Keresés

Részletes keresés

Oszi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 5144
...hemtjänst...
Meg a "personlig assistent"-re is rá lehet keresni.
De gyakorlatilag kizárt, hogy svéd nyelvtudás nélkül kapsz bármi efféle állást.
Előzmény: lektor (5143)
lektor Creative Commons License 2010.03.13 0 0 5143
gugli: äldreomsorg, hämtjänst
Előzmény: isiisiisi (5142)
isiisiisi Creative Commons License 2010.03.13 0 0 5142

Sziasztok!

 

Svéd nyelven hogyan keressek rá idősek otthonára.  Idősgondozóként, dolgoztam itthon demenciaban szenvedő és pallitatív ellátást igénylő betegek között.

De van Élelmiszer eladó szakmám is,

 

Kérem ha tudtok segítsetek milyen szavakat írjak be a keresőbe?

 

Köszönöm.

isi

isiisiisi Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5141

 

Köszönöm,hogy ilyen alaposan rákerestél,én Svéd nyelven nem is tudtam volna!

Lehet igazad van,hogy nincs realitása,végül ott az emberek szép hosszú időskort megérnek,nem úgy mint itthon. Ebből kifolyólag a boncolás sem kell,végelgyengülés vagy magas kór miatt!

Nézegettem a linket amit küldtél van egy pár ,köszi! Írok egy kettőnek hátha van lehetőség.

 

Istenem mitt tegyek már ,nagyon elvagyok keseredve semmi nem jőn össze.

Van egy beteg Édesanyám és beteg testvérem nagyon kellene a munka,hogy segítsem őket a sok gyógyszer költség meg minden.

Ha tud valaki segíteni kérem, utcaseprést is megcsinálom, vagy olyan munkát amit ott nem válalnak.

 

Mindenkinek köszönöm! enterynagy9@gmail.com

 

 

 

 

Előzmény: Oszi (5138)
lektor Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5140
nem kell haza utazni 3 hónap után, viszont regisztráltatnod kell magadat a Migrationsverket-nél. nem ellenöriznek csak ha történik valami. az autót 6 hónap után kell regisztráltatni a szabályok szerint.
Előzmény: dmp9 (5139)
dmp9 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5139
Köszi!
De ha 3 hónap alatt nem lesz munkám akkor menni kell haza egy időre?De miért?
Azt egyébként hogy tudják ellenőrizni?
Ha az autóm kiviszem akkor az meddig lehet kint?
Oszi Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5138
Nem biztos, hogy van realitása.
Ha rákeresek a "tvätta lik", likhantering vagy liksanering szavakra, akkor vagy az Indexhez hasonló fórumokra jutok, ahol egymást gyözködik az emberek, hogy ez milyen fura,de jólfizetö munka lehet, vagy cikkekre az indiai vagy a XIX. századi svéd hullamosók életéröl.
Sehol egy állásajánlat.
A kórházak nem egy célszerü vonal, mert itt nem divat mindenkit felbocolni.
A temetkezési vállalkozók jönnének szóba, de azokról meg azt írja a munkaközvetítö honlapja, hogy zárt szakma, kis családi vállalkozásokból áll, nemigen lehet bekerülni.

Ha netán mégis meg akarod próbálni ezt a vonalat, itt van néhány temetkezési vállalkozás:
http://gulasidorna.eniro.se/kategori/begravningsbyr%C3%A5er:r1000573
Íhatsz, telefonálhatsz angolul, meg fogják érteni.
Előzmény: isiisiisi (5135)
lektor Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5137

nem kell hazajönni, de a következök kellenek:

 

munkaadói igazolás ami tartalmazza az alkalmazás idejét és formáját,.

a heti munkaidö óraszámát és a munkakört.

a munkaadó nevét, címét, telefonszámát és egy az általa megnevezett kapcsolattartó személyt, a vállalat engedélyszámát(organizationsnummer).

 

a kérvényt a Migrationsverket- hez kell beküldeni az alábbi ürlapon:

 

 Anställningsintyg för medborgare i en EU/EES-stat och personer med status som varaktigt bosatta i en annan EU-stat, nr 227021.

Előzmény: dmp9 (5136)
dmp9 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 5136
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha kimegyek egy ismerőshöz és munkát szeretnék keresni akkor nekem mindenféleképpen haza kéne jönnöm 3 hónap után?
Milyen papír kéne, hogy ne kelljen hazajönnöm?
Köszi a válaszokat.
isiisiisi Creative Commons License 2010.03.11 0 0 5135

Sziasztok!

 

Kérem segítsen valaki ha tud!

 

Komolyan írok amit írok, szeretnék Svédországban /Hullamosó állást szerezni/

Szerintetek hová írjak? Korházaknak, Patológiára. 

Bocs, ha valakit megbotránkoztattam-.)

