Keresés

Részletes keresés

fronus Creative Commons License 2016.06.19 0 0 5322

Sziasztok, elég sok hozzászólást és segítséget visszaolvastam, inkább csak az infok letisztázásában kénék segítséget ill.lennének kérdéseim. A lényeg: mi egyetlen napra megyünk Milánóba, s a lényeg, hogy a gyerekeink repülhessenek. Külföld, repülés, tengerpart...ilyen vágyaik vannak (majdnem 15 és majdnem 13 évesek). Egyszer ismerősnél külföldet kipipáltuk Németo.formájában RailJet-tel (3 éve). Tengerpart még várat (itthon sem nyaralunk túl sokat együtt), s most az olcsó repülőjegy, a szállás nélküli lehetőség miatt találtam Milánót.

Egy nap, evés, ivás, séta, kb. a Dóm kilátója van belépősen tervezve. Nem ismerem a távolságokat, tudom, hogy a fiam menne a San Siro-hoz is, de már látta a Bayern München stadionját kívül-belül, így az lehet, hogy kimarad. 

Egyébként családilag megyünk, szoktunk túrázni, így tényleg együttlétre, kikapcsolódásra, nézelődésre szánjuk az időt hogy angol nyelvtudás hiányában is visszaérjünk a repülőtérre. Wizzair-rel megyünk, Malpensán landolunk  reggel. Elővételi jegyet vásárolni nincs  lehetőségünk itthonról. Olvastam, hogy van vonat és buszok is transzferre. én utóbbit néztem, mert talán egyszerűbb, csak félő a dugó az autópályán, és figyeljünk, hogy a kedvezményesebb retúrnál ugyanazt a céges buszt keressük.. Sűrűn árnak? mert azt is láttam, hogy menetrend nem annyira tuti. Vagy inkább szánjunk rá többet, ne vegyünk retúrt, hanem akkor szabadabbak vagyunk. Ha este 10 után indul a repülő, elég 3/4 9-re kiérni a repülőtérre? Ha tutira akarunk menni, mikor induljunk vissza? fél 7 körül?

A városban mit ajánlotok sétálásra, útközben nézelődésre, ami nem fed le 20 km-t? Evésre hol?

AMik érdekelnek: Dóm, Brera, Navigli, Castello Sforzesco, gondolom a lányomat érdekelné a Galleria Vittorio Emanuele II. Olvastam erről a nagyobb tavas park-ról Giardini Pubblici. Bevallom, idő hiányában a mai napig nem merültem bele ebbe a témába, még nem néztem térképet, semmit, és 29-én megyünk. 

 

Építő javaslatokat, ötleteket várnánk. Nagyon köszönöm a segítséget! Andi

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.18 0 0 5321

A beszámoló negyedik, utolsó része. Köszönöm mindenkinek, aki velem tartott. Ha kérdés van és tudok, segítek.

 

Hullámzó házak és vízen járás Milánóban

Utolsó napunkon a város kitett magáért. Gyönyörű idő, jó kis múzeum, tetszetős modern városrész és a végére egy hangulatos ajándék. Azért valaki megmondhatná, mi is ez. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

lacika104 Creative Commons License 2016.06.17 -1 0 5320

Elősször jártunk Milánoban,egy pár mondatban, hogy sikerült.

 

06.12. Debrecenből WizzAir, kb 1 órás késéssel indult, csaknem teltházzal Bergamoba. Eseménytelen, inkább felhős út. Milánóba az itt kapott tanácsokat betartva, nem vettem előre jegyet, a reptéren bőven volt választék, melyik busszal menjünk. Mi a Terravisiont választottuk. 5 euro/ fő, 2,5 éves gyereknek nem kellett.

Centralenál kiszállás, kis forgolódás utan meglett a metro. Ott a jegyeknél bénáztunk, de odajött egy faszi, segített. 2 felnőtt, 3 gyerek. 3 jegyet vetetett velünk. Kicsit paráztam, hogy egyel kevesebb, de ott volt valami metros pasi is, nem szolt semmit, még ő segitett at a kapun, mer a babakocsira visszazárt a kapu. 

