Keresés

Részletes keresés

eta61 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61812

Mi használtuk a felfekvés elleni párnát, nappalra TENA cink krémet éjszakára ezust bevonatú sebtapaszt. A kórházban szerzett felfekvés kb 2 hét alatt minimálisra csokkent és újabb 1-2 hét alatt teljesen behegedt.

Előzmény: tomipajti (61807)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61811

Muszáj lesz, mert anyám mindig azzal jön, hogy mi van, ha nem sikerül... És állandóan... Hogy számoljam a krediteket meg minden ilyesmit... Nem volt rossz kedvem, amíg nem jött ezzel a témával... Na mindegy, másnak minden megy, nekem semmi se jön össze.

Előzmény: _Eti_ (61810)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61810

hát, akkor fussál neki a jövőhétnek

csakcsak meglesz már, na... csak mert megérdemled :)

Előzmény: nagyhelga (61808)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61809

Szia! Olvastam már matracról is felfekvésre, itt találsz párat: http://gyogyaszati.hu/termekek/apolasi-termekek/6/felfekves-elleniantidecubitus-komplett-matracok/259/page=1  Nem tudom, merre laksz, de hátha tudnál senni valahol. Sajna érintett se vagyok semmilyen részről, de hátha ez fog segíteni :)

Előzmény: tomipajti (61807)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61808

Van aki segít, de ez rengeteg anyag... Idegrendszerben segít, az megy legkevésbé... a többit meg be kell magolni. Az a rossz, hogy képen pl tök jól eligazodok, de fejből nem tudom úgy mondani, mint pl képről. Én úgy tanulok, hogy nézem, mutogatom, vizsgán meg pár tételnél nincs min mutogatni, ilyen pl az agytörzs. Képen sokkal könnyebb, fejből nehezebb. De ez az egyik legnehezebb vizsga, kevés embernek megy elsőre. :/ Akinek megy, az vagy sokat tanul, vagy puskázik, vagy mázlista. Itt sajna a szerencse is közrejátszik, nem lehet ennyi tételt ugyanolyan jól tudni...

Előzmény: _Eti_ (61806)
tomipajti Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61807

Sziasztok! Tudtok vmi hatásosat ajánlani felfekvésre? Eddig a mediflourt és a sudocremet használtuk, de nincs javulás :( Bocsánat, hogy ide írtam, de nem találtam más élő fórumot, ahol tudnának segíteni gyorsan. Köszönöm

_Eti_ Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61806

ó, a fenébe.... :(

te, nincs valaki, aki segít neked felkészülni? akár évfolyamtárs...

Előzmény: nagyhelga (61803)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61805

Köszi :) Hátha jövőhéten meglesz :D

Előzmény: kortisz1 (61804)
kortisz1 Creative Commons License 2018.01.24 0 2 61804

Helga!

 

"Jó, van egy barátom, aki szeret, meg már tumormentes vagyok elvileg, ebben van szerencsém csak."

Ez nem "csak", hanem ez az igazán fontos. Meglesz a vizsga is, biztos vagyok benne.

 

 

Előzmény: nagyhelga (61803)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61803

Most átmentem a beugrón, de gagyi tételt húztam, az egyiket fullra nem tudtam... Szóval megint nincs szerencsém... Na hátha legközelebb összejön... Na mindegy, sosincs szerencsém :D (Jó, van egy barátom, aki szeret, meg már tumormentes vagyok elvileg, ebben van szerencsém csak. De az a kettes meglehetne már :D ).

forgoszel Creative Commons License 2018.01.24 0 2 61802

Dehogy bántottál meg dehogy! Nagyon régóta olvasom a fórumot, mindenkinek a buját baját ismerem, még ha keveset is szóltam hozzá.

 

 

Az az igazság hogy én leginkább azért aggódtam amikor megtudtam mi a helyzet hogy a gyerekemnek még nagy szüksége van rám még el kell indítanom az életbe, még nagyon sokat kell segítenem neki. Többek közt ezért vagyok hajlandó áldozni az egészségügy oltárán maszekban is meg azért is mert mindenhol arra figyelmeztetik az embert időben kell elmenni orvoshoz, időben kell felismerni ezeket a betegségeket hogy eredményesen lehessen ellene tenni. Én rohadt hosszúnak érzek 2-3 hónap várakozási időt egy-egy olyan orvosi vizsgálatra amin élet múlhat.

 

 

Nem foglalkozom a betegséggel állandó jelleggel bele is őrülnék, de amikor kontroll időszak van kicsit felerősödnek bennem a paranoiás hajlamaim. Egyébként még aktívan dolgozom, úgy hogy nagyon nem is érek rá állandóan ezen agyalogni. De én is szeretném megérni így vagy úgy a kilencvenes éveimet.