 

isi

Haani Creative Commons License 2010.03.11 0 0 5134
Köszii:)
cavecat Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5133
grattis :)
Előzmény: Haani (5131)
cavecat Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5132
miután kivártad a kb. 6-63 hónapos (nem elírás!) várólistát, már 3000 korona körültől találhatsz albérletet. Jellemzőbb a 3500-5000 korona közötti árfekvés.
Előzmény: bigandrew (5128)
Haani Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5131
Eddig sem volt feszkó, ezután sem lesz:)))))) Sikerült a szóbeli is:D
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5130
Nincs itt semmi féle adok-kapok, csupán a saját álláspontomat próbáltam felvázolni. Másokkal ellentétben mi hosszú időre tervezzük az itt létet. Ebbe bele tartozik a tv is. Internet: azt mondják, ajándék lónak ne nézd a fogát!! Hát mi kaptunk egy mobil net. modemet, max 5gb letöltéssel. Szerintetek mennyi filmet lehet ezzel nézni?? Elárulom:00-t
Vagy tv, vagy e-mail(sajna)
A tele2 szerint az internetes tv és a skyp a legnagyobb adatzabáló! Na ennyit erről!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5129
www.blocket.se, itt meg tudod nézni, e-mailt írhatsz, vagy telefonálhatsz is
Előzmény: bigandrew (5128)
bigandrew Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5128
Göteborgban milyen áron van egy szobás egyszerű albérlet a belvársban kb?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5127
Igazan jo fej ez a Tom!:)
Előzmény: cavecat (5125)
lektor Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5126
 Én kb. 3 hónap után rettenetesen kiborultam, emlékszem, kedvem lett volna az első gépre felülni és hazamenni... Aztán persze összeszedtem magamat (ettem rengeteg csokit meg gumicukrot), és amikor nyáron hazamentem, alig bírtam kivárni, hogy visszajöhessek ;)

ez ismerös, én is igy voltam vele. amikor én jöttem nem volt még magyar müholdas tv. esténként a rádión keresgéltem mig a Kossuth bejött.
Előzmény: cavecat (5125)
cavecat Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5125
Egyszer (érettségikor) az egyik nem-épp-kedvenc osztálytársamtól kaptam egy idézetet: "A vélemények különbözősége teszi lehetővé a lóversenyt is." Mivel tökre különbözött a véleményünk a dolgokról, nem igazán értettem, mit is akar mondani :D
De az mindenesetre nem baj, hogy nem egyformán nevelitek a gyerekeiteket.

Az viszont szerintem baj, ha valaki ennyire nagyon hazavágyik, mármint nem nekem, vagy a svédeknek, hanem annak, akinek ennyire honvágya van :( Én kb. 3 hónap után rettenetesen kiborultam, emlékszem, kedvem lett volna az első gépre felülni és hazamenni... Aztán persze összeszedtem magamat (ettem rengeteg csokit meg gumicukrot), és amikor nyáron hazamentem, alig bírtam kivárni, hogy visszajöhessek ;)

Adrienn, ne kenődj el nagyon, hamar meg fogod szokni, és - remélhetőleg - idővel meg is szereted itt! A tévé is rendbe fog jönni, lesz magyar is, svéd is, vagy ami kell :)

Amíg a magyar tévé nem megy, tényleg érdemes lenne az interneten próbálkoznod, ahogy L. javasolta, (pláne, ha ennyire rosszul esik a svédet nézni), sok-sok műsort meg lehet neten nézni, vagy filmeket, magyar szinkronnal. (Én csak angol szinkronnal, angol felirattal nézek filmet, mert elég gyenge az angolom, suliban németül meg franciául tanultam, itten meg most angol a munka nyelve, muszáj gyakorolnom... Bár ért néhány pofon, pl. a Hófehérke angol szinkronnal egy affektáló nyafka, szerintem magyarul ez nem ilyen volt! Vagy csak kicsi voltam még akkor?...)

Kicsit OFF, de Ausztrál Tomot ismeritek? :)
http://www.youtube.com/watch?v=01ZbIaP0Gno

na megyek, fika-time van :D
lektor Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5124

 Ma egész du próbálta a párom belőni az antennát, de végül már a hotbird-t sem találta.

 

hát ez-az, igy szokott lenni, nálam is igy volt, a napok meg mentek. végül antennást kellett hivnom. kb ½ óra alatt beállitotta.