Duomo a cél, Apart-Hotel lupetta a szállas. Gyors bejelentkezés. Kicsit nyócker, körgangos épület filing. Jó régi lehet, mert a szobába volt egy baszott nagy fa széf, 1887 es feliratta. Viszont tiszta szoba, ágynemü, törölköző, egy éjszakára kiváló, 73 euro.

Városnézés, millio ember, éppen koncert volt a Dom előtt-nem is akár mi, a Scala Filharminikusok-, Vittorio Emanuelke, , Via Mentenapoleone, pizza, fagyi, üditő, kávé...

Jó drága minden. Sok fekete ember kinálja a cuccait, ha nem foglalkozik vele az ember, nincs velük gond. Azért mi vettünk 2 euroert e gy szelfi botot, meg 3 cérna karkötőt 60 centért :)

Vissza alvás. Hajnalban már a kukásauto borogatására ébredtünk, csipázás kaja, még egy kis csavargás, visdza Centrale. Onnan most valami mas társaság buszávan, ugyan annyi. Reptér- 2 órás késéssel indulunk végállomásunkra Korfura, a Ryanairrel.

Nekem nagyon bejött Milánó. Kurva zsúfolt, de a kaja, a fagyi, a kávé, a stilus... 

Megyünk még vissza, tuti!

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5319

vasárnapig,a jépg a studióból nem volt zavaró,ma comoi tónál jó idő volt,hajokáztunk+ villa monastare és az orrido bellanoban,az csúcs volt így bő vízhozammal, most a vonaton ülve kezdett el rsni,pedig még átmennénk Comoba

Előzmény: Törölt nick (5310)
anblock_italia Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5318

Persze, tudom, hogy tudod, meg hogy Cscs is miért nem tud olyankor...., hát az öregségnek is vannak előnyei..., mondjuk ez az egy ok kb. arra, amiért jó öregnek lenni :-) Csak annyi a különbség, hogy nektek még lesz időtök élvezni a májust is... !

Előzmény: vélemény (5315)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5317
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5316

Íme a harmadik nap:

 

vélemény Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5315

Én tudom, hogy a május, június majd a szeptember és október a legjobb, de ha akkor utaznék, akkor csak kb. harmadannyit tudnék menni, mint most.

 

Még 1987-ban csináltam egy olasz nagykörutat. Akkor még nem volt ilyen kánikula mint manapság, nálunk sem, ott sem. Pont déltájban voltunk Pompeiben, három vendég is elájult, az egyik olyan rosszul lett, hogy mentőt kellett hívni.

Utána még munkaként sem vállaltam júliusi és augusztusi olaszországi utazást.

 

Előzmény: anblock_italia (5314)
anblock_italia Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5314

Én, ha város, a májusra esküszöm, de a júniusi Toszkána-Umbria utazás rendesen adott a botanikai élményeimnek! De júniusnál ne tovább, ha fizetnének érte se nagyon..., ámbár ez esetben lehet meg tudnának győzni.:-)

Előzmény: Törölt nick (5312)
vélemény Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5313

Én sajnos tavasszal csak április 20.-a előtt tudok utazni, ősszel pedig csak november 5.-e után, ami gyakorlatilag már tél.

Így mindig ki fog maradni pl. a Sienai Dóm padlózata.

Nyáron, július közepén is el tudok menni, de akkor Olaszország túl meleg. Nyáron nem utazom Budapestnél délebbre.

Előzmény: Törölt nick (5312)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5312

Ugye, hogy ugye? 

 

Mindig húztam a számat, amikor valaki erősködött, hogy tavasszal, ősszel kell utazni, mert akkor így szép meg úgy szép. Hááááááááát, igazuk van... :(

Előzmény: vélemény (5311)
vélemény Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5311

janka!

