Keresés

Részletes keresés

Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 61
Piramis, te mit tudsz az osztrák határról, hogy fog kinézni a csatlakozás után? Mert nekem azt mondták, ne örüljek nagyon, a határállomás (ellenőrzés) nem fog megszűnni, legfeljebb javul a helyzet... Nem tudom, ti is próbáltatok-e augusztusi vasárnap délután Magyaroszágra belépni (mármint az idén nyáron), de én kíváncsi vagyok, ugyanez a szitu milyen lesz jövőre...
Előzmény: Törölt nick (60)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 59
Nem tudom, ez milyen nyelven van, de ha arra gondolsz, hogy a Eurolines Népligetről induló menetrendszerinti járatán nincs vámvizsgálat, akkor jól szóltál.
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.24 0 0 58
EUROBUSZ Népliget menetrend szerinti: nix vámvizsg?
Előzmény: Szürke Csacsi (57)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.09.24 0 0 57
Szerintem ha kifejezetten vásárolni mész Bécsbe, ne vásárlóbusszal menj, hiszen ha valahol, hát ott van esélye, hogy megbirizgálják a csomagokat. Menetrendszerinti járattal soha nem nézik a csomagokat az osztrák-magyar határon (Bécsből jövet se, máshonnan jövet se) - saját tapasztalat. Miért jobb a vásárlóbusz, mint a sima?

Sajnos nem csak az árak miatt érdemes (továbbra is) néhány dolgot külföldön vásárolni - én legalábbis úgy látom, vannak területek, amelyeken erősen leszűkült a hazai kínálat. Rengeteg dolgból szinte nincs választék, amire egyszerűen nem tudok épeszű okot elképzelni, miért nincs választék, és mégis...

Előzmény: Törölt nick (52)
asx Creative Commons License 2003.09.24 0 0 56
Ha az érdekel, hogy mi hol a legolcsóbb, akkor a Geizhals a legjobb link szerintem. :)
Előzmény: Briko (55)
Briko Creative Commons License 2003.09.24 0 0 55
Laptop árakat találhattok a www.mediamarkt.at honlapon.
Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.24 0 0 53
Hozd fel, és olvasd el az elsüllyedt "Bécs busszal" c. topikot, ott alaposan kitárgyaltuk - meggyőző válasz nélkül.
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.24 0 0 52
Már régóta kérdezősködöm a bécsi notebook-árakról. Az interneten az Asus és az Acer honlapjait kutattam. Annyi derült ki, hogy Francia- és Olaszországban egy 2003 eleji Asus és Acer tipusok átszámítva kb. 80-100 ezer Ft-tal (!) olcsóbbak, mint itthon! Ezt személyesen is láttam római boltokban. Azonban épp a bécsi árakat nem sikerült sem a nagy cégek honalpjain, sem a bécsi nagy vásárló centrumok honlapjain ellenőriznem. - Ugy gondolom azonban, nem valószínű, hogy döntően különböznének a bécsi ill. a római és párizsi notebook árak.
Namármost a bécsi autóbusz vámellenőrzéséről továbbra sem tudtam meg semmit, ill. a legtöbben azt mondják, hogy gyakorlatilag nincs vámellenőrzés visszafelé. Ezért kérdeztem most, hogy a speciális vásárlóbuszok esetében sincs? MInden lehet, de ezt furcsállnám. - Erre senki nem válaszolt. Vszlg a topiktagok kocsival jönnek-mennek, a vásárló buszosok pedig nem Index-fórumoznak. - Ez minden, amit el tudok mondani.
Előzmény: blackkitty (51)
blackkitty Creative Commons License 2003.09.24 0 0 51
Szia,
Mi az hogy sokkal olcsóbb? Pl laptop árakat tudsz, mert kíváncsi lennék?!
Köszi
Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 50
Wien?
Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 49
Visszatérek a Bécsi Út és Vásárlás AUTÓBUSSZAL c. kérdéshez. A legtöbben azt mondtátok, hogy visszafelé a vámnál nem néznek, nem nyittatnak ki csomagot. - Most láttam egy utazási irodának a VÁSÁRLÁS BÉCSBEN AUTÓBUSSZAL c. uti-tervét (1 napos, benne nyíltan a "látogatás a vmelyik nagy legnagyobb (?) bevásárlóközpontban" - majd este vissza - de lehet, h. 2 napos ugyanígy.)
Namármost az ilyen buszok visszatérésénél sem néznek meg semmit? Érdekes szemhunyás lenne.(Digitális fényképezőgép, notebook - SOKKAL olcsóbb, mint itthon)
Tapasztalt választ remélve üdv mindenkinek: T.R.
asx Creative Commons License 2003.09.18 0 0 48
Én ezt a kettőt használom. Eddig még mindig találtam számomra megfelelő ajánlatot valamelyiknél, ezért is mertem ajánlani.
Itt van még egy pár hátha találsz köztük érdekeset számodra:

Raiffeisen Reisen

Kuoni

ITS Billa Reisen

Gulet Touristik

Magic Life

Tai Pan Touristik

Azt még azért ideírnám, hogy a Restplatzbörse és a Stafa nem utazásszervező, hanem utazás közvetítő irodák, tehát valószínűleg a fenti irodák utjait megtalálod náluk is, kivéve talán a Billa és a Raiffeisen utakat.

