egy általános kés élezésen (nem az ár határozza meg a szállítás és biztonsági tényezőket, ezek miatt nem lehet élesebb a kés), de ez van.

 

Ui.: "vazeg lehet, hogy fórumozó lettem" - nem baj majd feléberedek!

 

Szia    

Előzmény: Manus11 (36037)
Manus11 Creative Commons License 2015.07.11 0 0 36037

Nem éleztem az igaz,meg majd csak kitapasztalom,

Előzmény: sz_attila (36035)
alfi13 Creative Commons License 2015.07.10 0 0 36036

Ennyi pénzbe nem fér bele egy rendes kés élezés ez egy ilyen jó márkánál kicsit furcsa.

Előzmény: sz_attila (36035)
sz_attila Creative Commons License 2015.07.10 0 0 36035

"Ki is próbálam talán egy kicsit mélyebben vágtam mint szoktam így elsőre nem akarom vágásképet forszirozni de nem kapott 5-st azt megsúgom,sőt kissé még rojtozza is ez különösen nem tetszett."

Hát ha mélyebben vágtad, ez van. 

Élezted a kést munka előtt? A gyári él kutyaszar.

Előzmény: Manus11 (36034)
Manus11 Creative Commons License 2015.07.09 0 0 36034

Hamvasat,sz_attila!

 

Megjött az álltalatok ajánlott késkuplungos hidrós 537! Mit ne mondjak gyönyörű!!! Ki is próbálam talán egy kicsit mélyebben vágtam mint szoktam így elsőre nem akarom vágásképet forszirozni de nem kapott 5-st azt megsúgom,sőt kissé még rojtozza is ez különösen nem tetszett. Pont a lényeg nem teszet,meg talán ,hogy kicsit kinyomja a fűgyüjtőből a nyesedéket a fűnyíróra,de ez nem annyira gáz.

Na eddig volt nem tetszett,de a többi az igen.Ilyen apróra vágot nyesedéket még nem láttam.szinte hallod ahogy "kaszálja" a kés a fűvet,a motor hangja tiszta szépen csengő,persze nem mennek a kések így könnyű:). A sebesség beállítás meg már szinte álom,annyira finoman lehet vele a fokozatokat állítani. Aránylag könnyű írányítani a 45 kg-át.Nekem is házhoz hozta és 5 e volt drágább mint atomvárosba kerüt testvére,mert még ez is 2014 gyártás. Összeségében nagyon tetszik,de remélem egy kicsit tudok finomítani a vágásképen.Jaaa a fordulatot egyből megmértük 2850-2900,ez az üzemi fordulat ahol 3.2KW-t teljesít és ez csak 5,2 LE és nem pedig 6 LE,mer azt 3800-s fordulaton adja csak le. Nem is értem miért adnak meg olyan teljesítmény adatot ami soha nem tudsz produkálni a géppel mer 3800 fordulaton sosem üzemel ez a motor. Na háááát ez van:)

Barret02 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 36033

Pár ezer forintért dobálják a használt motorokat,ezért vicces az a 25000 ft-os felújítás...

Meg kell nézni van-e kompresszió benne.Olajat eszi?  Ha ez a két dolog rendben,akkor nincs nagy baja.

Előzmény: dabos (36030)
safi69 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 36032

Sziasztok.

Lenne egy ilyenem eladó:

MTD Mini Rider 60 tipusú fűgyüjtős , ráülős fűnyíró , fűnyíró traktor 2009 -es eladó.
 
Műszaki adatok:
Szélesség (cm): 60
Motor: Briggs & Stratton
Teljesítmény : 3.7 KW
Hengerek száma: 1
Hajtómű: AutoDriveTM
Sebességfokozatok száma előre / hátra: folyamatos
Üzemanyagtartály térfogata (l): 1.2
Kosár térfogata (L): 160
Vágóasztal (penge): 1
Kerekek (") 11x4/13x5
Fordulási sugár (cm): 62
Vágási magasság (mm): 25-90
Nagyon jó állapotban , nem induló motorral (csak durrog) eladó.  Ár: 129000 Ft
a valakit érdekel hívjon a ( 06 húsz 3 166 82 hat ) telefonszámon.

sz_attila Creative Commons License 2015.07.06 0 0 36031

Igen, hidro váltós és késkupplungos. Az jobb, mint a sima VKE. 

Előzmény: Zs:) (36029)
dabos Creative Commons License 2015.07.06 0 0 36030

Üdv Mindenkinek!

 

Tippeket szeretnék kérni egy Mtd 396 po thorx ohv motoros fűnyíróhoz.Pöccre indul de miután felmelegszik legyengül,hullámzik a fordulat,kéken füstöl és durrog.Két "szaki" azt mondta kivan a motor hajtsam amig megy és csere.Szerintük a feújítás kb.25000 lenne,de nem éri meg.Volt esetleg valakinek ilyen jellegű gondja és ha igen talált rá olcsóbb megoldást.

Segítségeteket előre is kösznöm. 

Zs:) Creative Commons License 2015.07.05 0 0 36029

Az 537 HRX a késkuplungos, amit ajánlasz?

 

Nekem egy Makita PLM5111 van, de hogy őszinte legyek, nem vagyok tőle elájulva. Nem tudom, érdemes lenne-e lecserélni egy ajánlottra, bár sokszor traktorral nyírom de az nem tud mulcsozni.

Előzmény: sz_attila (36027)
Manus11 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 36028

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!