Keresés

Részletes keresés

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5888

Én is így kezdtem, de ez a jó! A nagyobb, viszonylag több építészeti részlettel fennmaradt várakban szereztél már annyi tapasztalatot, hogy az ilyen, csekélyebb falmaradvánnyal "megáldott" várhelyeken is tudjál tájékozódni.

 

Természetesen a felkészülésre most is a www.varak.hu -- oldalát ajánlanám!

Előzmény: NO HAB (5884)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5887
vagy mindkettőt,ha lehet!
Előzmény: Nagyon Várbarát (5885)
tomatas Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5886
:)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5885)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5885

Jaj... jaj... nem megyek most vártúrázni, nagyon fázik a lábam!

Asszony főzz nekem egy jó erős és forró halászlét, attól majd felmelegszem!

Vagy inkább bújjunk össze...  :-)

 

Ebben a latyakban tönkrement a kínai cipellőm!  :-(((
Előzmény: tomatas (5880)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5884
Nem ezeknél még nem voltunk.Az idei nyáron el fogunk menni,és megnézzük "őket". Azt hiszem,az ország nagyobb váraiban már majdnem mindben voltunk,most fogjuk felfedezni az ilyen kisebb,nehezebben megközelíthető várakat-romokat.Meghát annyi átépítés,felújítás is volt az elmúlt években,hogy sok helyre ha visszamegyek,igencsak meg fogok lepődni!
Előzmény: Nagyon Várbarát (5882)
tomatas Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5883
Jó éjt mindenkinek, megyek aludni. Holnap hosszú napom lesz. Jó írogatást! :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5882)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5882

A Vértes hegység csodaszép, viszonylag alacsonyabb hegyekkel és persze eldugottabb kicsiny várakkal... pl. jártál már Oroszlánkő vagy Gerencsér váraiban?

A sokkal jobban ismert Csókakő, Gesztes és Vitány mellett ők is szót érdemelnek...

Előzmény: NO HAB (5881)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5881

az 5528-ban feltettél egy képet Vitány-várról.Már régóta készülök rá.De amikor megláttam azt a képet,olyat éreztem,mint amikor Somlón jártunk.Én biztos itt "kezdek".

Előzmény: Nagyon Várbarát (5879)
tomatas Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5880
Ja Ti fázósok. :))) Bár ebből a vacak havas-esős-lefagyott időből nekem is elegem van!!!! Pedig én télen is túrázok....
Előzmény: NO HAB (5878)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5879

Nem-nem gyenge... jó az ötledet, egyben a kérdésed!  :-)

A részemről volna egy kora tavaszi vártúra Regécre, mielőtt még a fák és bokrok ismét zöldellő lombkoronával borítanák el azt, amit éppen szeretnénk lefényképezni!

 

Regéc várromjának távlati képe

 

Szeretném felkutatni a kővártól távolabb létesített egykori Alsóvár palánkerődítményének a helyét is. Az utazásom ideje főleg az autóval rendelkező várbarátomtól függ majd... meg persze ne legyen ilyen "czudar" hideg idő!  :-(

Előzmény: NO HAB (5878)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5878
hát lehet,hogy elég gyenge amit ajánlok,meg nem is tudom hányan vagyunk jelen,de talán kezdésnek jó lesz,mondjuk ha már a nyarat említetted,beszéljünk arról hogy ha már végre elolvad a hó,kinek hol lesz az első komolyabb várt látogatása?
Előzmény: Nagyon Várbarát (5877)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5877

Jó estét nyár, jó estét szerelem!... ja bocsi, ez most nem aktuális még... :-(

 

Végre elérkezett a hétvége, így megjutalmazom magamat egy éjfélig tartó böngészéssel a NET-en... valaki bedobhatna egy témát, miről beszéljünk?

 

Felajánlom lovagi szolgálataimat a Topik szép dámáinak!  :-)
NO HAB Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5876
Neked is meg Mindenkinek!
Előzmény: tomatas (5875)
tomatas Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5875
Szép estét! :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5874)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5874

Egyetértek veled!

 

Asszony, adj enni-innivalót... de finomat ám!  :-)
Előzmény: tomatas (5872)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5873

Szevasz HEV köszönöm szépen, hogy tolmácsoltad Nagy Ferenc cseszneki várkapitány szavait! Örvend várbaráti szívem, hogy virtuális körünkben üdvözölhetjük az egyik legszebb magyarországi várnak a szebb jövőjéért tenni akaró férfiút!

A gyakoribb Topiklakók biztosan emlékeznek még a cseszneki várbarátra, aki sajnos csak néhányszor jelentkezett be nálunk. Ő szerkeszti a

http://www.csesznek.hu/ -- oldalát, amin pompásan mutatnak a várról készült archív és újabb fotók. Reménykedem, hogy idén is újabb részletek kerülnek helyreállításra. Nemrég karako-híd is rakott fel egy linket, amiben Nagy Ferenc várkapitányt mutatják be, talán érdemes még egyszer idetenni:

http://www.comp-press-data.hu/Portal/Archives/Hegy/2006/01/he11.pdf

 

A mellékelt e-mail címre írtam, kiegészítve az alábbi régi fotókkal, melyek mind a Műemlékeink sorozatban megjelent Koppány Tibor: Csesznek vára {1962} könyvéből valók. Ezek a faragott kövek jelenleg a Nemzeti Múzeumban láthatók kiállítva... elnézve őket, rádöbben az ember, egykoron mennyivel díszesebbek lehettek a napjainkban csupasz, omladozó kőfalak!  :-(

 

Koppány Tibor: Csesznek vára

 

Feliratos kő 1424-bőlA kapu feletti szemöldökkő baloldalaA szemöldökkő jobb oldalaFaragott oroszlánfő -- ez volt a felvonóhíd láncának kieresztőnyílása

 

Amúgy mesélj HEV, hogyan kerültél kapcsolatba a várkapitány úrral?