Előzmény: japipapi (61800)
japipapi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61801

Pontosan. :-) 

Előzmény: Lora1213 (61799)
japipapi Creative Commons License 2018.01.24 0 1 61800

Szia!

Nem akartalak megbántani. Amikor -20 és fél hónapja-, én is begyulladtam, egyik napról a másikra megtudtam, lehet a gyertya végén állok. Két hét, nem volt sok időm  és meg is műtöttek. Szinte nem volt idő agyalni. A kórházban a dokik biztattak,  kimondva a kegyetlen igazságot is, "azért nincs garancia, de meg kell próbálni élni"

Ott volt időm átgondolni a variációkat. Mivel akkor 68 éves voltam, azt mondtam magamba, "Már azért éltem, sokan korosztályom régen nem élnek",  "szép volt, jó volt, ha ennyi, ennyi." D, azért ha lehet valamit tenni, tényleg megpróbálom. 

Nem tudom mennyire olvastad eddigi két éves történéseimet, de még vagyok. Azt mondtam magamnak, hogy minden áron nem akarok élni, nem akarom állandóan figyelgessen magam, mert félő, a önszuggeszció  esetleg negatívumokat hordoz, betegebb leszek, mint valójában. 

Minden tanácsot meghallgattam, kutakodtam de a pénzes "megoldásokat" azonnal elvetettem. Egyrészről nem vagyok túl jól eleresztve anyagilag, másrészt mindig rühelltem a pénzhajhászókat, legyen orvos, ügyvéd vagy akár "gyógyszerészt". 

 

Végül is, arra jutottam, hogy amíg lehet élek, de életvitelem lényegesen nem változtattam, legfeljebb a technológián módosítottam. 

Bár nem tudom mi miatt nincs rosszabbodás, hisz nincs semmiféle kezelés, pusztán valami belső érzetből csinálok mindent. 

Tényleg, szeretek élni, rengetek ötletem van, amit meg kellene valósítani, bár tudom minden nem sikerülhet, de törekedek rá. Végül is én sem vagyok véges. 70 év már meg van. Jó lenne megélni édesapám életkorát, 96 évet, hát ahhoz melóznom kell! :-) 

Azt gondolom, akkor nyugszik meg az ember, ha tudomásul veszi, öregszünk, betegeskedünk, fáj minden néha, de ez normális. Azután szokták mondani: "70 éves korban ha nem fáj semmi, akkor az már nem is él" 

Na, én fájósan megyek, csinálok egy reggelit, szalonnás, hagymás, erős paprikás, "taknyos" rántottát és fél lityi mézes kakaót. (persze ez már ebéd is)

 

Szóval, javaslom kösd le magad, ne örökké a dögre gondolj.

 

Előzmény: forgoszel (61798)
Lora1213 Creative Commons License 2018.01.24 0 1 61799

Én is szeretnék mindennek a végére járni, mindent megtudni amit csak lehet. De igazából ennek nincs jelentősége. Úgyis megy minden a maga útján.   

Előzmény: forgoszel (61798)
forgoszel Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61798

Tudod japipapi az utóbbi években, pontosabban a dög megjelenése óta kissé hipo vagyok. Ha valami bajom van rögtön rákot vizionálok mindenhova és szeretek mindennek a végére járni minél előbb akár rossz akár jó a vége. :(

Előzmény: japipapi (61796)
japipapi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61797

Hajrá! :-D

Előzmény: nagyhelga (61794)
japipapi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 61796

Tényleg ne aggódj túlságosan. Talán próbáld magad elfoglalni hogy ne mindig a dög töltse ki napjaid. Szerintem 1-2 hónap nem sok vizet zavar CT-nél, mert akár mennyire szaporodik a dög, azért nem olyan gyors. (ha pedig még is akkor olyan mindegy, csak a magán doki bukszáját tömöd)

Dokiknak kötelező azonnal képalkotást csinálni, tehát tényleg bízz bennük. 

Én még életemben nem voltam magán orvosnál, nem pártoltam soha. Mindig Hofi jut eszembe:

"- Tud úszni? 

 -  Nem.

 -  És, ha megfizetem?"

Ne érts félre, ha Neked megnyugvás és megteheted a magán orvoslás, nincs kifogásom, de minek?

 

Előzmény: forgoszel (61792)
japipapi Creative Commons License 2018.01.24 -1 0 61795

A műtét óta. Az gondoltam, mivel átszabták a képem, -sok ideget kidobtak az izmokkal együtt- és a váll izomzatokból felhúztak, majd csak beáll. Lényegében állcsont nélkül szimmetrikusra  faragtak. 