Előzmény: tioman (47)
tioman Creative Commons License 2003.09.18 0 0 47
a restplatzbörse jónak tűnik. nem tudsz még néhány ilyen linket?
Előzmény: asx (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 46
Na, így máris kerekebb a kép.
Előzmény: asx (45)
asx Creative Commons License 2003.09.17 0 0 45
Na azt azért nem hiszem, hogy ott helyben el is indulhatsz a befizetett útra!
Szerintem a legjobb iroda a Restplatzbörse. Náluk fizethetsz hitelkártyával, és a reptéren utazás előtt megkaphatod a jegyeket, így nem kell külön elmenni érte.
De megnézheted még a Stafa-t is. Jó áraik vannak, de én azért nem díjazom, mert
1. el kell menni megrendelni az utat, ekkor befizeted az előleget (10%)
2. ha meg van minden akkor el kell hozni és kifezetni a maradékot.
3. csak kp.-t fogadnak el.
Mivel én eléggé elfoglalt ember vagyok ezért nem szeretek ennyit rohangálni, még akkor sem, ha nincs olyan messze.
A Restplatzbörse-n megrendelem, kifizetem hitelkártyával és átvaszem a reptéren. Kell ettől kényelmesebb? :)
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 44
Hogy van ez? A reptéri last minute iroda útjaira ott helyben fel lehet ugrani aznap a repülőre? Ha igen, mennyi (kb. és általában) a kedvezmény. Ha nem, ekkor miért kéne kimenni a repülőtéri irodába? lévén, h. pl. Pesten több városi iroda hirdet last minute utakat, de az nem azt jelenti, hogy aznap indul a páciens.
Előzmény: HORI (43)
HORI Creative Commons License 2003.09.17 0 0 43
Menj ki a schwechati reptérre, teli van last minute utat kínáló irodával.

Klasszikus utazási irodák Bécsben: Neckermann, Jahn Reisen, Ruefa Reisen, Gulet stb., stb...
Mindnek sok irodája van városszerte.

Előzmény: tioman (42)
tioman Creative Commons License 2003.09.17 0 0 42
nem tud vki olyan utazási irodákat bécsben, mint pl. a vista vagy az aeroviva?
én csak tour operátorokat találtam...
Infomaker Creative Commons License 2003.09.09 0 0 41
Itthon vettem meg azóta, de köszi.
Előzmény: dr_bubo (40)
dr_bubo Creative Commons License 2003.09.09 0 0 40

Infomaker válasz erre | adatok | e-mail 2003-07-15 08:37:06 (23)

Mi a helyzet a vámon hazafele? mondjuk egy gitárral?
--------

Vardd meg a majus 1-et. aztan semmi, belfoldi vasarlasnak minosul.

Előzmény: Infomaker (23)
ipos Creative Commons License 2003.09.06 0 0 39
Köszi.Még szeptemberben letesztelem az infokat.:))

Előzmény: asx (38)
asx Creative Commons License 2003.09.06 0 0 38
Kicsit félreérthető voltam, bocs. A DVD-k nem Second Hand, hanem akciós DVD-k € 6,99 - € 9,99
A CD-k használtak € 0,30-tól áron.
Előzmény: asx (37)
asx Creative Commons License 2003.09.06 0 0 37
Second Hand CD-k €0,30-tól, DVD-k €6,99-€9,99

Az újak normál áron, de hatalmas a választék.

Előzmény: ipos (36)
ipos Creative Commons License 2003.09.06 0 0 36
Kösz.
A MakroMarkt-ban milyenek az árak,nem tudod?
Előzmény: asx (35)
asx Creative Commons License 2003.08.31 0 0 35
Használt CD rengeteg van a MakroMarkt -Stadtlau Gewerbepark- (Bécs 22.ker) üzletében. Itt vannak DVD-k is. Azokból is van sok akciós!
Nem messze tőle ott van a Saturn is, bár ott jóval kevesebb van ezekből.
Talán még a SCS-ben a MediaMarkt lehetne jó választás, bár nem tudom, hogy ott vannak-e használt CD-k. De DVD az nagyon sok van!
Előzmény: ipos (34)
ipos Creative Commons License 2003.08.31 0 0 34
Én használt CD boltokat keresnék.Ilyeneket hol találok?
Vagy melyik bevásárlóközpontban vannak nagy(obb) leárazások músoros CD/DVD ügyben?
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 33
...És a Politika-rovatban van. Ott többen forognak.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.24 0 0 32
Pontos cím: "Bécs busszal". Viszont itt is elmondhattad/kérdezhetted volna, amit akarsz.
Előzmény: tbori (31)
tbori Creative Commons License 2003.07.24 0 0 31
Bocs!
Abszolút új vagyok. Ez az első hozzásólásom, illeve próbálkozásom. Bizonyára ezért nem találom az "Autóbusszal Bécsbe" c. topicot.
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.22 0 0 30
Mindenkinek ajánlom a Politika rovatban nemrég nyitott új "Autóbusszal Bécsbe" c. topikot, ahol főleg notebookokról esik szó.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!