Előzmény: Törölt nick (5122)
Haani Creative Commons License 2010.03.10 0 0 5123
Sziasztok :)
Remélem nem megy tovább ez az adok kapok a hülye tv-műsorok miatt. Szerintem senki semmi rosszat nem mondott...
Még jó hogy mindenki azt csinál amit akar, és úgy él ahogy akar.
Én a neten minden nap nézem a magyar adásokat, de nézek svéd tv-t is....:)
Én mindenesetre szeretnék beilleszkedni itt, ha itt akarok élni asszem ez elkerülhetetlen. Sok bevándorlót látok, itt most úgyis tudja mindenki hogy nem elsősorban a magyarokra gondolok, hanem az SFi-ben fellelhető egyéb népekre, akiknek eszük ágában sincs alkalmazkodni.... nem tudom a svédek hogy biirják ezt!!!!
Szép napot mindenkinek:))) És szoriitsatok ma szóbeli:) Természetesen svédből:DDD
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 5122
No ezen nehogy már vitatkozzunk, ennyit nem ér. Lehet, hogy nekem fontosabb a magyar tv, mint a gyerekeimnek. Nyelvet tanulok a suliban meg a munkahelyemen bőven. A svéd hírekre remélhetőleg 20 év múlva sem leszek kíváncsi.
Nem lakik valaki esetleg Fritsla közelében közületek? Ma egész du próbálta a párom belőni az antennát, de végül már a hotbird-t sem találta. Most aztán nézhetem a svéd tv-t, de persze csak szemüvegben, mert feliratos, mint otthon a 70-es években! Jól el vagyok kenődve, miközben mindenütt azt olvasom, hogy alig van magyar aki nem hozott és még nézi is. Nem akarom elhinni, hogy csak Fritsla fekszik alacsonyan. Jajjjjj
Lucilla Creative Commons License 2010.03.09 0 0 5121
Én semmilyen szinten nem kritizálom a döntésedet, én is nézném a magyar tévét, ha lenne, de nincs (és mivel nem tervezünk túl hosszú időre, nem is lesz). Csak ötletelek, hogy hogyan lehet megoldani, ha nincs tányéros tévé.

A híradót, a celebhíradókat, ahogy minden saját gyártású műsort az rtlklub-nál és tv2-nél szintén meg lehet nézni a neten (még a jóbanrosszbant is, ha valaki szereti). Az mtv videotárában én fantasztikus dolgokra szoktam rátalálni, vannak régi kedvencek, de nemrégiben ott néztem végig a Régimódi történet viszonylag új feldolgozását.

(A gyerektévézéssel kapcsolatban valószínűleg más véleményen vagyunk, én cseppet sem bánom, ha unják a dvd-t, ha nem tecc, akkor nem nézik, de mivel keveset nézik, nem unják a besték, szóval nálunk dvd-t nézni is nagy boldogság. Amúgy szerintem a barnkanalen nagyon színvonalas, tele jobbnál jobb rajzfilmekkel, reklámok nélkül (ez az egyik ok, amiért a fiam nem is tudta, hogy otthon a káblelen jön a minimax), sokat svéd tudás nélkül is lehet nézni.)
Előzmény: Törölt nick (5117)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5120
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5119
Köszönöm Lektor!
Valóban segít a nyelvtanulásban, ezért is írtam, hogy van svéd tv, azonban most az energiámat az SFI és a munkahely veszi el, ahol kellő mennyiségben tolják a fejembe a svédet, ezért szeretnék itthon kikapcsolódni és magyarul hallgatni a tv-t.
Szép napot mindenkinek!!!
lektor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5118
nem hiszem, hogy ferde szemmel néznének rád a magyar tv miatt, legföljebb csak mondják, hogy a svéd tv jó a nyelvtanuláshoz. én pl. most a magyart nézem a National Geo.-t, és közben fórumozok.
Előzmény: Törölt nick (5117)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5117
Bocsánat, nem kívánok a témával hosszabban foglalkozni!!! DVD: igen, valóban jó ötlet minden nap ugyan azokat a meséket nézni. Ha valaki ferde szemmel néz ránk azért, mert magyar tv-t mertünk hozni magunkkal, hát az elég szánalmas. Ha idejöttem a családommal attól nem válok hirtelen svéddé sem én sem a szeretteim. Nem küszködök hatalmas nemzeti öntudattal (szavazni sem voltam már nagyon rég) de a fene vigye el, hát a celebekre gerjedek!!!::)) Igen is szükség van a hazai hírekre, információkra, még ha néha ponyvának hat is!!!
Előzmény: Lucilla (5116)
Lucilla Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5116
Esetleg dvd-n beszerzni az ominózus mesét?

(Mi ebből a szempontból könnyű helyzetben voltunk, mert az én fiaim (illetve kiérkezésünkkor még csak a nagyobbik) sosem néztek tv-t, mindig dvd-n nézték a mesefilmeket (azt is erős korlátokkal), így azokat hoztunk magunkkal.)

Ja, és az mtv videotárában nagyon sok mi gyerek korunkbeli rajzfilm fenn van, onnan is lehet válogatni.
Előzmény: Törölt nick (5113)
lektor Creative Commons License 2010.03.08 0 0 5115

köszi, de kisadrienn az érdeklödö úgy, hogy továbbitom neki.:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (5114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!