Soha nem kérdeztem erről a dokit, gondoltam, természetes. Most rá fogok kérdezni. 

Érdekes,mint ha az időjárás szerint érzem a furát.

A múlt héten, a bal utolsó bordám tájékán pokoli fájdalmam lett. Érzem kívül fájt, mind mozdulatra. Naponta döntöttem befele az Algopyrint. Végre már gyógyszer nélkül is elviselhető. 

Lehet ezt a fájást én okoztam, 4 q takarmányt (10 zsák) cipeltem, talán rossz rossz mozdulat okozta. (mindig elfelejtetem. hogy már 70 vagyok, lassabban kellene. 

és, hogy jó hírt "mondjak", végre "számolatlanul" (napi 4-5 db-ot befalok) ehetek tojást, a japik és a kacsák beindultak.

Mostanában (kb fél éve) új dilim van  A édességet érzem kicsit, sokszor kívánom. A cukrot karamelizálom és  minden olajos magvakat (tök, dió, mogyoró, sárgabarack, napraforgó) ledarálva belekeverem. Mézet is kutyulok hozzá. Van, amikor beleöntök kis saját valamilyen aromásított péleszt is. Sok fahéjt, vaníliát, kakaót és kávét is használok. 

Van még lefagyasztott saját rostos alma és s.barack levem. 

Szóval próbálok úgy tenni, mint ha nem lenne dögöm.

 

Előzmény: _Eti_ (61791)
nagyhelga Creative Commons License 2018.01.23 0 1 61794

Holnap lesz, áttettem minden nap számít alapon :D Úgyhogy holnap szorítsatok :D Jó lenne túllenni rajta mert már nagyon unom a tanulást... Amúgy is nyertem a Don Pepétől 10 000 FT-nyi vacsit, szeretném már megenni és azzal megünnepelni, ha sikerül a vizsga :D Szóval holnap drukkoljatok, hogy ne csesszem el a beugrót :D Aztán meg a tételt se... :D És legyen egy halvány pici ketteske :) Február 20-án meg forgalmi vizsgám lesz, az se könnyű :/

Előzmény: _Eti_ (61793)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.23 0 0 61793

kicsilány, ha jól emlékszem, ma volt a vizsgád...

hogy ment? akarsz beszélni róla? :)

forgoszel Creative Commons License 2018.01.23 0 0 61792

Nekem február 7-re irták ki a ct-t de képtelen voltam addig várni. Elmentem magánba. Ámblokk nagy baj nincs, ami aggaszt az az egy darab subpleuralis góc a jobb alsó lebenyben ami biztonsággal nem tipizálható, mivel mellkas ct nem volt még ezért 3 hónap múlva kontroll ct. A főorvosnő szerint ne aggódjak ő szerinte ez nem áttét. De azért én aggódom.

Előzmény: japipapi (61789)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.23 0 0 61791

örülök, hogy megvagy :)

bár ez az érzéketlenség nem tetszik nekem, ez mióta van?

Előzmény: japipapi (61789)
ammesz Creative Commons License 2018.01.23 0 0 61790

De jó, hogy begépelted, köszönöm szépen.

Ki fogom guglizni, aztán meg majd összehasonlítom a sajátommal. Annyit azonnal  látok, hogy az enyém nagyobb egy kicsit, hol 16mm-nek, hol 17mm-nek írják, gondolom a szövettanban majd pontosabb méret lesz, meg nálam is elérte a mellhártyát.

 

Előzmény: Moró Ildikó (61788)
japipapi Creative Commons License 2018.01.23 0 3 61789

Köszönöm érdeklődésed Eti. 

Nincs érdemleges, bár CT-re vagyok kiírva 02.23-ára, nyugodt vagyok. Rengeteget pihenek, már látszik a lustaság jelei. :-)))))

De tényleg, rendkívül sokat alszom, folyamatosan egyhuzamban 4-5 órákat, majd kisi olvasás, barkácsolás, aztán ismét szunya. Szerintem a napi 14-15 órát alvással töltöm az időm. 

Viszont semmim sem fáj, leszámítva néha a búrám fájásait, de azt már megszoktam, mindig fejfájós voltam. 

Pofázmányom néha azt érzem, hogy dagadt, teljesen érzéktelen, pedig nincs dagadás. Azt vettem észre, hogy a besugárzott területen egyáltalán nem érzek semmit, nyugodtan bele lehet szúrni, nem érzek fájdalmat.  Menjek el a cirkuszba fakírnak?  :-D 

Szóval, vagyok, sokszor eszembe sem jut, hogy szarul is lehetnék. 

Már nagyon várom a kikeletet!