 

Az egyetem udvara. Én ott november végén voltam, nem is hasonlít. Visszanéztem a képeket.  Ha jól megnézem, tényleg ugyanaz, de egészen más a hangulat. Az utóbbi években több helyen is voltam tavasszal és nyáron, ahol korábban csak a november és  február közötti időszakban. Össze sem hasonlítani. Néha az az érzésem, hogy mindent  újra kellene látogatnom mindent, amit csak a téli fél évben láttam. Nyerni kellene a lottón.

A 12 € brutál. Komolytalan.

Előzmény: Törölt nick (5307)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 5310

Jaj szegények, ez egyre jobb :(( Jégeső... Meddig maradtok még?

Előzmény: Törölt nick (5308)
Flower2000 Creative Commons License 2016.06.16 -1 0 5309

Ez a jégeső elég durva. Úgy látom jól időzítettem a nyaralásom a comoi tóhoz.

Előzmény: Törölt nick (5308)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.16 0 0 5308

meg ia fordult,reggwl a comoi tóhoz indultunk volna de lekéstük a vonatot pár perccel és az időt és a lányok lenge,- itt még kabátban járkálnak a népek,- ruházatát mérlegelve inkább Milánó felé vettük az irányt és jól tettük,így hamarább értünk haza,most állt el a jégeső,a csajok shoppingolni is tudtak és ingyen ebéd is volt,amikor vmi talponálló kajáldát kerestünk elcsigázva életmentő volt a Cardonánál osztogatott fini croasson+tejcsi

Előzmény: Törölt nick (5305)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.16 0 0 5307

A Galleria tetejéről tudtam, hála Cscs olvtársnak, viszont a 12 eurós "belépő" elriasztott. Annyiért azért nem sétálgatnék. Van valami honlapjuk is, az egész projektet próbálják eladni, nálam nem jártak sikerrel.

 

Hogy hogy nem tudtál az egyetem udvaráról??????????? Tőled jegyzeteltem ki az ötletet!

Előzmény: vélemény (5306)
vélemény Creative Commons License 2016.06.16 0 0 5306

Janka!

 

A Coppede fivér épületét én is lefotóztam, de én lusta voltam utánanézni, hogy mi az. Kösz az infót. A szecessziós épületről is van kívülről képem, eszembe sem jutott, hogy be lehet menni.

Az orgona mellett a kép szerintem az orgonaszekrény szárnya. Be lehet hajtani és biztosan van festmény a másik oldalon is.

Ma láttam  valami gagyi csatornán  egy szokásos 2 perces filmecskét Milánóról. Azt mondták, hogy fel lehet menni a Galleria tetejére is.

A katolikus egyetem udvara gyönyörű, nem is tudtam róla.

Előzmény: Törölt nick (5301)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.15 0 0 5305

Oh, sajnálom, pedig gondoltam ma rád... Innentől csak jobb lehet :))

Előzmény: Törölt nick (5304)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.15 0 0 5304

hát nem indult jól ,a vége csak jobb lesz:) 1,5óra késés a gépünk párizsból jövet beszipkázott pár madarat+ vihar miatt is várni kellett a felszálással,a szálláson beletört a külső rács zárjába a kulcsot,elkapott az eső

 

egyetlen pozitivum,h nincs wifi,ig kaptunk egy végtelenitett windes kártyát netezni,meg hivhatjuk az összes haver olasz számot:)

anblock_italia Creative Commons License 2016.06.15 0 0 5303

Nekem is elég sok tapasztalatom van..., csak egyszer voltunk olyan szálláson, ahol volt olyan kapcsoló is, amit nem tudtunk használni..., de ott is többségében használhatóak voltak.

Előzmény: Pearl17 (5302)
Pearl17 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 5302

Köszönöm mindenkinek aki megosztotta tapasztalatait vagy véleményét, számomra hasznos volt. Természetesen a döntés és az esetleges rizikó is az enyém, ezért Ti ne vesszetek össze :) Örülök, hogy van egy ilyen fórum ami valóban működik is és tényleg kaphatnak tanácsot a hozzám hasonló zöldfülűek. Köszönet mindazoknak akik életben tartják!