 

Ja igen... még mindig a levegőben lóg a kérdésem:

 

-- Mi történt Mazóviai Hedvig szeretőjével, ki volt az, mi lett a bűntetése és -- ami talán a Topikhoz legjobban kapcsolódik -- milyen sorsa lett a várainak?

Előzmény: HEV (5870)
tomatas Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5872
A jó dolgok, lehet, hogy azért is annyira jók, mert nem mindig csinálja az ember fia, lánya. :) Tehát nem baj, ha ritkán iszol, de akkor valami finomat. :))))
Előzmény: sirocco (5871)
sirocco Creative Commons License 2006.02.17 0 0 5871

A lentebb írtakkal nagyobbrészt egyetértek. Főleg ami a francia várakat és kastélyokat illeti. Ráadásul a Malevil az egyik kedvenc könyvem :-) Csak egyvalamivel lógok ki a sorból, mert alkoholt biza elvétve iszom csak...

Előzmény: Nagyon Várbarát (5864)
HEV Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5870
Tudom, hogy néhány napja már ez a téma lezárult de itt küldöm a leginkább illetékes válaszát: -) , Ő nincs itt a Fórumon !

 

Azt hiszem nála pillanatnyilag nem igen van illetékesebb !

 

 

"A küldött kép csak a kapuszemöldökkő egyik felét ábrázolja. Az eredeti kő a párjával együtt valóban a Cseszneki Várból származik, melyek jelenleg két másik nagyon szépen faragott gótikus kőmaradvánnyal együtt a Magyar Nemzeti Múzeum Zsigmond-termében találhatók.

A kövek a XV. század elejéről valók, mikor is a Garai testvérek Garai Miklós és János közösen bírták Csesznek Várát és az általuk végeztetett gótikus lovagvárrá való átépítés időszakából származik 1424-ből. Garai János halála után a Garai család bevádolta Zsigmond bíróságánál Garai János feleségét Hedviget, a mazóviai hercegnőt. A vád szerint megmérgezte férjét, életében már házasságtörő életmódot folytatott, leányukat egy osztráknak adta ágyasul, pedig már eljegyzett menyasszony volt.

Feltehetőleg a vádpontokat elég nehéz volt bizonyítani, ezzel együtt bűnösnek mondták ki Hedviget.

Egyik büntetése az volt, hogy címerpajzsát akkurátusan lefaragták a kapuszemöldökkőről, további büntetése pedig az volt, hogy életében többé már nem hagyhatta el a Csesznek Várát. Feltehetőleg az Ő (üres) téglaszarkofágját találták meg a régészek a Cseszneki Vár Keleti-palotájában 2004-ben.

A fénykép egyébként honnan származik?

 

Üdvözlettel: Nagy Ferenc Cseszneki Várkapitány 30-225-6974 "

 

info@csesznekivar.hu

Előzmény: Nagyon Várbarát (5795)
tomatas Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5869
Későn jövők csak a szünetben... Már majdnem leléptem. :)
Előzmény: karako-hid (5867)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5868
Egészségünkre!  :-)   Amúgy késő bánat, most én is kilépek a Topikból!    Jó éjt!
Előzmény: karako-hid (5867)
karako-hid Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5867
Én inkább maradok a tokajinál. :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5865)
tomatas Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5866

Őszintén sajnálom, mert jó is ez a bensőséges kiskocsmázás, de el kell búcsúznom.

Jó éjszakát, szép álmokat! Mindenkinek amilyet szeretne. :)

Előzmény: Nagyon Várbarát (5864)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5865
Bár én nem ittam semmit, de már kikívánkozik belőlem: francia nyelvtanfolyam... :-)
Előzmény: tomatas (5863)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5864

Ha már ilyen kis zártkörű társaságban vagyunk, még megemlíteném a francia történelmi könyveket is, mint pl. a sajnos nemrégiben elhunyt Robert Merle író sorozatát, ami sajnos így már örökre befejezetlen marad...  :-(

 

A történelmi regénysorozat első két kötete

 

Sőt egy másik históriája egyenest úgy kezdődik, hogy a főhős egy középkori vár pincéjében vészeli át a III. világháború atomrobbanásait, majd kezdi el új életét.

A könyv címe: Malevil

tomatas Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5863

Ja, + még a francia kastélyok is tetszenek, persze eszembe jutna még sok minden, ha meginnék +1 pohárral. :)

Előzmény: Nagyon Várbarát (5858)
tomatas Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5862
A krémes és a drazsé annyira nem jön be, a többi igen. :)
Előzmény: Nagyon Várbarát (5858)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5861
Szintén offtopik, gyermekkorom kedvenc filmjéből idézet: "szilvalé rongyő"
Előzmény: Reventlow (5859)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5860
Természetesen offtopikot akartam írni.

Előzmény: Reventlow (5859)
Reventlow Creative Commons License 2006.02.16 0 0 5859

Most aztán ontopik leszek:-))

 

Mert a legszebb francia szó szerintem: a demizson:-))

Előzmény: Nagyon Várbarát (5858)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!