 

Előzmény: _Eti_ (61785)
Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.23 0 1 61788

Adenocarcinoma, acinaris típusú. A domináló acináris komponens mellett micropaoilláris,solíd és lepidikus komponensek is jelen vannak. Hisztológiai grade: közepesen-rosszul differenciált. Lokalizáció: bal felső lebeny.

Tumor méret: 1.3 cm legnagyobb átmérő

Vascularis invázió: Lymphovascularis invázió jelen van és ezt az elvégzett D2-40/CK8-18 immunhisztokémiai reakció eredménye alátámasztja.

Parenchymas reszekciós szél: daganatmentes

Pleura: A daganat inflintrálja a viscerálsi pleurát és ezt az orcein festés eredménye alátámasztja.

In situ carcinoma: a tumor szélén lepidikus jellegű növekedési mintázat néhol megfigyelhető.

Nem-neoplasticus tüdő: emphysema, illetve subpleuralis gócos hegesedés csontos metaplasiával.

Immunhisztokémiai reakciók: a daganatsejtek pozitívak TTF1-gyel, Napsin-A-val, Gata3-mal fokális gyenge festődés figyelhető meg a daganatsejtekben. A calretinin alátámasztja a viscerális pleura invázió jelenlétét.

Nyirokcsomó status: nyirokcsomók nem kerültek eltávolításra.

pTNM.pT2aNx(M81403 Adenocarcinoma, k.m.n)

Akinek van kedve nyugodtan ki guglizhatja, nekem erre mondta az onkológus orvosom, hogy csak CT figyelés, semmilyen kezelés, mivel ez 2002 óta ott volt. Ő azért küldte vissza szövettani ellenőrzésre mert 2006-ban mellrákkal műtöttek.

A lelet alján a megjegyzés: A morfológiai megjelenés és az immunhisztokémiai profil ennek a daganatnak primer tüdői kiindulását támasztja alá.

Erre mondta a doki, hogy megtanulta a szervezetem kordában tartani a ráksejteket.

Előzmény: ammesz (61787)
ammesz Creative Commons License 2018.01.22 0 1 61787

Nekem a bal alsó lebenyben volt a dög. Csak egy kicsi vágásom van a mell alatti részen egészen kint bal oldalon. Ott volt a dréncső is kivezetve. Annak a szegmentnek a kivétele volt tervben, amiben a PETCT szerinti rossz elváltozás volt.

 

Feltárás után kiderült, hogy az anatómiai viszonyok miatt fennáll az esetleges kényszer lebeny eltávolítás, melyhez az altatóorvos nem járult hozzá (már a feltárás alatt többször leesett a véroxigén szintem), így kompromisszumként ék rezekció történt. A zárómban az szerepel, hogy" nyirokcsomót adunk ki az 5., 7. és 9., régióból". Na, ez nekem nem sokat mond.

 

Szövettan csütörtökre várható. A sebész szerint a kivett elváltozás csúnya volt, de a nyirokcsomókba nem lát bele.

Előzmény: Moró Ildikó (61784)
Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.22 -1 3 61786

Én azt iszom 2002 óta. Most két hónapja nem vettem, de máris rosszabb a közérzetem. Ahogy lesz egy kis pénzem rohanok a Mediline-ba, ha még kapható. Nekem nagyon bevált, írhatnak róla bármi rosszat. Gyümölcslé kivonat, nagyon finom, és nincs annyi gyümölcsfám, hogy meg tudjam csinálni a 7 kg gyümölcsnek való kivonatot. Ma is vettem áfonyát és málnát, akcióban is 300 Ft volt darabja.

Előzmény: GeriSoft07 (61779)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.22 0 2 61785

japipapi, rég írtál, mi a helyzet?

Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.22 0 1 61784

Igen, nem vettek ki nyirokcsomót. Az onkológusom mondta, hogy kérdezzem majd meg, mikor elkérem a PET-CT lemezét. Kérdeztem Agócs dr-tól, de nem válaszolt. Neked honnan vettek ki a nyirokcsomót, Nekem a mellrák műtétnél a bal hónaljból vettek 11 db-ot. Most ott vágtak a tüdőműtéthez, mert a bal felső lebenyben volt a daganat, adenocarcinoma.

Előzmény: ammesz (61767)
Catella Creative Commons License 2018.01.22 0 1 61783

Kabit nekem is írtak fel, talán 3-4 adagot megittam, többit elajándékoztam, mert nem ment le a torkomon. Fullasztó volt, mintha márgát oldanék fel vízben, azt hittem, megfulladok tőle. Van, aki szerint gyümölcslével hígítva ihatóbb.

Utcán, boltban a hűtő környékén szigorúan meleg kesztyű!

Előzmény: Törölt nick (61781)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!