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.14 0 0 5301

Én is ezt írtam. :) Templom igen, a mellette lévő archeológiai múzeum (volt monostor) nem. 

Előzmény: musztika (5300)
musztika Creative Commons License 2016.06.14 0 0 5300

A Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore engem spec. lenyűgözött belülről, órákat tudtam volna ott eltölteni...

Előzmény: Törölt nick (5297)
musztika Creative Commons License 2016.06.14 0 0 5299

Mi is betévedtünk egy egyetembe, az az Universita degli Studi di Milánó volt, mint utólag megtudtuk...

 

Az is nagyon hangulatos volt, a környékén rengeteg kis kajáldával. Épp ebédidő volt, mind teli volt diákokkal, még a közeli templom előtt is ebédeltek a köveken, fűben a fiatalok. Tökre hangulatos volt...

 

A villamosról leszállva, egy hangultos kis átjáróba indultunk útnak, és ebbe botlottunk bele. Kellemes meglepetés volt...

Előzmény: Törölt nick (5297)
furtstenfeld Creative Commons License 2016.06.14 0 0 5298

Irreleváns !az olvtárs akinek tanácsot adtál ,nem biztos,hogy rutinos utazo ( főleg a desztináció és a fapad ami számít),neki adni ilyen tanácsot szerintem nem helyes. Ha nekem írod ,hogy a mediolanum fórum így vagy úgy ,nem gond,mert Milano nálam rendben van. Viszont ha nincs szerencséje ,akkor pont az az egy centi fog számítani,ügyész meg van amikor váradi is panaszkodott a handling dolog miatt ( az mas kérdés ,hogy pont ő lehet a legnagyobb fejvadász ) . 

Szóvják lehettek százszor is Milánóban ( Inter pfujjjj),ha félrevezetés a kezdőt( sorry ha a lelkedbe gázoltám) 

Előzmény: i perseguitati_ (5292)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 1 5297

Elkészült a második nap:

 

Vízszintes kertek, függőleges erdő - a "zöld" Milánó

Nem mondom, hogy sikerült kipihenni a tegnap hajnali három órás kelést, de a kertben elköltött reggeli határozottan megvidámította hangulatunkat. Konkrét útiterv nem volt, csak ötletek, abból viszont rengeteg. A „meglepetésekről” nem beszélve. [...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

i perseguitati_ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5296

Igen, igazad van, de elvileg Ferihegy 2-ön is A meg B terminál van, azaz kettő, de ez már végképp szőrszálhasogatás. :) 

Ferihegy 1 most nem játszik :)

Előzmény: geodo1 (5295)
geodo1 Creative Commons License 2016.06.13 -2 0 5295

Ferihegyen se tudtál gyalog menni a két terminál között. Amire te gondolsz, az ugyanannak a terminálnak a két oldala csak. :)

Előzmény: i perseguitati_ (5294)
i perseguitati_ Creative Commons License 2016.06.13 0 0 5294

Tudtam hogy két terminál van Malpensán, de abban tévedtem amikor azt mondtam hogy át lehet sétálni egyikből a másikba (elvileg át is lehet - ha engednék - csak kicsit hosszabb túra mint Ferihegyen) - ennyi a történet, hülyének azért nem kell beállítani.

 

Mentségemre szóljon, még nem utaztam Easyjet-tel, és Malpensán csak ők használják a kettes terminált.

Előzmény: furtstenfeld (5291)
liticarb Creative Commons License 2016.06.13 -1 0 5293

A csomaggal kapcsolatban meg be kell tartani a méret szabályokat. Ha nagyobb és belefér akkor lehet örülni, de ha nem fér bele, akkor meg lehet csengetni és nem a légitársaságot szidalmazni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!